Veterinārā klīnika AMI'S - Nepieļaujama attieksme

Paņēmu kaķenīti, kurai nomira saimnieks. Gribēju parādīt vetārstam, lai attārpotu un novērtētu veselības stāvokli. Piezvanīju uz klīniku. Vetārsts ( vīrietis ), uzzinot, ka vēlos attārpot, ieteica to izdarīt pašam. Uz iebildi, kā tad kaķim var iedod tableti, atbildēja - caur muti. Uz iebildi, ka kaķis parasti pretojas un skrāpē, atbildēja - bet kāpēc tad man jābūt saskrāpētam no nevakcinēta kaķa?
Uzskatu, ka tā ir nepieņemama vetārsta atbilde. Secinājumus izdariet paši.

N Navaruizdomatniku 17.03.2013

Nu tad brauc uz citu veterināro un par maksu, lai tavam kaķim iedod tableti. Gan jau par tabletes iedošanu paprasīs Ls 5

donna b 17.03.2013

Mans secinajums ir ka tu esi gatava parmaksat par to, ka veter.arsts iebaros tavai kakenei tableti. Ja ne no sis klinikas, tad mekle citu, kur labprat panems tavu naudinu. Jabut tiesam absoluti bezspecigai, lai nespetu kakenei iebarot vienu tableti...

L Līze 18.03.2013

1. Nevajag skaitīt manu naudu. Jā, es esmu gatava pārmaksāt.
2. Pamēģiniet jūs, ja jau esat tik gudri, iedod kaķim tableti, ja kaķis ar grītībām nāk jums klāt, kur nu vēl paņemt rokās.
3. Ar konserviem? Hāh, jā, protams, kaķis apēdīs tableti. Ir mēģināts, apēd tikai konservus, ļoti rūpīgi tableti atsājot. Kaķi tomēr nav tik dumji dzīvnieki.
4. Jūs vispār saprotat sūdzības jēgu? Ne jau par to, ka es nevaru iedod tableti, iet runa, bet par ārsta atbildi, jo mēs jau galvenokārt braucam un veterināro klīniku lai pārbaudītu veselības stāvokli.

L Līze 18.03.2013

4. Ādažos ir klīnika, kur iešauj ar aparātu līdzīgu špricei rīklē tableti - viegli un ātri. Ja Ādažos ir tāds aparāts, tad kāpēc tāds nav Rīgas klīnikās? Jā, vetklīnikās kaķim iebaro tableti.

A angel01 18.03.2013

izraksts no Veterinārmedicīnas likuma:

X nodaļa
Praktizējoša veterinārārsta tiesības un pienākumi

55.pants. Praktizējošam veterinārārstam ir tiesības:
(7) atteikties veikt veterinārmedicīnisko praksi, ja veicamais darbs neatbilst veterinārārsta profesionālajai kvalifikācijai, ir pretrunā ar šo likumu, citiem veterinārmedicīnas normatīvajiem aktiem vai veterinārā darba ētiku, kā arī tad, ja dzīvnieka īpašnieks neievēro veterinārārsta norādījumus vai nenodrošina veterinārārsta veselībai un dzīvībai nekaitīgus darba apstākļus;

XI nodaļa
Dzīvnieku īpašnieku vai turētāju tiesības un pienākumi

59.pants. Dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums:

2) nodrošināt dzīvnieku labturībai nepieciešamos apstākļus, bet saslimušajiem dzīvniekiem — savlaicīgu veterinārmedicīnisko aprūpi, kā arī nodrošināt praktizējošam veterinārārstam nepieciešamos darba apstākļus un dzīvnieku fiksēšanu veterinārmedicīnisko procedūru laikā;
4) uzrādīt un nodot nākamajam dzīvnieku īpašniekam dokumentus par dzīvnieku identifikāciju, reģistrāciju, veselības stāvokli un veiktajiem dzīvnieku infekcijas slimību profilaktiskajiem pasākumiem (piemēram, dzīvnieka pasi, dzīvnieka pārvietošanas deklarāciju, vakcinācijas apliecību, veterināro apliecību);
7) nodrošināt ar valsts uzraudzībā esošajām dzīvnieku infekcijas slimībām saistīto profilaktisko pasākumu izpildi noteiktajos termiņos;

L Līze 18.03.2013

Jā, labi, viss skaidrs, bet 59. pants, 4. Kādus dokumentus saimniekam vajadzēja nododt, ja viņš nomira? Ja viņam nekadu dokumentu nebija, viņš bija dzērājs? Kādus dokumentus par kaķi, kurš lielākoties dzīvoja ārā? Kādus? Kur tos raut?

N Navaruizdomatniku 18.03.2013

Ja jau tas kaķis dzīvoja lielākoties ārā, tad viņu tu nekad nepārtaisīsi par tīru, maigu mājas kaķi. Attārposi un pēc mēneša viņam atkal būs cērmes utt.

L Līze 18.03.2013

Tas ir mājas kaķis, bet var dzīvot arī ārā. Pa dienu viņš bija ārā, tikai uz nakti viņu ielaida dzīvoklī pasildīties, pabarot. Normāls mājas kaķis. Ja jums jau viens kaķis, kurš dzīvo pus gadu ārā, pus gadu dzīvoklī arī nevar būt mājas kaķis? Hah. Ko jūs visi piesējāties ar kaķi, un tabletes došanu? Te vispār sūdzība par ārsta attieksi, nevis padomu sniegšana, kā iebarot kaķim tableti.

I Ivetta 18.03.2013

Sveika, Līze!
Pamēģini savu kaķīti attārpot ar pastu Vitaminthe. Visiem man zinājiem kaķiem tā ļoti garšo un viņi paši labprāt to ēd! Tā būs vienkāršāk, jo kaķi jāattārpo vairākas reizes gadā. Lai veicas!

N Navaruizdomatniku 18.03.2013

Līze, nu ko tagad? To ārstu nošaut? Nu labi es pavaimanāšu kopā ar tevi.. "šausmas kāds ārsts...ka viņš tā varēja... tādam licenze jāatņem!" Tev palika vieglāk?
Es to vetpoliklīniku nezinu un nevaru neko sliktu pateikt. Savus kaķus, ja vajag, vedu uz citu.

Smīkņa, nu pārspīlēju ar to vienu mēnesi, jo nezināju, cik tā tablete derīga. Maniem minkām nav tārpu :)

C crashed 06.01.2014

Starp citu, es bieži vien sastopos ar vienu ārstu no šīs klīnikas, kas izturas pret mani tā itkā man pašai ir viss jāzina un jāmāk! Kāda jēga tad man no šīs klīnikas?? es pilnīgu piekrītu, ka vetārstam ir normāli jāiesaka kāda izeja no situācijas nevis jāraud par to ka tiks saskrāpēts..

Jā, tur ir zinoši ārsti un diemžēl vienīgie, kur kaut ko saprot no tiem dzīvniekiem kuri man ir.

Pašai tagad nācies vairākas reizes braukt uz turieni un normālas konsultācijas vietā un izejas meklēšanai mani vairākas reizes aicina iegriezties, kaut gan ceļš man arī tāls sanāk. un pēdējā vizīte man bļauj virsū, ka redz kāpēc es neizdarīju to vai to, bet man jautājums - kāpēc man uzteiz nepateica, kas būtu jādara.

ritīgi sarūgtina..kaut gan agrāk patika klīnika

S smīkņa 06.01.2014

crashed, ja reiz uzņemies rūpēties par dzīvnieku, tad vispirms vajag šo to par tā kopšanu noskaidrot.