Maratoni Lv. - Apkrāpšana

Piedaloties rīkotajā pasākumā, Jūrmalā, šī gada 27. septembrī, nācās smagi vilties "Jūrmalas skriešanas svētku" organizatoriskajā norisē, kas, atšķirībā no jūsu mājas lapā publicētās slavinošās reklāmas, diemžēl, izrādījās nepiedodami zemas kvalitātes sarīkojums, jo, pirmkārt, bērnu skrējiena laikā valdīja pamatīgs haoss, bet, otrkārt, apbalvošanas laikā pasākuma organizatori daudzkārt pieļāva ļoti būtiskas kļūdas, kas liek šaubīties par pašu sacensību jēgu.Mūsu meita, kurai ļoti patīk skriet, arī vēlējās piedalīties Jūrmalas maratonā, lai varētu sacensties ar citiem sava vecuma bērniem un noskaidrot savas spējas nopietnā pasākumā, kurā piedalās dalībnieki no visas Latvijas. Savā vecuma grupā (2007/2008) viņa finiša taisni sasniedza pirmā un priekpilna par gūto panākumu, kopā ar ģimeni un atbalstītājiem, gaidīja apbalvošanas ceremoniju.Taču, kad tika pasludināti uzvarētāji (pirmo trīs vietu ieguvēji), neticamā kārtā viņas vārda starp tiem nebija, kamdēļ balvu par pirmo vietu piešķīra pavisam citai dalībniecei, kura noteikti nebija pat ieguvusi otro vietu, jo arī īstā otrās vietas ieguvēja, tāpat kā mūsu meita, vispār netika apbalvota, kas ir vairāk kā šokējoši un neizprotami.Katram ir skaidrs, ka pat profesionāliem sportistiem paliek mieles sirdī, ja tie sastopas ar acīmredzamu netaisnību, bet bērnus, kas nav psiholoģiski nobrieduši un gatavi piedzīvot netaisnību vai pat krāpšanos, tas traumē emocionāli daudzkārt spēcīgāk.Bērna emocijas un vilšanos pat ar vārdiem nespējam aprakstīt. Šī organizatoru kļūda radīja milzīgu sarūgtinājumu bērna sirdī, viņa jutās pievilta un apkrāpta, jo viņai tika atņemta 1.vieta, kā arī godam nopelnītais kauss par šo sasniegumu.Tūlīt pat devāmies pie organizatoriem noskaidrot lietas apstākļus, taču sastapāmies ar klaju vienaldzību un neieinteresētību no tiesnešu puses atrisināt šo problēmu. Kopā ar tiesnešiem, atkārtoti noskatoties video finišu, tika konstatēts, ka mūsu meita Luīze Hudobčonoka ir šķērsojusi finišu pirmā.Taču tikai pēc mūsu uzstājīgām prasībām godprātīgi atrisināt situāciju, un pieņemt taisnīgu lēmumu, organizatori apsolīja parūpēties par vēl viena kausa izgatavošanu, kas, mūsuprāt, nav korekts risinājums, jo pēc būtības taisnīgs lēmums būtu ne tikai godam nopelnītā kausa piešķiršana mūsu meitai, bet primāri svarīgi ir, lai "Jūrmalas skriešanas svētku" organizatori pieņem lēmumu un publiski atvainojas par notikušo netaisnību, kas būtu tikai pašsaprotami un loģiski, lai cienīgu atrisinātu radušos pārpratumu.

B