Rīgas apgabaltiesa - ķēkis

Gribu vērst uzmanību, ka atsevišķi Rīgas apgabaltiesas tiesneši darbojas vai turpina darboties ķēķa cienīgā veidā! Tas izpaudās, ka tiesas sēdē tiesnese Dzintra Zvaigznekalna-Žagare izteica nepārprotami diskriminējošus izteikumus par prasītāju, ko piefiksēju un ierakstīju protokola piezīmēs. Līdz nākamajai tiesas sēdei nejauši uzzināju, ka šī amatpersona ir iekļuvusi slavenajā J.Brūkleņa grāmatā „Tiesāšanās kā ķēķis” necienīgā epizodē. Nākamajā tiesas sēdē tad arī pieteicu noraidījumu šai tiesnesei sakarā ar šiem izteikumiem, kā arī sakarā ar viņas pieminēšanu minētajā grāmatā, kura jebkuram pieejama internetā. Izskatījās, ka Dzintra Zvaigznekalna-Žagare neizrādīja nekādu nožēlu par minēto epizodi, bet pat it kā palepojās, ka grāmatā viņas aprakstīto darbību sakarā esot saņemts pozitīvs kaut kāds LR prokuratūras dokuments. Abi pārējie viņas kolēģi (tiesnese Inese Grauda un viens diezgan mazrunīgs kings, kura uzvārdu nepaspēju piefiksēt) aizgāja apspriesties. Atnākot atpakaļ, Grauda paziņoja, ka noraidījums netiek pieņemts, ka neko nosodāmu nav konstatējuši. Savukārt vienu no noraidījuma pamatiem – grāmatā pieminētās tiesnesim galīgi necienīgās darbības Grauda savā lēmumā vispār nepieminēja, pilnībā noklusēja, tādējādi laikam tās akceptējot un atzīstot par pareizām. Līdz ar to gribēju pateikt, ka vienkāršiem iedzīvotājiem, kuri šeit visu mūžu godīgi strādājuši un maksājuši nodokļus, nav iespējas panākt, lai lietu izskata cilvēki ar godīgu reputāciju!

T Tantiņa 27.10.2011

Slavenā J.Brūkleņa grāmata „Tiesāšanās kā ķēķis”?
Vai tomēr L.L. murgojums?

P Pekis 28.10.2011

Murgs

M Māris Ozols 07.04.2016

Paldies par rakstu, kaut būtu vairāk tādu kuri atver acis un parāda mūsu tiesas sistēmas aizkulises tiem kuri ar tām nav saskārušies un cer ar godīgumu un likumību aizsargāt savas tiesības.