Austersēņu audzēšana

Vai kādam ir negatīva pieredze ar sia Rafl austersēņu audzēšanā?

I ilze 26.06.2009

Atbildes (50)

E Esticu,noteikti 26.09.2009

Hā, Jāni, lai veicas cilvēku muļķošanā - par iepirkuma cenu, kas ir 1,20lskg sanāk, ka tu mēnesī izaudzē 833kg sēņu.... muahahamuahaha

S Solveiga 26.09.2009

L Lea 15.10.2009

Lūdzu ievāciet informāciju, pirms kaut santīmu kaut kur maksājat. Es arī biju uz semināru Valmierā, tikai 13.oktobrī, arī iedegos, nopriecājos, protams, apzinoties, ka nebūs tik viegli, kā Iveta (vai kā nu viņu tur īstenībā sauc) stāstīja. Pirmkārt, mani interesēja, kur šī firma tik viegli realizē austersēnēs tik lielā apjomā, kā stāstīja. Palasot netā par realizācijas grūtībām, to, ka sēnes nevar stāvēt ilgāk par 1, augstākais 2-ām dienām, sapratu, ka man mājā audzējot no minētajiem 16 maisiem, būs katru otro dienu jāved uz Valmieru pa 1- 2kg, dzīvoju Limbažos. Tas sanāk degvielā kādi 5,- Ls, sēņu atdeve 2,40 Ls, maiss pirkts par 1,30, visi 16 maisi par 20,00ls. Tikai zaudējumi. Es tiešām neesmu činkstētāja, bet sapratu, ka SIA Ŗafl rēķinās ar to, ka raža neienāksies tāda kā solīts vai vispār sapelēs, tātad neko nevajadzēs uzpirkt.
Viņi nopelna jau par "apmācībām" 49,-ls no cilvēka plus 20,00 Ls par to pirmo 16 maisu iegādi, tas ir ap 70,00 Ls no cilvēka. Ja uz semināru bija kādi 15 cilvēki, tad vismaz pieci parakstīsies un par stundu mutes virināšanu peļņa 350.-00Ls.
Bez tam lasīju netā cilvēka ieteikumus, kurš audzēja austersēnes. Gaisa mitrums telpā jāuztur 80 proc., kā tas reāli ir iespējams dzīvoklī vai privātmājā, ziemā taču neaudzēsim siltumnīcā, pagrabs tam ir stingri par mazu. Par tādu lietu kā pelējums, kas piemetās 98% gadījumu, ja skaidas vai salmi nav plaucēti, vai apstrādāti ar kaļķi, neviens neko nestāsta. Salmi vai skaidas jāplaucē un jāmērcē 1 diennakti, tad jāliek uz restēm, jānotecina, dzīvoklī to nevar reāli izdarīt uz tādu apjomu, lai kaut 1,- Ls atmaksātos. Telpa ir arī jāvēdina, kā to ziemā var izdarīt pilsētas dzīvoklī - uzturēt mitrumu un arī vēdināt? Bez tam sēnes izdala veselībai kaitīgas sporas, tātad tās nevar audzēt dzīvojamās telpās, visa ģimene iedzīvojas klepū, nedod dievs, piepelnīties izdomā vēl kāda jaunā māmiņa, var sabojāt bērna veselību uz visu atlikušo mūžu.
Domāju, ka Raflam sēnes nemaz nav kur nodot, kādēļ netika nosaukti uzpircēji, nu kurš pirks tās sēnes lielos daudzumos? Lielveikalos to nav, jo saglabājas 2 dienas, bez tam lielveikali pieprasa nep''ardoto produkciju pieņemt atpakaļ. Tantes uz tirgus tirgo par 0.60- 0.80 Ls par kg, kā Rafls var uzpirkt par 1.20 Ls. Eksportam tās svaigā veidā neder un no Latvijas neviena firma neeksportē austersēnes, painteresējos asociācijā.
Skaidrs, ka Rafls tos pāris kg vai nu izgāž turpat mežā uzreiz aiz Valmieras vai arī vakariņās to "vaņģētāju" ģimenes lokā apēd, gardi smiedamies par vieglo peļņu. Tikmēr cits izgrūdis naudu, laiku un vīlies cīnās, lai atgūtu vismaz tos 70,00 iz tērētos LS, ko noteikti nevar paveikt pat visos trīs mēnešos.

Neiekrītiet, rakstiet man uz e-pastu, labprāt vēl aprunātos par šo tēmu, bet varbūt jāuzraksta Bez Tabu vai Tautas balsij, ko? Es arī gribētu audzēt šīs sēnes, bet vispirms jāsameklē, kas uzpirks, tad varam organizēties, mesties kopā, ja kādam vēl ir interese, lai nodrošinātu noteiktu apjomu dienā, lai lielveikali vai k.c.uzpircējs vispār ar mums runātu.

J ješka 15.10.2009

tu vel nēsi sācis pat pamēģināt izaudzēt kādu sēni un jau te stulbi gudri d... .kāpēc tu domā, ka šī firma sēnes realizē tālāk svaigā veidā? sēnes var žāvēt, pēc tam samalt , un pulver veidā pārdot uz ārzemēm. es pats atradu daudz un dažādus sludinājumus netā , kur piedāvā iepirkt tonām austersēņu pulveri.
un tie kas domā ar 10- 20 blokiem kaut ko nopelnīt , pilnīgi garām, jāudzē vairumā un tad var ko nopelnīt.

D Dzintra 17.10.2009

Piekrītu visiem rakstītājiem...,jo katrs izsakās no savām iespējām un sapratni.Arī es esmu uzsākusi šo audzēšanu,vēl pirmās sēnes tikai gaidu,tāpēc nekritizēšu firmas darbu,bet biju gatava,ka viegli nebūs un visam gluži ticēt par peļņu nevar,ko stāsta kursos,bet pašai jāiziet visam cauri.Jo diemžēl katram ir citi apstākļi un iespējas,kā arī sapratne to audzēšanā.Sapratu,jau braucot uz kursiem,ka lai nopelnītu ir jāņem tik maisu,lai nolasot šo sēņu pirmo lasījumu,sanāktu sēņu svars,lai būtu izdevīgi,kā limbažniece teica,vest šos 90.km.uz nodošanu.Kā saka,vai nu riskē un audzinā vairumā,vai mazumā,ko vari,varbūt, uz vietas realizēt. Nu citu variantu neredzēju,lai būtu ticami.Kad būs jau pirmās sēnes,tad labprāt pastāstīšu un dalīšos savā pieredzē.

L Lea 17.10.2009

Labrāt tiešām dzirdētu par Dzintras pieredzi, no sirds novēlu veiksmi!

A AigarsR. 13.11.2009

Par SIA RAFL.
Potenciālie RAFL klienti, arī es ievācu ziņas par šo firmu. Manuprāt no viņiem jāuzmanās. Pēc Lursoft datiem – finansiāli viņi ir mīnusos. Vēl svarīgs arguments- melošana par realizācijas partneriem. Sazvanīju GRINDEXa izejmateriālu sagādes atbildīgo- viņi noteikti neizmanto nekādā veidā (kaltētas, svaigas) austersēnes arī ingredientrus…
Valmierā, tikšanās reizē ar potenciālajiem audzētājiem, firmas pārstāve stāstīja, ka iemesls viņu reklāmai avīzēs, par audzētāju piesaisti, esot austersēņu trūkums aukstajos mēnešos un izdevīgi partneri sēņu realizācijai. Piezvanīju uz firmu un piedāvāju lielu daudzumu sēņu- atbilde bija: mēs iepērkam sēnes tikai no klientiem, kuri ir noslēguši ar mums līgumu(49Ls+20Ls). Vai viņiem tik ļoti vajag sēnes?…
ješkam- ķīnieši piedāvā austersēņu pulveri 5 dolāri/kg, vai par iepirktām 1.20Ls/kg var palīst zem šīs cenas?
Tomēr nebūsim pesimisti, jāmeklē noiets. Būsim vienoti šajā lietā, ja rodās kāda reāla iespēja padosim ziņu viens otram.

L Lea 13.11.2009

Malacis Aigars, pat Lursoftā meklējis un potenciālajiem uzpircējiem zvanījis. Noiets tiešām ir pats svarīgākais šajā ķēdē, jo, ja būtu pieprasījums, piedāvājumu varētu nodrošināt vienmēr. Jāsāk rakt no saknes, nevis jālūkojas uz galotni un jāpriecājas par augļiem, ja runājam tēlainā valodā.

A Agris 16.11.2009

Piekrītu visiem rakstītājiem. Varbūt tiešām, ja kāds jau ir nodevis pirmo sēņi ražu, lai uzraksta savu pieredzi. Cik saprotu, Dintrai, kura rakstīja pirms 30 dienām, tagad jau vajadzētu būt pirmajām ražām.

A Alex 17.11.2009

http://egleskoks.wordpress.com/2009/01/20/austersenu-audzesanas-tehnologija/ labs aprakstiņš,SERTIFIKĀTS.

D Dzintra 06.12.2009

Tautā ir tāds teiciens,ja pats neko neizmēģināsi-nezināsi,man pašai jau ir pirmā raža,sāku pirmās sēnes audzētapmēram mēnesi atpakaļ Ralf,bet pagaidām problēmas neredzu,izgāju kursus pie viņiem,ņemu micēliju no viņiem arī neredzu nekādu problēmu,ja kas man nav skaidrs zvanu tehnologam,padomu nekad neatsaka,domāju ja cilvēki nebūs slinki,jo katram darbam ir savas labās puses,gan sliktās,pirmās sēnes sākšu pie viņiem nodot,tad varēšu par realizāciju uzrakstīt kaut ko vairāk,tiem kas tik ļoti kritēzē,gribētu zināt vai mēs kaut ko bez sava darba varam kaut kādus augļus iegūt,protams ka nevaram ir jāstrādā un ar tādu domu tas darbs jāveic ka man tas izdosies,tad viss būs labi.Vēlu veiksmi visiem kas ar šo biznesu ir sākuši,jo manas domas ir ka to var izdarīt.

