www.sudzibas.lv Mego Pārdevēju attieksme

Mego - Pārdevēju attieksme

Netālu no vietas, kur dzīvoju, atrodas Maskavas ielas Mego veikals. Līdz šim tur iepirkos salīdzinoši bieži, jo mani apmierina prechu izvēle, arī dažādas saimniecības preces tur var nopirkt. Tomēr pēc šodienas iepirkšanās centīšos mest šim iestādījumam līkumu.
Pārdevēju attieksme, protams, arī pirms tam man nelikās pārāk laipna. Viņas nesveicinās ar pircējiem, pārsvarā šīs "dāmas" runā krieviski, turklāt daudz runā savā starpā, apkalpojos pircējus. Tas, protams, ir jauki, ka cilvēki tādi universāli un prot darīt vairākus darbus reizē, tomēr kaut kā nepatīkami klausīties viņu personīgos piedzīvojumus un pārdzīvojumus.
Tomēr kroņa gadījums bija šodien. Piegāju pie kases, sāku krāmēt ārā preces. Skatos, pārdevēja Ludmila sniedz man maisiņu. Brīnumainā kārtā viņa sāka savu runu latviski, sak', maisiņi tak esot pie kartupeļiem, nu kā tā varot bez maisiņa ņemt. Piebildīšu, ka biju paņēmusi fasētos kartupeļus, kuri citos veikalos mēdz būt nomazgāti, tāpēc vispār neiedomājos, ka maisiņā jāliek. Nu bira tur smiltis drusciņ, jā, bet Ludmila tik turpināja sodīties, tagad jau krieviski. Dabūju dzirdēt, kā viņa te sēž katru dienu un paražajetsa, nu kā tie cilvēki var nesaprast un kur tad viņai tos maisiņus karināt, lai pircēji pamanītu utt., utjpr. Beigu beigās saņēmu savu kredītkarti un uzkrītoši pateicu "paldies", uz ko Ludmila vispār nereaģēja.
Arī pati esmu pārdevēja un man ir pavisam citādāka attieksme pret pircējiem mācīta. Jā, es arī reizēm sodos par viņiem un arī brīnos par dažādām lietām, bet to NEDRīKST darīt pircēja klātbūtnē! Acīmredzot lielākajā daļā pārtikas veikalu pārdevēji drīkst teikt, ko grib un nekādu sodu nesaņem, bet šajā veikalā noteikti izvairīšos iegriezties.

A Alex 07.10.2008

Par pardevejam stradat iet taas, kas vairs neko citu nevar un neprot, par tadu samaksu laikam tada arii attieksme pret saviem pienakumiem.

. ........ 07.10.2008

Nuuu, Alex, Tu tikko nesmuki izteicies par autori:)...Tājau tagad ir, ka par pārdevēju iet strādāt gan pavāri, gan šuvēji, gan studenti, kautgan tiem tirgošanās noteikumi un likumi nav zināmi, a varbūt ir, bet pofig, jo -tieši tā-alga maza! Žēl..

S SLIEKA 07.10.2008

Alex, kāpēc tu domā, ka pārdevēja darbs ir zemākā līmenī nekā citi??? Savā ziņā arī menedžeris ir pārdevējs, jo saviem klientiem (vairum un mazumpircējiem) piedāvā savu preci...

