www.sudzibas.lv Ogres Autobuss Šoferis atsakās ielaist autobusā

Ogres Autobuss - Šoferis atsakās ielaist autobusā

02.07.19. 8. Maršruta (plkst 20: 15 no Jaunogres) šoferis atteicās ielaist mani autobusā ar divriteni, sakot, ka tas nav sapakots vai izjaukts. Autobusā bija paredzētas stāvvietas, kur vienmēr iepriekš ir ļauts novietot riteni. Nevienā sabiedriskajā transportā nav nācies saskarties ar šādiem "noteikumiem" velosipēdu pārvadāšanai. 5 km līdz mājām pa lietu:)

K

B BK 02.07.2019

Pareizi darīja. Tas vietas ir domātas, bērnu ratiem un invalīdiem ar ratiņiem. Ar riteni mierīgi varēji aizbraukt, neesi no cukura.

K Kristi 03.07.2019

Tātad ar saplīsušu ķēdi man ir jāizjauc viss ritenis, lai varētu iekāpt autobusā? Sabiedriskajā transportā drīkst pārvadāt velosipēdu, ja tas netraucē citiem pasažieriem. Autobusā stāvvietas bija brīvas un līdz ar to nevienam netiktu traucēts. Bērnu ratiņiem un invalīdu ratiņiem šīs vietas ir atzīmētas kā prioritāte - ja pasažieris nepalaiž kādu ar bērnu/invalīdu ratiņiem, viņu var palūgt izkāpt.

K Kristi 03.07.2019

Paldies par rakstu! Šo neesmu redzējusi atrunātu noteikumos, iepriekš arī ir bijusi vajadzība vest riteni ar autobusu, bet nekad par šo nav ticis teikts. Ielaiduši pēc tiem nosacījumiem, kā es minēju iepriekš. Pie izdevības izlasīšu vēlreiz, varbūt ir kas mainījies (internetā nevarēju atrast konkrēti Ogres Autobusam).

K Kristi 04.07.2019

Aii, nepaskatījies atļautos bagāžas izmērus. Pamēģini citur, varbūt ielaidīs ;)

K kasis.oz 25.05.2023

Lai aprēķinātu aptuveno enerģijas patēriņu, izmantojot velosipēdu, varam izmantot vienkāršu formulējumu, kas saistīts ar darbu un distances nobraukumu.

Darbs (J) = spēks (N) * distances nobraukums (m)

Spēks (N) var tikt aprēķināts, izmantojot masu (m) un gravitācijas paātrinājumu (g):

Spēks (N) = masa (kg) * gravitācijas paātrinājums (m/s^2)

Apzīmēsim distances nobraukumu ar d (5 km = 5000 m), masu ar m (75 kg), un gravitācijas paātrinājumu ar g (aptuveni 9.8 m/s^2).

Tad spēks (N) = 75 kg * 9.8 m/s^2 = 735 N

Lai aprēķinātu darbu, jāreizin spēks ar distances nobraukumu:

Darbs (J) = 735 N * 5000 m = 3,675,000 J

Šis ir aptuvenais darba daudzums, ko jūs veiktu, braucot ar velosipēdu uz attālumu 5 km.

Lai iegūtu enerģijas patēriņu kilokalorijās, mēs varam pārveidot džoulus (J) uz kilokalorijām (kcal):

Enerģijas patēriņš (kcal) = Darbs (J) / 4184

Tad enerģijas patēriņš (kcal) = 3,675,000 J / 4184 = aptuveni 878 kcal

Lai aprēķinātu, cik daudz kartupeļu jāapēd, lai iegūtu aptuveni 878 kcal, izmantojam vidējo enerģijas saturu kartupeļos. Vidēji 100 gramos kartupeļos ir apmēram 77 kcal.

Tātad, lai aprēķinātu kartupeļu daudzumu, iedalam kopējo enerģijas patēriņu (878 kcal) ar kartupeļu vidējo enerģijas saturu (77 kcal/100 g):

Kartupeļu daudzums (g) = (878 kcal / 77 kcal/100 g) = 1139 g

Aptuveni jums jāapēd 1139 grami jeb 1.139 kilogrami kartupeļu, lai iegūtu nepieciešamo enerģiju.

Lai aprēķinātu izdevumus, mēs ņemsim vērā, ka kilogramam kartupeļu cena ir 0.6€.

Tātad, kartupeļu izdevumi (€) = kartupeļu daudzums (kg) * cena (€/kg) = 1.139 kg * 0.6€/kg = 0.6834€

Tātad, aptuvenie izdevumi par kartupeļiem būtu apmēram 0.6834€.

Lai aprēķinātu ietaupījumus, ja nebraucat ar autobusu, kas maksā 2€, ir jāatņem autobusa izdevumi no kartupeļu izdevumiem:

Ietaupījumi (€) = autobusa izdevumi (€) - kartupeļu izdevumi (€) = 2€ - 0.6834€ = 1.3166€

Tātad, aptuvenie ietaupījumi, ja nebraucat ar autobusu, būtu apmēram 1.3166€.