www.sudzibas.lv Rīgas Dome komunistu jūgā Bez iemesla neatļauj leģionāru gājienu

Rīgas Dome komunistu jūgā - Bez iemesla neatļauj leģionāru gājienu

Šoreiz Rīgas Dome bez jebkāda iemesla aizliedza leģionāru piemiņas pasākumu. Tā laikam nesajēdz, ka leģionāri nebija NSDAP biedri, ka tie arī nebija fašisti. Arī neviens vācietis nekad nav bijis fašists, bet to jau krieva smadzenēm par īsu sajēgt. Fašists bija Benito...halloo!!!
Latviešu leģionāri tika no skolas sola ierauti vācu armijā ar varu, gluži kā cietumā pret pašu gribu. un tagad viņi vēlas tikai pieminēt kritušos biedrus un aizgājušo laiku. Tāpat krievu, varmāku, izvarotāju, rupjekļu, smirdīgo komunistu armijā bez piekrišanas tika iesaukti latvieši.
Latviešu leģionāri dienēja tikai un vienīgi austrumu frontē un necīnījās ne pret Angliju, ne Franciju, ne ASV. Padomājiet, ko gan 18 gadu vecs jauneklis no tā visa toreiz kaujas laukā saprata...
Teorētiski viņi cīnījās pret Krieviju, jo Krievija uzbruka Latvijai un tā varētu būt dabiska vēlme, taču viņi to nedarīja aiz dziļas pārliecības, kaut gan dienests Vācijas elitārajos spēkos un krievu šaušana varētu kādam šķist pievilcīga, tomēr neviens neprasīja viņu piekrišanu.
Tā bija fatāla laikmeta traģēdija, kad pierīgā Zariņa jaunskungs ar labi līdzsvarotu kājnieku ieroci iešāva galvā pilsonim Jobanovičam par to, ka tas līda okupācijas ideju aizgrābts kur nevajag.
Un šodien bariņam sirmu vīru, kas vēlas tik vien kā ziedus nolikt, lai nekad tādas šausmas neatkārtotos, ir liegts to darīt...
Toties 9. maijs, kur krievu okupantu smerdeļu bari dzers un izrādīsies izskatās, ka atkal notiks.
KAUNS RĪGAS DOMEI!!!

V

B Baņkieris 08.03.2010

Visus kritušos Latvijā piemin 11.oktobrī, bet 16.martu izmanto tādi jefiņi kā Tu Vladimir!
Tagad skolā tā māca, ka Krievija uzbruka Latvijai? Man gan liekas, ka Latvijai uzbruka`fašistiskā Vācija un Krievi tikai padzina fašistus no Latvijas.
Aizbrauc uz Salaspils memoriālu, pastudē tur esošās liecības un tad varbūt sapratīsi ko Latvijai nozīmēja Vācu armija! Es Tev nenovēlu iziet to, ko izgāju es 1943.gadā atrodoties Salaspils koncentrācijas nometnē, ko jūsu iebraukusī Kanādas dāmīte nosauca par darba nometni! Lai Tev nekad nebūtu jādzīvo šādā darba nometnē!
Īstie leģionāri nemaz tā neizrādās, jo viņi baidās, ka viņus atpazīs tie, kurus viņi apspieda! Izrādās tie, kas sēdēja štābos un nerādījās acīs, kā arī viņu jaundzimušie roklaižas!
Man jau pilnīgi vienalga kad jūs tur izrādāties. Man, taisni otrādi, patīk šīs SS parādes un lai Dievs stāv klāt tam, kuru es tur atpazīšu! Maz nerādīsies!

S Smieklīgi 08.03.2010

Bērnam no Salaspils nav vis ap 80 gadiem. Viņš vai viņa melo. Un visas tādas nometnes brīvā pasaulē sauc par darba nometnēm, bet krievi tās sauc par koncentrācijas nometnēm. Slavenajā poļu darba nometnē bija slavens uzraksts - Arbeit macht Frei. Un tās nometnes tapēc arī sauca par darba nometnēm, jo tur lika strādāt. Bet okupantu prāt, tur lika koncentrēties! Vai nav smieklīgi?
Un īstie leģionāri nekur naslēpjas, jo viņiem nav no kā kaunēties!
Taču vislielākais pārsteigums ir, ka leģionārus pieskaita SS organizācijai. Tā nu ir totāla smadzeņu skalošanas rezultātā iegūta fantāzija. Leģionāri bija armijas apakšvienībās un nebija nedz StutzStafel, nedz Salaspilī.
Un nevajag nevienu biedēt ar vāciešiem!!! Visi kas bija vācu pusē-Norvēģija, Itālija, Japāna u.t.t ir tur kur tagad ir, bet mēs, kas nokļuvām krievu plukatu interešu zonā esam tur kur esam.
Vēl ir interesants apgalvojums, ka bērnam no Salaspils liekas, ka Latvijai uzbruka Vācija, nevis Krievija!!!
Nu ļoti smieklīgi!
Vācija neuzbruka Latvijai, bet Krievijai, toties Krievija gan 1940 gadā, viltojot visu ko var viltot, zemiski piesmēja Latviju.

