Sabiedriskais transports - Novērojumi

Nebija vakarā ko darīt tapēc izlēmu uzrakstīt šo rakstu un dzirdēt ko citi cilvēki domā.
Tātad tēma ir par cilvēkieu tipiem sabiedriskajā trasnportā.
Lieki neklikšķinot taustiņus ķeršos pie uzskaites.
Tātad:

1. Durvīs stāvētāji - es protams saprotu ja transports ir pārpildīts tad izvēles nav, bet ja transports ir pustukš un 3 cilvēki stāv durvīs tad īsti forši nav. Un tad bubina ja kāds viņu pastumj malā, lai tiktu iekšā.

2. Pēdējā mirkļa kāpēji - oj šitie visvairāk man patīk. Tie ir tie kas pēdējās 10 sekundēs lec no vietas un skrien uz durvīm no autobusa vidus. Tā jau sīkums tukšā transportā, bet kad runa iet par pārpildītu transportu it īpaši ja pirms pieturas ir 90 grādu līkums tad sākas īstā jautrība, jo viņš darīs visu lai nokļutu līdz durvīm - grūdīs, kodīs, sitīs un lamās. Atrakciju padar jautrāku fakts kad nekas no tā neizdodas un nepaspēj izkāpt, tad esi gatavs dzirdēt ko viņš domā par tevi par sabiedrību un pieklājības normām un tādu skatienu ka liekas esi kādu nogalinājis.

3. Agresīvie iekšā kāpēji - šie arī spēj radīt prieku un sajūsmu skatoties uz viņiem. It īpaši izceļas krievu tantiņas. Iekšā kāpjot viņi spiedīsies grūstīsies un ies pāri līķiem lai būtu pirmais iekšā kāpējs. Kad atverās durvis tad kļūst vēl jautrāk, jo tantiņa no vidus iegūst tādu spēku un ātrumu kā olimpiskais čempions(liakam trenējas tieši šādiem momentiem), visi tiek pagrūsti mlā, ārā kāpēji ignorēti vai ari izgrūstīti uz visām pusēm un tad sašutuma pilnais skatiens kad čempiona cienīgais caurgājiens nevainagojas ar vietas iegūšanu.

4. Agresīvie ārā kāpēji - par katru cenu mēģinās tikt ārā pirmie. Grūstīsies un stumdīsie kamēr seja nebūs piespiesta pie durvīm.

5. Ekslukzīvās vietas pasažieri - šie arī ir forši. 99% gadījumos runīgās tantiņas. Ja viņi būs noskatījuši vietu ko grib iegūt tad darīs visu, lai to dabūtu. Tas nekas ka ir vairākas brīvas vietas, parasti divietīgās. Viņam vajadzēs tieši tavu vietu. Viņš nostāsies tev blakus un gandrīz vai grūdīsies virsū ar vēderu bakstot sejā tā apliecinādams ka ši vieta ir domāta viņai. Ja tas neizdodas tad viņa atradīs kādu domu biedreni un sāks skaļā balsī apspriest cik nekaunīga jaunatne izaudzināta un nedod vietu vecāka gājuma cilvēkiem.

6. ši nav īsti kategorija, bet tāda kā atsauce uz sūdzībām par pensionāriem, grūtniecēm un citiem pasažieriem kuriem ir grūti nostāvēt. ES NEESMU ĀRSTS VAI CITA VEIDA EKSPERTS UN NEVARU NOTEIKT VAI TU ESI STĀVOKLĪ VAI TĀDĀ VECUMĀ KA NEVARI NOSTĀVĒT VAI KĀDA CITA KAITE. JA TIK TIEŠĀM ĻOTI VAJAG APSĒSTIES PAJAUTĀ MAN ES PALAIDĪŠU - MAN NAV GRŪTI PASTĀVĒT. Arī man ir bijušas situācija ka ir bijis tik sūdīgi ka ja es nesēdētu drošvien nokristu vai pievemtu autobusu.

Ja ir vēl kāda kategorija ko vēlies pieminēt vari droši pievienot komentāros.
Varat mani kritizēt un lamāt man pie vienas vietas. Vienkārši izteicu savas domas un skatījumu par tipiskajiem sabiedriskā transporta pasažieriem. Ir protams ļoti daudz normālu cilvēku un šeit pieminēti tikai spilgtie indivīdi.

J

Q QWE 21.02.2011

Aftar loh, topik gavno.

