ZARIŅA ZĪMOGU FABRIKA - Untumainais Direktors

Šoreiz gribējās parunāt par ko tādu, kas visātrāk un vistiešākajā veidā atklāj cilvēka patieso būtību. Neatkarīgi no tā, kāds ir viņa sociālais stāvoklis, cik augstu tas uzkāpis pa karjeras kāpnēm, cik daudz pelna vai cik simpātisks, veiksmīgs, utt. viņš ir. Un tas ir - cilvēka attieksme pret apkalpojošo personālu. A. Zariņa zīmogu fabrika konkursa kārtībā jau kārtējo reizi aicina darbā biroja darbinieku (pasūtījumu pieņēmēju).Jāsaka ka 5 gadu laikā, šajā uzņēmumā ir nomainījušās 9-10 pasūtījumu pieņēmējas, kas liek domāt, ka ar uzņēmuma direktoru nav viss kārtībā. Arī priekšnieki streso un nervozē. Jo īpaši laikā, kad jādomā, - kā noturēt uzņēmumu virs ūdens. Tomēr, vai vadītāji, kuri labajos laikos bijuši "darbiniekiem draudzīgi", patlaban stresa ietekmē pamazām sāk pārvērsties par nesavaldīgiem nervu kamoliem un tirāniem, kas uz saviem padotajiem izdara psiholoģisku spiedienu? Ļoti skumji, ka Artis Zariņš tēlo ļoti gudru cilvēku, bet tajā pašā laikā viņam ir svešs jēdziens - sapratne par lietām, kuras viņa vecumā jau, nu, gan vajadzētu saprast!!! Ļoti skumji raudzīties uz cilvēku, kurš nav nobriedis savā vecumā, kā arī neciena savus darbiniekus, ne tikai neciena, bet izmanto tos kā vien var!!!
Tādēļ arī tik bieži nākas mainīt pasūtījuma pieņēmējas! Tas nav nekāds brīnums!!!
Prasības šim direktoram- sit augstu vilni, bet algu vēl ne reizi nav samaksājis laikā, atrunājoties, ka samaksāšot nākamajā nedēļā. Ziemas laikā, pat nevar uzģērbt siltāku jaku, jo redziet - jāizskatās taču ļoti solīdi. Štrunts par to, ka ārā ir -26 vai -30 grādi un durvīm atveroties, - viss aukstais gaiss brāžas Tev tieši virsū. Nerunāsim nemaz par algu, ko viņš ir gatavs maksāt, pat nedrīkt uz darbu ņemt līdzi ēdamo, jo smalkajam Direktora kungam ir tik jūtīgs deguns, ka nedod Dievs būs jāuzelpo kāda ne tik ļoti sirdij tuva un tīkama smarža!!! Ja ir vēlme strādāt šajā uzņēmumā, tad brīdinu, ka ilgi nebūs jāgaida, kad Jums tiks uzteikts darbs, nebrīdinot iepriekš, bet vakarā pirms nākošās darba dienas! Smalkajam Direktora kungam ir ļoti īpatnējs darba uzteikšanas stils, - nebrīdinot iepriekš, bet vakarā, beidzot darbu tiksiet pārsteigts ar frāzi: "Man ir tāda situācija, ka patreiz nav ko maksāt!", neko sīkāk nepaskaidrojot. Darba līgums tiek rakstīts uz 3 mēnešiem un kā jau minēju, pēc šī laika Smalkajam Direktoram Jūs jau būsiet apnikusi!!! Jāsaka, ka viņam pašam pieklibo šis solīdums (visās jomās!)
Patiesi - neieteiktu strādāt šajā uzņēmumā, jo šim Smalkajam Direktoram nekad nekas nav pa prātam!!!

J

F Fans 03.06.2010

Tev jau nu Jāni noteikti būtu grūti strādāt -26 vai -30 grādos "miņukos" vai vakarkleitā :D ... un par paiku runājot - nu man kā klientam arī nepatiktu, ja sekretutkai zem galda karbonādes vai roltoni "smaržotu"

K Kalnins 03.06.2010

Atsauce uz haotiskās pasūtījumu pieņēmējas raksta. Laikam tās meitenes vārds bija Nora, tik ātri mainīt dzimumu un kļūt par Jāni, apsveicami!!! Cik es iegriezos A. Zariņa zīmogu fabrikā, vienmēr visi darbinieki ir laipni un zinoši, šo īso brīdi kamēr strādāja Nora, tagad jau Jānis, radās neizpratne un apjukums kur es esmu iegriezies. Paldies Artim, ka viņam ir drosme un takta izjūta atbrīvoties no interneta lietotājiem darba laikā, darba vietā, jo ievākt ražu FERMĀ (draugiem.lv) ir augstākā bezkaunība un necieņa pret darba devēju.
Arti turies, mēs ar tevi!
Pastāvīgais klients ar 8 gadu stāžu.
P.S. Piekrītu iepriekšējam komentāram, par kotletēm un vistu kājiņām. Labu apetīti.

