Turība, BA - mācības

Nevienam neiesaku mācīties BA Turība. Ļoti negatīva attieksme pret studentiem no Anitas Emses, Rainas Vīras, Elitas Dombrovas, Ivetas Upītes un citu pasniedzēju puses. It īpaši ja esiet domājuši studēt e-studijās, tad galvassāpes garantētas visu studiju laiku.(nekvalitatīvs mācību materiāls, parasti neatbilst kursa programmai, eksāmena laika sastapsities ar pilnīgi citiem jautājumiem, kas netika mācīti, nerunajot par pašu mācību organizāciju, kad bija jagaida 6 mēneši kamēr studentam iedeva lekciju materiālu kādā priekšmetā; Turībā visiem pasniedzējiem klibo latviešu val. rakstības spējas, gramatikas zināšanas, ka būs jasēž ar vārdnīcu un jāmēgina saprast, ko pasniedzējs bija domājis.; nepamatoti tiksi apsūdzēts spiediena izdarīšanā uz pasniedzēju un plagiātismā-tas ir norma Turībā studējošajam)
Nu tad veiksmi mācībās!!!

I

M [email protected] 02.02.2011

Es pilnīgi tam piekrītu kas ir uzrasktīts par e-studijam jo pašlaik pati mācos BA Turībā. Kad sāku mācīties e-studijas vadītāja personiski apsolīja man kā visi konspekti būs izcili izstrādāti bet iznāca tā kā tikai dažiem pasniedzējiem ir labs materiāls. Daudzi konspekti neatbilst studiju programmai un lai iemācītos attiecīgos priekšmetos ir papildus jālasa daudzas grāmatas bet tā kā es dzīvoju arzēmes man ir papildus izdevumi.

Lai izpildītu pArbaudes darbus vien ar mācību materiāliem nepietiek, papildus jāizlasa vismaz divas grāmatas lai sekmīgi nokartotu parbaudes darbus un tiktu pielaist pie eksamena kartošanas. Var varāt iedomāties cik daudz laikā tās aizņem?

M Martins 02.02.2011

Atļaušos jau nu nepiekrist šim viedoklim! Pats esmu Turībā pabeidzis gan Uzņēmejdarbības vadību, gan Tiesību zinātnes kursus. Īpaši atļaušos nepiekrist par Anitu Emsi- jā ļoti stingra un prasīga pasniedzēja, bet valodu iem';acīties savādāk ir diezgan neiespējami. Arī Iveta Upīte patiesībā ir vnk fantastiska un gudra pasniedzēja. Vienīgi varu diskutēt par Elitas Dombravas kompetenci, bet ne attieksmi! Komentārs par grāmatu lasīšanu, lai nokārtotu pārbaudes darbus ir vnk ''izcils''!!!

M [email protected] 03.02.2011

Es nezinu vai jūs studējāt dienas nodaļā, vakarā vai neklatienē bet e-studiju studentam patiešam ir grūti mācīties online jo konspekti ir izstrādāti drausmīgi un ja students kaut-ko nesaprot konspektos tad pasniedzējs atsakas studentam izskaidrot attiecīgo vielu. Uz visiem jautājumiem pasniedzēji un e-studijas nodaļa atbils kā vai nu "palasiet grāmatas", vai nu atcērt: "visi studenti visu saprot, tikai jūs nesaprotāt!"

J Jānītis 03.02.2011

He, he! Tāpēc jau būvē stikla šķūni Daugavas malā, lai jūs Dauni ietu un lasītu grāmatas!!!
Interesanti, vai tad tagad augstāko izglītību var iegūt tikai klausoties, ko pasniedzējs lekcijās stāsta?

M [email protected] 03.02.2011

Liekas kā tev arī jāpalasa grāmatas par to kā aizstāvēt savu viedokļi neapvainojot citus cilvēkus.

Izskātas tu nesaproti par ko iet runa un tev nav nekādas saprošanas kā notiek studijas online. E-studentiem nav lekciju un kontaktu ar pasniedzējiem vispar. Un tāpēc mūsu izglītība ir pilnīgi atkarīga no tā kas ir rakstīts mācību konpektos ko sagatavo pasniedzēji. Pasniedzēji paši sāka ka izlasot viņas konspektus ir iespējams apgūt studiju materiālu izcili bet realitātē tā nav!

Nu godīgi sakot mēs grāmatas ņēmam uz Lielbritāniju ar čemodaniem un tur neko vairāk nedarām ka tikai lasām!!! Un ir tāds apjoms kā pat nekāds time-managements nepalīdz!

Z Zinaida 03.02.2011

Daze velikii Lenin govoril:U4itsja, u4itsja, i e64o raz u4itsja!

A ale 04.02.2011

nu nevar gribeet ka izlasot paaris konspektus, ieguust augstaako izgliitiibu...