J jusss 21.02.2011

PILNIGA TAISNIBA TA ARI IR

L Lola 21.02.2011

Piekrītu 100 % ! Ja cilvēks samaksā par braucienu, tad tam ir visas tiesības sēdēt tur, kur viņš vēlas!
Cilvēki, pensionāri kuriem par brīvu, neko nemaksā, tāpēc, lai vien ciešas, jo esmu redzējusi tādus kuriozus, ka divas tantiņas iekāpj Mežciema galapunktā trolejbusā, es arī tur biju un pacik es braucu līdz Centra galapunktam, tad redzēju kā šīs abas sēž un pļāpā joprojām un aizbrauca tālāk, pat neizkāpjot laukā un tā nu viņi vizinās, runā, silda kājas, lai nebūtu jāstaigā, tie savas darīšanas dara trolejbusā, runā, cītīgi apspriež. Un tāds pats gadījums, tikai citas 3 tantes izkāpa laukā galapunktā un iekāpa tajā pašā trolejbusā un laikam atkal visu maršrutu atpakaļ nolēma braukt. Super, ne? Aizņem tikai lieku vietu, muļķa cilvēki! [slēpt]@

L lalala 21.02.2011

Vēl kategorija. Vietās, kas domātas stāvošajiem pasažieriem, nu tur, kur gar logu tas lenteris, nostājās ar muguru pret logu - tas ir ar purnu pret salonu, pieķerties tur vairs nav kur. Tātad jāķeras pie augš. stangas, vai sānu stangām un tad tu esi purns purnā ar to stāvētāju ( labi ja nesmird), citur likties nav kur, ja varētu uzspļautu... tā neaptēsto kategorija. Protams var jau teikt, ka kā grib tā stāv, bet tomēr. ..
Vēl telefonisti. Katram jau var piezvanīt, atbild solīdi, klusi, īsi. Bet telefonisti skaļi, demonstratīvi, bieži vien visu ceļu jāklausās klačas vai personīgās dzīves notikumi, no sērijas kātev iet, man iet labi, vai piedzīvojumu aprakstus. Vai tiešām cilvēki nesaprot, ka apkārt `ir citi, kam nav patīkami klausīties, galvenais, ka skaļi un blakus, tu gribēdams nevari nedzirdēt, galvenais, ka arī pašiem nav kauna.

K kristina 21.02.2011

Voobcse razgovarivatj po telefonu v obcsestvennom transporte, ne krasivo! Osobenno esli on polnij i vse sidjat i dolzni slu6atj!

D d 21.02.2011

Vēl ir tāda kategorija - sēdēt ārējā sēdeklī, tas nekas, ka autobuss ir pilns.Parasti, ja kāds izsaka vēlmi sēdēt tukšajā sēdeklī pie loga, tas tiek apveltīts ar niknu skatu, un tantuks pat nepaceļ savu pakaļu. Spraucies nu tādam garām.Man parasti ar somu nejauši gadās iebraukt pa ģīmi, saldi nosakot -ak piedodiet, cik šeit šauri. Veiksmīgu dienu. Starp citu nav tik garlaicīgi braukt, jo klausoties telefona sarunās var daudz uzzināt par līdzbraucēju intīmo dzīvi.

E Esesesseseseseses 21.02.2011

Lola, Lalala-pidrilala, D un pārējiem bezsmadzeņu radījumiem!!! No sirds novēlu āāāātrāk kļūt par pensionāriem! :D :D :D :D ja jau Jums jauniem stāvot kājās no pakaļas gaļas gabali krīt nost! :D :D :D

K kristina 21.02.2011

Beremennim toze nikto ne ustupaet! I skoljasko muziki budut toljko smotretj, kak ti eje pitae6sja podnjatj v transport! Nikogda ne dumala, 4to tak estj! A okazalosj! ni odin muzik ne pomozet! I ne ustupit beremennoj! A molodez vsegda ustupala!

B Bencha 21.02.2011

Ir veel kaads tips - tie, kas lieto paarpildiitu transportu. Kad taalaak vairs netiek, jaapaliek pie durviim. Mums, 37-tajaa ir taa - ja kaads no vidus grib izkaapt, tad citi izkaapj, lai palaistu. Te gruustiities ir normaali, citaadi neiespiediisies. Tomeer, tie, kas aatraak kaapj, staajas viduu vai malaas, pie durviim paliek tad, kad taalaak tikt nevar. Bet cilveeku ir tik daudz, ka jaapriecaajas, ja tiec iekshaa. Man sanaak staaveet uz pakaapiena, vienmeer no vienas puses spiezh durvis, no otras - daudzie pasazhieri. Ja zini, kaa iespiesties, tad no riita ar shito var braukt, parasti aizbraucam liidz Slokas ielai aatraak par 4. tramvaju.

