www.sudzibas.lv russland minoritātes

russland - minoritātes

lai turpmāk nerastos domstarpības starp latviešu un krievu sabiedrību, vēlētos visus, kuri šajā vietnē raksta sūdzības, darīt to valsts valodā - t.i. latviešu valodā.
paldies par izpratni
p.s. ja krievvalodīgie nesaprata - poshol von atsuda!!! =)

K

L Līga 17.12.2008

Nu mierā es laikam nelikšos, bet man ar tik zema līmeņa cilvēkiem laikam nav vairs ko apspriest - tā ka aizstāviet vien tos krieviņus, kas pilnībā nesaprot latviešu valodu - malači, tā turpināt un lai Jums vieglas smiltis!!

J J 17.12.2008

Latvijā pārāk uzbāžās ar savu valodu, nevienā valstī nav dzirdēts ka tā būtu. Krievi nemāca latviešu valodu, jo mierīgi var dzīvot Latvijā arī bez valsts valodas zināšanām. Tas viņiem nesagādā nekādu problēmu. Ja daži latvieši nevar dzīvot bez krievu valodas zināšanas (piem.Līga) viņai nabadzītei galīgi neiet, varu viņai ieteikt tomēr aiziet uz krievu valodas kursiem.

L LLLL 17.12.2008

Tikai nesāc raudāt!!!

N nav svarigi 17.12.2008

sajt dlja vseh kazdyj mozet napisat kakaja raznica russkij ili latvietis derma hvataet v ljuboj nacii
Komentēja: Marina

**********************************************************************************************8

Es tev nevaru gluzhi piekrist. Jā, jebkurā tautībā ir idioti, kas ienist cittautieshus, kas ir fashisti u.t.t. Bet, te runa ir par to, ka ik vienam cilvekam ir jazina latviešu valoda Latvijā un, ja vins to nezina, tad nevajaga latviesus saukt par fasistiem! Man ir labi pazinas gan latviesi, gan krievi un problemu nav! Te runa ir par cienu. Ja krievvalodigie necienis musu valodu, kadu cienu jus sagaidat pret sevi? PSRS laikos tak visi zinaja krieviski. Tagad ir Latvija un jazina latvieshu valoda! Saits domats visiem Latvijas pilsoniem un iedzivotajiem, tikai es nesaprotu, kapec latvieshu cilvekam, kurs nedzivo Riga, ir jalauzh galva par to, kas te rakstits?? Jo tikai Riga to krievu valodu ta vairak zina, bet arpus Rigas latvieshi krieviski nesaprot!!! Un viniem nav jasaprot, jo vini dzivo Latvija. Taa kaa, te nav runa par mesliem katra tautaa, te ir runa par tas valsts valodas zinashanam, kura tu dzivo! Viss ir elementari!

N nav svarigi 17.12.2008

Lola, ir visas iespejas krieviem iemacities runat latviski! TV rada pa pilnam kino serialus un vnk filmas ar subtitriem krieviski vai latviski. Visapkart runa latviski... Kadas problemas iemacities latviski?? Neciena un savas valodas uzskatishana par augstaku ir tas iemesls, ka vini neruna latviski un nevelas maciies musu valodu!

T toony 17.12.2008

Esmu ievērojusi, ka tikai tie, kas neprot krievu valodu lecās uz krieviem. Kāpēc darbā neņem bez krievu valodas? Jo tu< Līga, varētu nedaudz iedziļināties gan darba gan tūrisma tirgū un tad tu zinātu, ka lielākā daļa sadarbības partneru, investoru, biznesa partneru vispār - ir krievi. Tūrisma tirgus lielākā daōa ir Krievijas iedzīvotāji. Ja tev kas nepatīk - ej strādāt uz tādu uzņēmumu, kas sadarbojas tikai ar angļiem. Jaunieši tagad praktiski visi pārzina latviešu valodu, to nezina vecāka gada gājuma cilvēki un ir šerpi prasīt, lai cilvēks uz vecumu sāk mācīties latviešu valodu. Ja viņam to nevajag? Ja ir pretenzijas pret krievu darbiniekiem veikalos, frizētavās utt, tad nav jāapsūdz cilvēki, bet gan darba devēji, kas pieņēma šādus darbiniekus, jo ja cilvēks gribēs strādāt, tad iemācīsies valodu, ja no viņa to neprasa - tad kāpēc viņam to darīt? Aiz cieņas? Aiz kādas cieņas? Pret ko? Personīgi man uzšpļaut uz šo valsti un es arī nemācītos šo valodu, ja varētu iztikt bez tās. Bet redz, esmu latviete un nez kāpēc zinu gan latviešu, gan krievu, gan angļu un franču valodu. Lecās tikai aprobežotie latvieši. Neesmu redzējusi nevienu bagātu, veiksmīgu biznesa cilvēku, kurš kaut ko tādu atļautos teikt uz citu tautību cilvēkiem.

T toony 17.12.2008

Nav Svarigi, tu laikam neesi bijis ārpus Rīgas? Aizbrauc kādu dienu ekskursijā pa Latviju... es nez kāpēc praktiski visur runāju krieviski. Gan Latgalē (it īpaši), gan zemgalē, gan Kurzemē. Vienīgais Vidzemē laikam ar to ir grūtāk...

Z Zzz 17.12.2008

Jebkurai tautai ir savi plusi un ir savi trūkumi. Bet šīs tas skar visus: valodas/tautas nonākšana izolācijā rāda valodas/tautas izmiršanu un nekādi neveicina tās attīstību.

N ninja 17.12.2008

Interesanti, kā tas mazinātu domstarpības mūsu starpā, ja citvalodīgajiem spiestu rakstīt tikai latviski?? Galu galā Internets praktiski netiek cenzēts un skaitās brīvs medijs. Tas jau izskatās pec kkādas naida [slēpt]@

J Juris 17.12.2008

Vova, tev ir taisnība un Līga ir analfabētene. Davajte žitj druno!

L Ligucis 18.12.2008

Zināt krievu valodu nav nekas slikts vai apkaunojošs, jo tā taču ir valoda, kurā runā ļoti daudz cilvēku dažādās valstīs, ne tikai Latvijā. Zināt krievu valodu ir tas pats, kas zināt angļu valodu. Jo vairākas valodas cilvēks zin, jo labāk.
Nesaprotu, ko var cepties par krievu valodu un krieviem. Mani neviens krievs nav izsmējus, kad esmu runājusi krieviski un ar kļūdiņām, tāpat es nesmejos par krieviem, kuri runā latviski ar kļūdiņām. Un Tie, kas tā dara ir totāli stulbeņi.

Z Zzz 18.12.2008

Tas, ka krieviski runājošie komentētāji šeit raksta latviešu valodā, tikai parāda lojālu attieksmi pret šīs valsts prasībām.

P Patr/iC 14.02.2009

Bet kāpēc tad paši Latvieši vieglprātīgi pāriet runāt uz Krievu valodu, ja viņu sakamo nesaprot cits? Runāsim savā starpā angļu mēlē un būs ok

I Irīna 14.02.2009

Smja ne bez uroda!!!

I Irīna 14.02.2009

Semja ne bez uroda!!!

L Lixy 08.04.2009

Es speciāli nemācos krievu valodu un ar ar to lepojos, jo daudzi krievi, ne varda nejēdz latviski ..

P.S ari skola ka otro valodu izvēlejos vacu !!

Latvieshi diemzheel, visos laikos bija vergu tauta.. tik kungiem bija jaakalpo.. Dirslaizhi vien.. :(
Es sen pamaniju, iistie uz 100% latvieshi, kuri ir 1 uz 1000 ir viss pretiigaakie..

V Vardsuzvards 11.04.2009

Es gan negribetu strideties del taa, bet teikt vienu varu noteikti: cilvekam, kas dzivo Latvijaa ir jaciena Latvijas pamatnacija un it kaa butu jazin tas valoda, it ipashi, ja ta ir valsts valoda. Krievvalodigie principa pec neruna latviski, ari stulbibas pec, jo vini tiesham domaa, ka viniem latvieshu valoda nebus vajadziga. Mums, latvieshiem, nak par labu, ka mes makam krieviski. Katra valoda ir bagatiba, toties krievi parada savu necienu un glupibu, ja ta var izteikties, jo atbrauc tads zviedrs, amerikanis un isa laika posma apgust latvieshu valodu labaa sarunvalodas limenii.
Tagad, kad saasinajusies problema ar darbu, krievvalodigie izjutis sekas tam, ko vini ieprieksh seja un, proti, latvieshu valodas nezinashanas sekas. Vinu principi un augstpratiba, kuru del vini negribeja runat latviski, versisies pret viniem un vinus izkonkures daudzas vietas, kur vel var dabut darbu, tie, kuri parvalda latvieshu valodu! Tas no vinu puses bija stulbi. Mes, latvieshi, savaa zina esam lokanaki: mes makam runat krieviski parsvara, mes runajam angliski daudz maz, bet, kuri aizbrauc uz kadu angliski runajosho valsti, tie vispar runa angliski bez problemam. Valodas ir viena no izdzivoshanas atslegam, bet krievvalodigie, acimredzot, to nesaprata vai negribeja to saprast... Un, tadu tiesibu, par kuram it kaa cinijas "kreisas" partijas, viniem latvijaa nav. Nu, jazina latvieshu valoda Latvijaa! Vinus piemanija "kreisas partijas", sakudija pret latvieshiem, ka del viniem daudziem noteikti ir jau nacies ciest un naksies ciest vel nakotnee! Ta vietaa, lai pastiprinati apgutu latvieshu valodu, dazhs labs krievs vel ir dusmigs uz latvieshiem. Tas ir stulbi un jus, krievvalodigie, kuri negribaz apgut latvieshu valodu un nerunajat latviski, izdarat kaunu pashi savai nacijai, jo pec butibas krievu nacija ir liela nacija, tas parstavji ir gudri, bet jus darat kaunu... Es kaa latvietis neizjutu ne kadu naidu pret krievvalodigiem, man vinu zhel, jo vini nesaprot, ko dara. Naids vinus padarija aklus!

E Endija 11.04.2009

Vova!A ko dzīvo pie tiem ļaunajiem un skaudīgajiem latviešiem?Brauc, kur Tevi gaida atplestām rokām:)

N navsvarigi 11.04.2009

Toony, nepiekritu Tev. Tas, ka tu zini vairkas valodas, ir Tava bagatiba, bet jaciena tas valsts valoda, kura dzivo. Es zinu, kaa arpus Rigas ir ar krievu valodu un zinu, ka ir slikti un cilvekiem nav jalauzh meli, lai runatu KRIEVISKI LATVIJĀ! Es brivi parvaldu krievu valodu, man krievu valodaa skolaa bija 10 balles pec 10 ballu sistemas. Protams, tas limenis latvieshu skolas droshi vien bija zemaks, neka krievu skolas, nu bet tik un taa daudzi krievi no Krievijas apbrinoja, ka es tik labi parvaldu krievu valodu. Es par krievu varu uzdoties bez problemam! Runa nav par to... Jaciena lidzcilveki un punkts! Mums, latvieshiem, jamaina psihologija!