I inga 04.02.2011

Konspektiem ir jabūt izstrādātiem tā, lai students varētu apgūt mācību vielu tada pašā līmenī kā lasot gramatas. Tapēc jau tās ir e-studijas, jo iespējams ka students vispār dzīvo Amerikā un turieni stiepties ar kaudzi grāmatu nu dien nav prātīgi.
Gribētos piebilst, ka pasniedzēji veido savus konspetus ar Copy-Paste palīdzību no citu autoru grāmatām, nenorādot atsauces uz izmantoto literatūru, būtu viņiem "japiešuj" vēl plagiātisma lieta. Ta lūk!!!

M mazaa 05.02.2011

Es arī mācos "Turībā", tikai vakara nodaļā. Esmu ļoti apmierināta, pasniedzēji, attieksme super, nav pretenziju. Lai gan nemāku teikt par e-studijām. Ja godīgi, tas man neliekas pareizākais veids, kā iegūt augstāko izglītību, ja vēlies kaut ko iemācīties, nevis dabūt tikai papīru. Saprotu, ka ir tādas situācijas, kad nevar apmeklēt augstskolu klātienē.., bet katrā ziņā, izņemot e-studijas, varu tikai ieteikt šo augstskolu!!!

A Anita Emse 15.02.2011

Tā kā atradu savu vārdu, vēlos paskaidrot iemeslu, kāpēc Inga publicēja Jūsu portālā šādu apmelojuma rakstu par e-studijām BAT Turība. Šādu sakāpinātu emociju iemesls ir tas, ka studente Inga pirms 3 nedēļām bija iesniegusi pasniedzējai Rainai Vīrai pārkopētu fragmentu no jau reiz iesniegta darba, neatsaucoties uz autoru un par šo rīcību pieprasīja vērtējumu 9. Kad studentei paskaidroju, ka šāds darbs uzskatāms par plaģiātismu un kategoriska prasība to novērtēt ar 9 juridiski kvalificējas kā " spiediena izdarīšana uz pasniedzēju", viņa piedraudēja sagādāt man "galvassāpes". Laikam studente bija domājusi šo nekrietno rakstu Jūsu portālā.
Varu tikai apliecināt, ka arī turpmāk BAT Turība e-studijas nepieļaus plaģiātismu un rupju atzīmju pieprasīšanu pasniedzējiem. Studentu zināšanas tiks novērtētas atbilstoši ieguldītajam darbam un intelektuālajām spējām.
Vienlaikus izsaku savu apbrīnu un cieņu cilvēkiem, kuri ir izvēlējušies šo studiju veidu. Nav viegli studēt patstāvīgi, taču gribu atgādināt, ka e-studenti var ierasties uz lekcijām pie pasniedzējiem dienas, vakara vai neklātienes grupās, apmeklēt konsultācijas klātienē vai sūtīt jautājumus pa e-pastiem . Informācija par konsultācijām un lekciju saraksti ir atrodami augstskolas interneta mājas lapā. Paldies par konstruktīvajiem aizrādījumiem. Tie kalpos mūs darba uzlabošanai. Gaidu Jūs mūsu augstskolas E-studijās.
Ar cieņu.
Anita Emse.
E-projektu daļas vadītāja.

L Labvēlis 21.02.2011

Es nemāku spriest par citiem pasniedzējiem šajā skolā, bet Raina Vīra ir prasīga un nevainojama skolotāja !
P.S RSEBAA absolvents

R rojs2 21.02.2011

Nu gan studentīša... grāmatas viņai liek lasīt, kā tā var, un devītnieku neliek, ja sagribas...
Baisi, kur ar tādiem jauniešiem nonāksim...

Bet no otras puse... LU piemēram, vismaz fakultātē, kur mācījos un vēl mācos, nekad nevienam studentam nav pat prātā nācis pasniedzējam kaut ko pieprasīt...

D Dina 02.03.2011

NAV PATIESĪBA
Esmu jau pabeigusi studijas BA "Turība", pašlaik strādāju savā specialitātē, par ko arī ir liels prieks un gandarījums.
Gan cien. A. Emsi, gan cien. I. Upīti. Divas, manuprāt, ļoti izglītotas un gudras sievietes, kurām patiešām rūp studentu nākotnē. Man arī ir bijušas nesaprašanās ar Emses kundzi, jo pasniedzēja patiešām likās stingra. Stingrums ir slikti? Nē, tieši otrādi - stingrums nes savus "augļus". Un, visbiežāk, pasniedzēja nemaz nav tik stingra, viņai piemīt ļoti laba humora izjūta. Un gribu piebilst, ka pasniedzēja ir ļoti atbildīga, neticu, ka varēja būt problēmas ar materiālu sadali!
Runājot par I. Upītes darbu - arī ļoti organizēta, vienmēr optimisma pilna, ļoti labi paskaidro savu mācību vielu, vienkārši ļoti labs pasniedzējs un cilvēks.

Ļoti bēdīgi, ja Jums radies šāds priekštats par pasniedzējiem. Pati nebiju teicamniece un bijuši dažādi konflikti, manas vainas dēļ, taču ļaunu prātu neturu, un savās neveiksmēs mācībās nenosūdzu profesionālus pasniedzējus. Vienmēr teikšu "Paldies!" saviem pasniedzējiem.

A Aina 04.03.2011

Iveta Upīte ir ļoti jauka, gudra un forša pasniedzēja. Ļoti laba attieksme pret studentiem. Vienmēr bija iespējams saņemt konsultāciju un nepieciešamo informāciju.

I inga 06.03.2011

Emsei jātiek galā ar mācībspēku, kas nodrošina e-studijas.
Ne visi pasniedzēji ir godprātīgi un izliek vērtējumus balstoties uz studentu zināšanām.
Man pasniedzējs/ja (nevēlos konkrēti nosaukt vārdu, uzvārdu) ir iesūtījis/usi e-pastu, kur personiski atzīstās vērtējuma izlikšanā, kas neatbilda studenta zināšanām.
Varbūt man to e-pastu publicēt Delfos vai BezTabu?!

S sixt 06.03.2011

Ir ari tad pasniedzejs ka A.Brencis!Uzputigs un neatsaucigs, tapat ka daudzi citi Turiba!Liek vertejumus vadoties pec kaut kadiem mistiski tikai viniem zinamiem nosacijumiem.Turiba ir ta-jo vairak macies un zini, jo zemaka bus atzime!!!Reiz pie Brenca iemacijos visu vielu, tiesam izpratu, bet vins man ielika kaut kadu 5 un uzdeva jautajumu ne no vielas.Citi atnak ka baltas lapas uz eksamenu un dabun 7 un 8!!!Tas ir normali????Vienigais pasniedzejs ko tur cienu ir G.Blunavs

I inga 07.03.2011

Vajag citu e-studiju vadītāju-šitā acīmredzot netiek galā ar pienākumiem!!!
Tad visas problēmas atrisināsies un visi būs laimīgi :))))

A Anna 19.03.2011

Pilnīgi nepiekrītu sūdzībai. Šobrīd mācos BAT neklātienē, tikšanās ar pasniedzējiem ir ierobežotā daudzumā, lekciju skaits ļoti mazs, ja izveidojas situācija, ka nevari apmeklēt kādu lekciju, mācību apjoms, kas jāapgūst pašmācības ceļā ir milzīgs. Un diemžēl neviens pasniedzējs nevar izkonspektēt 2-3 mācību grāmatas uz 5-10 lpp, lai students to izlasītu un pilnīgi apgūtu vielu. Tas tā vienkārši nevar būt. Konspekts ir labs kā atkārtošanas līdzeklis pirms eksāmena ;) Ja jau ir grūtības ar grāmatu "sadabūšanu", tad alternatīva bibliotēkai ir www.e-biblioteka.lv- pieejama visur, kur ir internets, jebkurā diennakts laikā. Diemžēl nav visas nepieciešamās literatūras, bet vairums ir :)
Paldies BAT, ka gatavojat speciālistus, un sagādājat grūtības tādiem studentiem, kuri nelasot grāmatas un nestudējot vēlas iegūt augstāko izglītību. :)

I inga 20.03.2011

Anna, Jums nav taisnība! Ja jau Jūs mācaties neklātienē, tad Jums jau nudien ir vairāk nekā skaidrs kā norit studijas BAT neklātienē, jo īpaši eksāmena kārtība. Arī es studēju neklatienē, pirms online studijām, tāpēc varu droši apgalvot ka tās ir divas dažādas lietas - neklātiene un online. Online studijās mēs studējam ne tikai konspektus, kas ir katrā priekšmetā uz 100 lpp.(nevis uz 5-10 lpp.), bet arī papildus izlasām pa 2-3 grāmatām katrā priekšmetā, jo konspekti ir sagatavoti ļoti pavirši un nav iekļauta visa viela, kas studentam ir jāzin. Kas attiecās uz speciālistiem, tad Turība nav ta vieta, kuru absolvējot, varētu sevi tik augstu vērtēt un slavēt. Man ka studentei ir žēl gan laika gan naudas, ko esmu ieguldījusi šajā nekam nevajadzīgajā augstskolā un studijās, jo kā priekšzinīga un centīga studente netiku novērtēta, ka tam vajadzētu būt. Tieši otrādi tiku nopelta, jo pasniedzēji ir pieraduši strādāt ar studentiem, kuriem ir vajadzīgs diploms "zobos", nevis zināšanas. Rūgta pieredze.

I inga 20.03.2011

Kas attiecās uz Anitu Emsi, tad viņa ir tāds cilvēks, kam patīk vāvuļot un neko nedarīt. Tā taču ir vieglāk dzīvot, vai ne?
Tieši tāpat ka mūsu ministriem un deputātiem ;)
Ļoti patīkami bija tik oficiāli uzlūgtai uz sarunu ar Anitu Emsi, kad viņa visu sarunas laiku centās man iestāstīt, cik ideāli ir izstrādātas e-studijas. Tai pat laikā ignorējot visas sūdzības, kas nāca uz e-studiju darba organizāciju utt. Nu tak atkal, vieglāk taču neko nedarīt!!!
Ta lūk, acīmredzot, e-studijās vēl gadu gadiem nekas nemainīsies un žēl to studentu, kuriem vēl nāksies tam visam iziet cauri!
Vēlu izturību studentiem, cerams viņi panāks to, ar ko man nācās cīnīties visu studiju laiku!