Rīgas autosotas sabiedriskā tualete - maksa invalīdam bērnam

Šoks!!Katru piektdienu un svētdienu braucu ar bērniem invalīdiem no Valmieras un uz Valmieru caur Rīgas autoostu.Saprotams, ka viņi no gara ceļa vai uz garu ceļu, apmeklē sabierisko WC autoostā!!Tā braukājam jau četrus ar pusi gadus.Bērni, uzrādot invalīdu apliecību, WC apmeklēja bez maksas līdz pagājušajai svētdienai(24.01.10), kad bērni pārsteigti, iznākot no wc, stāsta man, ka, sieviete kasē kaut ko runājusi, ka laikam jāmaksājot nauda, jo viņus nelaižot tualetē!!Gāju skaidroties!Sieviete pirmkārt ar mani runāja krieviski (gan jau tāda iemesla dēļ arī bērni nesaprata ko no viņiem vēlas)un nelaipni!!Attaisnojums esot, ka bērniem esot jau vairāk nekā 7. gadi un bez maksas esot tikai pirmās grupas invalīdiem!!Es protams samaksāju tajā reizē un paņēmu arī čekus!!Bet, ja bērns ir invalīds tad viņam apliecībā ir ierakstīts " bērns - invalīds".Un kā gan tā vecā krievu tautības dāmīte var zināt vai viņiem ir 1, 2 vai 3.invaliditātes grupa!!Kur taisnība??

J Jekaterina 31.01.2010

za4em tak VIDELJATJ 4TO ONA RUSSKAJA? pipec

H haahh 31.01.2010

Tapec ka valsts valoda ir LATVIESU un jo ipashi berniem nav japulas saprast KRIEVISKI!
Vai tagad ponjatno ? URLAS TVOJUMATJ...

. ......... 01.02.2010

Vai varētu pateikt lūdzu kurā tualetē tas bija jo autoostā ir divas .Tas notika pirmajā vai otrajā stāvā?

to ===
Nē, nu mani tā latviešu tauta pārsteidz!!
Nepatīk krievu valoda, bet lamāties māk tikai krieviski!! Un par tām urlām-labāk spogulī paskaties...
PAT Rīgas mēra krēslā sēž jau KRIEVS!!!
Kretīni... Ber par to tualeti, tas nav atkarīgs no tautības..Latviešu vidū jau arī daudz cūku!

B bziks 01.02.2010

nu vaks kaut kads ar shitadiem cilvekiem.sieviete tachu pati neizdomaja, ka berniem ir jamaksa-tatad shadi ir noteikumi, vajadzeja jautat, kur tas ir rakstiits.
un kapec aplieciibas nav uzradiita invaliditates grupa?
atkal panesas nacionala naida kurinashanas tema, cik var?un ka te latvieshu cilvekiem sanak smuki krieviski lamaties!!tiesham kroplji-to ===!

X xxxx 01.02.2010

tātad eksistē kautkādi noteikumi, ka piemēram tualetē ir jāmaksā VISIEM, NU VARBŪT IR ATRUNĀTS, KA BĒRNIEM LĪDZ SKOLAS VECUMAM VAI KĀ CITĀDI ir tikai par brīvu, ja autobusā ir noteikumi braukt par brīvu tad tas vēl nenozīmē ka tualetē arī var iet par brīvu, un veikalā arī tak nedod par velti neko teiksim invalīdam vai kaut kā tā .., nu patiešām jāiet un jāskaidrojas oficiali pie augstākstāvošiem kungiem, a ta uzbrūk parastai sievietei un grib atrisināt kaut ko, smieklīgi!

E ES 01.02.2010

Kārtējo reizi nebeidzu brīnīties par šeit rakstošo autoro, atvainojos, TUPUMU. Un ja tur būtu sēdējusi latviešu tautības tante, kas nelaistu Jūsu bērnus tualetē par velti, tad viss būtu OK un Jūs nerakstītu nekādas sūdzības?????? Redz, Jūs nemaz situāciju nepapūlējāties noskaidrot, nepajautājāt, kur tas ir rakstīts, ka bērniem invalīdiem jāmaksā, bet uzreiz redz krievu tautības sieviete neielaida, lūk kāda slikta krieviete, neielaida jau tāpēc, ka ir noteikumi, kurus viņai jāpilda, bet Jūs uzreiz raksta, ka neielaida tāpēc, ka krieviete!

D Dd 01.02.2010

To bziks
Morals kroplis te esi tikai tu, pajolin! Runa iet par latvieshu valodas nelietoshanu Latvijaa.

B bzik 01.02.2010

to Dd-runa nekur neiet, tai nav kaju, sakuma iemacies lietot latvieshu valodu, tad prasi ko no citiem.Citadi es teikshu, ka tavas aciis nav dusmu liesmas, tas ir degosho skaidu atblazma, jo tas tev ir smadzenju vieta:DDDDDD

L lala 01.02.2010

Jā, Dd tev pašam ar to valsts valodas lietošanu tā švaki!!! Varbūt kādus kursus??????????

V Valodasinspekcija 01.02.2010

Autor, nebūs bērniem pa sliktu, ja viņiem dosiet iespēju izglītoties un iemācīties arī krievu valodu! Un kas par tualešu sūdzību?? Nepatīk kaut-kas - rakstiet sūdzības attiecīgās instutūcijās. Un aprobežoties ar to valodu gan nevajadzētu, tā ir stulbuma pazīme, kas mūsdienās, diemžēl, daudziem piemīt.

K Keita 01.02.2010

Latvijā ir jāzin VALSTS valoda un punkts, šis jautājums vispār nav apspriežams!

H haahh 01.02.2010

TU BZIK, TE JOBANNIE ROD MAN TE NENORADI KADU VALODU JAMACAS, ZINU PERFEKTI VESELAS TRIS,
RUNA IR PAR PRINCIPU KA LATVIJA IR JAAIEVEERO LATVIESHU VALODAS PRASIIBAS APKALPOJUSHA SFEERAA! UN BERNIEM JAU NU NOTEIKTI NAV JAZINA KRIEVU VALODA!
sapistais kunjas beerns Bzik!

S Sintija 01.02.2010

Mani te nedaudz ir pārpratuši!!Man ir pilnīgi vienalga kāda tautība kam ir!!Nešķiroju tautības un ne pret vienu man nav pretenziju!!Nav jau runa par to!!Šoreiz patrāpījās krievu valodā runājoša sieviete!!!Ārī pati runāju gan latviski, gan krieviski, gan angliski, bet parasti pielāgojos sarunu biedram!!Un vispār, apkalpojošā sfērā strādājot tiešām ar klientu ir jārunā tādā valodā kādā klients, nu vismaz jācenša to darīt!!Bērni starp citu ir vājdzirdīgi.Ja paliek vieglāk, par to, ka jāmāca viņiem arī krievu valoda!!Viņi savu 10.gadu vecumā māk latviešu un zīmju valodu!!Un tas jau ir daudz!!Šajā gadījumā, ja sieviete censtos runāt latviski, tad viņi ar savu dzirdes līmeni, spētu kaut ko nolasīt no lūpām!!Tas ir apmēram kā jebkuram pieaugušam cilvēkam pienāktu klāt kāds ārzemnieks un kaut ko censtos iestāstīt!!Un tādi nu ir mūsu valsts likumi, ka tādam bērnam neraksta grupu apliecībā, bet gan bērns invalīds!!!

S Sintija 01.02.2010

Tas bija autoostas pirmajā stāvā!!

S Sintija 01.02.2010

Kam gan īsti paredzēta sūdzības.lv???

S Sāra 01.02.2010

Kā vispār var nesaprast, kur ir problēma? Un tā atbilde no ''Valodas Inspekcijas'' - kaut kāda pamuļķe kaut ko raksta, pati nesaprazdama par ko!!! Tad vispār lai nelien te iekšā, labuma nekāda.
Cilvēk no ''valodas inspekcijas'' - tev vispār ir saprašana, kas ir bērns- invalīds? Kaunies.

B bzikbzik:D 02.02.2010

reali forsha tautu meita===:DDDD es jau tevi miilu, kad mes precesimies?:DDDDtikai tev bus jadziivo bada, jo ar tadu mutiiti nevar maiziiti est!!;))))))))))))

S Sintijai 06.02.2010

es ari pielagotos sarunu biedram ja vien mācētu vņa valodu.. tā kā krievu valodu nesaprotu-viņam nepielāgošos.

A Anda 06.02.2010

Patiesībā jau tualetes mūsu valstī ir labs peļņas avots. Īpaši stacijās, jo nav jau variantu. Daudzās citās valstīs attieksme pret tūristiem kā potenciāliem tualešu apmeklētājiem ir draudzīgāka. Nu jā un arī Lidostā Rīga taču ir bez maksas.