Rīgas Dzemdību Nams - ultrasonogrāfija

Šodien veicu ultrasonogrāfiju pirmo reizi Dzemdību Namā, pēc sava ārsta pieprasījuma, viss bija kā nākas, piezvanīju uz Dzemdību namu mēnesi atpakaļ pierakstijos teicu ka ir norīkojums vaicāju vai būs jāmaksā ,man atbildēja ka nebūs nekas jāmaksā.. Šodien ierodoties uz ultrasonogrāfiju man reģistratūrā saka 35 e jamaksā,es šokā par ko? nav man tādas naudiņas līdzi,prasu lai izraksta rēķinu meneša laikā samaksāšu,bet kadēļ jāmaksā ? ja man ir norīkojums un pieraksts??? Un mans ginekalogs ir līgumattiecības ar Nacionalo veselības dienestu, reģistratūras darbiniece aiziet līdz ārstam,atnākot atpakaļ saka, jūs pieņems ārsts,kamēr sēžu gaidu protams internetā meklēju info par samaksu visur rakstits ka trešā ultrasonogāfija 32.-36.nedēļā ir bezmaksas ,valsts to maksā. Piezvanu draudzenei kas pagāšo nedēļu arī veica šajā iestādē ultrasonogrāfiju viņa teica nekas nebija jāmaksā tik pa bildi 5e...es nesaprašanā!!! mana kārta pienākusi visu apskatas viss ok prasu bildi varētu dabūt, diezgan nepatikami atbild ka nebūs bildes un prasu par to maksāšanu ārstam šis tā negatīvi pasaka nododat savam ginekologam sveicienus ka tādus nosūtījumus mēs vairs nepieņemam,kādēļ man būtu šis jāklausas ..un vēl prasa kādēļ jūs sūta,jums kautkas kaišs..Sajūtas šausmīigas ka nemaksā un ko es te daru vispār.Pirmo reizi biju Dzemdību namā ,šausmīga attieksme darbiniekiem,un ja man būtu naudiņa līdzi, tad to naudu gaņau kabatā ieliktu kāds...

M MisBizarre 06.09.2016

Pirms lasāt informāciju internetā, apskatieties gadu, kurā tā publicēta. Šobrīd aktuālie Ministru kabineta noteikumi paredz divas valsts apmaksātas grūtniecības ultrasonogrāfijas - 12.-13. un 20.-21. grūtniecības nedēļā. Lai saņemtu vairāk bezmaksas izmeklējumu, nepietiek tikai ar ginekologa nosūtījumu, kurā minēts, ka Jums norit grūtniecība. Bez maksas turpmākās untrasonogrāfijas pienākas tad, ja Jūsu nosūtījumā ginekologs norādījis indikācijas, t.i., pamatotu iemeslu, kādēļ Jums nepieciešama apskate. Visos citos gadījumos ultrasonogrāfijas apskates pēc 22. grūtniecības nedēļas jāapmaksā Jums pašai. Visi NVD ginekologi ir informēti par šo kārtību.
Varbūt skarbi, bet likums paliek likums. Un tā nezināšana neatbrīvo no atbildības.

N Neizpratne 13.11.2019

Kāpēc grūtniecei par to jādomā? Tā ir ārsta darīšanas...

E Endya 07.09.2016

No rakstītās sūdzības var secināt, ka pacientei vai nu ir pavirša komunikācija ar savu aprūpes veicēju vai arī aprūpes veicējs nav izskaidrojis MK 611 noteikumu normas. Kā jau komentārā minēts, ultrasonogrāfija pēc 30 grūtniecības nedēļām ir valsts apmaksāta TIKAI, ja ir indikācijas tādas veikt. Ja aprūpes veicējs nav nosūtījumā tās norādījis, tad nedz reģistratorei, nedz vecmātēm, nedz ultrasonogrāfijas speciālistam tās nav Jums jāizdomā.
Patiesībā, Jums vajadzētu būt pateicīgai par to, ka arī Dzemdību namā strādājošie vienkārši piever acis un nāk Jums pretī.
Un par bildēm pēc 30. grūtniecības nedēļas- tā kā bērns šajā laikā jau ieņem pozu ar galvu uz leju, bieži vien profila iegūšana nav iespējama. Bilžu iespējamība arī atkarīga no pacientes ķermeņa masas indeksa. Un atcerēsimies, ka ultrasonogrāfijas mērķis nav izsniegt bildītes, bet gan kvalitatīvu aprakstu par bērna stāvokli.
Ņemiet vērā, ka ultrasonogrāfija maksā 30 eiro. Un nevis 35, kā minēts sūdzībā.