Rīgas satiksme - E-talons

Sveiki, es esmu vnk šokā par Jūsu e-talona sistēmu un kontrolieriem...
Pēdējā laikā mēs visi cenšamies dzīvot pēc iespējas ekonomiskāk un taupīt katru santīmu, arī es tā cenšos darīt, bet tagad sanāca pārmaksāt par savu taupīgumu :(
Jau vairākus gadus esmu uzticīga personalizētajam e-talonam un baudu viņa priekšrocības, proti, studentu atlaides. Vnk super, vismaz tādas vēl ir!!!
Situācija šāda:
Jauna mēneša sākumā nopirku viena maršruta transportam kartiņu, kā ierasts, specjāli gaidīju 3.tramvaju, lai piereģistrētu to, domādam ka viss tip-top, un turpināju savu ikdienu.Personalizētajā e-talonā, man bez kartiņas vienam maršrutam, vēl bija palikušas 2 biļetes ...
Humors tāds, ka braucu tramvajā, visu laiku aizmugurē sēdēja kontrole, nepievērsu uzmanību, un apsēdos, jo 7.tramvajā nav jāskenē 3. tramvaja kartiņa. Kontrolieri sāka uzdarboties Elijas ielā kā ierasts, vienam vīrietim nebija kariņas, abi sasmaidījās, tam palūdza izkāpt ārā nākamajā pieturā, kontrole vēl turpināja pārbaudīt citiem...( Diezgan bieži redzēta tāda situācija )
Un tad es iedevu savu kartiņa būdama pārliecināta, ka viss kārtībā, kontrolieris man saka, ka nav noskenēta kariņa, es protams, pretī man jābūt 3.tramvajam, viņš saka, ka nav meklēju čekus un visu pārējo, nekā, biju vnk šokā, kā tā var būt, jo pirmstam vismaz 2 reizes esmu braukusi 3.tramvajā, diskutējām ilgi, kontrolieris paņēma etalonu kāpa ārā, es protams līdz, kad uzdevu sev intresējošos jautājumus, vienīgā atbilde, ko saņēmu vērsieties Rīgas Satiksmē... Kad aizrādīju par vīrieti, kas bija arī tramvajā bez biļetes, viņš tik pasmaidīja, sakot visiem gadās ... Kur loģika?!? Ja liekam sodus, sodam visus ...Kopš kura laikam dalam cilvēkus, pēc apģērba vai izskata, vai stiprā dzimuma pārstāvjiem, vai trauslajām daiļavām?!?
Diskutējām ilgi līdz pat asarām, kontrolierim viens pīpis par manu teikto, var jau saprast tādu ir ne mazums, bet tomēr...
Beigu beigās nonācu pati pie Secinājuma:
*** Ja ir kartiņa vienam maršrutam, kura nav vēl reģistrēta tramvajā, un daži etaloni (biļetes) tad transports paņem biļetes, bet ne kartiņu... Sanāk, ka man jāiztērē etaloni un tad tik varu noskenēt savu kartiņu???!!! Stulba situācija... Diezgan neloģiski, jo nav nekur teikts, ka šāda kombinācija nevar būt. Vai kāds var sniegt precīzu atbildi uz šo jaut.???
Pietam kontrolieris uzlika sodu 5ls apmērā, lai gan pačekojot visus pieejamos likumus, ja man nav it kā izkompostrēta biļete, man bija gan biļete, gan kartiņa pieejama, bet nenojautu par tādu varbūtību, ka kkas ir nogājis greizi...sodam jābūt 2ls apmērā... Un ar dzelteno kvīt var turpināt braukt tālāk, bet šeit bija vēl viena neadekvāta situācija: es atteicos kāpt ārā no tramvaja, palūdzot viņam kvīti rakstīt tramvajā, bija auksts un putenis, pietam tie tik reti nāk, viņš arī atteicās, un pēc noteikumiem, izkāpjot ārā jāmaksā vēl vairāk... Īsti neiebraucu, kā tad jāpiemēro tie sodi???? Ja ar dzelteno kvīti teorētiski var turpināt braukt tālāk...
Saprotu, ka tā ir arī mana neuzmanības kļuda, bet arī kontroliera, un visas sistēmas...
Esiet tik laipni un izskaidrojiet man kā kontrolieri piemēro sodus un vai tiešām tas aparāts pirmos paņem etalonus un tad tik kartiņu? Kkāds sviests ar rozīnēm...

Komentāri (3)

I Imants 12.12.2010

Man vienā e-talonā ir gan "mēnesis, darba dienās, vienam troleibusa maršrūtam", gan "20 braucieni visiem transportalīdzekliem". "Jaunā mēneša reģistrācija troleibusam" notiek pareizi, nekas netiek noņemts "no braucienu skaita konta". Piezīme : atlaides man nav.

K Kaspars 13.12.2010

Man bija līdzīga situācija! Bet tikai es biju nopīkstinājis un pārbaudot teica ka nav nopīkstināts, lika izkāpt ārā! Un uzlika sodu 5, -Ls un neko nevarēju viņiem pateikt, visu laiku teica, lai griežos Rīgas Satiksme!

B Bencha 19.02.2011

Pareizi buutu taa, ka vienreiz noregistree un peec tam vismaz stundu vari braukaat un paarseesties, cik uziet. Romaa taa bija.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes