www.sudzibas.lv Luminor Bank Nordea nemaksā vai krāpjas?!!!

Nordea Banka - Nordea nemaksā vai krāpjas?!!!

Esmu bijusī Nordea darbiniece. Nu pienāca brīdis (26. novembris), kad pie manis ieradās divas darbinieces no Nordea personala daļas un paziņoja ka "30. novembris ir mana pēdējā darba diena", lai es "parakstu izlīgumu, ka eju prom pēc abpusējas vienošanās. Ja es to neparakstīsu, tad banka var vienmēr atrast iespējas mani atlaist pēc panta". Es ļoti pārbījos un nodomāju, ka man labāk būtu visu parakstīt, ko arī izdarīju. Citādi es vairs nekad nevarēšu iekārtoties normālā uzņēmumā. Man paziņoja, ka es saņemšu algu par nostrādāto mēnesi un atvaļinājuma naudu. Tikai vakarā es uzzināju, ka personāla daļas darbinieces rīcība neatbilst darba likumam, saskaņā ar kuru, ja reiz mani atlaiž, tad jāpazīņo to mēnesi iepriekš. Pati tagad saprotu, ka mani iebiedēja un šantažēja vienīgi tāpēc lai es parakstu šo izlīgumu un tagad kāds uz manas algas rēķina sev izmaksās labu ziemassvētku prēmiju.

Droši vien katrs, kas mēģināja iekārtoties Nordea dzirdēja, ka Nordea lepojās par to ka rūpējas par saviem darbieniekiem.

Lūk - kas ir rakstīts Nordea majas lapā:

Viena banka, viena komanda
•Mēs sadarbojamies un palīdzam viens otram, lai radītu maksimāli augstu pievienoto vērtību
•Organizācijā mēs varam paļauties viens uz otru
•Mēs izstrādājam pieejas un likumus, lai tiem sekotu, un tie būtu piemērojami efektīvai rīcībai

Vai komada tā izrīkojas ar saviem darbiniekiem?
Vai es varu paļauties uz Nordea un tās darbiniekiem?
Kādi likumi tiek izstrādāti? Varbūt jauni Nordea darba likumi kuri atceļ Latvijas likumu?

Vienmēr biju patriotiski noskaņota par savu banku un personāla daļas darbinieku rīcība man bija šoks. Vai tiešām Latvijā vairs nedarbojas it neviens likums? Ceru ka Latvijas likumi šaja valstī vēl darbojas. Ceru ka mana atlaišana nav Nordea politika, bet gan personāla dāļas vai filiales vadītāja dienesta pašrīcība. Nevaru noticēt, ka ar manīm tā varēja izrīkoties. Ko lai dara?!!!

Lūdzu iesakiet vai man ir vēl cerības saņemt kompensāciju par mēnesi, kuru nenostrādāju. Astaucieties arī tie, kurus Nordea atlaida tādā pašā viedā.

E Eseseseseseseses 27.11.2009

kaads ir patiesais iemesls atlaisanai?

O Onka 28.11.2009

Ja jau parakstīji, tad viss - pierādīt kaut ko bezjēdzīgi ... Taču prēmiju par to papildus mēnesi neviens sev neizrakstīs un nesaņems, tas Tev sirdsmieram ... ;)

H Hugo Djego 28.11.2009

Darbiniece, žēl, ka neattapies uzreiz tajai otrajai darbiniecei pateikt par to mēnesi, ka būtu bijis jabridina...
Varbūt var vēl runāt, kaut gan var gadīties, ka tas bijis tāds plāns, kas darīts speciāli.Katrā ziņā lai Tev izdodas atrast labu vietu citā bankā, kur labs kolektīvs, draudzīga priekšnieciba utt.

