www.sudzibas.lv Tiesu Izpildītāji par visu maksā cietušais

Tiesu Izpildītāji - par visu maksā cietušais

Tiesas lēmums-parādniekam man jāatmaksā 6000.Valsts nodevu no šīs summas nomaksāju,tiesu izpildītājam lietu nodevu,jo parādnieks mani ignorē un parādu negrasas adot.pēc dokument nosūtīšanas no tiesu izpildītājas saņēmu vēstuli,kurā bija rakstīts,kad man 50ls jāieskaita viņās kontā par kancilejas izdevumiem 7 dienu laikā savādāk šo lietu neuzsāks izskatīt-samaksāju.3mēneši man nedeva nekādu ziņu līdz atkal saņēmu vēstli,kad man jau jāieskaita 98ls par izdevumiem,kas saistīti ap šo lietu(bankas pieprasījums,ceļa izdevumi,kancelejas preces...)
sazvanijos ar tiesas izpildītāju-man izskaidroja,kad parādnieks ir bez JEBKĀDIEM ienākmiem-pārtiek bezmazvai no svaiga gaisa un īerē 4istabu dzīvokli par velti un parādu atmaksāt man nevar(kautgan šī informācija ir meli)....
Tā nu sanācis,kad man kā cietušajai bija jāsamaksā valsts nodeva,tiesu izpildītājai viņas daļa,bet es ne lata nēsmu atguvusi-VAITAD TAS IR TAISNĪGI?!!!

F

F fay993 13.03.2012

cik man zināms un jurists izskaidroja-jāatmaksā ir parādniekam...nav jāmaksā, ja nav pierādītas darbības-kā arī nebija man jāmaksā tie 50 ls, pirms lieta tika uzsākta un vēl naudu ir jāmaksā tad, kad dokumenti tiek atgriezti un lieta izbeikta...cilvēks vienmēr paliks par muļķi-vispirms savu daļu nogrābs Valsts un pēctam pārējie...

Z Zinātāja 04.09.2013

"Civilprocesa likuma 567.pants. Sprieduma izpildes izdevumu maksāšanas kārtība izpildes procesā.

(1) Piedzinējs, iesniedzot izpildu dokumentu izpildei, norāda piespiedu izpildes līdzekli, ievērojot šā likuma 570. un 572.panta noteikumus, samaksā valsts nodevu un sedz citus sprieduma izpildes izdevumus tādā apmērā, kāds nepieciešams izpildes uzsākšanai piedzinēja norādītajā veidā. Sprieduma izpildes laikā piedzinējs pēc tiesu izpildītāja norādījuma iemaksā papildus nepieciešamos sprieduma izpildes izdevumus. Likumā norādītajos gadījumos sprieduma izpildes laikā sprieduma izpildes izdevumus par atsevišķām procesuālajām darbībām maksā parādnieks.

(2) No sprieduma izpildes izdevumu samaksas tiesu izpildītājam ir atbrīvoti piedzinēji:
1) prasībās par darba samaksas piedziņu un citiem darbinieku un dienestā esošu personu prasījumiem, kas izriet no darba vai dienesta tiesiskajām attiecībām vai ir ar tām saistīti;
2) prasībās, kas izriet no personiskiem aizskārumiem, kuru dēļ radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve;
3) prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam vai vecākam;
4) gadījumos, kad piedziņa izdarāma valsts ienākumos;
5) gadījumos, kad persona no tiesas izdevumu samaksas atbrīvota ar tiesas lēmumu, — pilnībā vai daļēji atbilstoši tiesas lēmumam;"

Tātad, samaksā valsts nodevu Ls 2.00 un sedz citus sprieduma izpildes izdevumus -šos citus izdevumus nosaka Ministru kabinets ar 26.06.2012." Noteikumi par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm" - "Katrā izpildu lietā par piedziņu maksājama amata atlīdzība šādā apmērā (..) piedziņai no 3001 līdz 10 000 Ls - Ls 120 +PVN".

Tie ir izdevumi, kas pienāksies izpildītājam, ja no parādnieka neko likumīgi nevarēs piedzīt, jo izpildītājam arī sava alga par darbu ir jāpelna, valsts neko nemaksā... Un šī nauda ir kā ķīla, ja nu nevarēs. Ja varēs, tad atgūs gan parādu, gan šo summu.