Putnu Fabrika Ķekava - Darbs uzņēmumā

Ja kāds šobrīd apsver domu par darba meklējumiem "Ķekavas broileros" (konkrēti šī uzņēmuma veikalos par pārdevēju), iesaku labāk raudzīties citā virzienā, jo šajā uzņēmumā pret darbiniekiem ir, maigi izsakoties, dīvaina un 21. gs. neatbilstoša.
Pirmkārt, darba atalgojums ir tik niecīgs, ka diez vai komunālos ar to nosegsiet, nerunājot nemaz jau par tādām ekstrām kā ēšana vai apģērbšanās.. (Te jāpiemin, ka prasības pret pārdevēju ir tādas, lai tas savā darba vietā izskatītos LABI. Jautājums - kā var izskatīties labi, ja pat pie friziera un zobārsta nevar atļauties aiziet?) Bez tam darba alga ir atkarīga no kādas tālu stāvošas personas izdomātā plāna. Visticamāk, ka šī persona nav iedziļinājusies vietējos apstākļos - katram veikalam taču ir atšķirīgs ģeogrāfiskais stāvoklis, pircēju kontingents utt.
Daļu algas varat atskaitīt nost uzreiz, jo jums "brīvprātīgā piespiedu kārtā" būs jāsamaksā par darba formu, kuru, protams, izvēlēties jūs nevarēsiet.
Otrkārt, kad būsiet par apmēram 30 latiem iegādājušies šo formu, jūs riskēsiet iedzīvoties dermatītā vai kādā citā ādas slimībā, jo zem aprocēm, kas OBLIGĀTI valkājamas kopā ar silto jaku, jums divu stundu laikā rokas būs sasvīdušas līdz galējai robežai. Un darba diena jau nesastāv tikai no divām stundām! Diskomforts draud arī tad, ja tās aproces neuzvilksiet. Iemesls vienkāršs - darba formā tikai viens t-krekls, kas valkājams zem jakas vai atsevišķi. Tātad - vai nu aizliegts iesvīst, vai arī tas krekls katru dienu ir jāmazgā.
Vēl viens fakts. 23 000 latu ir iztērēti par reklāmas bukletiem, kuriem reti kurš pircējs vispār uzmet kaut vai paviršu skatu. Krietni vairāk ir to, kas atsakās tos ņemt rokā vai pat bēg no piedāvājuma to apskatīt. Man ir nelāgas aizdomas, ka par šo neizdevušos gājienu maksās veikalos strādājošie pārdevēji...
Un vēl kāda lieta, kas domājošam cilvēkam izraisa vien nicīgu vīpsnu... Jums varbūt liksies smieklīgi, bet tā ir realitāte. Milzum daudz naudas tiek tērēts, lai pārdevēju darbu un veikalus "čekotu" tā saucamie pārbaudītāji (algas, transporta izdevumi utt.). Bet ar to viss vēl neapstājas. Pārbaudītājus savukārt pārbauda citi pārbaudītāji. :D Pārdevējs šādā situācijā jūtas kā noziedznieks, kuram nav ne goda jūtu, ne atbildības sajūtas, nekā, kas piemīt jebkuram normālam cilvēkam. Vai šādas pārbaudes ir jāuztver tā, ka visi pārdevēji ir zagļi, kuri bez pastāvīgas kontroles nemaz nedrīkst un nevar strādāt?
Tad nu sareiziniet veikalu skaitu ar šo pārbaudītāju aizņemtajām štata vietām, un tad ar viņu vidējo algu. Sanāks iespaidīga summa. Ja jau pārdevēji nav pelnījuši ne normālu algu, ne arī cilvēcīgu attieksmi, tad to naudu labāk būtu atdevuši labdarībai, vai? Izskatās, ka līdzekļus tā īsti nav kur likt!
Varētu jau vēl padiskutēt par darba laika samērojamību ar algām un arvien pieaugošajiem pienākumiem...bet vai tas vajadzīgs? Ja līdz šai vietai izlasījāt, tad, domājams, jums tāpat viss ir skaidrs.
Un vēl skaidrs ir tas, ka reizēm grožus rausta tāds cilvēks, kurš nezin, no kuras puses zirgam klāt ir jāiet... Vai tāds tālu aizbrauks? Vai rati pa ceļam neapgāzīsies?
Ja tomēr esat spiesti tur strādāt, apbruņojieties ar pamatīgām zināšanām likumdošanā un ierakstiet savā tālruņa katalogā Darba Inspekcijas numuru... Var noderēt...
Lai jums veicas!

P

Komentāri (7)

M Maija 03.01.2011

Plus vel pie si komentara varu piebilst ka ja tevi atlaiz, itka par to ka neesi izturejis darba slodzi, aprekinu negaidi tik driz!es jau gaidu 2 nedelas!un par atlaisanu pazinoja pa telefonu 6 vakara!Super vai ne!?

J Jekabpils 03.01.2011

Mums veikals vienmēr tukšs, pirceju nav.Ka ienak muk no cenam prom.Vistas, olas, un citi līdzigi produkti Betā, Maxima, Super Netto ir krietni lētāki.

T to 03.01.2011

DDDD

P Ponciks 06.01.2011

Nu, Puma!!Kā naglai uz galvas!! I par formām un pārbaudēm, i par to ka par to, ja kaut kas trūkst no produkcijas, tā 5ls nost no algas, bet kuram gan dziļā ziemā vajag dažā'du veidu šašlikus, norakstīt var, bet jāiekļaujas 1% citādi no algas nost(jauninājums).Bijām jau darba inspekcijā, tiem acis kubā, ka par formām jāmaksā darbiniekiem.Kādā veidā vilks no algas nost, kāds punksts un pants -arī ar interesi gaidot pirmās sūdzības.Firmai laikam stiprs jurists, būs ko turēt! Tā kā Meitenes un Zēni! Laipni lūgtum draudzīgajā ķekavas broileri pārdevēju kolektīvā!

D Dīdī 10.01.2011

Jums skolā vēstures stundās par dzimtbūšanu mācīja? Dzīvs piemērs tam ir šie broileri.

I Ilgvars 04.02.2011

Tas izskaidro kāpēc pārdevēji jau 15 minūtes pirms veikala darba laika beigām ir visu novākuši un sakārtojuši un 5 minūtes pirms darba laika beigām jau skrien prom no tās iestādes...

V Vistudresētājs 19.05.2011

Pašā fabrikā, konkrēti PPN2 nodaļā iet vēl trakāk. Tur ir īsta katorga.
:(

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes