www.sudzibas.lv Ventspils Tehnikums Bulinga atbalstīšana vai nespēja novērst problēmu?

Ventspils Tehnikums - Bulinga atbalstīšana vai nespēja novērst problēmu?

Vēlos pievērts uzmanību problēmai, kura netiek risināta Ventspils tehnikumā. Personīgi, bija doma vērsties kādā no ministrijām vai arī televīzijā, bet laiks rādīs! Doma netiek atmesta un ir tuva, jo laiks iet un nekas nemainās, un māc lielas šaubas, ka mainīsies.
Pašas problēmas pamatā ir bulings, kurš netiek novērsts. Reizēm pat šķiet ignorēts. Ventspils tehnikumā mācās zēns ar īpatnībām un no viena cita audzēkņa (2. Kurss automehāniķi, krists m.) viņš regulāri cieš - emocionāli, jo jauneklis mērķtiecīgi pielieto emocionālo vardarbību (apsaukāšana, provocēšana, apsmiešana, citu audzēkņu kūdīšana, izstumšana) . Konkrēts atgadījums, Ventspils tehnikuma telpās krists m. Provocēja zēnu uz kaušanos, lai varētu pasmieties par to ar citiem jauniešiem un tas nav vienīgais atgadījums, tādu ir daudz. Jauneklis dabū aizrādījumus no apkārtējiem, bet tos viņš prātā neņem. Jauneklis ir problemātisks, viņš atļaujās pārāk daudz un tas netiek ņemts vērā! (ko gan runās par vienaudžiem, kam viņš dara pāri un nerespektē, ja jaunietis pat nerespektē skolotājus dažus un atļaujas pārāk par daudz!) ko man darīt dotā situācijā? Vai atvainošanās palīdzēs? Vai viss aizmirsīsies, kad viņš sniegs to tiem, kam viņš ir nodarījis pāri, protams, ja visus atcerās? Kādēļ jaunietis vēl vispār mācās šajā tehnikumā? Ierašanās uz skolu ar zilu aci un ne pirmo reizi, varbūt problēmas ir ģimenē? Ja cilvēks vēlas darīt apkārtējiem pāri un gūst baudu no tā. Ko darīt man un citai mammai, ka bērns nevēlas doties uz skolu? Kāpēc nekas netiek darīts ar audzēkni? Kāpēc viena audzēkņa dēļ ir tik nepatīkama vide tehnikumā un tik daudz problēmas? Tehnikumi ir daudz un varbūt tā būs kā mācība, vai arī, lai audzēknis iet pielietot savu spēku strādājot fiziskā darbā. Neesmu ļoti apmierināta un šo tā neatstāšu, ciests ir ilgi! Varbūt zēnam ir stipra aizmugure un tādēļ vēl tehnikumā mācās? Varbūt pats tehnikums atbalsta šo zēnu rīcību, jo ne pirmais cilvēks cieš? Kautiņi iepriekšēji Ventspils tehnikuma apkārtnē - tas ir normāli? Cik ilgi tas turpināsies? Varbūt laiks jau ir sazināties ar citām iestādēm, lai tās vismaz kaut ko dara? Kas nesīs atbildību par to, ja kāds no bērniem šo bulingu neizturēs no konkrētā audzēkņa puses? Tehnikums vai pats audzēknis? Esmu ļoti sliktās domās par tehnikumu pašlaik, kaut pati biju sajūsmā par viņu!

L

Komentāri (3)

Good Intentions 31.01.2023

Ja tā tas ir, tad izklausās pēc sižeta bez tabu. Sūdzības ir rakstītas?

S Spuris 01.02.2023

Pilnīgs sviests.

R RXX 01.02.2023

Bet tā tas ir arī īstajā dzīvē. Tu nekad nevari garantēt perfektu vidi bez “sliktajiem” cilvēkiem. Ir riebīgi kolēģi, kaimiņi, utt. Varbūt tad ir jāmaina taktika. Tavs dēls var iemācīties tikt galā ar šādiem indivīdiem, runāt pretī, ja vajag, arī sadot pa muti, lai vairs nebūtu hierarhijas zemākajā līmenī. Tas veido raksturu un palīdzēs tālāk dzīvē. Tas, ka mamma šoreiz palīdzēja tikt galā, ilgtermiņā neko nedos! P.S. Man būtu nenormāls kauns, ja mana mamma publiski sūdzētos par manu klases biedru. 🙁

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes