Riga coding school - Krāpšana

Reaģējot uz nesenu sūdzību par Riga Coding School nevaru klusēt.. Https://www.sudzibas.lv/riga-coding-school-naudas-izsviesana-c2166733

nu jau pirms apmēram gada spēru šķietami nozīmīgu soli savā dzīvē, mēģināju pārkvalificēties uz it nozari.

Izskatīju dažādus variantus kur to vislabāk darīt un riga coding school šķita vislabākais variants.

Mācījos kursu "testēšana" - https://rigacoding.lv/apmacibas/testesana/, vēršu uzmanību uz aprakstu, it īpaši "iespējamās darba pozīcijas".

Dažādi citi izvilkumi no mājaslapas:

- "pieaugušo neformālās izglītības iestāde “Rīgas programmēšanas skola” paredzēta pieaugušajiem, kuri vēlas mainīt profesiju! " - https://rigacoding.lv/
- "mūsu galvenais mērķis ir absolventu veiksmīga nodarbinātība it tirgū. " - https://rigacoding.lv/karjera/

teksti no reklāmām:

- vienīgā šāda tipa programmēšanas skola Latvijā - tiem, kuri vēlas pārkvalificēties uz it nozari
- mācies attālināti! It - tā nav tikai programmēšana! Sāc savu karjeru kā testētājs (konkrēti uz šo es "uzķēros")
- tiem, kuri vēlas paaugstināt savu kvalifikāciju vai pārkvalificēties it jomā
- 1: 1 apmācības ar pasniedzēju - tā ir individuāli izstrādāta mācību programma, kuras galvenais mērķis - palīdzēt uzsākt darbību it sektorā

protams, ka es cilvēks kurš no it īsti neko nesaprot uzticējos un samaksāju Riga Coding School par mācībām apmēram 1000 eiro (950 ja pareizi atceros) . Mācības bija diezgan pašķidras, reizēm likās ka pasniedzējs (Oskars) nav nekad mācījis iepriekš. Par spīti tam biju labākā grupā un pabeidzot mācības gatavojos "karjeras centra" atbalstam.

Te sākās pats jautrākais - karjeras centra "speciālisti" ir diezgan patālu no it nozares un faktiski viņi man Nepalīdzēja neko, arī no partneruzņēmumiem nekādus piedāvājumus nesaņēmu. Vai es biju vienīgā tāda? Nē, neviens no mūsu mācību grupas (35 cilvēkiem) nekur tālāk netika.

Brīdī kad sapratu, ka esmu apkrāpta - pieprasīju atgriezt naudu par mācībām. Tā vietā man piedāvāja iziet kursu vēlreiz (!?)

spēru soli tālāk un vērsos ikvd, kas šķietami ir atbildīgs par izglītību Latvijā. Saņēmu oficiālu atbildi, skatīt pielikumu.

Ikvd atbilde īsumā - viss ir kārtībā, jums patiesībā mācīja programmēšanu kas nenodrošina darbu un par reklāmu saturu mēs nevaram atbildēt. Pēc tādas atbildes es saprotu kāpēc izglītība Latvijā ir tik nožēlojama, ja kontrolējošās iestādes pat pirkstu nepakustina pie klajas krāpšanas.

Pēc ikvd norādījuma vērsos Ptac, uz ko saņēmu atbildi - viss ir kārtībā, bet mēs neko nevaram izdarīt jo jūs gājāt mācīties ar profesionāliem nolūkiem (?) .

Esmu jau sen zaudējusi motivāciju nokļūšanai it nozarē un cīņai ar mūsu valsts aparātu kurš pat nav spējīgs novērst elementāru krāpšanu. Ceru ka noderēs kādam jums

P Programmetajs 02.11.2021

Nu prieks, ka neesmu es viens tāds, bet žēl tomēr Tevis un tavu kolēģu. Vajag gan pacelt šo tēmu, lai cilvēki lieki necer uz RCS.

Šī skola, laikam, sevi ir izsmēlusi un ne uzņēmumi, ne pasniedzēji vairs nav ieinteresēti ar viņiem sadarboties!

