LV RU
www.sudzibas.lv LMT Diskriminācija augstākā pakāpē

LMT - Diskriminācija augstākā pakāpē

Labdien.. Ir diezgan sasāpējusies problēma, par Lmt attieksmi pret latviešu valodu un diskrimināciju. Tātad, meklējot darbu Latvijā, tika aizsūtīti cv uz dažādām vietām, tai skaitā uz Lmt.. Pēc neilga laika atnāca uzaicinājums ierasties birojā uz interviju. Viss gāja kā pa sviestu, ideāls ofiss, pati intervija un pēkšņi bum! Slikti zinot krievu valodu un diemžēl jūs nederat. Vāks... ! Jo redzat,70% klientu ir krievi.. ! Psc. Es savā tēvu zemē Latvijā, savā dzimtenē nevaru atrast darbu jo redziet man ir jālocas krievu okupantu priekšā, kuri šeit dzīvo 50,60.80 untt gadus! Vāks! Un tad brīnās, kapēs lv jaunatne brauc prom no lv jo te ir totāla diskriminācija. Jā oky, es neko nesaku, krievu valoda ir bagāta un valodas jāzin, bet ne šajā gadījumā... Kāpēc krievi nemācas lv valodu, bet redz latviešiem jājūtas diskomfortā? Kretīni tādi.

08.09.2019

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Mi

Komentāri (34)

SamTroll 08.09.2019

ASV dienvidu štatos pieņemot darbā ar klientu apkalpošanu saistītās firmās arī priekšroku dod tiem kas zin spāņu valodu, tā ka neesam tālu atpalikuši no mūsu draugiem..

Rx RXX 08.09.2019

LMT nav vainīgs ne pie mūsu šībrīža situācijas, ne pie tā, ka Jūs nespējat iemācīties dažas standarta frāzes krievu valodā... un Jums derētu iegūglēt, kas īsti ir diskriminācija, pirms apkaunojat sevi publiskajā telpā :) Lai veicas!

Mi Mike73 08.09.2019

Super..tapēc nebrīnaties ka pazudīs LV valoda..man nav jāmācās krievu valoda..opkupantu aizstāvi!

Ot Otis 08.09.2019

Nekas tur nepazūd. Nevajag tikai uz stūrgalvības principu iziet. Es jau te rakstīju ,ka ne vārda neminēji par to uz kuru vakanci esi pieteicies, tas tomēr ir būtiski. Okupanti vai kādi tur mošķi, vai ko tur arī te komentāros daži labi lamā šurpu-turpu. Vai tad valodas inspekcija un darba inspekcija neeksistē? Iespējams, nesūdzies tu, jo pats uz dullo tik cv esi sūtijis. Tā tu vari arī uz metinātāja amatu sūtīt, bet pēc tam rakstīt par diskrimināciju, jo redz bērnībā esi redzējis kā kaimiņu Vitaļiks saules zaķīšus pie sava Žiguļa šķēla. (hihihi).
Es neko nepārmetu, bet nav atbildes pilnvērtīgas kur un kāpēc pieteicies.

Pazudis!.. Jau sakas: angļu valodas jau lieto plāšāk un plāšāk...

No Noboby 08.09.2019

Mani ar agrāk nepieņēma dažās darba vietās nepietiekamu krievu valodas zināšanu dēļ. Darbs bija saistīts ar klientu apkalpošanu, kur arī liela daļa bija krievvalodīgo. Es nepīkstēju par to, jo kompānijai ir vieglāk atrast citus darbiniekus tā vietā lai zaudētu daudz klientu. Nav viņu vaina, ka Latvijā cilvēki ir tik ļoti pakļāvīgi citām tautām. Atrodi citu darbu, tā pat kā to dara visi citi cilvēki kuri nezin krievu valodu, bet ja Tu raksti sūdzību kurā runā par okupāciju utt, tad Tev kaut kas nav kārtībā. Nejauc darba vidi ar sociālam represijām

X4 X432 16.09.2019

labdien jums LMT dod 50% atlaides vai jabut daudz numuru pie sevis pieslegts lai dabutu

Tu Turkey901 08.09.2019

Jāizdabā ir klientiem nevis potenciālam mazkvalificētam darbiniekam!
Ja prasa angļu valodu, un Jūs to nezinat, kurš tad būs vainīgs, UK vai ASV?!