N Nordeadarbiniece 28.11.2009

"kaads ir patiesais iemesls atlaisanai?" -

formāli man pateica, ka neesmu izpildījusi mēneša plānu. Mēneša plāns izpaužas jaunu kontu atvēršanā jaunajiem klientiem. Pildīju savu darbu ļoti labi, darbā biju vienmēr pirmā, pārkāpumu man nava. Tagad es saprotu, ka droši vien tas bija tāds plāns, iebiedēt un pēc tam atlaist. Ar kolektīvu man vienmēr bija labas attiecēbas, kā arī ar filiāles vadītāju.

D Džons 28.11.2009

Detaļas jau šeit nav aprakstītas, bet neba nu banka vienkārši aiz neko darīt atlaida. Gan jau, ka tam bija savi iemesli. Varbūt tava darbība neviesa uzticību, vai ļoti lēni strādāji, varbūt biji nelaipna (mayby). Gan jau, ka pašai ir nojausma ap ko lieta grozās!
No juridiskā viedokļa iespējams, ka tev ir taisnība, bet ja situācija ir nonākusi līdz atlaišanai, tad labāk iet prom uzreiz, nevis iespītēties pamatojoties uz likumdošanu, ja nu vienīgi finansiāli tevi totāli uzmet par nostrādāto laiku.
Nedomāju, ka tādos apstākļos ir emocionāli forši turpināt strādāt, jo darba devējs arī būs principiāls un skatīsies uz tevi caur palielināmo stiklu, lai pie mazākā pārkāpuma zibenīgi to izmantotu un atlaistu tevi uzreiz. Nu apmēram tā.

P pufa 28.11.2009

ej uz VDI un sūdzi tiesā par atlaišanas procesa neievērošanu, palasi i-netā, kā CSDD viens frutks divas reizes tiesājies un abas atjaunots darbā.

D Džons 28.11.2009

Tavu komentu ieraudzīji pēc tam, kad biju ielicis savu pirmo komentu.
Ja ir kāds konkrēts plāns, tad tam ir jābūt atrunātam darba līgumā, ka ir šāds plāns!
Pats plāns kā tāds var figurēt kā informatīvs dokuments, ar kuru tevi noteikti jāiepazīstina. Ja tu neko par šāda plāna esamību nezini uzsākot darbu bankā, tad gan tas sāk izskatīties pēc pašdarbības.
Es kā Nordea klients varu tevi painformēt, ka pēc konta atvēršanas un visu darbību pabeigšanas, man zvanīja no šīs pašas bankas in iztaujāja, kā esmu apmierināts ar apkalpošanu un interesējās par to, ko bankas darbiniece piedāvājusi, cik laipna bijusi utt. Tā ka iespējams, Nordea "kulturālas, kvalitatīvas apkalpošanas " uzraudzības dienests ir saskatījis tavā darbībā kādus trūkumus vai paviršības.
Nu apmēram tā.
Bet es kā bankas klients neko sliktu nevaru pateikt par šo banku, viss līmenī

B Baņkieris 28.11.2009

Mūsu cilvēku nelaime ir tā, ka neorientējas likumdošanā!
1) lai atlaistu darbinieku no darba, viņš ir jābrīdina rakstiski vienu mēnesi iepriekš;
2) šādos gadījumos gan nevajag parakstīt abpusēju vienošanos, jo šādu vienošanos izmanto darba devēji, lai ieekonomētu naudas līdzekļus, kas ir jāizmaksā darbiniekam atbrīvojot no darba;
3) jums ir tiesības uzreiz nevienu papīru neparakstīt, bet gan iepazīties ar dokumenta saturu un ja nepieciešams pieprasīt skaidrojumus par atsevišķiem punktiem šajā dokumentā un ja nepieciešams, jums ir tiesības konsultēties ar juristu!
Protams, ja jūs esat parakstījuši, tad neko vairs labot nevarēs!!!
STUDĒJAM DARBA LIKUMU! TUR VISS IR SKAIDRI UZRAKSTĪTS!

ŠAJĀ SITUĀCIJĀ VARU IETEIKT GRIEZTIES DARBA INSPEKCIJĀ, LAI APSTRĪDĒTU ŠO VIENOŠANOS, JA JŪS TAI NEPIEKRĪTAT!!!

B Baņkieris 28.11.2009

... parakstot šādu vienošanos, jūs zaudējat atlaišanas pabalstu, jo pēc DL 112 panta darba devējam ir jāizmaksā atlaišanas pabalsts viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, ja darba stāžs uzņēmumā ir līdz 5 gadiem, divu mēnešu apmērā, ja darba stāžs ir no 5 līdz 10 gadiem, trīs mēnešu apmērā, ja darba stāžs ir no 10 līdz 20 gadiem un četru mēnešu apmērā ja darbinieks pie konkrētā darba devēja ir nostrādājis 20 un vairāk gadu.
Protams, ja darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts savādāk, bet ne mazāk kā noteikts likumā!
Lūk, parakstot šo vienošanos, jūs sev "atņēmāt" šīs izmaksas!
Vēl 14 dienas jums ir laiks apstrīdēt šo vienošanos, brīdinot darba devēju, ja darba devējs nepiekrīt, tad griežaties Valsts Darba inspekcijā!
UN NEVELCIET GARUMĀ! LAIKS ŠOREIZ "NESPĒLĒ" JUMS PAR LABU!

S Smile 29.11.2009

Tā patiešām ir, nevelc garumā un uzreiz griezies Darba inspekcijā!!!
Arī mani notika līdzīgi Nordea bankā!!! Visu laiku strādāju ar visu atdevi, viss bija kārtībā, kā arī vadība vienmēr apgalvo ka nekas nenotiks...bet vienā jaukā dienā mani izsauca uz pārrunām ar personāldaļu un paziņoja ka no rītdienas es vairs varu nenākt uz darbu. Mani nepiespieda parakstīt abpusējo vienošanās, es tādu nemaz nebūtu parakstījusi! bet izrādās ka nepildu budžetu, kaut gan cik man ir zināms, neviens to nevarēja izpildīt!!! Ar tādu nosacījumu Nordea mani atbrīvoja no darba...es protams saņēmu 1.mēneša kompensāciju. ES protams varēju to neparakstīt, bet tajā brīdī es sapratu, ka nav vērts, jo tad jau būtu vēl grūāk strādāt...Bet tagad es skatos ka nordea jau sāk rīkoties teiksim nesmuki! Tā jau ir ka Nordea sevi reklamē ka draudzīgu banku un viņem rūp darbinieki, bet tā nemaz nav! tas kas ir strādājis tur mani sapratīs! Diemžēl tagad ir izdevīgāk pieņemt jaunu darbinieku un maksāt viņam mazāk!
Kā arī tu Džon minēji ka tev zvanīja no bankas un prasīja kā tevi apkalpoja, tā ir, patiešām zvana, bet ne jau lai uzzināt vai tev bija labs serviss un vai tu esi apmierināts, bet patiesībā lai darbiniekam ielikt kārtējo mīnusu un būtu kur piesieties, kā arī tas ir lielisks iemesls lai to darbinieku, nākotnē, ja kas atlaist!

S Saa 29.11.2009

taa arii nesaprot, kaapeec jaabaidaas, ka tiekat atlaista uz kaada panta pamata?? taapat neviens naakamais darba deveejs neuzzinaas to ka ir bijis kaut kaads paarkaapums ieprieksheejaa darbavietaa.
saskanjaa ar muusdienu likumdoshanu ir ljoti gruuti atlaist darbinieku, praktiski neiespeejami, jo ja atlaizj sakaraa ar kaadu pantu, tad ir nepiecieshami dazjaadi papiiri, piem. 3bridinaajumi un paskaidrojumi, kaapeec kaut kaadas darba normas un instrukcijas nav ieveerots, un neviens darba deveejs negrib sevi lieki nopuuleet ar shaadiem dokumentiem. jo uz briidinaajumiem un aktiem ir jaabuut arii darbinieka parakstam. un briidinaat vai sastaadiit aktu var tikai par taam lietaam, kas ir atrunaatas darba liigumaa vai amata aprakstaa (protams, ja amata apraksts ir parakstiits). liidz ar to darba deveeji izmanto sho cilveeku nezinaashanu, un pasaka - tev buus tiiraaki papiiri. bet tieshaam shobrid nekur publiski neuzraadaas kaads ir bijis iemesls darba attieciibu paartraukshanai. kaa arii ja aiziet no darba peec pasha veeleshanaas, tad ir pagarinaats laiks, lai ieguutu bezdarbnieku pabalstu ;)

