restorānija centrā - atlaižība

Labvakar. biju ēs iegāju centrā resorānijā un tur man tā runājā ka ēs te nerunāju redziet latviski un ka lai runājū ēs latvisko valodā jo ēs ēsmu krieviete un runājū krievu valodā un tas oficiānts man prasā valodu latviski runāt ēs bet ēs tā vēl nezinu runāt kā latviski. ēs nesaprotu ka tas tāda nekaunība prēt manīm ka man jārunā latviski ja ēs slikti runājos latviski un tā vēl mācījos runāties. ēs prosta aizgājām projām citu restorānijiem. kas tā ira par nelietību ja ēs nevarū saņemt klientsiem pasūtījumus savā valodā
kur skatījās domē ka šitā cilvēki atlaižas strādāt darbos kur neatbild klientsiem kuri nerunā vēl tā latviski valodā.

K KA! 22.10.2011

A gde tochno eto bilo?

L Liene 22.10.2011

Aizej izgulēties, Lidija! Neko nevar saprast no tava murgojuma.

ж Жанна 22.10.2011

Да надо было менеджера вызвать и пожаловаться или хоть найдите номер в тел. книге и позвоните администратору.
Только скажите, что туристка, например, из Москвы. Мол. пару слов-то и знаю по -латышски... Пусть наймут на работу тех, кто языки знает кроме латышского.
А по поводу Вашего латышского, Вы молодец, что не стесняетесь в нем практиковаться!
Но Вас действительно трудно понять что Вы хотите сказать, но прочитав письмо 2 раза только поняла в чем причина- Вы переводите текст дословно с русского на латышский, каждое слово отдельно, а в латышском другая стилистика, меняется порядок слов (как и в английском). И с временами глаголов надо поработать.
А официант, видимо, страдает от комплекса неполноценности: тарелки подавать и объедки убирать, работа унизительная по сути (да и деньги не компенсируют), вот и решил поиздеваться над тем кто безграмотно говорит. Хотя сам кроме своего латышского ничего не знает, небось и образования никакого, понаехали но лаукием шиты риебиги...

M moov 22.10.2011

Vai Tu Lidija biji Krievijā restorānā, ka ar Tevi atteicās runāt krieviski?
Ja Latvijā, tad atceries, ka latviešu valoda šeit joprojām skaitās valsts valoda un Tev būtu kauns nezināt tās zemes valodu, kurā dzīvo!
Ja vēlies, lai Tevi apkalpo krievu valodā, tad jābrauc uz Krieviju, bet šeit Latvijā nav ko savu valodu uzspiest!

K kre 22.10.2011

imho krievs šo nav rakstījis

K KA! 23.10.2011

Ammber! v zopu!

S Sauliite 23.10.2011

Ārprāc! Kāda nekaunība no restorāna puses likt klientam Krievijā latviski runāt! Kas viņi nezin, ka Krievijā valsts valoda ir krievu, un, ka tur nevienam nav obligāti latviešu valodu zināt? Tādu oficiantu ar steigu no Krievijas ir jāizdzen! Nav ko bojāt Krievijas prestižu!

M moov 23.10.2011

To Ka!
Ej pati v žopu!Prom uz valsti, kur ar Tevi runās tikai krieviski!Lūdzu, uz priekšu!

A Anna 23.10.2011

Ja Tu aizbrauksi uz Ameriku un tur prasīs lai runā angļu valodā arī aiziesi prom? Tur Tevi pieliks pie vietas, ka nezinu valsts valodu!
Tomēr ir jāzin latviešu valoda, ja dzīvo šeit!

K KA! 23.10.2011

Ammber! V zopu esce raz! Svoim druzjam budesh rasskazivatj kuda im hoditj! Ili roditeljam!

R rojs22 23.10.2011

ja tū nonākt amerikānijā un ieiet tur restorānijā, tad tū laikām arī amerikāneriem krieviski liktu rūnāt... :D

piedodiet, bet šis nu man liekas smieklīgi.
Tiesa, tajā pašā laikā - apkalpojošajam personālam it kā vajadzētu sazināties ar klientu tādā valodā, kādā runā klients... tā kā abas puses pie vainas.

S Sauliite 23.10.2011

Rojs22, gribi teikt, ka visiem oficiantiem (būtībā jebkuriem darbiniekiem, kas strādā ar klientiem) ir jāzina visas pasaules valodas?

S Saulītei 23.10.2011

Labvakar Sauliite! Kā sokas ar pāraudzināšanu? Skaties, atkal neaizraujies par daudz, citādi šie sāks indi spļaut.

S Sauliite 23.10.2011

Īsais, tu arī uzradies! Kur biji nolīdis, ka kādu laiku tevi nemanīju?

L Lidija 23.10.2011

Iet jau rūna pa diskrimīnācīju pret krieviem cilvēkiem. ēs vēl mācījos latviešu valodu un nesāprotu ko rūna tas ofīciants.

M Mērkaķiem 23.10.2011

Skatos, mērkaķi-pļūtītāji vēl nav nolikti gulēt.

Īsais, mēs tevi uzmanam!

Kur tu paliki āzītī manu?

Ejiet jūs visi nahuj!

T toĪsajam 23.10.2011

Īsais, ko vai tad nepatīk, ka pašu aizskar? Tev taču patīk citus aizvainot, tu tādā veidā apliecini sevi? Kā tu pret tautu, tā tauta pret tevi, tur neko nepadarīt!Mēs tevi uzmanam! Piesargies, ja palaidīsi savu smirdīgo muti, dabūsi pa pakaļu!