Tukuma bāriņtiesa - Slikts serviss

Tukuma bāriņtiesa īsteno rīcību, kas klaji neatbilst bāriņtiesas darbības principiem, funkcijām un ētikas kodeksam. Mintētās bāriņtiesas locekļu darbs ir apšaubāms.
Turpmāk tekstā situācijas skaidrojums - š. G. Sākumā mātei ar b/t vienpersonisku lēmumu (bez padziļinātas situācijas izpētes) tika atņemtas aizgādības tiesības uz bērnu, sakarā ar bērna vecmammas no tēva puses sūdzību. Minētajais personai starppersonu attiecības ar bērna māti un bērna mātes puses radiem bijušas naidīgas. Situācijas rezultātā bērns nodots aizbildnei - minētajai vecmammai no tēva puses, kas bijusi bērna aizbildne pirms vairākiem gadiem, bērna mātes slimības laikā. Aizbildne vēlreiz vērtēta netika. Bāriņtiesa uz mātes un citu bērna radu iebildumiem par iecelto aizbildi nereaģēja. Bērna dzīvošanas laikā pēdējos mēnešus pie aizbildnes bijušas dažādas problēmas, konflikti, klaja nolaidība pret bērna izglītību, veselību, drošību. Bāriņtiesā iesniegta sūdzība, informācija par vardarbību pret bērnu u. Tml. Reakcija - mediācija bez rezultāta.
Jūnija vidū bērns tika iedots atpūtai pie otras vecmammas, kur bērns ziņoja, ka kategoriski atsakās atgriezties pie esošās aizbildnes, jo tur viņu fiziski ietekmējot. Bērns ieņēmis kategorisku nostāju un atsakās doties atpakaļ pie aizbildnes slēdzoties istabās, taisot histērijas, raudot.
Bāriņtiesas reakcija - draudi otrai vecmammai par likuma pārkāpšanu, draudi ar bērna ievietošanu krīzes centrā, līdz beidzot ierašanās bērnam pakaļ otras vecmammas dzīvesvietā policijas pavadībā un vardarbīga, bērna godu un cieņu aizskaroša iegrūšana policijas mašīnā vienas apakšbiskēs un piespiedu aizvešana atpakaļ pie vardarbīgās aizbildnes, par spīti tam, ka bērns tobrid skaļi raudājis, slēdzies istabā un kliedzis, ka atpakaļ nebraukšot.
Jautājums - kur šeit tiek aizstāvētas bērna kā rīcībnespējīgas personas intereses, drošība un Veselība, kas ir b/t pamata uzdevums? Vai šāda rīcība ir pieņemama no valsts bērnu tiesību aizstāvības institūcijas darbinieku puses? Kāpēc netiek uzklausītas bērna vēlmes un parējo radu sūdzības? Jo visam jānotiek kā pēc papīra?
Informācija nodota Vbtai uz izskatīšanu.
Šādiem darbiniekiem bērnu aizsardzības iestādē nav vietas!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes