LV RU
www.sudzibas.lv TOP Partika Nosaukumam neatbilstošs produkta sastāvs

Veikals TOP /Ogres Prestižš - Nosaukumam neatbilstošs produkta sastāvs

Veikalā TOP (SIA "Ogres Prestižš", Mednieku iela 21/23, Ogre) iegādājos maizītes "Piena Koržiki". Izrādās, ka maizīšu sastāvā nav pilnīgi nekā no piena - pat smaržas nav, tik margarīns (ar pretīgajiem cūku taukiem un rapšu eļļu). Tie cūku tauki tā "sita cauri", ka ar "gariem zobiem" apēdu vienu maizīti, otru izbaroju pīlēm. Ja jau pat smilšu mīklai grūž klāt margarīnu ar cūku taukiem, tad arī noteikti visai pārējai ceptajai konditorejai. Ja garša un veselība ir no svara, tad labāk nepērciet tur cepto konditoreju.

Fr

Komentāri (6)

Ca CastorTroy 11.10.2017

Tu domā, ja nosaukumā ir kāds vārds, tad tam obligāti jābūt produkta sastāvā? ))) Putnu pienā nav putnu piena? (((
Bet ja sūdzies par margarīnu, tad sūdzies par tā ražotāju, ja izdosies to noskaidrot..
Vai tu domā ka šajā veikalā ražo savu margarīnu?

Fr Fraxinus 12.10.2017

Likumā ir noteikts, ka pat dibinot uzņēmumu, tā nosaukums nedrīkst ietvert maldinošas ziņas par tā komercdarbības veidu utt. Protams to, ka realitāte ir savādāka, tā ir pavisam cita tēma.
Un nemaz nerunājot par pārtikas produktiem. Tikpat labi uzņēmumi varētu ražot jogurtu ar nosaukumu "Kazeņu jogurts" bet no kazenēm tur nebūtu pilnīgi nekā. Tas ir pretlikumīgi!
Runājot par "Punu pienu", tā ir tāda pati preču zīme (produkta nosaukums) kā Laimas konfekte "Rudzupuķe" vai degvīns "Zelta vārpa". Turklāt puniem nav piena, bet gan sekrēts - ja nu skatāmies no zooloģijas. Putnu piens ir tikai tautas valodā iegājies nosaukums šiem izdalījumiem.

P.S. Mana nepatika pret to margarīnu, ko viņi grūž iekšā konditorejā ir tikai un vienīgi mans subjektīvais viedoklis. Likums tos, diemžēl, neaizliedz grūzt iekša, kaut vai dubultā un kaut vai tikai dzīvnieku izcelsmes taukus.

"Vai tu domā ka šajā veikalā ražo savu margarīnu?" < Un vai tu domā, ka pasaulē tiek ražots tikai viena veida margarīns, vai arī uzņēmumam nav pilnīgi nekādu izvēles iespēju kādu margarīnu izmantot savas produkcijas ražošanā? Atbildu ar tikpat muļķīgu pretjautājumu. Turklāt šis jau aiziet beztēmā.

Padoms turpmākajai dzīvei: Pirms tērē laiku u.c. resursus rakstot komentāru, padomā ... un ja vajag ievāc informāciju.

Ca CastorTroy 12.10.2017

Padoms turpmākajai dzīvei: Pirms tērē laiku u.c. resursus rakstot komentāru, padomā ... un ja vajag ievāc informāciju.
Labāk pats seko savam padomam! :)))
...Likumā ir noteikts, ka pat dibinot uzņēmumu, tā nosaukums nedrīkst ietvert maldinošas ziņas...
Kādā likumā tas ir noteikts? Un kā uzņēmuma nosaukums var ietvert kādas ziņas? Ar ko tavuprāt nodarbojas uzņēmumi "beigtais trusis" vai "ezītis miglā"? :) Tu laikam sajauci ar "produkta" nosaukumu nevis uzņēmuma nosaukumu.
..."Kazeņu jogurts" bet no kazenēm tur nebūtu pilnīgi nekā. Tas ir pretlikumīgi!... Nosauc arī tādu likumu.
Bet ja "grieķu jogurtā" nav grieķu tad arī tas ir pretlikumīgi? :))) Tad grieķi sarosījušies par šo nosaukumu, bet arī tikai tāpēc lai saglabātu ekskluzīvas tiesības uz šo nosaukumu, lai tā varētu saukties tikai Grieķija ražots jogurts.
Bet līdz šīm neviens likums to neliedza.
... Laimas konfekte "Rudzupuķe" vai degvīns "Zelta vārpa...
pats smieklīgākais, ka piemēru ar Laimas konfektēm gribēju pieminēt savā komentārā :))) Kāpēc tu nesūdzies par to iekšā nav rudzupuķu?
Šajā gadījumā uz iepakojuma rakstīts produkta veids " maizīte" un nosaukums " piena koržiki" un tālāk seko sastāvs.Viss pareizi un atbilstoši likuma prasībām!
Tāpat ka Zelta varpa, Rudzupuķe, tad te nosaukums Piena koržiki.
Saprotu tavu domu, ka varbūt tas arī ir ne visai forši, bet nekādus likumus vīnu nepārkāpj!

Fr Fraxinus 12.10.2017

Galviņa un rociņas ir? Ir! - Tātad pats atradīsi internetā atbildes uz sev neskaidrajiem & interesējošajiem jautājumiem. Nebūsi ne pirmais un ne pēdējais, kas meklēs un atradīs. Tik vai sapratīsi, tas nu ir cits jautājums.

Visu skaidri un gaiši jau pateicu iepriekšējā komentārā, tāpēc neredzu uz ko tev vairs atbildēt. Bet visās pārējās sarunās (beztēmās), kas nesaistās ar konkrēto tēmu es neielaidīšos ... meklē kādu citu donoru.

Ca CastorTroy 12.10.2017

Smieklīgs tu esi :)
Tu apgalvo, ka "likumā kaut kas noteikts", ka kaut kas ir "pretlikumīgi", un piedāvā man pašam meklēt pieradījumus taviem absurdiem apgalvojumiem? :) Tipiska rīcība ja cilvēkam vairs nav argumentu! :)
Ja tev ir pārāk sarežģīti izpētīt likumus internetā, tad vari arī visu mūžu nodzīvot dziļā pārliecībā, ka tev te ir taisnība :), Ja uzskati, ka esi pats gudrākais un tas ļauj tev nezināt valsts likumus, tad droši vari turpmāk rakstīt visādas sūdzības pēc paša izdomātājiem likumiem :)))

Fr Fraxinus 02.12.2017

Piemirsās ielikt... Toreiz aizrakstīju uz Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) un viņi manu sniegto informāciju uzskatīja par pamatotu. PTAC sazinājās ar uzņēmuma / ražotāja pārstāvi un sniedza man šādu atbildi:

"Labdien!

Paldies par sniegto informāciju.

Sazinājos ar ražotāja pārstāvi un saņēmu apstiprinājumu, ka tiks apsvērta vēsturiskā nosaukuma nomaiņa.

Google iegūtā informācija (recepte) norāda uz nosaukuma izcelšanos. Konkrētajam ražotājam ir palicis tikai produkta nosaukums, bet recepte radikāli mainījusies.

Pateicoties Jūsu sniegtajai informācijai tikšot izvērtēta arī citu produktu sen izveidoto nosaukumu atbilstība produktu sastāvam.

Šajā e-pastā paustais viedoklis nav uzskatāms par iestādes oficiālu atbildi

Ar cieņu"

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Augšupielādēt failu
SubWay