Rīga Float - Krāpniecība

Jūlija sākumā ieraudzīju darba sludinājumu lapā facebook, ko bija ievietojis oskars Bērziņš, piedāvājot administratores amatu jaunā uzņēmumā riga float. Sola par darbu 1400eur mēnesī.
Bērziņa kunga profilā nebija atrodama nekāda informācija par personu, bet pieņēmu, ka nav norādījis publiskai apskatei. Interesējoties par darba piedāvājumu, nonācu līdz apmacībām, kuras tika uzsvērts "sākt, jo ātrāk, jo labāk".

Apmacības pirmajā dienā mēs bijām divas meitenes, un divatā itkā apguvām nepieciešamās zināšanas amatam - administratore. Strādājām bez nekādas vienošanās/līgumiem un par baltu velti. Interesanti piebilst, ka visu dienu tikai un vienīgi mazgājām telpas un slaucījām putekļus. Atbildīgā persona par apmācību norisi bija konstanti aizņemta ar citiem darbiem, un īsti nepievērsa uzmanību apmācību veikšanai. Visu laiku tikai uzdeva - vai tev ir kādi jautājumi? ! Dienas laikā uzdevu jautājumus par atalgojumu, ko norādīja - stundas likmi 4eur un procents no ietirgotā, kopā veidojot vairāk kā 1000eur mēnesī. Tad jau tas likās interesanti, kā tik maza stundas likme var sastādīt šādu atalgojumu. Turklāt, maksājot visus valstī paredzētos nodokļus. Uz jautājumu, ar ko uzņēmumā nodarbojas oskars Bērziņš, man atbildēja, ka tādas personas šeit nestrādā. Lieki piebilst, ka tika noradīts pēc apmacībām veikt "eksāmenu", kurā uzņēmuma īpašnieks izjautās visu par uzņēmuma darbību. Interesanti, vai kāds šo testu ir izturējis pēc šādu vāju apmācību beigām.

Otrajā apmācību dienā uzzināju, ka uzņēmums pieder ernestam riekstam, kas ir bēdīgi slavens ar saviem n-tajiem uzņēmumiem, kuros nodarbina cilvēkus bez līgumiem un nemaksā algu norādītājā apmērā. Līdz ar to zinot šos nepatīkamos faktus, centāmies abas noskaidrot no uzņēmuma vadītāja, kāda būs darba samaksa, darba laiks un vispār, vai esam pieņemtas darbā. Saņēmām tikai nepieklājīgu atbildi, lai ar tādiem jautājumiem netraucējam viņam. Viņš vēloties uzņēmumā patstāvīgus un inteliģentus darbiniekus, kas paši tiek galā. Manuprāt, uzņēmuma interesēs ir ievadīt jauno darbinieku uzņēmuma darbībā un sniegt visu nepieciešamo informāciju, nevis norādīt uz inteliģences un patstāvības trūkumu. Pēc šīs interesantās attieksmes un mazgāšanas visas dienas laikā, sapratām, ka rītdien neatgriezīsimies pamatotu iemeslu dēļ. Turklāt, ernesta kungs noklausījās mūsu sarunas, un komentēja tajā dzirdēto. Fizisko personu datu apstrādes likums nosaka, ka visu sarunu ierakstīšana ir personas datu aizsardzības pārkāpums.

Interesantākais ir tas, ka jau no maija sākuma nav parādījušās jaunas administratores, līdz ar to spriežot, ka, vai nu uzņēmuma shēma ir nodarbināt "apkopējas" bez maksas, vai uzņēmuma vadītāja attieksme aizbaida jaunos darbiniekus. Un, ernests rieksts slēpjas aiz fake profiliem, lai ar viņa vārdu nesaista nevienu uzņēmumu, kas itkā pieder viņam, bet ir norakstīts uz citu cilvēku vārdiem.

T

J Jennny 02.09.2020

Man bija tieši tas pats! Es arī biju tajās apmācības ar vēl vienu meiteni, visu dienu visu berzam. Nākamajā dienā neieradāmies. Ir septembra sākums un viņi joprojām meklē tas 2 administratores.

S SUPERBOSS 11.12.2020

Tur administratores iet kā caurstaigājamā sētā. Visas, kuras nezina, uzraujas uz vienu rupju, pretīgu tēviņu, kuru sen bij laiks izkastrēt par to, kā viņš izturas pret jaunām meitenēm, sabojājot viņu psihi un darba pieredzi.