G gusts 21.02.2011

Ir vēl tādi, kas izliekas, ka guļ, lai nebūtu jālaiž apsēsties vecos, slimos, klibos, stāvoklī un ar bērniem uz rokām. Nu nekas - pastāvēsim arī, bet kad šiem būs piemēram mazi bērni, lai negaida pretī pieklājību no manis, vairs nē

S Saulīte 21.02.2011

Ir vēl lielais omīšu bieds - Taisnības cīnītāji! Lielākoties jaunieši, kuri nepakļaujas provokācijām, gatavi tik pat publiski omi nokaunināt (pēc sitienu vai grūdienu saņemšanas, nepamatotas vietas pieprasīšanas). Kā zināms omes parasti izvēlas vājākus upurus, tāpēc ir ļoti uzjautrinoši novērot, kā šie cīnītāji aizstāv mazos skolnieciņus ar milzīgajām somām, neļaujot ne pagrūstīt, ne mutiski aizvainot tos. Šis pasažieru paveids ir visnoderīgākais, jo ir spējīgs uzlabot garastāvokli visam transportam. :D

H HouseMD 21.02.2011

Mana pieredze: ja autobuss vai tramvajs nav pārpildīts, tad nav jau grūti to tantuku palaist apsēsties, ja jau viņai tik ļoti to vajag. Tomēr viskaitinošakais variants: tantuki bieži vien izdomā aizvizināties lidz lidostai. Un protams, ka tante grib tikt sēdēt, nemaz neņemot vēra faktu, ka man līdz ir gan koferis, gan vēl pāris somas. Un tad jādabū klausīties visādos izteikumos, cik jaunatne ir nepieklājīga, kaut gan tante redz nevar iedomāties, ka koferis sver ap kilogramiem 15, un turēt rokā to es it nemaz netaisos.
Bet krievu tantuki gan ir forši, tos var viegli noignorēt, izliekoties, ka krieviski neko nesaprotu, kad tantukam tas pielec, tad šī aiziet sava nākamā upura medībās. :D

L lalala 22.02.2011

ESESESESESENEI! Man ir 50 gadi, tā, ka līdz pensijai vairs nav tālu... bet arī nekas no dirsas nekrīt...

E Esesesseseseseses 22.02.2011

Lalala, ja Tev būtu 50 gadu, tad Tu šitādu stulbumu nerakstītu! Liekas, ka Tev varētu būt nevairāk kā 25!

Housemd, brauc ar taxi, njehuj ar saviem chumedāniem līst autobusā, hrenova tūrists! :D :D :D :D

T ToLalalā 22.02.2011

Viss, kas tev ir vijis iekšā sen jau ir izbiris, arī saprāts.

L LelleBezMatiem 22.02.2011

viskrutākais ir 15 trolejbuss, kas brauc uz maskačku! mūždien tur brauc kautkādi urlas, kas ēd belašus vai kaujas, vai vnk smird. zoodārzs ne trolejbuss!

L lalala 24.02.2011

ESSSSSEseseesesenenese, pesese, vai kā tevi tur. Man patiešām ir tikai 50 g. Pirmkārt es braucu bez čumadāniem, otrkārt reti izmantoju sab. transportu un tie - mani novērojumi. Viss ir un nekas nav izbiris vai nokritis un solīda, un kulturāla attieksme pret līdzcilvēkiem ir saglabāta, bet pret ko tā attieksme vērta... Un tev sesepesebese ir 100 gadu, ne tā?

A anna 24.02.2011

Es katru dienu braucu ar sabiedrisko transportu un nekad nekādas problēmas nav bijušas. Cilvēki pieklājīgi, saprotoši. Tiesa, nedzīvoju Rīgā. Pat nezinu, kas ir pie vainas pie tā haosa, kas Rīgā notiek. Lai gan tur vispār cilvēki ir daaudz drūmāki un nepieklājīgāki kā citur Latvijā, vienmēr tāda nepatīkama sajūta uz Rīgu aizbraucot. :(

R riebjas 24.02.2011

Nu kas tā par modi rakstīt krievu valodā?? Vai tiešām nebūtu pēdējais laiks iemācīties valsts valodu, nevis rakstīt tajā kirklilicā, kuru lielākā daļa jauniešu vairs nesaprot?? Te nav Krievija, johaidī.

T Toriebjas 24.02.2011

Vai nebūtu laiks sākt rakstīt angļu valodā, jo tādas valsteles, kā Latvijas drīz nebūs, un mēs esam jaunajā varen plašajā draudzīgo tautu saimē, ko sauc par ES, un oficiālā valoda ir angļu.