www.sudzibas.lv SMS Credit Par kompāniju NR.2

SMS Credit - Par kompāniju NR.2

Māte kritizē ātro kredītu došanu meitenei bez darba

Kādas jaunietes māte pauž neapmierinātību ar ātro kredītu izsniedzēju – „SMS credit.lv” darbību. Māte saņēmusi brīdinājumu par gaidāmajiem tiesas darbiem, ja savlaicīgi netiks atmaksāts paņemtais kredīts. Sieviete apņēmusies dzēst savas meitas parādsaistības, taču neizprot, kāpēc firma atļāvusies izsniegt kredītu jaunietei, kura pati nestrādā algotu darbu un viņu uztur māte, vēstīja LNT raidījums „Tautas balss”.

Nestrādā, bet kredītā saņem 250 latus

Anita, kura strādā par pārdevēju, nesen saņēmusi pastkastē brīdinājumu par tiesu darbiem. Vēstulē norādīts, ka viņas meita esot ņēmusi „SMS credit.lv” kredītu un nav savlaicīgi atmaksājusi gan pamatsummu, gan procentu maksājumus.

Anitas meitai ir 20 gadi, tomēr viņai pašai neesot absolūti nekādi savi ienākumi. Jauniete mācās un viņa ir Anitas apgādībā. Tagad mātei nāksies segt meitas parādsaistības. Anita nenoliedz savas meitas bezatbildīgo rīcību, taču vienlaikus neizprot, kāpēc kredīta devēji, kur strādā profesionāļi, aizdevuši uz procentiem meitai naudu – 250 latus.

Māte nekavējoties zvanījusi firmai uz vēstulē norādīto tālruni un vienojusies par atmaksu. „Viņi ir izvērtējuši viņas maksātspēju un uzskatījuši, ka viņa ir maksātspējīga. Tad, kad es jautāju, pēc kādiem kritērijiem viņi vērtējuši, viņi man pateica, ka tas ir viņu firmas noslēpums,” tā „Tautas balsij” pastāstīja Anita.

Reklāma
Meitene vairākkārt ņēmusi kredītu

Anitas pārdevējas alga nav liela, taču viņa savas meitas parādsaistības nokārtošot. Tikmēr firmā „SMS credit.lv” raidījumam skaidroja, ka šis esot bijis jau ceturtais Anitas meitas paņemtais aizdevums šajā kredītiestādē.

„SMScredit.lv” izpilddirektors Toms Jurjevs sacīja, ka meitene pirmo reizi bija paņēmusi „ļoti mazu summu”, bet pēc tam arvien lielāku. Pirmos trīs parādus atmaksājusi, bet tikai ar ceturto reizi meitenei radušās problēmas.

„Katram cilvēkam, kas piesakās kredītam, protams, pirmais, ko mēs pārbaudām, ir vecums – vai viņam ir 19 gadu vai vairāk. Otrais, ko mēs pārbaudām, ir informācija parādu piedziņas datu bāzēs. Mēs skatāmies, vai šis cilvēks ir kādreiz kavējis kādu maksājumu kādam no citiem pakalpojumu sniedzējiem. Ja šādu kavējumu nav, tad šis cilvēks līdz šim ir aizņēmies atbildīgi un izvērtējis savas iespējas atmaksāt,” norādīja Jurjevs.

Cīnās par tiesībām uzzināt klienta darba vietu un ienākumu apmēru

Tomēr šie kritēriji esot nepietiekami, tādēļ patlaban tiekot aktīvi strādāts pie tā, lai kredītdevējs varētu iegūt informāciju arī par kredītņēmēja darba vietu un ienākumiem.

Jurjevs piebilda: „Mums diemžēl nav tiesību pašlaik pārbaudīt cilvēku ienākumus. Mēs par to pašlaik cīnāmies, lai mums šādas tiesības būtu, jo mēs esam ieinteresēti aizdod naudu cilvēkam, kuram ir ienākumi. Mūsu pašmērķis nav aizdot naudu skolniekiem vai cilvēkiem, kam nav darba, kas šo naudu nevarēs atdot – tas nav ne mūsu interesēs, ne aizņēmēja interesēs”

Tikmēr pagaidām, kamēr mazajiem kredītdevējiem šādas informācijas ieguves iespējas nav, vecākiem vajag turēt roku uz pulss, lai viņu bērni, kuri tikko sasnieguši pilngadību, neiekristu kredītu valgos, norādīja raidījums.

R

P Pavasaris007 16.05.2012

Nesen ieberzos ar SMS Kredit, bet nu jau kādu laiku lietoju ATRAIS.lv un vairs nesūdzos - vienkārši, ātri un ērti. Iesaku.

V vasilijk52 25.09.2012

Diemzel esmu patstavigs klients AS „4finance". Uznemumam nav ne vainas, bet filiale SMS Credit ir palicis viens no sliktakiem ko var tikai iedomaties. Nezinu ko vini tur darba ir panemusi (laikam kaut kadus barigus no maskachkas), bet no civilizetas finansu darijumu etikas nav ne zinas!!! jebkura normala kantori IR iespeja sadalit kreditu dalas, pat vis drankigajos lombardos! Seit neviens nenak preti, ta saucamie kredit "specialisti" ir parasti konsultanti kuriem izglitiba, labi ja ir 8 klases. Jebkurs kreditesanas uznemums loti labi saprot, ka klientam ne vienmer bus iespeja maksat pec grafika, vai nu vispar atdot visu summu uzreiz, lidz ar to, vienmer ir "plans B". Sazvanot "kredit specialistus" ( aizeiet apmacibas kaut pie saviem kolegiem uz vivus.lv) es biju informets, ka tada iespeja ka kredita sadalisana dalas vienkarsi nepastav (neskatoties uz to, ka gadu atpakal bija iespeja, tada veida uzlabot situaciju).
Ko lai saka?... Ne vienam neieteiktu nemt naudu no tadiem "specialistiem". Esmu nemis kreditus dazadas vietas bet sitie ir 2 vieta sliktaka attieksme pret klientu (kreditesanas nosacijumi) un 3 vieta sliktaka apkalposana ("specialistu" darbs)

Inženieris 06.11.2012

Zagļu kompānija, kas uzdzīvojas un cilvēku nezināšanas un lētticības.

I igorjok21 03.02.2013

Pavasaris007 labi ir pastrādājis, sāku intereses pēc pētīt ātro kredītu kompāniju sūdzības un visur Pavasaris 007 reklamē ATRAIS.LV. Laikam pats darbinieks sarakstīja. :)

Likumsargs 03.02.2013

VAI ESAT KĀDREIZ MĒĢINĀJUŠI DZĪVOT BEZ KREDĪTA!?

Tas taču tomēr ir labāk!