G Gulbenietis 02.11.2021

Cilvēki 4.5 un vairāk gadus mācās IT, praktizējas gadiem par kapeikām, lai tikai tiktu tālāk, bet Jūs tirliņi gaidat, ka jums visu ar karoti mutē ieliks. Reklāmas visur ir vērstas uz to, lai cilvēku ievilktu tajā pasākumā, bet ar galvu ir jādomā līdzi. Augstskolā studējot neviens, kā vidusskolā, arī neskries pakaļ. Ja cilvēki nav ne uz ko spējīgi, arī visi 35, tad nav ko puņķi laist..

A Aiva L. 02.11.2021

Iespējams, vai tas maina faktu ka Riga Coding School nodarbojas ar krāpšanu un maldinošām reklāmām?

G Gulbenietis 02.11.2021

Nemaina faktu. Bet dzīvot ar tādu attieksmi nevar. Tu esi pārāk jauna, lai saprastu domu.

P Programmetajs 02.11.2021

Labi, visi, kas aizgāja tur mācīties bija naivi un cerēja uz brīnumu, bet ir jāsaprot, ka sabiedrība ir jābrīdina, lai negaida to brīnumu, jo reklāmas viņiem tad ir 100% maldinošas.
P.S. Ir man arī paziņas, kas brīnumainā kārtā pat bez papīra ir dabūjuši darbu programmēšanā, tā ka ar papīru tas gan jau būtu vieglāk, ja viņi palīdzētu.

G Gulbenietis 02.11.2021

Redzi, tie paziņas ir attapīgi cilvēki ;)

A Aiva L. 02.11.2021

Es nesaprotu, Jūs man sakiet, ka vajag 4.5 gadus mācīties universitātē un strādāt par kapeikām. Bet ir taču Accenture bootcamp kur cilvēki mācās četras nedēļas un uzsāk darbu saņemot par to labu atalgojumu...

G Gulbenietis 02.11.2021

Nesaprati manu domu. Pabeidzot augstskolu tu izej praksi labā uzņēmumā, bet tā kā tā ir prakse, tad maksā nepilnā apmērā. Man tās ir kapeikas, tev varbūt tā būtu ok alga. Tā dara visi. Vismaz manā laikā, pēc augstskolas, 15 gadus atpakaļ, tā bija.

A Aiva L. 02.11.2021

Sapratu domu, bet Jūs sakiet, ka esmu par naivu gaidot rezultātu pēc dažiem mēnešiem. Bet Accenture gadījumā tas rezultāts tiek sasniegts? Vai tās arī pasakas?

G Gulbenietis 02.11.2021

Es tādu lietu nezinu, varbūt dod rezultātu. Vnk, esmu pieradīs, ka, lai kaut ko sasniegtu ir daudz un ilgi jāstrādā, tāpēc neticās.

A Aiva L. 02.11.2021

Nezinu kāpēc pielikumi pazuda no manas ziņas, bet te ir atbildes no IKVD un PTAC

A And This 02.11.2021

@Gulbenietis Cilvēki, kas "4.5 un vairāk gadus mācās IT, praktizējas gadiem par kapeikām, lai tikai tiktu tālāk," tiek apkrāpti vēl trakāk, nekā tie, kas gājuši uz RCS.

G Gulbenietis 02.11.2021

Vēl simts profilus uztaisi, es nesapratu ;)

J Jancho 02.11.2021

Priecājies šī mācība Tev izmaksāja 1k eur un dažus mēnešus laika. Universitāte izmaksātu 8k eur un 4 gadus no dzīves. Vai par universitātēm arī sūdzās PTAC, kad neviens neņem darbā pēc diploma iegūšanas?

Z ZaneL 18.02.2022

Paldies, ka Jūs atstājāt šo sūdzību - to var atrast google un pateicoties Jums, citi netiks apkrāpti maldinošas reklāmas iespaidā. Kā rāda publiskās datu bāzes, tad skolu dibinājusi lietuviete, un skaitās arī patiesā labuma guvēja. Ļoti žēl, ka PTAC kārtējo reizi izrādīja savu bezzobainību, un pieļāva, ka LV izglītības tirgū ir tik maldinošas reklāmas! Turklāt, ja apskatās RCS mājas lapā "veiksmes stāstus", tad veiksminieku foto un vārdi nav atrodami to IT uzņēmumu mājas lapās, kur it kā veiksminieki ieguvuši darbu. Vai jau atlaisti pēc pārbaudes laika? Varbūt arī stāsti ir fake. Jebkurā gadījumā - lai Jums veicas un iztērētā nauda atnāk atpakaļ ar uzviju.