J Jānis 04.06.2010

Sveiks "bračka" Janka! Ko tad tu meitenīt gribēji teikt par to algu? Kavējums noticis nedēļu? Cik no tava teksta var saprast, tad algu pilnā apmērā esi saņēmusi! Nācās pagaidīt nedēļu, nieks salīdzinoši ar to kas notiek kur es strādāju, algu kavē 2 mēnešus, bet neviens nekurn, jo ticam vadītājam! Kā uzņēmumā ienāk nauda par projektiem, tā visu samaksā! Cik es noprotu, izlasot iepriekšējos komentšrus, tad tev pašai ir problēmas ar dzīves un darba uztveri, strādāt tev negribas, bet uz kašķi esi gatava vienmēr! Arī mūsu uzņēmumā neviens pusdienas neēd birojā, kaut ir atsevišķa telpa atpūtai iemalkot tēju, kafiju. Meitenīt, tu pat savu vārdu nenosauc, bet slēpies aiz nika "Jānis", tas raksturo tavu būtību! Ej mežā ogas lasi, tad būsi paēdusi un atpūtusies! Ja paliks pāri, tad tirgū pārdosi un maizītei sanāks.

Z ZZF darbinieks 04.06.2010

Pievienojos ieprieksheejiem komentiem!!! Par prasiibaam un paareejaam mineetajaam lietaam runaajot - normaalas prasiibas, atbilstoshas ienjemamajam amatam un nekas netiek radiits tiraanijas veidaa, ja pats to par taadu nepadara! bet tas jau ir katra pasha zinjaa... eeshana birojaa - logjisks spriedums, ja ir darba telpas, nevis eedniica skolas pagrabstaavaa!!! Ziemas temperatuura - nu vai tieshaam no taa veejinja jau ir plaushu karsonis klaat...? interesanti, kas tur diivains, ja uznjeemuma iipashnieks veelas uztureet labu savas firmas reputaacij un un publisko teelu!? arii darbiniekiem buutu shii nostaaja jaauztur, atsaucoties uz savu darba vietu, jo galu galaa, visi tak seezh vienaa laivaa, manupraat... :) pie tam, par demokraatijas truukumu tieshaam nevar suudzeeties, ja vien pats var tajaa iekljauties un iziet uz kompromisu! uznjemoties noteiktu amatu ir jaaizveertee savas speejas un atbilstiiba tam! ja kkas neiet no rokas un arii citiem tas ir pamanaams, tad vajag speet arii pashai to apzinaaties un nezaudeejot pashcienju to atziit un kolegjiaali, ar savstarpeeju respektu vienam pret otru, shkjirties!

nevienu necenshos 'nolikt' vai ka citadi aizskart, tikai izsaku savas domas un labu veiksmi Jaanim nakamaa darba mekleejumos... :)

J Jūlis 04.06.2010

Nu gan zariņa zīmogu taisītāji sarosījušies! Laikam šefs liek rakstīt komentus..:)

L Lulle 07.06.2010

Smieklīgi, ka Zariņa k-gs pagājušajā nedēļā jau bija ievietojis sludinājumu, - nabadziņš, nevarēja sev laikam izvēlēties - gan sejā, gan apģērbā, gan runas stilā, gan solīduma ziņā...neviena nebija gana laba, eh - škrobe, ne, ko? Šodien skatos, - atkal jau sludinājums www.ss.lv Cik ilgi šis nez` liks tos sludinājumus?
Untumainajam Direktoriņam neviena pasūtījumu pieņēmēja, kas pie viņa ir strādājusi nav pa prātam - tāpēc jau sieva no šā aizbēga, - kā no uguns!!! :)))
Jājautā - cik ilgi Artis domā tādā veidā turpināt? Drīz visa Rīga zinās, ka šajā uzņēmumā visu laiku mainās darbinieki un tas jau pats, par sevi saprotams - ne par ko labu neliecina!!!

