Mego

Vasaras svelmē, kad patīkamāk būtu runāt par saules un ūdens peldēm un iespējām vairot ieguldījumus savas veselības stiprināšanā, gandrīz katra diena nes ziņas par saslimšanām, kas jau piemeklējušas vai draud skart daudzus cilvēkus. Pēc SIA "Mego" konditorejas cehā gatavotās produkcijas baudīšanas ar salmonelozi saslima 16 cilvēki. Desmit no viņiem nācās ārstēties slimnīcā, seši veselību atguva, ārstējoties ambulatori. Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) darbinieki veica laboratoriskus izmeklējumus un pārbaudīja septiņus pārtikas produktu paraugus. Divos šīs firmas ražotajos izstrādājumos atrastās zarnu baktērijas apliecināja, ka ceha darbinieki grēkojuši ar personīgās higiēnas ievērošanu darba procesā. Diviem ceha darbiniekiem tika atklāta salmoneloze. Tā kā zarnu baktērijas konstatēja arī nomazgājumos no virsmām, ir pamats pārmest arī nepietiekamu tīrību ražotnē. Galvaspilsētas konditoru "ieguldījumu" vēdera kaišu izplatīšanā ievērojami pārspējuši cēsnieki ? Cēsu patērētāju sabiedrības konditorejas cehā gatavotās kūkas ar salmonelozi inficēja 73 cilvēkus, saslimušo vidū bija arī 30 bērni. 60 no infekcijas upuriem nācās ārstēties slimnīcā.