X4 X432 16.09.2019

Turkey labdien jums LMT dod 50% atlaides vai jabut daudz numuru pie sevis pieslegts lai dabutu

Ot Otis 08.09.2019

Sāksim jau ar to ,ka ne vārda neminēji uz kādu vakanci tur pieteicies. Likums tomēr vēl atļauj uzņēmumam pieprasīt kādu atsevišķu valodu zināšanas, ja amats ietver kontaktu ar ārvalstu biznesa klientiem vai klientiem ,kuri tiek apkalpoti arī ārpus valsts robežām.

Tu Turkey901 08.09.2019

Būtu augsta līmeņa vadītāja vanacei pieteicies, nebūtu šeit rakstījis tik dumju sūdzību/ pretenziju, tā kā jautājumi atkrīt!

Tu Turkey901 08.09.2019

* vakancei

Ot Otis 08.09.2019

Nevajag, tītariņ.. nemuldi par mazkvalificēto ,ja nepārzini darba tirgu ;) Te runa ir par to vai cilvēks ir pieteicies vakancei ,kas apkalpo vietējo tirgu vai ārzemju. Tieši tā, arī Kremlis jau tagad skaitās ārzemes (hihihi).

Tu Turkey901 08.09.2019

Vispār šmoti, neviens uzņēmējs netaisās zaudēt naudu un klientus tādēļ, ka viņa darbinieki nespēj pilnvērtīgi komunicēt ar potenciālo klientu.
Ja darbinieks nepārzin svešvalodas, nespēj izskaidot produkta specifiku, tehniskos parametrus, utt. klientam saprotamā valodā, tad, visdrīzāk, klients dosies prom, kas nav uzņēmējam pieņemams moments!
Ok, ja tas būtu 1-2 klienti no Ķīnas/ Indijas, taču krievvalodīgais ir katrs 2. un tie ir miljonu ieņēmumi katru mēnesi!

Ot Otis 09.09.2019

Kad pēdējo reizi darba likumu lasīji? Tādus diezgan viegli aiz ausīm ir paņemt.
Tu piemini miljonus. Tie kuriem ir tie lielie miljoni, tiem ir pašiem viss pa kantoriem sadalīts.. vietējais, ārējais tirgus utt... Un te tu vēl arvien centies visu mest vienā katlā. Ja runa ir par parastu mazumtirdzniecības vietējo veikalu, tad pieļauju ,ka sen neesi bijis veikalā... tev par šoku, bet lielākā daļa viens otru tur saprot. Parasti šo te vietējā tirgus valodas bardaku grib taisīt tikai un vienīgi tie spītīgie, kuriem tas veikals ir kā vieta, kur izlādēt savus kompleksus.. tas no pilnīgi abu valodu pusēm skatoties. BET.. likums ir noteikts viens..
UN, ja bizness, tad uzņēmējs vienmēr atradīs kā šo visu risināt... ja neesi pamanijis, tad patreiz jau tuvojās izteikts vakuums darba tirgū (hihihi), tāpēc arī rabotodateļam jāsāk nedaudz optimizēt vai beidzot sevi pielāgot tam tirgum, nevis kā iepriekš tirgus pielāgojās viņam.

Tu Turkey901 09.09.2019

Būsim reāli, uzņēmējs katram kandidātam neskaidros, kāpēc nepaņēma darbā un noklusēs to faktu, ka krievu valodas nezināšana ir tam par iemeslu.
Ja darbinieks sāks piekasīties par šo faktu, tad darba devējs vienmēr atradīs argumentus, kāpēc kāds cits kandidāts izrādīsies labāks, kvalificētāks, pieredzes bagātāks un universālāks!
Tā kā nedz tiesa, nedz LDDK, nedz arodbiedrība šajā gadījumā neko nevarēs līdzēt!

