www.sudzibas.lv Tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē 2012.gada 18.februāra tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē

Tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē - 2012.gada 18.februāra tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē

Sestdien, 2012.gada 18.februārī notiks tautas nobalsošana par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valodas un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodās.

Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums „Vai jūs esat par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”. Iespējamie atbilžu varianti ir „Par” un „Pret”.

Ja vēlētājs atbalsta izmaiņas Satversmē, kas paredz noteikt krievu valodai otras valsts valodas statusu, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde „Par”. Ja vēlētājs ir pret grozījumiem Satversmē un neatbalsta valsts valodas statusa noteikšanu arī krievu valodai, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde

„PRET”.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks tautas nobalsošanas dienā būs no pulksten 7.00 līdz 22.00. Tiesības piedalīties tautas nobalsošanā ir balsstiesīgajiem Latvijas Republikas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos tautas nobalsošanā vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā varēs pieteikties no 2012.gada 8. līdz 18.februārim.

Tautas nobalsošana tiks organizēta arī ārvalstīs, kur balsot varēs vēlēšanu iecirkņos vai pa pastu.

Balsošana tiks organizēta arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās. Balsošanai ieslodzījuma vietā būs jāpiesakās pie ieslodzījuma vietas administrācijas līdz 2012.gada 16.februārim.

Tautas nobalsošana šajā jautājumā jārīko, jo Saeima 2011.gada 22.decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanā atbalstīto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē".

I Ieva 13.01.2012

Paldies, balsošu noteikti pret! Par latvisku Latviju, jo beidzot ir jāvalda latviešiem savā zemē, jo tomēr latvieši ir Latvijas pamatnācija un mūsu dzimtā valoda ir mūsu valsts valoda latviešu un šī ir mūsu zeme un mums tas ir jāsaprot un jābūt patriotiem un jābūt laimīgiem, lepniem ka esam rets cilvēks - latvietis un ka mums ir sava valsts un mums viss ir ideāli. Latvieši, mēs esam labākie un mācamies beidzot rīkoties ar savu varu, jo mēs esam LATVIJAS PAMATNĀCIJA LATVIEŠI, SAVĀ ZEMĒ LATVIJĀ!
Dievs svētī Latviju!

P podzija 14.01.2012

Tanjushka, your time is over! žalkaja ti tvarj i pozoriš normaļnih ruskih!

genadijs 14.01.2012

„Par”
Krievrūnājoši un Latviešu valodas runājošie Dzivosim kopā!!!

>Genadijam
Mees jau dziivojam kopaa un normaali cilveeki (gan latviesi, gan krievi) viens pret otru attiecas ar savstarpeeju cienju. Bet runa seit nav par labaam starpnacionaalaam attieciibaam, bet gan par latviesu tautas un valodas izdziivosanu. Ja krieviem ir vairaakas teritorijas, kuraas attiistiit savu valodu un kultuuru, tad latviesiem ir tikai sii mazaa valsts un sis nu reiz tiesaam ir tas gadiijums, kad ir jaabuut patriotiskiem un jaaizdara tas, kas ir labaak latviesu tautai un jaabalso PRET otru valsts valodu.

Eseseseseseseses 14.01.2012

So teemu galvenokaart pievienoju taapeec, ka referenduma jautaajums ir noformuleets taa, ka cilveeks, kurs teemaa nav iipasi iedziljinaajies, nejausi var izveeleeties nepareizo atbildi, jo jautaajums netiek uzdots tiesi par valodu, bet gan par groziijumiem likumaa. Taapeec atkaartosu veelreiz-
________________________________________________________________

Ja vēlētājs ir pret grozījumiem Satversmē un neatbalsta valsts valodas statusa noteikšanu arī krievu valodai, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde PRET.
________________________________________________________________

Eseseseseseseses 14.01.2012

Nevajag stulbi teoretizeet, bet vienkaarsi aiziet un izdariit to, kas kopeejaas lietas labaa ir jaaizdara (un izdariit to pareizi balsojot PRET), ; ir jaapaarkaapj paari savam slinkumam un trulumam, ka gan jau ka kaaads cits to manaa vietaa izdariis, jo soreiz neizdariis un soreiz katrai balsij tiesaam ir noziime.
Vispaar mani izbriina tas, ka par so teemu ir tik maz komentu, pat ierastie trulikji un krievu tautiibas naida kuureeji nav aktivizeejusies. Varbuut taa arii ir tautas lielaakaa probleema-nespeeja domaat un redzeet lietas lielaas kategorijaas, saurs redzesloks, kad veikalaa paardota veca desa skiet lielaaks notikums nekaa dzimtaas valodas saglabaasana. Biski patriotiski aizverveleejos, bet par so lietu tiesaam staavu un kriitu un aicinu citus dariit to pasu...

M marina12 15.01.2012

Mezhdu prochim za zimnije kanikuli 75% turistov bili iz Rossii n nu i shto? Razve ploho chto ljudi smogut oficialjno ih obsluzhivatj na ih zhe russkom jazike? V konce koncov Latvii ne vizhitj bez turisticheskogo biznesa, vse proizvodstvennije predprijatija davnim davno zakrili..Latvii krome lesa boljshe nechego predlozhitj.. Ja za to, chtobi mi vse zhili druzhno i russkije i latishi!! Mne nasratj na politikov, kotorim krome kak latishskim jazikom boljshe nechem spekulirovatj!! Mogli bi zanjatjsja razvitijem LAtvii!!

Eseseseseseseses 15.01.2012

Kliist runas par referenduma atcelsanu.

NEPIEKRIITU!!!

Ja reiz jaaizkaujas ar krieviem, tad jaaizkaujas, savaadaak man vecai paranoikjei liekas, ka so referendumu atliek tikai taapeec, ka dotajaa briidii krievi vineet peec defaulta nevar, taapeec samajie un valsts aparaata samajiem draudziigie speeki gaida briidi, kad tas buus iespeejams.

Eseseseseseseses 15.01.2012

Ja tādi pasaules staguļi kā eseseseses sāk rūpēties pŗ Latvijas labklājību, kuru līdz šim vien atcerējās, kad pa lētu naudu šet vajadzēja salāpīt ārzemju izvirtībās sabeigto veselību, tad tiešām piķis ir gaidāms un silta vieta kādā jaunizveidotajā departamentā arī. Šakāļi un hiēnas pirmie saož naudas smaku_____________________________________________________________________________
Es nezinu, kas tu esi un kas tev par probleemu, bet liecies vienreiz mieraa!! Ja tev ir kas konstruktiivs par teemu sakaams-saki nevis izdari aplamus secinaajumus un pienjeemumus par cilveekiem, par kuriem neko nezini. komentee teemu nevis komentaarus un komenteetaaju personiibas. Labpraat turpinaatu diskusiju, bet nevaru, jo ar cilveeku kurs pats labpraatiigi izveelas sev taadu lietotaajvaardu kaa augstaakmineetais pilsonis, principiaali nerunaaju..

M mja 15.01.2012

normali vemstelji.

genadijs 17.01.2012

Atdod savu balsu politikaniem!

S sludinajumiem 17.01.2012

Patreiz Latvijā cilveki vienkārši nesaprot ko ar tiem dara politiķi. Patreiz visus šos valodu jautajumus aktivize speciāli. Lai tie, kas pret krievu valodu sāk veidot, to ko veido, lai pasleptu politiku "netīras spēles". Man ir vienalga kāda vāloda runā cilvēks, iešu uz referendumu, balsošu PAR!!! Uzskatu ka latviesu valoda viss bus kārtība un nevajag pārspīlēt ka tā pazudīs. Kāpēc krieviem ir jābrauc prom, ja mēs šeit piedzimam un džīvojam visu savu mūžu? Kāpēc man piedzimot LV, jābrauc kaut kur citur? Mācījos krievu skolā un ļoti labi iemācījos runāt latviski un ne tikai, arī citās valodas runāju brīvi. Teikšu godīģī, kad eju uz veikalu tagad speciāli runāju krieviski, vienkārši vairs negribās Jūs cienit par tādu attieksmi kas tagad ir izveidojusies, pret mums KRIEVIEM. Es jau varu izteikt visu ko gribu latviski, bet Jūs neko nevarat krieviski pateikt, izņemot krievu necenzūras vārdus. Sāksim cienīt viens otru, kāpēc mums ir jāienist krievus? Par ko? Ja labi macījat vēsturi, Latvija nekad nebija tikai latviešu zeme šeit džīvoja vairākas tautības. To, kas, notiek patreiz ar valodu un cilvēkiem ir īsts murgs. IZBEIDZIET VIENS OTRU IENĪST, LABĀK NO TĀ NEPALIKS. VAJAG DZĪVOT DRAUDZĪĢI!!! Kāda starpība kāda valoda runā cilvēks, galvenais ir saprast viens otru! Nevis ienīst par to ka tavs aponents runā krieviski. ESMU LEPNA, KA ESMU KRIEVIETE un neko nekad nevarēsiet izdarīt ar mūsu smuku krievu valodu. Ar smukiem vārdiem un izteicieniem. IZBEIDZIET IENĪST VIENS OTRU. Sāksim dzīvot draudzīgi!

S sludinajumiem 17.01.2012

starp citu tik tik attīstākas vālstīs ka Šveice ir 4 oficālas valodas: vācu, franču, itāļu un romanšu, tas tikai liecina ka valstī kopumā visi ir par valsts attistību, nevis iekšēju varu par valodām!

T takia 17.01.2012

Nekāda vaina, var runāt arī krieviski. Galu galā ar krievu cilvēkiem kontaktēties ir daudz patīkamāk, krievs palīdzēs, un neprasīs, kas tu pēc tautības.Bet latviešiem tas fašisms tak ieēdies smadzenēs .

E Edgars 18.01.2012

Stulbums un bezkaunība - ģenētiski krievu nacionālās īpatnības, bet valsts līmenī vēl arī ģeopolitiskās intereses - parazitēt augstāk attīstītās teritorijās un arī visās pārējās.
Kurā no bijušajām PSRS republikām mīl krievus ? Ukrainā, vai Igaunijā, vai Grūzijā, ... vai Čečenijā e.t.c.
Arī jezga ap otru valsts valodu Latvijā ir no Krievijas augstākām varas struktūrām inspirēta un finansēta tieši krievu ģeopolitiskajās interesēs. Vai tiešām vēl maz esam no viņiem cietuši ?!
Nu nav paveicies ar kaimiņiem. Tagad mums vēl arī vienīgo tautas identitāti valodu grib atņemt. Ja krievu valoda kļūs par otru valsts valodu, tad nepaies ilgs laiks un tā kļūs pirmo un
vienīgo valsts valodu Pleskavas guberņas perifērijā - LATVIJĀ. Šī kampaņa tieši uz tādu rezultātu orientēta, tas ir tikai pirmais solis. Jauns un ļoti rafinēts okupācijas modelis.
Es patiešām neesmu nacionālists un cienu visas tautas un valodas, bet gribu lai ciena arī mūsu valodu . Mana atsauksme nav ar naidu, es tikai redzu lietas to objektīvajā attīstībā. PSRS nodibināšanas brīdī šai savienībā bija nedaudz vairāk par 200 valodām. PSRS sabrukuma brīdī šai teritorijā atlika vairs tikai 94 as valodas. Ir daudz kas mainījies šai laikā pēc PSRS sabrukuma, tikai ne krievu nacionālās īpatnības, vajag vēl un vēl izplesties arī asimilējot un citādi iznīcinot citas tautas, tai skaitā ar pirmo soli šai virzienā - otru valsts valodu. Lielākā krievu daļa- garīgi zemāk attīstītie pat neapzinās šo viņu tautas zemapziņā esošo tendenci. Tā debīlā krievu tautas daļa, kura 50 gados nevar iemācīties tās teritorijas valodu, kurā dzimuši un dzīvo protams balsos par otru valsts valodu.
Cienijamie tautieši un mūsu tautas draugi - daudzie inteliģentie krievi un krieviski runājošie cittautieši, lūdzu referendumā balsojiet PRET otru valsts valodu. Iznīcināt citu, okupācijas periodā novājinātu tautu un tās valodu, nav ne goda ne prāta darbs. Nevajag atbalstīt Kremļa agresīvo politiku, kaut vai tāpēc, ka Jūs esiet tikai instruments šīs varas rokās nevis dzīvi cilvēki. Ko tieši Kremlis ir izdarījis "tuvās aizrobežas" tautiešu interesēs? Vienīgi to, ka šīs politikas rezultātā Krievijā tuvās aizrobežas krievus nīst vairāk kā latviešus. Kremļa starptautiskās naida kurināšanas politikai nav precedenta pasaulē, nav arī izskaidrojuma cita kā atsauksmes sākumā minētais stulbums un bezkaunība nacionālā līmenī.

B BigMama 18.01.2012

Kas tās par patriotu frāzēm "LATVIJAS PAMATNĀCIJA LATVIEŠI, SAVĀ ZEMĒ LATVIJĀ!" ????
Kāda vēl pamatnācija?? Ko Jūs visi gvelžat stulbības par savu patriotismu un uzbāzīgi grūžat to arī citiem???!!
Fuj, latvieti, fuj!!! Es esmu latviete no dzimtu dzimtām, bet nevienam neuzbažos ar skaļam frāzēm - tīru Latviju no krieviem un, kur nu vēl stulbkas frāzes par to, ka Latvija jārunā Latviski. Man godīgi vemt gribas par šiem uzbāzīgajiem tekstiem, kas diktē kam ko darīt vai nedarīt.
Katrs sevī ir patriots - tic, domā, dara lietas, kas vairo sevī patriotismu, BET KURŠ JUMS devis tiesības būt par maziem Hitleriem un dalīt cilvēkus pa grupām?????? Tādi patrioti, kas tikai muld un kulsta savu aso mēli ar asiem izteicieniem pret cittautiešiem ir tikai naida kurinātaji un protams par tādiem vārdiem dabon pa ausi! Kaunējies TU LATVIETI, kas neko nedara Valsts labā, tiaki staigā un kurina naidu .. ja kāds grib tīru Latviju - sāc no saviem vecvecakiem, tie bija dzimuši tj senajā Krievijā, ha haa.. paši lielākā daļa esam uzauguši tieši zem Krievijas rokas... un ko slikti bija? Jā, labi jau ar nebija, BET TAGAD - ko tagad???? Mēs maksajam nereālos nodokļus, atpakaļ no Valsts drošību nekādu nesaņemam, jo mūsu Valsts vīri grābj tik naudu nedomājot, lien tur kur nav jālien un tērē naudu tur kur tas nav vajadzīgs... mūsu bērni, bērnu bērni utt - VIŅI maksās visus šos Valsts parādus - tie būs VIŅI, kas cietīs visvairāk, kamēr Valsts vīru atvases dzers šampanieti kādā Karību jūras saļā gozējoties saulītē, vai ar kādu kruto vāģi deledēs riepas pa ielām, vazāsies pa diskotēkam, šņauks dārgu kokaīnu un tēlos no sevis visvareno... Latvija mirst!!! Tie 'baigie patrioti' AIZBRAUKUŠI, PAMETUŠI Latviju, strādā ārzemēs un uzlabo viņu ekonomiku... un kas būs ar Latviju??!?!? Tas jau PATRIOTIEM vienalga, galvenais, lai visi runā latviski.. ha haa un kāds no tā labums. Šobrīd ir jādomā ar galvu - kā iekustināt ekonomiku, kā aizsist to ekonomikas caurumu, lai mūsu bērnu bērniem nenaktos grauzt sausiņus maksājot Valsts parādus utt... tāpēc sakiet man, lūdzu, LV patrioti, kas tik ļoti grib dzirdēt latviešu valodu sev apkārt - VAI TEV KĀDS LIEGS RUNĀ LATVISKI??? Tak, nē! Nu kāda tev starpība, ka mazie čabulīši skolā pirmajās klasēs nemocīsies no tā, ka mājas darbi un viela skolā jāmācas tikai Lv, jo uz to iet mūsu valdība, a pec tam teiks, ka mums Latvija esot daudz muļķu..bērniem ir barjera mācīties, ja tos spiež runāt, domāt, saprast noteikta valodā!!! Padomājiet par bērniem! Un kāda tev starpība, ka kāds varēs brīvi runāt krieviski, kas TEV SKAUŽ? Vai arī tev vnk vajag kādu jezgu par ko runāt?? Ir ļoti daudz krievvalodīgo cilvēku, kas GRIB mācīties latviešu valodu, bet iecērtas tikai tapēc, ka ir tik pretīga attieksme kaut viņi neko tev sliktu nav nodarījuši un ja ir kāds mūdzis kas to reiz izdarīja - paskaties, ka lisie latvišu puikas, kas no 16 līdz pat 30 gadu vecumam staigā pa tumšām ielām un ar beisbla nūjām dauza tos krievus... Tikai nesaki, ka nezināji... protams ziņās par to nerunā, runā tikai tad, ja krievs ko nodarījis latvietiem..neesi muļķis latvieti, paskaties uz sev tuvajiem - redzi lisso - nu lūk tu esi izaudzinājis ar savu apātisko patriotismu vienu lielu NACISTU, kurš gatavs nosist kādu tikai dēļ tā tautības.. Sīkie Hitleri!! Pilnīgi pretīgi metas.
DOMĀjiet par to, lai Jūsu bērnu bērniem nebūtu grūti un grūti būs, ja tagad neuzlabot Lv ekonomiku un to varēsim, ja Latvijā vairāk sāks vērties jaunas firmas, lielākas darba iespējas - jo daudzi krievvalodīgie grib daudz ko darīt, bet viņiem priekšā ir mūsu stulbais patriotisms, kas nostādīts pret krieviem. Mēs esam kopā vienā Valstī dzimuši, kopā šeit dzīvojam, kopā arī dzīvosim turpmāk, tad kādēļ kādu ierobežot vai viņam ko uzspiest??? Domāsim ar galvu, nevis ar sirdi un emocijām un nevajag dancot pēc Valst vīru stabules un ticēt viņu provokācijam - viņi strādā priekš sevis, nevis priekš tevis vai taviem bērniem!

E eriwka 20.01.2012

Басню вспомнила - Слон и моська. =) Есть тут некая параллель. Уважаемые латыши, так яростно настроенные против русских, жить нужно дружно и знать свои корни. Идея государства была чтобы те кто жили на территории Латвии были признаны гражданами, а Латвия была независима от СССР, а не в том, что вы, дорогие, пропагандируете - выжить русских, такой и мысли не было. "Tautas padomes priekšsēdētājs Jānis Čakste, kuru tanī pašā dienā ievēlēja par Satversmes sapulces prezidentu. Par viņa pirmo biedru ievēlēja sociāldemokrātu Andreju Petrevicu, bet par otro biedru Latgales pārstāvi Staņislavu Kambalu. Par sekretāru ievēlēja sociāldemokrātu Robertu Ivanovu, bet par viņa biedriem - Mārtiņu Antonu un Erastu Biti.", - государство, то образовывали и русские и латыши. Референдум сделан лишь для того чтобы русско говорящих перестали бы считать оккупантами! Мой дед и бабушка воевали за свободу этой страны не для того, чтобы их оккупантами назвали! Имейте уважение и благодарность. Научитесь жить мирно, а не разделять народ на латышей и нацменьшинства. В этой стране есть проблемы намного крупнее, чем развязывание национальной вражды. И если я сейчас написала всё это по-русски совсем не говорит, что я не патриот своей страны. Латышский язык можно сохранять при этом не пытаясь выжить отсюда русских. Я ЗА то, чтобы латышский язык был ЕДИНСТВЕННЫМ национальным, но я ПРОТИВ того, чтобы меня ОСУЖДАЛИ за то, что я говорю по-русски.

(П.С. Я гражданка, в паспорте национальность - латышка и язык знаю в совершенстве.)

V Viedoklis 07.02.2012

Nu bet protams, ka ir jāiet balsot un ir jābalso PRET! Ja pienems krievu valodu kā otru valsts valodu, tad nākošais referendums būs par Latvijas pievienošanu Krievijai. It kā absurdi, bet tikpat absurdi ir krieviem šajā valst ī prasīt to, kas viniem nepienākas. Cieniet pamatnāciju nevis tikai izvirziet prasības!

V Viedoklis 07.02.2012

Palasiju komentarus, nu tos, kurus var saprast - kas te par krievu atbalstitaju kopu ir nolasijusies? Kada nozime, kurs kada skola gajis, cik labi vienu vai otru valodu prot un cik kuram labs krieviski runajoss kaimins vai darba kolegis? Runa seit nepavisam nav par konkretiem cilvekiem, bet gan par principu. Tiem, kas latviesus seit sauc par fasistiem un nacionalistiem iesaku skaidrojosaja vardnica apskatities so terminu nozimi.