B Baņkieris 29.11.2009

Saa!
Tev ir tikai daļēja taisnība!
Protams, ka nekur neparādās atlaišanas iemesls, bet mūsdienu tehnoloģiju laikmetā uzzināt patiesos atlaišanas iemeslus ir pāris sekunžu darbs.
Parasti topošie darba devēji lielākajā vairumu gadījumu paintresējas pie iepriekšējā darba devēja par potenciālo darbinieku!
Tā kā sanāk apburts loks!

K koko 30.11.2009

Pirmkārt - plāna neizpilde parasti ir tikai aizsegs simts un vienam mazākam iemeslam, kas ir davedis darba devēju līdz darbinieka atlaišanai.

Otrkārt - eksistē banku darbinieku datubāze. Sasmērējies vienā bankā - meklē darbu citā jomā

P parapapa 07.12.2009

Es arī esmu viens no tiem darbiniekiem kuru "piespieda" parakstīt uz abpusēju vienošanos, ja nē tad atlaidīs ar pantu - arī biju sabijusies un parakstīju. Patiesais iemesls - vadītājai es nepatiku un lūk tiku atlaists pamatojoties uz dažādiem viņas izdomājumiem. Diemžēl personāldaļa Nordea tic tikai vadītājiem

S SSS 18.12.2009

Nu patiesais iemesls diemžēl ir darbinieku algas, kā arī krīze...jo izdevīgāk pieņemt jaunu darbinieku kurš paraksta līgumu ar citu atalgojumu un neprasa daudz!!! Kā arī tas ko minēja parapapa, ka vadītājai viņa nepatīk, tā ir taisnība...vadītājiem patīk tikai tie kas tikai acīs liekuļo un nedod dievs pateiksi savu taisnību!!! jo nordea tikai citiem stāsta cik viņi rūpējās par saviem darbiniekiem, bet īstenībā tā nav! vadītāji veido pārrunas ar darbiniekiem...it kā izrunātos...uzlabot attiecības...bet parasti tas ir ar vienu domu, lai uzzināt vairāk par citiem kolēģiem! kā arī tavu viedokli nemaz neņem vērā, bet ļoti interesējās kāds tas ir!

I Ivars 19.10.2010

Diez, ko si atlaista dama tur ir darijusi, ja pat komatus neprot salikt un vardus uzrakstit bez kludam.

M Mellene 29.10.2010

Jā skumji pati arī esmu to izjutusi, tadu attieksmi tikai DNB Nord bankā, noēd līdz pēdējam, nedod Dievs būsi smukāka foršāka iznesīgāka, iepatiksies vēl reģionālajam direktoram, izpildīsi plānu, uz darbu nāksi agrāk un ar prieku un ar smaidu visus pavadīsi, katram klientam īpaša attieksme utt., besī tas k... vadītājas skauģes.Jo viņas tikušas labā vietā un neparko savu vietu neatdos citam un faktus sagrozīs kā vajag, vakaros kamerās skatīsies kā esi apkalpojusi, man arī bija viena slima šizofrēniķe vadītāja.

V Vineta 29.10.2010

SEB dara tieši tā pat...uz sitienu pa durvīm ārā un nekādu kompensāciju.Ej nu mini-kāpēc ???
Bankas ļoti raustās par savu reputāciju-labāk par šo problēmu runāt publiskā telpā.atpakaļ nav vērts iet.

V virzule 13.12.2010

Skaidra lieta-vajag vietiņu kādam savējam...