Sabiedriskais transports - Novērojumi

Nebija vakarā ko darīt tapēc izlēmu uzrakstīt šo rakstu un dzirdēt ko citi cilvēki domā.
Tātad tēma ir par cilvēkieu tipiem sabiedriskajā trasnportā.
Lieki neklikšķinot taustiņus ķeršos pie uzskaites.
Tātad:

1. Durvīs stāvētāji - es protams saprotu ja transports ir pārpildīts tad izvēles nav, bet ja transports ir pustukš un 3 cilvēki stāv durvīs tad īsti forši nav. Un tad bubina ja kāds viņu pastumj malā, lai tiktu iekšā.

2. Pēdējā mirkļa kāpēji - oj šitie visvairāk man patīk. Tie ir tie kas pēdējās 10 sekundēs lec no vietas un skrien uz durvīm no autobusa vidus. Tā jau sīkums tukšā transportā, bet kad runa iet par pārpildītu transportu it īpaši ja pirms pieturas ir 90 grādu līkums tad sākas īstā jautrība, jo viņš darīs visu lai nokļutu līdz durvīm - grūdīs, kodīs, sitīs un lamās. Atrakciju padar jautrāku fakts kad nekas no tā neizdodas un nepaspēj izkāpt, tad esi gatavs dzirdēt ko viņš domā par tevi par sabiedrību un pieklājības normām un tādu skatienu ka liekas esi kādu nogalinājis.

3. Agresīvie iekšā kāpēji - šie arī spēj radīt prieku un sajūsmu skatoties uz viņiem. It īpaši izceļas krievu tantiņas. Iekšā kāpjot viņi spiedīsies grūstīsies un ies pāri līķiem lai būtu pirmais iekšā kāpējs. Kad atverās durvis tad kļūst vēl jautrāk, jo tantiņa no vidus iegūst tādu spēku un ātrumu kā olimpiskais čempions(liakam trenējas tieši šādiem momentiem), visi tiek pagrūsti mlā, ārā kāpēji ignorēti vai ari izgrūstīti uz visām pusēm un tad sašutuma pilnais skatiens kad čempiona cienīgais caurgājiens nevainagojas ar vietas iegūšanu.

4. Agresīvie ārā kāpēji - par katru cenu mēģinās tikt ārā pirmie. Grūstīsies un stumdīsie kamēr seja nebūs piespiesta pie durvīm.

5. Ekslukzīvās vietas pasažieri - šie arī ir forši. 99% gadījumos runīgās tantiņas. Ja viņi būs noskatījuši vietu ko grib iegūt tad darīs visu, lai to dabūtu. Tas nekas ka ir vairākas brīvas vietas, parasti divietīgās. Viņam vajadzēs tieši tavu vietu. Viņš nostāsies tev blakus un gandrīz vai grūdīsies virsū ar vēderu bakstot sejā tā apliecinādams ka ši vieta ir domāta viņai. Ja tas neizdodas tad viņa atradīs kādu domu biedreni un sāks skaļā balsī apspriest cik nekaunīga jaunatne izaudzināta un nedod vietu vecāka gājuma cilvēkiem.

6. ši nav īsti kategorija, bet tāda kā atsauce uz sūdzībām par pensionāriem, grūtniecēm un citiem pasažieriem kuriem ir grūti nostāvēt. ES NEESMU ĀRSTS VAI CITA VEIDA EKSPERTS UN NEVARU NOTEIKT VAI TU ESI STĀVOKLĪ VAI TĀDĀ VECUMĀ KA NEVARI NOSTĀVĒT VAI KĀDA CITA KAITE. JA TIK TIEŠĀM ĻOTI VAJAG APSĒSTIES PAJAUTĀ MAN ES PALAIDĪŠU - MAN NAV GRŪTI PASTĀVĒT. Arī man ir bijušas situācija ka ir bijis tik sūdīgi ka ja es nesēdētu drošvien nokristu vai pievemtu autobusu.

Ja ir vēl kāda kategorija ko vēlies pieminēt vari droši pievienot komentāros.
Varat mani kritizēt un lamāt man pie vienas vietas. Vienkārši izteicu savas domas un skatījumu par tipiskajiem sabiedriskā transporta pasažieriem. Ir protams ļoti daudz normālu cilvēku un šeit pieminēti tikai spilgtie indivīdi.

J

T Teikija123 21.03.2012

Tās ōmes ļoti bieži braukā vairākas reizes dienā ar vienu un to pašu transportu, vienā un tajā pašā vietā. Atliek vien iekāpt autobusā un visas jau skatās, vai tu nopīkstināji e-talonu, vai tu apsēdīsies. Dzen no vietām laukā (man jau tā visas maliņas sāp pēc treniņiem), jo vecāki cilvēki, bet patiesībā viņas ir veselākas par veselu - skrien ieņemt labākās vietas, šaujas pāri ielām...Piesienas, ja kāds nenopīkstināja e-talonu, pašas pa velti braukā!!!