www.sudzibas.lv SIA Bulta Tūrs atsauksme par gidi

SIA Bulta Tūrs - atsauksme par gidi

Gribu atstāt atsauksmi par SIA „Bulta Tūrs” – tikko atgriežamies no brauciena un vairāk nekādā gadījumā nebrauksim ar doto kompāniju. Proti, vairāki ceļotāji bija neapmetināti ar gides Valdas Madalānes profesionālismu.
Brauciens bija „Rudens Brīvdienas Berlīne. (Berlīne – Berlīnes Zooloģiskais dārzs / izklaides centrs «LEGOLAND Discovery» – Ūdens atrakciju parks «Tropical Islands Resort», un, pats pa sevis bija saprotams, ka 2/3 no autobusa bija bērni.
1)    Atbraucot uz viesnīcu Polijā, kur mums bija ieplānots nakšņot trīs naktis, izskatījās, ka gide nekad nav bijusi dotā viesnīcā – nezināja kur atrodas mūsu numuriņi un visi 40 cilvēki ar bagāžu un ar bērniem pusdivpadsmit naktī skraidīja pa visu viesnīcu, meklējot savus numuriņus. Mums nezināmo iemeslu dēļ, gidei neienāca prātā pajautāt reception darbiniecei, vai sākumā pašai pameklēt, kur mēs dzīvosim un tikai pēc tam aicināt tūristus. Visi bija noguruši, jo brauca autobusā visu dienu no plkst.6.00 un diezgan saniknoti ar gides rīcību.
2)    Pa ceļam stāstīja par nebūtiskām lietam, pasniedzot materiālu garlaicīgi un bieži taisīja pauzes, līdz ar ko nebija saprotams, vai cilvēks aizmiga vai vnk domā. Vairākas reizes atkārtojot teikto pa 2-3 reizēm, savukārt par svarīgam lietam nemaz nestāstīja (organizācijas jautājumi – kur samainīt naudu, kur labāk nopirkt suvenīrus, cik ilgi brauksim un cikos ieplānots pusdienas pārtraukums un tml.) Uz mūsu konkrētiem jautājumiem atbildēja abstrakti vai vispār atbildēja par citu. Izskatījās pēc stipri nogurušās vai viņai pašai nebija interesanti.
3)    Atbraucot uz galamērķi, Berlīni, pēkšņi izrādījās, ka slīpsvītra ekskursijas nosaukumā nozīme, ka tiek piedāvāta viena no ekskursijām pēc izvēlēs – vai ZOO vai Legoland, ar ko, protams, visi vecāki nebija apmierināti un par ko pirms izbraukšanas nebija brīdināti. Pamēģiniet paskaidrot bērnam, ka jāizvēlas tikai ZOO vai tikai Legolandi, kad viņš jau noskaņots... Uz mūsu iebildumiem ar acīmredzamo nevēlēšanos gide teica, ka mēģināsim „aptvert neaptveramo”. Rezultātā, par 6 stundām, kas tika dotas Berlīnē kā brīvais laiks, mēs paspējām apmeklēt gan Legoland (2,5 stundas pietiekoši), gan ZOO dārzu (platums mazāks nekā Rīgas ZOO), gan iepirkties suvenīrus, gan paēst vakariņas McDonald. Par ko gide bija neizpratnē, kā mēs varējām to visu paspēt. Savukārt mēs bijām neizpratnē, kā pēc tik ilga brauciena var mums nepiedāvāt abas apskates vietas, pie nosacījuma, ka tie atrodas viens no otra 3 kilometru attālumā.
4)    Slikti organizētas ēšanas reizes – gide nevarēja savlaicīgi saskaitīt cilvēku skaitu un iepriekš piezvanīt un sarunāt. Rezultātā gaidījām, kad mūs pabaros un vai vispār mūs pieņems... Un galvenais, ka nemāk sakarīgi paskaidrot, kas notiek un ko mēs gaidām.
5)    Un pats galvenais – atbraucot uz ūdens atrakciju parku «Tropical Islands Resort», gide informēja, ka saunas zona ir atsevišķi un par to būs jāpiemaksā. Ok, par to iebildumu nebija, jo tā ir parasta prakse SPA vietās. Gide, zinot, ka 2/3 brauc bērni, nav pabrīdinājusi vecākus par to, ka Vācijā SPA zonā ir kopīga, taču tajā ir pieņemts atpūsties plikiem! Tādā veidā, piemaksājot vēl 37 euro, mēs ar meitu iegājām SPA zonā un bijām vnk šokētas, kad ieraudzījām plikus kungus un kundzes, dažus ar bērniem-pusaudžiem, kuri kopā plikie gāja saunā un pēc tam kopā gāja burbuļvannā! Manam bērnam bija emocionāla trauma. Izskrējām ārā, neskatoties uz to, ka par tādu „prieku” samaksājām 37 euro. Pēc tam vēl citi vecāki stāstīja to pašu, taču par trīs personām piemaksāja ap 60 euro... Var būt vietējiem tādas lietas ir normālas, taču mūsu bērni nebija gatavi tādai situācijai un par to obligāti jābrīdina. Uzskatu, ka tā bija rupja gides kļūda vai maršruta nezināšana, kas jebkurā gadījumā nav pieļaujama un kas ir gides profesionālisma rādītājs.
Viss pārējais bija labi – šoferi profesionāli, viesnīca HOTEL NEVADA 3*** pilnīgi atbilsts 3 zvaigznēm, pat labāk – svaiga, tīra, tikko uzbūvēta. Tikai karsto ūdeni autobusā praktiski nebija iespējams dabūt, jo braukšanas laikā to nedrīkst un 90% no laika bija braukšana. Kopumā brauciens iepatikās, izņemot gidi. Ir pietiekoša braucienu pieredze un tas bija sliktākais variants no visiem redzētiem...

N

Dainis 30.10.2017

Pēc jūsu apraksta parasta gide, cik ir sanācis ar viņiem saskarties viņi visi ir vienādi dzīves nogurdināti un viegli aizkaitināmi, tūristu bravūrīgās rīcības dēļ.

donna b 31.10.2017

Iznemo to parsteigumu par plikiem vaciesiem (par to musu bailigus pilsonus gan ir jabridina), izklausas pec normala brauciena...