Madonas slimnīca - Attieksme

Sen jau gribējās rakstīt par Madonas slimnīcas terapijas un NMP nodaļām. Tas ir ārprāts! Kāda attieksme? Kādi aizrādījumi... Kāda bezatbildība... Vai tad tik tiešām mēs vēl dzīvojam Padomju laikos, kad medicīnas darbinieks (neattiecas uz visiemMD) atļāvās pacientu nolamāt, aizrādīt ne ar konkrētu lietu saistītiem jautājumiem? Vai tad tik tiešām tā ir? Pārliecinājos, ka jā. Tā tas tiešām ir! Un ir vairāki piemēri! Sāksim ar terapijas nodaļu, kuras vadītāja ļoti gudra ārste(vārdā neminēšu) nemāk, vai pat, neprot apieties ar pacientiem, iepin ārstēšanas procesā kaut kādas atrunas, rupji runā ar pacientiem, vulgāri izsakās, dažreiz pat vispār nerunā, un reizēm pat liekas traucēta, ka pacienta tuvinieks viņai uzprasa, , Kāds ir veselības stāvoklis manai māmiņai?'' Dakterīte, , laipni'' atbild:, , Šobrīd negribu runāt, pienāciet rīt!'' Tas ir normāli? Tā ir attieksme? Cilvēks mērojis tālu ceļu no Rīgas, lai uzzinātu sava tuvinieka veselības stāvokli, bet dakterīte, , laipni'' rej! Nedod Dievs dakterītei pašai aizrādīt par lieku svaru, tūdaļ pacients, kas vispār nevar paiet - tiek izrakstīts no slimnīcas trešajā dienā pēc iestāšanās! Un sakiet lūdzu, kas tas par bardaku? Tā ir labākā slimnīca Latvijā, kura tika nesen nominēta par labāko? Tas vēl nav viss! Par terapijas nodaļu var rakstīt veselu romānu. 2.gadījums. Kā šajā pašā nodaļā apietas ar mazākumtautību cilvēkiem, jūs zināt? Šausmas. Tie nabaga cilvēki ārstu un māsiņu skatījumā ir vispār necilvēki. Ja pacients runā krievu, mēlē, tad nu ir, , vāks''! To pacientu jau ar nicinājuma vārdiem pataisīs par slimu! Un nesakiet, cienījamie ārsti, ka neviens no jums nav pabeidzis medicīnas izglītības iestādi Krievijā? Tagad mēs visi ļoti skaisti protam pārvērsties par hamelioniem- nomainīt ādu pēc izdevības! Riebjās! Un kas tad ir Hipokrāta zvērests? Tas kaut ko Jūsu darbā nozīmē, vai nenozīmē? Vai gadījumā tā nav tikai naudas saņemšana un cilvēku smadzeņu, , čakarēšana''? Apdomājieties, mīļie draugi, ja Jūs tā vēl var nosaukt. 3.gadījums. Neatliekamā medicīniskā palīdzība. (NMP) Nu, ja nebūtu tiešās saskares, neko neteiktu. Pacientei mājās paliek slikti. Aizbraucam uz NMP uzņemšanu pakonsultēties, ko lai dara? Vai pacients var būt mājās, vai jāved uz slimnīcu? Man saka viena ļoti apzinīga mediķe. Jā, vediet šurp, jo mazums kas var gadīties (trombs, insults utt.) Aizvedam pacientu uz