J Jānis 07.06.2010

Janka-Jūli-Lulle tu man ļoti patīc! Nāc rukāt pie mans, pan patik tavs niks! Atsut sav smuko foto ar sun! Ja nav ar sun, tad deres ar čom!

I Ingus 11.06.2010

Mana draudzene arī strādāja šajā uzņēmumā un vēlos pateikt, ka alga patiešām tiek maksāta ar 2-3 nedēļu kavēšanos un pa daļām. Ļoti skumīgs arī ir fakts, ka telpa, kas bija paredzēta, kur darbinieki varēja iedzert tēju un apēst kādu maizīti un uzsildīt ēdienu - tika renovēta un uztaisīta kā sievas kabinets. Un tas - manuprāt arī parāda direktora attieksmi pret padotajiem. Visi esam pieauguši cilvēki un saprotam, ka ēst pieņemamajā telpā, kur apkalpo klientus - nav pareizi, bet tad rodas jautājums - kur vispār šajā uzņēmumā to var darīt? Mēs visi esam cilvēki un visu var saprast, bet ne jau, nu tik necilvēcīgu attieksmi! Visu cieņu Artim, bet es tomēr ieteiktu padomāt par saviem padotajiem un būt mazliet cilvēcīgākam.

J Jānis 11.06.2010

Vismaz slaido līniju var ieturēt! Birojs nav kafē! Tad nevajag strādāt tādos birojos kuros nevar rīt, jāstrādā ēdnīcās un kafē, tad puncis vienmēr pilns! Nu ko var cepties! Katrā uzņēmumā sava kārtība! Ja nevar pieņemt uzņēmuma kārtību un stilu, jāsaprot, ka ne tajā vietā un laikā...

G gravietis 09.08.2010

Pirmie četri raksti izskatās rakstīti no vienas personas. Nebrīnītos, ka rakstītājs (nolicējs) bija pats Artis, vai kāds domes loceklis, lai glābtu savas firmas tēlu. Un nevajag aizmirst, par darba ņēmēju tiesībām un minimālajām prasībām. Var būt arī aizslēgt toleti, lai darbinieki lieki netērē zelta laiku, apmeklējot labierīcības. Bet Zariņa kungam, no sākuma ieteiktu padomāt par darbinieku interesēm, tad arī neslavu nenāksies piedzīvot, bet ja nepietiek naudiņas, ko algā izmaksāt, tad nekas nenotiktos, ja pats pasēdētu un pasūtijumus pieņemtu. Vai varbūt tas priekš viņa ir pazemojoši? Es pāris uzņēmuma vadītājus zinu, kas aprunājas darbiniekam: "Kas tev vēl ir vajadzīgs, lai labāk strādājas?", bet viņi vēlāk arī prasa rezultātus no tevis. Par šiem uzņēmumiem man ar būtu ko sliktu pateikt, bet es neuzdrošinos, jo tur es jūtos kā mājās. Pateicību varu izteikt: G. Vilciņam, I. Bulam un R. Renemanim.

M Meitene 06.10.2010

Man jau šķiet "Jānis" nemelo, man pietika aiziet uz darba interviju un parunāties ar šo direktoriņu... radās iespaids nu galīgi blēdīgs tips!!! Neiesaku tur pieteikties!!! Un vēl pārkāpj visas normas..liek aizpildīt anketu- vai ir ģimene, bērni ...visi šie jautājumi ko pēc likumdošanas nedrīks jautāt...

A a-ha 06.10.2010

Taa jau ir ar tiem uznemumiem ar skalo vardu - it ka labi darba apstaklji, pienaciga alga, bet darbiniekus meklee nepartraukti. Tatad kaut kas tur nav kartiba. Varbut tikai 'uz papiira' darba piedavajums izskatas, bet realitatee viss ir citadi. Parasti tie nav tada limenja darbinieki kaa galvenie gramatvezi un augstaka limenja vadiba, bet visadas sekretares, pasutijumu pienemejas, klientu menedzeri utt. tiek mainiti uz urraa. Varbut tapec, ka sie darbi ipasu izglitibu neprasa un darbinieki ir viegli aizvietojami.
Par sedesanu darba vietaa aukstumaa - pufaikaa jau nu gan nevajadzetu, bet elegants vilnas dzemperitis zem zaketes nodereetu gan - visiem tiem gudriniekiem, kuri saka, ka vai nu tiesaam uzreiz ir jasaslimst, ja biski vejins uzpus, iesaku pameginat kaut paris dienas pasedet ofisa arduvju tuvumaa, kad laukaa ir ziema un durivs tiek nepartraukti virinaatas...Ar esanu ofisaa ir tas pats - elementarai iespejai un atseviskai telpai, kur varetu apest sviestmaizi vai mikrowellee uzsildit zupinju jau nu vajadzetu buut. Daleji saprotu prieksnieka nevelesanos ofisa just ediena smaku, bet nemot veraa, cik tadas pasutijumu pienemejas pelna, vinjasm nav visai reali katru darba dienu doties pusdienaas uz tuvejo bistro/baaru...Tas tiesam izklausas pec elementaras nerekinasanas ar darbiniekiem...

