Meža dastošana - Guntis Lepsis

Sveicināti,
Vēršos pie visiem, kas plāno veikt meža dastošanu. Ja vēlaties sadarboties ar Gunti Lepsi, tad brīdinu, ka varat tikt ļoti veikli apkrāpts.
Manā gadījumā, Guntis Lepsis man veica meža dastošanu un pat iedeva firmas, kurām es varētu piedāvāt savu cirsmu izstrādei.
Meža cirsma bija palaista izsolē, kad līdz manīm nonāca informācija, ka šajā jomā pastāv veiksmīga meža īpašnieku krāpniecība. Dastotāji izdasto mežu, bet tā vietā, lai uzrādītu patiesos datus, viņi mums meža īpašniekiem pa pāris simts kubiem samazina koksnes daudzumu. Tā nu neko nenojausdami mēs piedāvājam mežizstrādes firmām savas cirsmas. Mežizstrādes firma, kura iegūst cirsmas mežistrādes tiesības, sazinās ar dastotāju(manā gadījumā Gunti Lepsi) uzzina, esošo koknes starpību un iegūto naudu sadala savā starpā.
Nolēmu pārbaudīt un pārdastoju savu cirsmu. Atklājās, ka atšķirība starp Gunta Lepša dastojumu ir gandrīz 300 m3.
Tā kā mīļie meža īpašnieki padomājiet pirms uzticat savu cirsmu dastotājiem, jo šāda prakse pastāv visā Latvijā.

A atiki 26.03.2013

Pārdastojot cirsmu, biju klāt un visu redzēju. Ja vēl uz koku diametriem bija maza atšķirība, tad koku augstumos gan iespaidīga. Dastotājam apmēram 24 m augsti, bet patiesībā 30 m augsti. Nu ko lai saka, kartīgs meža pieaugums, mēneša laikā līdz 6 m :)

Y YoYo 26.03.2013

Afigeķ!
Kaut šitiem kropļiem rokas nokalstu!

P poco 01.04.2013

Tāpēc rekomendēju atklātāku risinājumu par "ieteiktiem" meža izstrādātājiem - noorganizē izsoli www.cirsmuizsoles.lv, pats varēsi sekot līdzi solījumiem un daudz objektīvāk izvairīties no šādiem sarunātajiem variantiem.
Par dastošanu - Kurzemes meža īpašnieku biedrība, sakontaktē un domājams varēs līdzēt.

AB Timber 04.12.2013

Piedāvājam koku dastošanu un cirsmu stigošanu, un kas pats svarīgākais -atbildam par savu darbu un nebaidāmies, ka mūsu dastojums tiks pārmērīts. Vēlam veiksmi un izdošanos. SIA AB Timber, mājaslapa - abtimber.lv