Vid - VID

Palasot citu sūdzības par Valsts ieņēmumu dienestu (VID) apstiprinājās tikai manas domas par šīs iestādes darbību. Manā gadījumā no VID dabūju gan neskaidru, gan nelaipnu apkalpošanu. Tāda sajūta, ka visas deklerāciju aizpildīšanas un ar nodokļiem saistītās lietas ir tik pašsaprotamas, ka nekas nav jāpaskaidro, un kad tiek lūgts padoms, pretī saņem nelaipnu bļāvienu un niknu darbinieka skatienu.
Kā godīgs pilsonis devos iesniegt savu deklerāciju par iedzīvotāju ienākuma nodokli. Rezultātā man 'būtu jāsaņem diezgan liela naudiņa no viņiem.
Pagāja kādi 3 mēneši un ziņas no viņiem nebija-uzzvanīju, lai noskaidrotu, kas par lietu. Izrādās, ka man nekas nepienākas un vēl ir jāmaksā sods, jo radinieks nebija mani noņēmis laikā no apgādības. Saprotama lieta, ka tad man nekas nepienākas un kaut kāda summa jāmaksā, taču jautājot ko šādā situācijā man darīt, atbilde bija pārsteidzoša. Izrādās, ka man pašai ir jāiet uzrakstīt iesniegums, ka datums ar kuru es tieku noņemta no apgādības tiek mainīts!!! Absurds! Sanāk, ka kā gribu tā daru :D pēc šī iesnieguma uzrakstīšanas sanāk, ka man sods nav jāmaksā, taču cilvēkam, kura apgādībā biju - ir jāmaksā. Summa sniedzās pāri 100 Ls. jautāju, kādēļ nav nācis neviens paziņojums par to, ka ir uzkrājusies šāda summa un ar katru dienu aug %? man atbildēja, ka pašiem jāseko līdzi savām lietām! Vai tad tiešām šādā gadījumā nav jāatnāk kādam paziņojumam???
Ar to vēl viss nebeidzās. Radinieks aizgāja aizpildīja visas nepieciešamās deklerācijas, tika sarēķināta naudas summa, kas jāmaksā - rezultātā summa no solītajiem 100Ls samazinājās līdz 40Ls. (Patīkami) ( Ja neskaita to, ka arī uz savu Rīgas rajona nodaļu nācās iet vairrākkārtīgi, jo pie vienas reizes jau nevarēja pateikt, kādi dokumenti vajadzīgi) Samierinājos, ka naudiņu nedabūšu no savas deklerācijas, taču priecājos, ka viss ir beidzies, līdz pagājušajai nedēļai, kad saņēmu vēstuli ar lūgumu precizēt deklerāciju. Šajā vēstulē ir lūgums samaksāt sodu par nepareizu deklerācijas aizpildīšanu?! KO?!! Kā man var būt nepareizi aizpildīta deklerācija, ja ejot viņu iesniegt viņu pārbaudīja un akceptēja, ka viss kārtībā. Zvanīju un jautāju - kas par lietu? Izrādās, ka radiniekam arī bija jāizmaina šis te apgādības datums. un šobrīd ir tāda situācija, ka vai nu es samaksāju šo summu, kas ir 20ls apmērā un viss ir kārtībā ( nemainot no radinieka puses šo te apgādības datumu), vai viņam izmainot šo datumu - man nav jāmaksā sods, es dabūšu savu naudiņu, kas man pienācās rakstot deklerāciju, bet radiniekam sods būs jāmaksā, kas esot vairāk kā 100Ls apmērā! + viņš jau ir samaksājis daļu (iepriekš rakstot deklerācijas, sarēķinātā summa 40Ls apmērā). Tad, kur šajā brīdī ir samērība????? Vai nu radinieks samaksā naudu gandrīz pie 200ls, es dabūnu zem 100Ls, vai es samaksāju 20Ls pazaudēju tos no deklerācijas????? manā aprēķinā tāpat starpība starp šīm darbībām ir vismaz 60 Ls. Esmu nikna kā pūķis. Vieglākais variants ir samaksāt tos 20Ls, bet vai tā būs pareizāk... Un viss šis ir ievilcies vairāk kā uz pus gadu, jo VIDā acīmredzot strādā cilvēki, kas nav savā vietā. Manuprāt, ja ir darbs ar cilvēkiem, tad attiecīgi ir jābūt arī attieksmei normālai, nevis pretī ir Fūrija, kas neko līdz galam nevar paskaidrot.

G

K Kaķkope 14.10.2013

Piekrītu par visiem 100%. VID Pārdaugavas KAC darbiniece Škerškāne 2013.g. 23.augustā atsūtīja Brīdinājumu Nr Nr.8.42.2/72523 VISPĀR NERAKSTOT, PAR KO un tikai padomijas 58.panta garā draudēja ar Administratīvo kodeksu! PIe tam viņa jauc jēdzienus "nodokļu nomaksa" un deklarācijas aizpildīšana", kas liecina par to, ka Valsts Izspiešanas Dienestā valda totāls haoss un darbā pieņem pēc pazīšanās principa vai nu totāli stulbus vai totāli korumpējamus radījumus. Kad par to uzrakstīju Iesniegumu, ar vārdā nenosauktu dokumentu Nr 8.42.2/ 91373, kurā viltots summas saņemšanas datums, atbildēja tāda Lovčinovska un spriežot pēc visa, ši dāma arī viltojusi izmaksātāja uzņēmuma grāmatvedības datus, lai tikai izspiestu no manis naudu. Laikam pārāk daudz norādīju uz tā paša VID darbinieka lielo atbalstu tādam vācu uzņēmējam Hansam Helmutam Bergam. Tas ar tā paša nu jau var teikt Valsts Izzagšanas Dienesta darbinieka Māra Grendes piekrīšanu valstij palika parādā virs 200000Ls un tad VIDam viss bija labi! Izskatās, ka tieši ar viltošanu un izspiešanām budžets pildās un VID ir tiešs Gestapo un VDK pētctecis ekonomiskā mērcē. No mana Iesnieguma 7 jautājumiem precīzi un kvalitatīvi nebija atbildēts NEVIENS!!! Vispār - vajag šīs lietas PUBLISKOT un ar visiem uzvārdiem. Es nupat Draugiem.lv sadaļā "Parunāsim" publicēju rakstu "VID PĀrdaugavas KAC kareives Škerškāne un Lovčinovska vācieša H.Berga kriminālbankrota un ekonomiskā genocīda sardzē." Tāpat visus tos viņu garadarbus, izlabotus ar sarkanu tinti, publicēšu savā profilā, lai cilvēki skatās, kā arī atradīšu iespēju to risināt tālāk žurnālista klātbūtnē. Abas - Škerškāne un Lovčinovska saņem krietni virs 400Ls pēc nodokļu nomaksas, bet cik tie, no kā šīs darboņes mēgina novilkt pēdējo kreklu, lai tikai pasagātu tādus ārzemniekus un iekšzemniekus ar smagām kabatām. VIDam prēmijas, astronomiskas algas, bet prieks'skolotājiem neatradās! Piekrītu Jūsu sūdzībai!!!

Sigita Bronze 04.05.2018
Nestrādā

Kas pie velna? Stundu mēģinu VIDu sazvanīt - neviens neceļ. Tagad ir piektdiena, 04.05.2018. 14.55. Viņi guļ vai ko dara? Darba laiks ir līdz 17.00. Atlaist visus vajag, ja nedara savu darbu!