Veselības Centrs Valeo - Veselība/A. Vītole

Labdien, Es slimoju ar psoriāzi jau 10 gadus, kā man zināms man ir tiesības uz kompensētiem no valsts medikamentiem, bet diemžēl lai dabūtu šos medikamentus ir daudz jāpacieš.Maijas sākumā es apmeklēju savu dermatologu, kura man izrakstija zāles „Daivonex” un pateica, ka es varu šis zāles saņemt ar atlaidi ja aiziešu pie ģimenes ārsta un dabūšu speciālu recepti. Trīs gadus atpakaļ es jau biju pie šī paša ģimenes ārsta un viņa man izrakstija tādu pat recepti, bet ar lielām grūtībām. 2008. gada 13. maijā es atkal aizgāju pie savas ģimenes ārstes A. Vītolei, kura strādā Veselības centrā „Valeo”, un pateicu viņai, ka man vajag speciālo recepti. Vispirms viņa man pateica, ka viņa nevar man izrakstīt šo recepti, jo tādas receptes ir jāizraksta manam dermatologam (mans dermatologs un arī citi ārsti skaidroja man, ka tiesības izrakstīt speciālo recepti ir tikai ģimenes ārstam), un es mēģināju šo situāciju izskaidrot A. Vītolei. Pēc tam A. Vītola teica, ka man nav nekādu pierādījumu, ka es slimoju ar psoriāzi, jo pēdējo reizi es biju pie viņas tikai 2005. gadā. Es parādīju savu ādu un daktere teica, ka viņa nav dermatologs un nevar diagnozēt kas tas ir, neskatoties uz to ka manā veselības grāmatā ir secinājums ka esmu slima un viņa šo secinājumu rakstīja (psoriāze ir neizārstējama slimība un nav nepieciešamības atkārtot diagnozi). Tālāk viņa saka runāt ar paaugstināto balsi, un dumpoties, ka viņa negrib strādāt par sekretāri un skaidrot visiem ārstiem, kādas tiesības viņiem ir. Man likās, ka izrakstīt recepti nav nekādas grūtībās un tas var aizņemt dažas minūtes, bet kļūdījos, es biju pie ārstes A. Vītoles 30 minūtes, 20 no tām mēginot pierādīt savu diagnozi un receptes nepieciešamību. Man ļoti patika viņas arguments, ka man vispār nav vajadzīgi nekādi medikamenti, jo drīz būs vasara un viss pāriet pats, tas nekas ka 50% no manas ķermeņa ādas ir ar slimības ārējam parādībām. Galu galā viņa man izrakstīja šo recepti, bet bija ļoti neapmierināta. Šie medikamenti man būs vajadzīgi arī nākotnē un katru reizi man ir jāiziet cauri šim murgam. Manuprāt, ārstiem ir pienākums palīdzēt cilvēkiem, bet neapgrūtināt slimnieku dzīvi. Kā zināms slimība „psoriāze” pasliktinās ja ir kāds neliels stress, es gribu teikt, ka pēc ģimenes ārsta A. Vītola apmeklēšanas man bija stress. P.S. Man ir veselības apdrošināšanas polise IF, bet A. Vītole teica, ka viņai nav līgumu ar IF, es sazvanījos ar AAS „IF Latvija” un izrādījās ka visam veselības centram „Valeo” ir līgums ar viņiem. Es samaksāju A. Vītolei 0, 50Ls, bet viņa man nedeva pretīm nekādu čeku.

U

A anna 16.05.2008

Tiesham piekritu, ka pedejaa laikaa, lai dabutu nopietnas arstejosas zaales, katrai no taam ir bezmaz vai uz celjiem jakriit arstu prieksaa, tai pashaa laikaa aptiekaas tirgo kautkaadus daargus, pilniigi nevajadziigus uzturbagatinaatajus, lai tikai tadejadi izvilktu musu naudu. Labak recepti un ipaso butu uzlikusi uz alkohola, kurs tieshaam ir ljoti kaitigs.Ja, es aizeju pie sava gim.arsta un ludzu vinjam izrakstit kadus nervu nomierinosu lidzekli ka, piem., Relanium, un pie kam paaris reizes gadaa, tad arstam ir tadas acis it kaa es buutu dzilaakaa narkomaane. Taalaakais jau suuta pie psihiatra, neesmu gan veel bijusi, jo nejuutos jau tik slima ar nerviem, tad nu rodas jautaajums vai tas psihiatrs rakstiis man vajadzigaas zaales, jeb bendees veseliibu ar nekam nederigiem dargiem antidepresantiem.Varbuut kadam ir lidziga pieredze un ka rikoties attiecigaa situacijaa, pie kam piebildisu neprasu, lai zaales tiktu kompensetas.

D Diff 06.07.2008

es varu ieteikt nomainīt ģimenes ārstu! cik esmu redzējusi, ir jāaizpilda, ja nemaldos, dzeltena veidlapa, norādot esošo ārstu un vēlamo. kāpēc tā jāmokās, ja to var novērst? :)
veiksmi!

T toony 25.08.2008

Gan jau viņiem par tām receptēm tā pat kā par norīkojumiem atvelk no algas - tāpēc arī nedod...

I Ieva 23.12.2009

Man arī bija ģimenes ārste A.Vītola - viņa nav mainījusies - nelaipna un izmet visādas piezīmes, kas ārstiem nav piedienīgi - meklē meklē tās vainas - neatrod un beigās tāpat nomirst. Par recepšu izrakstīšanu prasīja 1 Ls (recepti izrakstīja ar grūtībām), es prasīju čeku. Viņa atbildēja - nu jau jau tik nabaga, tad var iztikt! Tas ir normāli??? Apmeklējumu laikā sarunas tonis viss ar ironiju.

I Ilze 28.07.2011

Apmeklēju estētiskās dermatoloģijas klīniku, attieksme ļoti laba un profesionāla, iesaku ikvienam ādas problēmu gadījumos griezties šajā klīnikā, mājas lapa laikam bija - http://www.dermatologs.com/

J Jāzeps 15.09.2011

Man pilnīgi tāda pati situācija. Lieta tāda, ka gimenes ārsti nevelas izrakstīt valsts kompensejamos medikamentus, jo viniem tur esot kaut kāds limits kuru viņi baidās pārsniegt. Reāli divreiz gadā cenšos dabūt pāris tūbiņas Daivobet ziedi, un katru reizi man jāklausās ārsta neapmierinātajās replikās. Tā vien gribas viņai novēlēt pašai paslimot ar psoriāzi.
Pārējās smēres redziet viņi izraksta bez problēmām, ņem cik vari aiznest. Šeit arī redzams kā valsts rūpējās par slimajiem.