Medicīnas sistēma - Ārsti

Medicīna.
Ārsti tomēr ir slepkavas. Naudas kāre valda pār profesiju. Ārsti speciālisti pieņem reizi stundā, trīs reizes nedēļā. Un tas jau ir bieži, jo ir ārsti, kas pieņem vienu stundu nedēļā. Tajā pašā laikā atrod laiku strādāt vēl vairākās vietās un arī pēc šī paša režīma.
Pierakstos pie ārsta 14.00. Mani paņem kā pēdējo pacientu. Un man jānoklausās, ka ārste netiek uz maksas konsultāciju manis dēļ. Bju ieradies stipri pirms norādītā laika, bet kabinetā jau bija paciente. Paziņa. Atņēma tās stundas lielāko daļu. Pēc tam pieņēma pacienti kam bija jābūt pēc manis.
Zāles! izrādās, ka pacientam perfekti jāpārzin tās zāles, ko ārsts ir izrakstījis. Jāpārzin zāļu iedarbība. Vienām un tām pašām zālēm var būt dažādi nosaukumi. Man izrakstīja zāles, kas nesader ar citām zālēm ko lietoju. Un atkal pašam jābūt speciālistam lai saprastu, kā jālieto zāles. Laikam jau slimnīcās nav interneta un ir problēmas apskatīt zāļu lietošana instrukcijas.
Man ir no dabas zemāks asins spiediens par normu. Sirds dēļ reizēm uzlec augstāk. Ja tajā momentā pie ārsta parādījās augstāks, tad izrakstīja spiediena pazeminošās zāles, Iedomājamies, kas notiek, ja uz zemāku asinspiedienu iedzeram vēl pazeminošāku. Jāsauc NMP.
Iedzēru pilnu komplektu, 3 februārī, vēlāk slikti jutos. Nakti nevarēju iemigt elpas trūkuma dēļ. No rīta pamērīju spiedienu, -87/58-38. Oksiometrs 60-30, bet uz labierīcībām jātiek. Ātros saukt bail. Redzēs, ka man laba humora izjūta, jo arī pirms nāves pajokošu,- piestādīs soda rēķinu par nepamatotu izsaukšanu. Pārtraucu lietot zāles. 4 februāra vakarā jau varu atrasties stateniski. Turpinu lietot tikai nepieciešamākās zāles. Trombu šķīdināšanai un sirds stimulācijai. Arī spiediens bezmaz vai ideals, 114/80-60
Nekad mūžā nav bijuša tūskas, šķidruma uzkrāšanās, bet zāles izrakstīja, jo sirds slimniekam tās jālieto, jo mēdzot būt.
Isomonit ir zāles apasiņošanas traucējumu ārstēšanai koronārajos asinsvados.
Isomonit lieto stenokardijas (sāpes, ko izraisa apasiņošanas traucējumi koronārajos asinsvados) profilaksei un ilgstošai ārstēšanai.
Isomonit nav paredzēts pēkšņu sirds sāpju (piemēram, akūtu stenokardijas lēkmju) ārstēšanai. Šādā gadījumā Jūsu ārsts Jums izrakstīs atbilstošas zāles.
Bet to ka zāles sagādā neciešamas galvas sāpes nevienu neinteresē. Pateicu ārstam, ka nelietoju lielu daļu izrakstītās zāles kas man neder, saņemu pārmetumu, ka nevēlos ārstēties. Nekad mūžā neesmu zāles lietojs un tagad pēkšņi saujām jālieto. Un ir vēl daudzas zāles bez kurām var iztikt.

Nē dakterīši, es vēl gribu padzīvot. Pabaudīt godpilno pensionāra dzīvi kaut mazliet. Tāda iespēja pastāv. Esmu uzņemts reto slimību uzskaitē. Painteresējos kādas zāles būs jādzer, sapratu, ja valsts nekompensēs, tad jāmirst. Un arī, šīs zāles neārstē, bet apstādina slimību. Zāles ir tikai Amerikā, un ļoti dārgas. Pārvēlršot eiro, sadalot summu uz tabletēm, sanāk 57 eiro viena tablete dienā. Pat bagātajam par to būs jāpadomā.

Vēl mazliet par ārstiem. Sapratu, ka ģimenes ārstam ir tikai dažas funkcijas. Kontatēt slimību, izrakstīt slimības lapu. Izrakstīt zāles, kaut kaut to pašu var izdarīt speciālists pie kā biju. Izrakstīt nosūtījumus. Viss, vairāk nav ko darīt. Vēl uzklausīt pacienta žēlabas!

Pieraksti! Fenomens! 30 decembrī zvanu pierakstīties pie speciālista, lai tuvākajā laikā tiktu . -Nē neesot vēl saraksta par nākošo gadu. -Ja zvanīšu 2 janvārī,- būs. -Jā zvaniet. Zvanu. -Mums žēl, bet ātrāk kā par martu, aprīli nesanāks. Tātad pus Latvijas 2 janvāra naktī to vien darīja, kā internetā pierakstījās pie ārstiem. Eksperimenta kārtā piedāvāju kukuli. Paskatīšoties. -Jā, ir brīva vietiņa. Bet man nevajadzēja, atteicos. Derēja marts, aprīlis. Ja nebūtu zvanījis 2 janvāra rītā, un mūžīgi aizņemtie telefoni atbildēja uzreiz, tad varētu pierakstīties tikai pēc pusgada. Pieredze rāda, ka intervāls ir 3-6 mēneši.

Ārstiem speciālistiem vajadzētu strādāt pamata darbavietā vismaz 4-6 stundas un tad no darba brīvajā laikā nodarboties ar privātpraksi. Jā ārstam par zināšanām un darbu ir labi jāmaksā. Tas nav ,,vagonus kraut,,. Viņš ir daudzus gadus mācījies, studējis, praktizējies lai kļūtu par speciālistu.
Man kā pacientam arī pēc pamatdarba jāiet ,,vagonus kraut,, lai samaksātu par ārsta pakalpojumiem.

K

B Bez_vārds 21.02.2023

Pārāk gari. Garlaicīgi lasīt. Pārāk daudz problēmu. Tipiski latvieša garā. Pašam būs jātiek ar savām problēmām galā. Kā ar tādām kaitēm vispār vēl var dzīvot... droši vien uz slimības lapām...

T tainsīgatiesa 21.02.2023

Kārtējie Tvaicenes pacienta šizoīdie murgi

Lien atpakaļ palātā un nemurgo!

T tainsīgatiesa 23.02.2023

Pods tālāk komentēt šprotais napsli

0 0203 21.02.2023

Aizmirstiet par bezmaksas medicīnu, ja nēsat gatavi maksāt tad neko arī nedabūsiet. Komunisms ir beidzies.
Ārsti pie tā ir pieraduši,ka pie viņiem netikt,un viņiem viens klients vairāk vai mazāk nekādu lomu nespēlē.un pie labiem speciālistiem pat pa naudu nevar tikt🤷‍♂️
tādi diemžēl laiki- ja nav naudas, tad nav medīcīnas.
Nekā personīga- bet tādi dzīve😇

Jā, "valsts apmaksātā" medicīna ir dārga un vairumā neefektīva. Valsts apmaksātā vizīte pie ārsta jāgaida minimums 2 mēneši, kamēr maksas vizītē tas pats ārsts pieņems jau nākamajā dienā. Diemžēl, tāda ir dzīve Latvijas pensionāriem. Par savu veselību ir jārūpējas pirmām kārtam PAŠAM! Neviens ārsts, pat maksas, nav tava veselības stāvokļa uzlabošanā ieinteresēts vairāk par tevi pašu!

T tainsīgatiesa 22.02.2023

beidz ņaudēt, varguli. Pavicini ukra-naciku karodziņu, un visas sāpes un nespēks pazūdīs

N Norris 22.02.2023

Skatos , ka tu tomēr nesagaidiji savu rindu pie ārsta un slimība attīstās.

taisnigatiesa! Piever savu neizglītoto maujamo, citādi tas karodziņš ielauzīs tavu tukšo galvaskausu!

T tainsīgatiesa 23.02.2023

Kārtējie luzeri šprotainie latvaņi naud. Palūdz kārtīgāk savam saimniekam Vašingtonas Alcheimeram, luzeris neizdevušais

K kosrem 23.02.2023

Tā it kā nav sūdzība, bet pažēloties gribas. Lai paliek kā informācija tiem, kas atbildēja. Un kad paši nonāks šajā situācijā, varēs pārlasīt. Kopš nelietoju tās izrakstītās tabletes, ko jādzer saujām,- jūtos labi. Tikai pašu nepieciešamāko.

K kosrem 24.05.2023

Mammas māsu meita veda uz konsultāciju pie kardiologa uz Stradiņiem. Teritorijā viņai palika slikti un nomira. 84 gadi. Vēl pirms, dažas dienas iepriekš apciemoju vasarnīcā, atcerējāmies bijušos laikus pasmējāmies par jocīgiem gadījumiem. Nekas neliecināja par traģēdiju.
Tas viss tāpēc, ka bija ilgi jāgaida uz pieņemšanām. Tos speciālistus vajag pieķēdēt pie kabineta lai neskraida pa desmit vietām, bet strādā normāli vienā vietā.
Gribēju jau teikt ka tādus ārstus tikai pie lopiem laist, bet pārdomāju. Pat pie lopiem nedrīkst laist. Mocīsies nabadziņi.

B Bez_vārds 24.05.2023

tevi vajag pieķēdēt un beidzot sākt likt maksāt nodokļus!