D Dzintra 10.12.2009

Nu ko,mīļie! Man tiešām 14.nov.bija pirmās sēnes,tas galīgi nesakrita ar kursos stāstīto....Piekrītu,ka man ir pieejami citi apstākļi,cits darba izpildījums un tāpēc tik ilgi gaidīju.Nav svarīgi,kas vainīgs,vai manas kļūdas,vai micēlījs slikts,bet galvenais ir un jau tirgoju.Sēnes tiešām var aizraut,patīkama aizraušanās,bet es tagad uzskatu,ka tas, ko kursos fleitē par to lielo peļņu ir garām. No sēņu maisa viena iegriezuma,lielākais ko esmu iegūvusi ir 500gr,bet katrā iegriezumā,viņas tā neaug.Precīzāk pateikšu:tātad no 400.maisiem man ražo šobrīd +-100.maisi,[jo vienlaicīgi nav pildīti]tas ir katru pāris dienu nolasot ap 10kg.sēņu.Pēc maniem aprēķiniem,lai vestu uz Rīgu uz nodošanu[tos 90.km] pie maniem darba apstākļiem,būtu jāaudzinā ap 1500-2000.maisu sēnu,lai atmaksātos un sajustu peļņu.Nelielos daudzumos-būs vietējā tirdzniecība,kas nav tik vienkārši.Tagad izmēģināšu ar citur iegādātu micēliju un citu pieeju.

L Lea 13.12.2009

Paldies, Dzintra, par godīgu atbildi. Tiešām nevajag nolaist rokas, ja tā lieta interesē, tad tikai uz priekšu. Pamēģini citu micēliju, mēģini apzināt savas kļūdas un lai nākamā raža izdodas ar uzviju!

S Skaidrite 18.12.2009

Es arī gribēju atrast peļņas avotu un tāpēc iegādājos micēliju pirms mēneša Valmierā.Noklausījos tehnologa stāstīto un izstudēju grāmatu.Likās viss tik saprotams.Nu jau sapakotas skaidas kopā ar micēliju vairāk kā menesi.No iegriezumiem nāk laukā apaļīgi pūpēžiem līdzīgi izaugumi.Nesaprotu kurā brīdī sāks veidoties sēņu cepurītes.Tehnologs atzina,ka visi augšanas apstākļi esot pareizi.Ja kāds varētu dot man padomu,tad būšu ļoti pateicīgs!Paldies!

S smukā 26.12.2009

Vispār jau kādēļ maksāt kaut kādai firmelei par kursiem, ja pilns internets ar audzēšanas pamācībām, ja grib var arī kādu grāmatu atrast. Audzējiet tak paši. Bez nekādiem liekēžiem pa starpai.

S Skaidrite 27.12.2009

Viss notiek.No tiem pūpēžien nāk laukā sēnes.Jo labāki apstākļi augšanai,jo vairāk sēnes lien laukā no šī pūpēža.Biju sapriecājies,ka mēneša laikā ēdIšu sēnes,bet tas viss notiek nedaudz gausāk.Domāju,ka starpnieka firma vajadzīga, lai būtu kur realizēt produkciju.Audzināt sēnes un sēdēt uz tirgus plača arī nav prātīgi.

E es 28.12.2009

tā cena 49 Ls- tas laicīgi viss ir izsplānots un nozīmē kad līdz tādai summai mūsu valstī pret viniem nevar uzsākt kriminālietu

L Lea 29.12.2009

Nu protams, ka vislielākā problēma ir produkcijas realizācija. Ja tās sēnes būtu tik pieprasītas kā cūkgaļa, tad mēs visi varētu pelnīt. Galvenais ir iekarot tirgu, pierādīt, ka austersēnes ir vērtīgs pārtikas avots.

G Girts 01.01.2010

Panemu ari es no rafla paprovet tiri preks sevis, vai augs vai ka, nu aug isteniba ok par pardosanu vel neesmu domajis, vispirms pasiem kaiminiem draugiem un radiem jaizdava lai noprove.
Pec garsas jau super ja normali izklape un cep ka karbonadi tad no vistas galas gruti atskirt.
te ieliku paris bildites ka izskatas daba augot uz maisiem :)
www.ozols.comli.com

P Piekrāptieaudzētāji 17.02.2010

Man liekas ,ka Jums pietiek cilvēkus muļķot šajā pusē! Laiks tīties Daugavpils virzienā !!!

Pievienot atbildi