Nepiekrītu tam, ka par pārdevējām iet strādāt TIKAI tie, kuri neko neprot vai nevar. Arī mans darbs saistīts ar pārdošanu, bet specifiskāku preču, tāpēc regulāri lasu žurnālus, laikrakstus, bukletus, reklāmas par savu tēmu, izmantoju Internetu, pati veidoju savus uzskates materiālus un varu apgalvot, ka ESMU zinošāka par šo tēmu nekā tā darba darītāji, kas manu preci izmanto un izvēlas utt. Turklāt es pietiekoši labi saņemu, darbs patīk, jo sirdslieta. Esmu beigusi augstskolu, tomēr nekad neesmu dzinusies pēc kaut kādiem sabiedrības standartiem, ka man tagad būtu jāstrādā, lūk, tur un tur, jādara tas un tas. Man personīgi nav vēlmes strādāt ne valsts iestādēs, ne citos kantoros un urbties papīros...es vienkārši to nevēlos, bet iespējas man ir, jo ģimenei ir savs uzņēmums un bieži man uzmācās ar jautājumiem, vai nevēlos vadīt. PAGAIDĀM NEGRIBU. Ne visiem ir svarīga tiekšanās pēc tādām materiālām vērtībām kā MILZĪGA nauda, ko mētāt uz visām pusēm, mašīna utt. Es, piemēram, pagaidām dzīvi neuztveru kā dzelžainu turēšanos pie tāda stāvokļa, kādu man vajadzētu sasniegt, ja esmu beigusi augstskolu vai, piemēram, ieguvusi profesiju. Tātad - daru to, ko gribu konkrētajā brīdī.

I inga 07.10.2008

Varbūt tu Alex, strādā par apsargu? Tie jau arī iet tur strādāt, jo citu neko nemāk, izņemot gudri runāt un nevajag nolikt līdz ar zemi pārdevējas!

N Natalja 08.12.2008

Ziniet, kada jums butu sejas izskats, ja jums pa 200 stundam jastrada, jums alga 200Ls...:)))

L lienite 11.05.2009

Labvakar, piekritu par pardevejam, bet LINDA, vai tad jus uz sava galda majas ari liekat ko netiru, ar zemem nobirusu, tadel jau tie maisini pastav, kur ievietot preces!

A Anete 09.09.2009

Piekrītu. Pircēju stulbumam nau robežu, jo elementāri ir ielikt kartupeļus maisiņā. Tikai ar ļoti zemu intelekta līmeni cilvēki nes kartupeļus un liek uz lentas tāpat.

V vitja 09.09.2009

lai noalgo pārdevēju, kas stāv pie dārzeņiem un ieliek klientiem kartupeļus maisiņos - klientam nav jādomā par kārtību veikalā, bet par preci, ko grib nopirkt...

V vitja 09.09.2009

tad jau varbūt lietus laikā arī neiesim veikalā, kamēr kājās maisiņi nebūs uzvilkti, jo tad jau sanāk, ka nabaga pārdevējas dabūs mazgāt veikalu...lai tik tīra un mazgā - viņām par to maksā...

P Piekrītu 09.09.2009

Protams, ka drīkst teikt ko grib. Jo kasierei ir taisnība! Pati strādāju par kasieri citā veikalā, bet tie kartupeļi tādi paši kuriem birst zeme. Līdz kasei un uz lentas viņus neuztrauc, ka birst zeme, bet tiklīdz tu noskanē vai nosver un tādus pašūs saliec ar viņu pārējo preci, tad jāklausās visādi nosodījumi nu kā tā var netīrus kartupeļus likt :D :D :D :D A tas, ka tu pats tiko visu veikalu piedirsi ar tiem kartupeļiem- nekas :)))) Es tīri no cilvēcīgā viedokļa viņīem to maisu nelieku, jo ja viņš pats neielika tātad viņam nevajag. A ja vajag, lai šurī uz nodaļu pakaļ!!!