uzņemšanu, piedodiet, visi stāv un, , bola'' acis! Māsiņa pie datora, , rij'' saldējumu un mēģina kaut ko bļuzņīt? Pacients nevar izkāpt o mašīnas. Pulkstenis rāda 23.30, visiem pie kājas. Es saku dēlam, skrien pēc ratiņiem... Ko jūs domājiet - acu boļīšana turpinās. Mēs kopā ielikām pacientu ratiņos, ievedām slimnīcā(labi, ka vismaz viena apzinīgā sanitāre durvis palīdzēja pieturēt). Kas tad tālāk? Kuriozi iz dzīves! Ienāca viens ārsts, konstatēja, ka tas nav viņa lauciņa darbs, aizdevās pēc terapeita. (atkal terapijas nodaļa) Ieradās terapeits A. Strods. Pulkstenis 23.45 Ārsts saka:, , Labdies!'', pats nesaprasdams, vai rīts vai vakars. Tālāk sekoja rupja tuvinieku izraidīšana no izolatora ar tekstu, , Ejiet ārā!'' Kaut ko runāja ar pacientu. Vēlāk saka māsiņai:, , Iedur viņai, , ketanov'' un, , diklofenāku''! (tās ir laikam vienīgās zāles slimnīcā, kuras visos gadījumos dur) Iedūra. (pēc tam pēpuse bija kādas divas nedēļas zila tikai no viena dūriena) Kamēr pacients atjēdzās es runājos ar ārstu. Neko īpaši paskaidrot nevarēja, un teica ar pavēles tekstu:, , Brauciet mājās.'' Tajā pašā laikā asinsspiediens netika izmērīts, temperatūra, kura mājās bija 39, 2 grādi, netika izmērīta. NU ITEN NEKAS! Kā atvedām ratiņos, tā arī ratiņos aizvedām! Acu bolīšana turpinājās. Ārsts tikai noteica, , Vediet pie ģimenes ārsta!'' Bet ģimenes ārste D.Kreicberga ir vēl, , tupāka'' nekā pats Strods! Pēc vizītes pie D.K. kļuva skaidrs, ka paciente uz sanatoriju varēs doties tikai tad, kad paliks par kropli, vai arī nokļūs, , koka kastē''. Nu un? Painjecējām Neirorubīnu, Diklofenāku un, , sūds un maza biška''! Tā arī viss sākas no jauna! Un cik tad ilgi tas turpināsies? Es nezinu, vai tikai mūsu dzimtai, , veicas'' ar Madonas slimnīcu? Nezinām... Esmu pārliecināts, ka ne tikai mums, , veicas''. Vienīgais gods un slava medicīnas māsai Baibai Safronovai! Cilvēks savā vietā, savā darbā, savā prestižā! Vienmēr atradīs vēnu, labu vārdu, un pacients izies no kabineta ar smaidu! Arī māsa Inese Cielēna ir tādā pašā statusā! Cepuri nost! Arī ārste neiroloģe Āzena ļoti jauka un laipna! Tik pat labus vārdus var teikt par radioloģijas nodaļas personālu. Vienīgais - otolaringologa māsiņu vajadzētu nevis atlaist no darba bet izsviest!!! Tāda rupja dāma vēl līdz šim netika nekur sastapta! Un nevajaga, cienījamie mediķi apvainoties! Mēs taču katrs godam padaram savu darbu un atspīdam savas Latvijas priekšā!

