Luminor Bank - Krapšana

Ieteicams uzmanīties esošiem vai topošajiem Luminor bankas klientiem!

No Luminor bankas klientu kontiem pēdējo nedēļu laikā ir izzagti ļoti lieli naudas līdzekļi un Luminor banka šajā sakarā nav veikusi nekādas preventīvās darbības, lai mazinātu šos zādzību riskus.
Naudas līdzekļus zādzība no bankas kontiem notiek autorizācijas procesa laikā, caur viltus autorizācijas lapu, bankai nav iespējams apturēt šos naudas paskaitījumus, arī gadījumos, ja to klients ir pamanījis īsi pēc noziedzīgā darījuma!

Tā informācija, par ko bankas krāpšanas novēršanas speciālists informējis presi: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/luminor-bridina-par-krapnieku-veidotam-viltus-internetbankas-majaslapam.A456595/ (nelikumīgas darbības ar karti var palīdzēt atklāt arī sms ziņojumu pieslēgšana par veiktajiem darījumiem, " skaidroja Šmits.) neatbilst patiesībai, pēc sms saņemšanas banka vairs nav spējīga apturēt darījumu.
Luminor banka savus klientus e-pastos “bombordē” ar dažādiem mārketinga piedāvājumiem, bet nav spējīga savlaicīgi nosūtīt sms vai e-pastā brīdinājumu par nopietnam drošības problēmām, par kurām jau tai ir zināms vairākas nedēļas.

Ļoti iesaku izvērtēt, kam maksāts un uzticēties par savu savus naudas līdzekļus uzglabāšanu.
I

17.05.2022

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

K

Komentāri (1)

Luminor banka 23.05.2022

Sveicināti!

Informējam, ka bankas vārdā krāpnieciskos nolūkos tiek sūtītas dažāda veida viltus e-pasta vēstules vai SMS ziņojumi un izveidotas viltus Luminor internetbankas mājaslapas Google meklētājā. Sekojot attiecīgajai saitei vai apmeklējot viltus lapu caur Google meklētājprogrammu, lietotājs nonāk vietnē, kas tikai vizuāli līdzinās oriģinālajai Luminor internetbankai, taču tāda nav. Viltus lapa ir radīta krāpnieciskos nolūkos, lai izvilinātu lietotāju personīgos datus un izkrāptu naudas līdzekļus.

Banka jau vairākkārtīgi ir informējusi savus klientus būt vērīgiem par šāda veida krāpnieciskiem gadījumiem, nosūtot katram Internetbankas lietotājam vēstuli, ievietojot brīdinošus paziņojumus Luminor mājaslapā un arī Internetbankā. Tāpat gan banka, gan Valsts Policija masu medijos vairākkārtīgi brīdinājusi sabiedrību un Luminor klientus uzmanīties no krāpniekiem un pievērst uzmanību izmantotās mājaslapas adresei un informēja, ka drošākais veids, kā atvērt internetbanku, ir bankas mājaslapā vai pieslēdzoties mobilajai lietotnei.

Līdz šim brīdim mums ir izdevies bloķēt jau teju 30 viltus tīmekļa vietnes. Sadarbībā ar Valsts Policiju rūpīgi izmeklējam katru gadījumu, lai apturētu krāpnieciskus maksājumus. Mēs aktīvi sekojam līdzi aktuālajai situācijai un sadarbojamies ar tiesībsargājošajām iestādēm, lai novērstu krāpnieciskos gadījumus. Apliecinām, ka darām visu iespējamo, lai apturētu krāpniekus un jau izkrāptie līdzekļi tiktu atgriezti klientu kontos, tāpēc izpētam katru situāciju individuāli. Sadarbībā ar Valsts Policiju rūpīgi izmeklējam katru gadījumu, lai apturētu krāpnieciskus maksājumus.

Paskaidrojam, ka SMS paziņojumus par izejošajiem maksājumiem var būt noderīgi pieslēgt, tādā veidā klientam ir iespējams ātrāk identificēt krāpnieciskās darbības un informēt par to banku, īpaši tas ir svarīgi gadījumos, ja tiek veikti vairāki naudas izkrāpšanas mēģinājumi no klienta konta. Taču norādām, ka diemžēl ne vienmēr klientiem saņemot SMS ziņojumu un sazinoties ar banku, izkrāptos līdzekļus ir iespējams atgūt.

Ar cieņu
Luminor

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes