www.sudzibas.lv Rīgas Domes Izglītības Kultūras un sporta departaments / ludmila margeviča

Rīgas Domes Izglītības - Kultūras un sporta departaments / ludmila margeviča

Runāju par Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta darbinieci- galveno speciālisti- ekspertu Ludmilu Margeviču, kura ir atbildīga, cik saprotu, par specializētajām skolām. Man bērns mācās sākumskolā ''Valodiņa''. 2015.-2016. būtu izlaiduma mācību gads. Klasi likvidēja, jo nav pietiekams skolēnu skaits! Klases skolotāja un reizē arī pamata priekšmetu skolotāja īsts dārgakmens- skolotājs ar lielo burtu!- ko rādīja arī labākie sekmju rādītāji starp visām paralēlklasēm. Klases vecāki bija kategoriski ''pret'', lai pēdējā izlaiduma klasē tik krasi mainītu situāciju. Bijām nolēmuši cīnīties! Telefoniski sazinājos ar L.Margevičas kundzi, lai lūgtu palīdzību uzrakstīt iesniegumu ministrijai par mūsu klases nesadalīšanu un skolotāju nemainīšanu, uz ko saņēmu ļoti laipnu piekrišanu runāt kopīgi ar skolas direktori, lai sekmētu šīs situācijas risinājumu. Viņa deva cerību, ka tomēr viss vēl nav zaudēts, tāpēc vecāki vienojāmies, ka darīsim ko varēsim. Tikāmies skolā pie direktores, kur biju šokā par dzirdēto: L.Margevičas kundze tikai atbalstīja direktores sacīto, ka mainīt vairs neko nevar- tas ir neatgriezenisks lēmums! Tad kāpēc telefoniski bija jādod vecākiem cerība un jātērē laiks, klausoties jau dzirdētu informāciju, ja visi zināja, ka process ir neatgriezenisks??? Šai sarunā uzzināju, ka tieši Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments ir tas, kas izdod rīkojumus par klašu slēgšanu vai izveidošanu- tas nozīmē, ka jau telefonsarunas laikā šis atbildīgais darbinieks jau zināja par esošo situāciju! Es veltīju šai sarunai laiku- atprasījos no darba- esam taču strādājoši cilvēki, kuri maksā nodokļus, lai šādiem ''ekspertiem'' būtu darbs!- bet izrādās viss tikai tāpēc, lai paskatītos uz šo ''cirku''!Nu nekas, viņa varēs ievilkt kārtējo ķeksīti, ka ''konstruktīva'' saruna ir bijusi, un viņa savu pienākumu izpildījusi!

G