M maris 31.05.2010

Paldies, ka daži labi cilveki raksta patiesību par šo slimnīcu. Nekā laba tur nav. Nesen notikums ar manu vecmāmiņu, kuras, diemžēl, vairs nav uz šīs pasaules... Skumji, bet pēc manām domām, tā bija tikai ārstu vaina. Nabaga vecmāmiņa noguleja 7-8 stundas uz gultas, kamēr pieslēdza sistemu. Daudz zinu no medicīnas un zinu arī to, ka pēc insulta lēkmes triju stundu laikā jāpaspēj pielikt sistēma, lai izšķīdinātu trombu, bet viņu iemeta palātā. Tad, kad ieradās radinieki, tad tikai personāls sāka skraidit. Iedomājieties, cilveku atveda uz savām kājā, viņa spēja izteikties par sevi, paziņot savus datus, bet no rīta viņa bija VISA paralizēta... Un ko Jūs gribiet teikt? Tas ir godīgi. Cilvēks nomira... Cūkas, Cūkas, cūkas! Šis raksts būs ievietots presē, jo tas nav pirmais notikums ar manu ģimeni. Tur būs īsi un konkrēti pateikts viss!

V Veronika 23.06.2011

Manuprāt šis raksts ir tieši vietā, jo ari es neskaitamas reizes esmu saskārusies ar nelabvēligu attieksmi Madonas slimnica! Dažas reizes ar kājām un rokām esmu spirinājusies, labāk es mājās vai mirstu nost nevis braucu uz turieni! Es nezinu kā ir citās slimnicas, gulējusi tur nodaļās neesmu bet cik ir apmeklēti arsti piemēram Rēzeknē man ļoti patika! Viņi visu lieliski izskaidro un ar smaidu atbild uz musu jautājumiem nevis apmēram ar tādu tekstu-lieciet taču mūs mierā!
Kad gulēju slimnicā man gan pašai, gan palātas biedrenēm nācās saskarties ar to, ka māsiņas nevar atrast vēnu. Kādai meitenei no katetra jau roka sāka niezēt un radās briesmigas pumpas, citai to saucamo taurentiņu neiedura vēnā bet gan garam un NaCl laidās pašā rokā un āda pamazām sāka plaisāt un kad es skrēju meklēt māsiņas viņas ļoti mierigi malkoja tēju! Bet ar kādu mazo vispār bija briesmas, labi es saprotu, mazais ir aktivs, viņam gribās kusteties un gadās ka tas katetrs izslid no vietas bet viņš bija sadurstits no galvas lidz kājām un katru reizi kad viņam bija jāpārdur tas aizņēma vismaz 10 min. Un jūs iedomājieties kā mātei justies kad dzird kā mazais kliedz! Protams ja jaunajām māsiņām nebūtu tie pieaudzētie, , pus metru garie nagi, , katetra duršana tik lielu laiku neaizņemtu un nebūtu tā ka viņas aizķer to katetru un ļoti nevainigi man atvainojas, , Up! Aizķērās!, , Tajā pašā laika es sēžu uz krēsla un ošņaju spirtu jo nāca virsū ģibonis! Bet par to, ka tajā laika, kad apkārt plosijas rota viruss palātas netika kvarcotas vispar runāt negribās! Nācās saslimt ar to virusu tur pat slimnica viņu nolaidibas pēc un kad nu biju saķēŗusi virūsu un mazais bebis ar, tad nu atveda mums to lielo balto VERķI un beidzot izkvarcoja! Taču mūs pasus nācās pārvest uz infekciju nodaļu!
Vot ta nu man ir gājis !!!

J Jūlija 31.10.2011

Madonas slimnīca ir unikums, tagad sāku domāt "nafig" vajadzēja tos parakstus vākt, lai to neaizvērtu. Es tiešām uzskatu, ka šī slimnīca ir jāver ciet. Šiem ārstiem trūkst pieredzes, viņi ar pacientiem apejas bezatbildīgi. Man slimnīcā gulēja puisītis 2 gadus jauns, kurš aplaucēja kājiņas, ārsti uzstāja, lai medikamentus pērk bērna vecāki, bērnam bija šoka stāvoklis redzot savas kājiņas, kuras netika apsaitētas. Ārsti bērnam uzlika katetru kura turējās 6 dienas, tiešī tik ilgi bērnam bija pie 39 temperatūra, es sāku zvanī visiem paziņām uz Rīgu ko darīt???Jo Madonas ārsti tikai teica, ka viss ir kārtībā drīz Jūs izlaidīsim, taču es redzēju, ka nekas nav kārtībā!!! Tad uz Madonu tika izsaukts bērnu ķirurgijas speciālists ar savu brigādi no Vienības gatves 45. Ārsts ierodoties Madonā tūdaļ lika bērnu savākt uz Rīgu, jo bērnam ir sākusies infekcija un kāju āda ir atmirusi. Braucot prom no Madonas slimnīcas, ārstiem vajadzēja bērnam iešpricēt pretsāpju zāles, taču tas netika izdarīts, par ko nosaušminājās Rīgas speciālisti. Šobrīd bērns atrodas Rīgas slimnīcā, kuram drīzumā tiks veikta operācija, lai gan vēl varēja ko glābt, ja Madonas ārsti nebūtu pieļāvuši, ka šī infekcija aiziet tik tālu!!!Es uzskatu, ka tā ir pilnīgākā bezatbildība. Madonas ārstiem ir jāizziet obligātā pārkvalifikācija un jāpierāda sevi praksē, lai šī slimnīca varētu vispār eksistēt!!!

* ****** 31.10.2011

Madonas slimnicā uzturēties ir bīstami.Mums bija šausminošs gadijums.Saslima māte.Smagi un slimība nepadevās ārstēšanai, ģimenes ārsts nosūtīja uz Madonas slimnīcu.Pēc nedēļas ārstēšanas terāpijas nodaļā, tika izrakstīta kā atveseļojusies.Ārstējošā ārste, viņa arī terāpijas nod.vad., pateica, ka māte ir pilnīgi vesela, bet ir simulante, jo vēlas lai viņai velta nepamatoti uzmanību.Pēc nedēļas uzturēšanās mājās kļuva loti slikti, paši aizvedām uz Stradiem uz neatliekamo palīdzību.Tur nīkām visu dienu, līdz pienāca rinda, jo nekādu nosūtījumu jau nebija, kas viņus lai dotu, ja slimnīca atzina par simulanti.Kad uzņēma Strados, ko darīt jau bija novēloti.Daktere teica-kaut nedēļiņu ātrāk jūs būtu atbraukuši! Pēc nedēļu ilgām ciesšanām un ārstu mēģinājumiem, ko glābt, māte nomira.Tas viss bija tik negaidīti un neticami, ka ilgi nespējām attapties.Neko vairāk negribu, kā tikai, lai šie ārsti kaut reizi, mūža nogalē nonāktu tādu ārstu aprūpē kādi ir viņi paši.

A asaka 01.12.2011

Jūlijai skaidrs, ka mediķi bezatbildīgi. Atbildīgiem un rūpīgiem vecākiem bērni kājas neapplaucē. Laikam jau savu sirdsapziņu apklusināt vieglāk vainojot citus - šoreiz mediķus.

V velninja 13.10.2014

kā saka tautas paruna- skolotāju kļūdas sēž cietumā, bet ārstu- guļ kapos!

ārstam nedrīkst būt attaisnojuma par sliktu garastāvokli un kaprīzu pacientu...

B Bailiga 30.11.2015

Sirsnīgi pateicos endoskopistei dr.I Malkausei, anesteziologam dr.V. Raineram, māsiņai Akmentiņai par rūpīgi un pacietīgi veikto kolonoskopiju Madonas slimnīcā.

Biju ļoti nobijusies, bet šie lieliskie medicīnas darbinieki profesionāli un atbildīgi veica savu darbu un man šī procedūra izdevās.

Vēl vēlos pateikties vec. reģistratorei Silvijai Dreikai par profesionālu komunikāciju ar mums tik dažādiem pacientiem.Satiekot tādus cilvēkus diena kļūst gaišāka uz brīdi aizmirsti kāpēc esi ieradies Madonas slimnīcā.
Paldies!

paciente no Gulbenes.
30.11.2015

E esssssss 28.11.2016

Jā,par terapijas nodaļu ir ļoti daudz dzirdēts un visvairāk par slaveno terapijas dakterīti.Pārējais personāls Madonas slimnīcā ir ļoti labs un atsaucīgs.

P Pacientus 09.01.2017

Madonas slimnīca ir vislabākā slimnīca Latvijā. Šeit strādā ārsti ar zelta rokām..

D Daina Keise 04.04.2018

Dziļa pateicība neiropatologam Andim Audže par iejūtību un nekavējušu palīdzību muguras sāpju nomocītai tantei.