K klauss 09.03.2010

Leģionāri noliks ziedus jebkurā gadījumā un mēs noņemsim cepures viņu priekšā.

Smieklīgi
slims tu esi. ej ārstēties! idiots! visa pausaule smējas par Latviju. nevienam Latvija nav vajadzīga. un ES arī. visi tikai smējas un ņem naudu no Latvijas. visa pasaulē brīnas par to leģionāru gājienu. un tu var uzlkit puķītes gan 16. martā, gan vispār katru dienu vari likt, ja baigi gribas

Klauss
a tu gadījumā nezini KO vācieši īsti gribēja?? viņiem vajadzēja ATBRĪVOT PASAULI NO VISIEM!!! viņiem bija mērķis tikai viens - lai visur būtu tikai vācieši! tad ja viņi tē būtu, tad tu diezvai būtu šājā pasaulē. bet laikam tas būtu labak visiem.

K klauss 09.03.2010

Hm, mums pret vāciešiem nekā nav! Viņi nekad nav nākuši tieši Latviju okupēt. Viņi ir pāris reizes tikai gājuši cauri un nekad nav bez vajadzības uzkavējušies. Tagad Vācija ir nomierinājusies un visi Vācijas sabiedrotie zeļ un plaukst.
Bet Krievija gan atlīda 1940 gadā pie mums, citiem pasniedzot, ka esot no kaut kā mūs atbrīvojusi. Pēc kara krievi brutāli, atstājot lielu armijas daudzumu Latvijā palika un mācību grāmatās sarakstīja, ka atbrīvoja mūs. Arī pusē Eiropas valstu krievu pajoliņi 50 gadu valdīja ne saukti, ne aicināti.
Paši krievi izprovocēja tādu pasaules attieksmi izsūtot un slepkavojot. Tos briesmu darbus nav iespējams aizmirst.
Pret vāciešiem psiholoģiski izjūtam labpatiku, jo 1941. gadā tie cauri braucot atbrīvoja Latviju no sarkanā terora bandītiem krieviem. Vācieši tāpat nekad latviešus mērķtiecīgi neiznīcināja un nevāciskoja. Vai zini, kuri smerdeļi gan Latviju mērķtiecīgi nīcināja?Par pareizo atbildi desmitnieks!
Vācieši mērķtiecīgi nīcināja ebrejus, kas gan man nav saprotams un pieņemams, taču viņi to nožēlo un izpērk savu vainu.
Vai tu zini, kuri smerdelēni nenožēlo neko un neizpērk savu vainu?
Vēl vācieši slaktēja krievus un komunistus. Un labos daudzumos! Bet 1940. gadā mēs jau tur neko nevarējām padarīt, ka divi lāči saplēsās.
Taču ja būtu jāizvēlās uzvarētājs, kāpēc ne par labu Vācijai? Kapēc? Ir kādi argumenti, okupantu kungiem?
Vācija ir plaukstoša-krievi ne.
Vācija nožēlo un atvainojas-krievi ne.
Vācija nesagroza vēsturi, bet krievi gan.
Vācieši smaržoja toreiz, bet krievi smirdēja.
Vāciešiem bija kultūra, bet krieviem rupja lamāšanās.
Vācieši līdz galam uzvedās kā karavīri, bet krievi-kā bandīti.
Vācieši samierinājās ar seksuālo depresiju, bet krievi brutāli izvaroja sievietes.

smirdīgs esi TU

R Rihards 09.03.2010

Klauss, mēs gaidam kad tu būsi mūsu iestādē ))) gaidam ar nepacietību, saulīt)))

Klauss
Vācijai ir kauns par to režimu. un plaukstoša Vācija ir tāpēc ka viņiem nav tādu slimniecīņu kā TU kopā ar fašistiem. Ja tu neko nesaproti, tad jau tas ir tava problēma. neko labu to nepanāksi ar savu naidu. pats tikai uzmanies. citādi vari saindēties ar savu indi. ka čuska tāda.

M Me 09.03.2010

Klauss
Man ari liekas, ka butu labak lai Vacija uzvaretu, tad tev butu tagad kam gridas mazgat un apavus tirit, bet krievi saja valsti tikai aiznema vietu ar savam rupnicam, majam (kura tu pats dzivo), izglitibu, kura deva labas prasmes, nevajadzigiem naudiem kurus finanseja musu valstis.