P Piekrītu 09.09.2009

Par pārdevēju intelektu nevaru piekrist, jo strādā arī cilvēki ar augstāko izglītību, studenti kuriem vēl viss priekšā un pelna studijām. Bagātu vīru sievas aiz neko darīt, bijušie grāmatveži utt. Un algas nevajag visus veikalus pielīdzināt Maxima un Supernetto. Tajā pašā Sky, Stockmann, Reaton, Depo Mc2 maksā ļoti labi varbū pat labāk nekā citos amatos, kur strādā daži labi gudrīši :)))))

B Braucēja 09.09.2009

Man šeit rodas 2 retoriski jaujājumi.1.kāpēc vairs nav bezmaksas maisiņi pie kasēm?Tāpēc, ka valstī tāds zaļais likums, es kā pircējs šo likumu atbalstu, tāpēc arī kartupeļus nelieku pat bezmaksas maisiņos.Ja tā nedrīkst darīt, tad lūdzu uzliekat pie katra dārzeņu stenda zīmīti un papīra maisiņus.2.Jautājums Alexim-kad viņš mācījās(protams, ja maz ir to darījis) par kādu naudu viņš pirka lētos makaronus un moku(studentu leģendu).Bagātais papucītis nolika priekšā?Uz šodienu ļoti daudz cilvēki no šefiem ir kļuvuši par sētniekiem.Man tāda sajūta, ka šis "priekšnieciņš" caur bagāto papucīti ir ticis siltā vietiņā.Ja kas, tad labs priekšnieks ir sācis ar sliekšņa noslaucīšanu, un tikai tad vācis naudiņu un kritizējis!

P Piekrītu 10.09.2009

Ļoti nekorekti ir uzskatīt veikalu personālu par neizglītotu vai glupu! Man liekas, ka cilvēks kurš to saka pats nav īpaši apdāvināts.

K kartupelis 10.09.2009

Nav jau atšķirība izglītībā, bet gan pieklājībā. Es ar savām divām augstākajām izglītībām arī esmu tik stulbs (kā izrādās), ka neiedomājos (mazgātus?) kartupeļus, kas fasēti tīkliņā, likt vēl plastmasas maisiņā. Kasiere gan neko neteica, maisiņā ielika pati. Tik vien kā demonstratīvi noslaucīja lentu un šķību aci pablenza. Ļaunu prātu neturu :) Taču domāju - ja veikals grib, lai tīkliņā fasētie kartupeļi atrastos plastmasas maisiņos, tad lai veikals tos tur ieliek. Un nebūs nekādas nesaprašanas un pretenziju.

K Katt 22.05.2010

Viņa jau strādā par kasieri nevis par pardevēju un tur ir LIELA starpība:)

C COLD 20.04.2011

Pārdevēja iemaņas noder PILNĪGI it visur. Tā ir prasme pārliecināt klientu izvēlēties to, ko Tu gribi, lai viņš izvēlas. Prasme argumentēt šo izvēli utt. Cita lieta ir kasieres, kas sēž lielvekalos...tās nav pārdevējas. Un darbs tām vienmuļš gan-tas tiesa, bet prasības mazas, lai iegūtu šādu darbu...tādēļ arī tur tādas strādā-bez pieklājības normām un uzvedības prasmēm. Ne jau visur, protams, dažos veikalos ir redzētas tiešām labas un ļoti laipnas kasieres. Bet Mego...JĀ... :D visvairāk man patīk, ka Cēsu MEGO pie svaigas gaļas var stāvēt minūtes 15...20, kamēr kādai pārdevējai apspēlēsies sirdsapziņa un viņa izdomās pienākt, parasti tēlo, ka neredz...

A Aizvainotā 22.04.2012

Vo, šodien ar draudzenēm bijām mego Maskavas ielā (Ščecinā). Apstaigajam veikalu un apstājāmies pie smaržām.Draudzene sāka skatities visādas kosmētikas lietas, bet pardevēja uzreiz - ja jums neko nevajag ejiet prom no veikala. Pirmajā reizē tam nepievērsām uzmanību, bet tagad atkal nu jau pie tualetes piederumiem skatamies kautkādus sīkumus un uzreiz pārdevēja - ja jums neko nevajag tinieties jeb pašas kārtosiet visu.

Rodas jautajums-kas tā par attieksmi pret pircēju? Un vispār es veikalā drīkstu palikt cik ilgi gribu. Kā arī mans pienākums NAV kārtot plauktus.