www.sudzibas.lv Medicīnas Sabiedrība ARS viedoklis par Jānis Dobelnieks traumotologs

Medicīnas sabiedriba ARS - viedoklis par Jānis Dobelnieks traumotologs

Traumatologs-ortopēds J. Dobelnieks pavirši veic savu darbu, neiedziļinās pacienta vēsturē. Sajūta, ka vienīgais, kas ārstam rūp ir naudas peļņa. Es pati vērsos pie ārsta ar sāpošas kājas problēmu. Izvēlējos ars, jo tas tuvāk darbam, nekā mana ierastā poliklīnika. Kājai problēmas bija gadu atpakaļ, kuras tika atrisinātas. Paņēmu līdzi arī visu iespējamo informāciju jeb "slimības vēsturi" (to skaitā iepriekšējā rentgena slēdzienu) , piebilde, man ir padilis viens skrismlis kāju pirkstos. Tātad, atkliboju uz vīzīti pie j. Dobelnieka un stāstu, kas noticis, rādu "vēsturi", uz kuru pat ārsts nepaskatījās īsti. Pārbaudīja, aizsūtīja uz rentgenu (pašsaprotami) , fiksi aizskrēju to izdarīt un atgriezos atpakaļ. Un te sākas labākais. Dobelnieka kungs skatās rentgenu un saka, viss kārtībā, es domās brīnos, kā tas iespējams, jo skrimšļi neatjaunojas, vai varbūt iepriekš man diagnoze bija nepareiza? Viņa gala secinājums - pārslodze kājai (kaut arī nemaz neinteresējās vai es ikdienā daudz pārvietojos ar kājām, nodarbojos ar sportu vai kāda cita slodze, vai man ir sēdošs darbs. Neviena jautājuma nebija par to. P. S. Liekā svara man arī nav) un tad deva ieteikumu aiziet pie tehniskā ortopēda. Visa viņa diagnoze. Varēja vēl pateikt, ka tās ir manas iedomas:) bet katram gadījumam zāles izrakstīja (locītavu iekaisumi & pretreimatisma) . Nākamajā dienā sagaidīju arī radiologa slēdzienu par rtg un medicīnas brīnumi tomēr nav notikuši, skrismlis vēl joprojām ir padilis un kājai nav gan viss kārtībā.
Mans secinājums, bezjēdzīgi iztērēts laiks, vienīgais, ko ieguvu, recepšu zāles, jo bez tām ar fastumgel un tautas medicīnu kāju saārstēt nevarēju. Labi, ka visu šo pasākumu man sedza apdrošināšana.

10.10.2019

Ma

Tu Turkey901 10.10.2019

"Sajūta, ka vienīgais, kas ārstam rūp ir naudas peļņa."

Vai, Jūsuprāt, tā nauda, kuru maksājat, nonāk ārstam kabatā?

Ma Malahiits 10.10.2019

Saņemt algu arī ir naudas peļņa, neatkarīgi no tā, kas cilvēkam maksā šo algu. Jebkurā darba vietā būs cilvēki, kuriem savs darbs patīk un viņiem rūp rezultāts un būs cilvēki, kuri tur atrodas tikai tāpēc, lai nopelnītu naudu un viņiem nerūp viņu darbs.
Savukārt par jautājumu, vai manis iemaksātā nauda nonāk ārstam kabatā? Primitīvi runājot - protams, es maksāju medicīnas iestādei, iestāde maksā algu ārstam. Nebija jau bezmaksas pakalpojums. Plašāk atbildot, viss atkarīgs no tā, kāds ārstam ar medīcinas iestādi noslēgts līgums. Ja tiek maksāts par nostrādātajām stundām, diez vai, ja tiek maksāts par pieņemto pacientu skaitu, jau tuvāk, savukārt, ja par maksas pacientiem (es gāju bez nosūtījuma) ārstam ir, pieņemsim, piemaksa, tad kaut kas tiek, jo tieši es atnācu uz vizīti un samaksāju par to (vai jebkurš cits maksas pacients). Medicīnas jomā nestrādāju, līdz ar to, kāda ir realitāte nemācēšu pateikt.