Pedejos 20 gadus Latvijai nav nekadu saistibu ar Krieviju, un es patiesam neredzu ka mes saktu dzivot ka Vacija, Francija, Anglija... Tas ir tikai tapec ka tadi ka tu vienmer doma, ka vainigi ir tikai krievi, bet politiki, kuri tev to saka, nem par to labas naudas un dzivo ka isti eiropiesi. Loti zel ka tu to pats nesaproti.

P.S. Ja tu doma ka Krievija tikaj okupeja Latviju, vari palasit "Mein Kampf". To uzkrakstija Adolfs H. (ja tu nezini) un tur ir loti vienkarsi saprast ko vins gribeju izdarit ar visiem valstim un tautiem kuras vini "gājuši cauri".

N nja 11.03.2010

nevar būt

B Bācpapauri 11.03.2010

Klauss precīzi noformulējis visu tākā tas ir, ka te daži sāk vārīties un visādi apvainojumus bārstīt. Es tādās reizēs meklēju, kas konkrēti nepatiess, kas izdomāts. Pēc tam atspēkoju, bet šeit neviens kliedzējs to nevar, jo viss ir patiess, taču nepatīkams okupant apziņai, tapēc izvēle tiek likta uz visādu stulbību ne pa tēmu-tvaika ielu, Mein Kampf u.t.t.

R Rihards 11.03.2010

Bāc Pa Pauri
tu pats esi ne pa tēmu. kauns tev un Klaussam. ko var pateikt par cilvēkiem kuri NEKO nesaprot...
ja jūs domājāt ka būtu superīgi lai jūms padarītu par kalpiem (labakājā gadījumā) nu tad lūdzu.

S sasodits 11.03.2010

Biedri, jums te galīgs offtopic aizgājis.To pasākumu dome Rīgā neatļauj tāpēc, ka baidas, ka pensionāri neuztaisa nekārtības uz ielas! Radio ar kādreiz vajag klausīties!
Mans fāters ar bija ss-ietis un nemaz nedomā nekur braukt.

L liene 14.03.2010

Klauss!
Tev ar vēsturi galīgi nav veicies, nedz skolas gados, nedz tagad.Pat par 13.gs. vāciešiem Latvijā tev nekas nav zināms.Un kā tie paši leģionāri ārpus latvijas robežas nežēlīgi slepkavoja sievietes un bērnus, dedzinot mājas, kurās bija sadzīti visas sādžas iedzīvotāji.Pat vācieši karavīri brīnijās par tādu nežēlību no latviešu puses.

A arnis vilemsons 15.03.2010

Kara laika likums ir:vai nu tu pēc komandas šausi, sitīsi, dedzināsi utml., vai arī tevi tūlīt nošaus par pavēles nepildīšanu! Nirnbergā arī tiesāja un pakāra ideologus un pavēļu devējus, nevis izpildītājus šāvējus zaldātiņus!

B Belinda 16.03.2010

Šorīt ziņās teica gājiens būs, tā ka pa velti sūdzaties!

E Eseseseseseses 16.03.2010

mjaa, taa tagad ir - legionaru pieminjas dienu aizliedz, bet riigas meers piedalaas bijuso okupantu pieminjas dienaa 9. maijaa...nepagaaja ne 20 gadi, ka atkal esam atpakal tur, no kurienes tik loti gribeejaam tikt prom...
par to dereetu padomaat pirms atkal balsot par sleseru, kuram sii valsts ir viens liels biznesa projekts...

R Rihards 17.03.2010

Eseseseseseseseses
par vēlu raudāt. domāt vajadzēja agrāk

A Agnese 17.03.2010

Ir pilnīga taisnība par to, ka šeit Latvijā gandrīz visi atbalsta komunistus un 9. maiju, sākot jau no Rīgas mēra, bet par tiem latviešiem, kurus ar varu piespieda iestāties vācijas leģionos neviens negrib atcerēties. Manu vectēvu piesauca dienēt Vācijas armijā, kad viņam bija 16 gadu. Viņam kāds jautāja piekrišanu? Nē. Un par okupāciju utt. var piekrist Klausam. - vācieši neaiztika ne sievietes, ne bērnus. Mana vecmāmiņa atceras, ka vācu karavīri, viņai mazai esot, cienājuši ar konfektēm un šokolādi.
Es neatbalstu nevienu no pusēm, kas mūs apspiedušas, bet nedrīkst teikt, ka viens ir labāks un otrs sliktāks. Jo tas, kurš grib iekarot citu tautu, nav labs. Vai tas būtu krievs, vai vācietis, vai vēl kāds cits
Un ja jau nav saticības par to, kādus gājienus rīkot un, ko svinēt, tad palūgsim cien. mēra kungu aizliegt visus svētkus un gājienus kā 16. marts un 9. maijs. tad visiem būs labi. Kas gribēs, tas mierīgi dosies dienā, kuru uzskata par zīmīgu sev, nolikt ziedus pie viena vai cita pieminekļa.