K Klients 29.10.2010

Man ir bijusi pieredze ar šādiem darbiniekiem!
Iedomājas, ka ir augstākā amatā nekā patiesībā un, kad šefs kaut ko aizrāda, tad uzreiz apvainojas un krīt panikā! Sava vieta ir jāapzinās un nevar nerespektēt vadības vēlmes. Pēc augstāk lasītā, šajā gadījumā tās ir tik primitīvas un viegli izpildāmas...! Šajos laikos grūti atrast labus darbiniekus, tāpēc ilga meklēšana nav nekas peļams. Neturēs tak darbā publiskas gaļēdājas, fermotājas un čīkstētājas. Šodien biju ZZF birojā - pieņemta darbā jauna meitene. Likās tāda ļoti jauka, enerģiska un, galvenais, sarunājās ar mani dabīgi un brīvi. Ne tāda kā citas. Jācer, ka viņa būs uz ilgāku laiku!

U Uzņēmējs 29.10.2010

Pie biežas darbinieku maiņas ne vienmēr ir vainīgs uzņēmums vai tā vadība!
Redziet, ir tāda lieta, ka lai nopelnītu algu ir arī jāstrādā! Man bija viena darbiniece, ne šāda, ne tāda, nu bet ar pienākumiem puslīdz tika galā. Vienu dienu šī uzraksta atlūgumu. Atlūgums uzrakstīts, tādas ir darbiniekam tiesības un te nu iebilst nav ko. Palūdzu lai pastrādā vēl mazliet, kamēr atradīšu citu vietā. Viņa ar mieru. Pēdējā darba dienā es viņai jautāju ko tad viņa taisās darīt? `Viņa man atbild, ka brauks uz Angliju strādāt. Zinot šo cilvēciņu es viņai pārvaicāju vai viņa labi padomāja, viņa atbildēja, ka jā. labi, brauc ar!
Nepagāja ne trīs mēneši viņa atpakaļ un lūdz lai es viņu pieņemu darbā. Kas tad vainas Anglijai? Izrādās tur par 200 mārciņām nedēļā bija jāstrādā, bet pie manis par 250 latiem mēnesī varēja dažreiz arī muļķi nomētāt. Anglijā šādas lietas neiet cauri, tur ja strādā, tad strādā! Protams es nepaņēmu viņu atpakaļ, jo man nebija kur un nepatīk kad bieži mainās kadri!
Ar to es gribu pateikt, ka pienāks diena, kad arī te lai nopelnītu algu būs jāstrādā 100% no darba laika! Diemžēl ļoti bieži mūsu cilvēki neapzinās to, it sevišķi jaunatne!

ž Žanete 18.12.2010

Cienījamais "Uzņēmēj", jūs lepojaties ar to, ka maksājat 250ls savam darbiniekam, un atļaujat uzlaist muļķi reizēm? Par tik smieklīgu algu (cik noprotu, tā ir biroja darbinieka alga) vajadzētu būt trīs darba dienām nedēļā (pusslodzei)! Varu saprast, ka tādu naudu saņem, piemēram, pārdevējs gaļas veikalā, bet cilvēks, kuram jāstrādā ar dokumentiem, pieņemu, piecas dienas nedēļā, un ir pilnīgi izslēgta iespēja apvienot ar kaut ko citu ... Nu, piedodiet. Tas ir absurds!!

K Klients 13.10.2011

Nesen biju tur iegriezies - atkal cita administratore. Uzņēmuma vadībai tas kā hobijs vai kā?

S sapraats 02.11.2013

Tikko beidzās darba attiecības fabrikā. Nu feins tas priekšnieks bija, ko solīja, to izdarīja. Ja au cilvēkiem ļoti gribas kašķi, tad jau uz līdzenas vietas atradīs. Žēl jau bija iet projām, bet dzīve prasa savu...

F forsaa 22.01.2014

Lasot visu augstaakmineeto, mati celas gaisaa.
Es sajaa uznemumaa nostraadaaju gadu, bet taakaa paliku staavoklii aizgaaju dekreetaa, diemzeel, bet atgriezties nesanaaca jo aizbraucaam ar gimeni dziivoot aarpus LV.Bet ne par to ir staasts
Es varu pateikt tikai to labaalo.Esmu straadaajusi pie vairaakiem uzneemeejiem, bet pie tik kompetenta, pieklajiiga, izpaliidziiga, saprotosa un vienaa vardaa forsa vadiitaaja, nebiju straadaajusi.Tie, kas raksta visaadas jeeliibas nav pastraadaajusi pie despotiem.Ir arii jaasaprot, ka jebkuraa uzneemumaa ir savi noteikumi un tie ir jaapienem.Ne visos uzneemumos, jums neliegs paliidziibu nepieciesamiibas gadiijumaa.
Bet tiem, kas nevar un negrib palikt sajaa uzneemumaa, lai veicaas, citos darba mekleejumos.Noveelu Jums uzrauties uz taada, kas izturaas pret jums kaa pret nieciibu, nemaksaa jums algu un beigaas pasaka, mums juusu pakalpojumi nav vajadziigi.
Arti Zarin ja es buutu LV es noteikti atgrieztos ar lielaalo prieku pie Jums straadaat.Esmu par Jums viesiem ZZF.
Lai jums veicas, arii turpmaak.
Ar cienu, K.P

Nu tā, šodien mani atlaida, izdomāju ka cilvēkiem jāzin uz kurieni viņi iet strādāt. Strādāju par sagādnieku, zīmogu taisītāju. Kopumā darbs nav tas sliktākais, bet rēķinieties, ka jūs atlaidīs kad apniksiet priekšniekam un puspriekšniekam, vai kad saslimsiet, jo darba līgumu tur neslēdz un nodokļus nemaksā. Bet ja nav kur strādāt, var aiziet pastrādāt kādu laiku, algu izmaksā, protams ne jau laikā, bet izmaksā.
Viņiem ir tieksme spiest darbinieku kā citronu un nemitīgi kontrolēt( kur esi, ko dari, kad būsi, kapēc nav gatavs). Un šeit ir tas āķis- jūs pieņem darbā taisīt zīmogus un sagādāt zīmogus un materiālus, bet tas nebūt nav viss ko vajadzēs paspēt izdarīt pa tām 9 stundām (20min. pusdienlaiks) Vajadzēs vēl- laminēt, iznest miskasti, remontēt krānu, tīrīt gravieri, ploterēt un ķidāt plēvi un spiest ar termopresi uz drēbēm, izvadāt paciņas pa adresēm, nest pastu, līmēt plēvi, kniedēt kalendārus, pakot, utt. Bieži vien pat fiziski neiespējami paspēt to visu izdarīt, un tad gadās sastrēgumi vai kādas kļūdas un laiks tiek pazaudēts un tad viņi jau sāk likt sludinājumus ss.lv ka meklē jaunu darbinieku. Tā kā tur darba līguma nav, nav nekādas iepriekšējas brīdināšanas vai sociālās garantijas, atlaiž un viss.
Bet kopumā nav tā sliktākā vieta. Kadru maiņa tur notiek ļoti bieži, ja vajag darbu uz dažiem mēnešiem var mierīgi iet pastrādāt, stresains bet interesants darbs.
P.S.
Smieklīgi, ka daudzas valsts iestādes atbalsta aplokšņu algas, pērkot zīmogus pie Zariņa :D

aizmirsu piebilst, ka tur ir jāstrādā arī virsstundas(ploterēšana un līmēšana), par papildus maksu. Es vienā brīdī pateicu, ka labprāt to nedarītu, tad puspriekšnieks jau sāka šķībi uz mani skatīties :D

Z Zane L. 31.01.2018

Pasūtīju vizītkartes 2015.gada jūnijā šajā uzņēmumā. Jāsaka, ka priekštelpā sēdošā klientu pasūtījumu pieņēmēja - dāma ar zēngalviņu nebija diez ko laipna, var teikt pat ļoti nelaipna. Bija grūti ar viņu vienoties un izrunāt krāsu salikumu vizītkartē utt. Atstāja ļoti sliktu iespaidu.
Vizītkartes gan izgatavotas labi, dārgi, - tādas nav kauns izsniegt biznesa tikšanās laikā.