To jau pielagoja... Gastarbateri no Ukrainas un Točikiston...

Vi vitols 08.09.2019

Tava sūdzība iespējams satur aizvainojošus izteicienus!
Tu neapvainojies bet tev ir jāapmeklē darbs, kas atbilst tavām spējām.

Sīka2 08.09.2019

Un kas tu esi?Kas tev deva tiesības, apsaukāt citus. Par tevi es varu pateikt, ka tu esi latviešu ****. Patīkami to dzirdēt?

c ū k a vai m a u k a?

An andrejkolo 09.09.2019

Brauc tad ārzemēs sēnes lasīt vai tomātus, tur nevajag nekādu valodu :DD

Labāk lai atgriežas uz savu hutoru cūkas ganit...

Likumsargs 13.09.2019

Apkalpojušajā sfērā krievu valoda ir jāzin!
Ne jau tikai vietējie krievi, kuriem būtu jāzin latviešu valoda, bet arī tūristi griežas LMT.
Tā kā cienītais, jums nav taisnība!

Go Godīgais. 16.09.2019

Es esmu tavs fans Likumsarg.

Ot Otis 16.09.2019

Likumsargs, kad tos likumus esi lasījis pēdējo reizi? Apkalpošana, kas ietver ārvalstu pilsoņus, nevis kaut kādi mazumtirdzniecības veikaliņi. Ieej kādā mazā bodē Vācijā, Dānijā, Nīderlandē un pamēģini angliski parunāt: d.
Neviens jau neaizliedz ne vienam mācīties to valodu. Ja tev ir tiešas saistības ar kādu Krievijas partneri, Krievijas tūristu. Te pats sūdzības autors nav norādījis vispār uz kādu vakanci šis piesakās. Protams, tītars brēks, ka tas ir bizness, un katrs tad arī savas prasības taisa.. Bet vai pēc likumdošanas?

Gy [email protected] 16.09.2019

Stulbi ir visiem tiem, kuri zin krievu valodu, bet nezin angļu valodu, kokam 2 gali, ko tādiem darīt, kuri zin krievu valodu, bet nezin angleni, bet arī bez tās neņem darbā jo īpašnieki runā angļu valodā.

Mārtiņš 19.09.2019

Bla... Bla... Bla... Lai kur ir gadijies but - Malta, Itālija, Sanmarino... Viņi jūs uzruna savā valodā. Nav svarīgi - turists vai netūrists. Tā kā jā - valodas prasība zināt krieviski, savā ziņā ir diskriminācija.

Tu Turkey901 19.09.2019

Citās valstīs, savā ziņā, ja valstī runā 2 valodās iedzīvotāji, 50:50, tad tiek ievietas 2 valsts valodas.
Latvija šajā ziņā atpaliek aiz mistiskām bailēm un pagātnes rēgiem!

Mārtiņš 19.09.2019

Bet Latvijā ir viena valsts valoda. To nevajag aizmirst. Pagātnes rēgi? Šie pagātnes rēgi 30 gados nevar iemācīties tās valsts valodu, kur dzīvo.

Tu Turkey901 19.09.2019

"Pagātnes rēgi", pārnestā nozīmē, nav cilvēki, bet gan pats okupācijas fakts.

Bomboklak 19.09.2019

Izskatās, ka sūdzības autoram īsti līdz galam nepielec un gribās publiski pabļaut.

Jebkurš uzņēmums, kuram klienti ir arī ārpus Latvijas dos priekšroku speciālistam (īpaši klientu apkalpošanā), kurš spētu maksimāli komunicēt vairākās valodās.

Jūsu problēma izklausās šādi - pieteikties darbā klientu apkalpošanā, uzņēmumā, kas strādā ar Itāļu klientiem un tad pasūdzēties, ka Jūs nepieņēma darbā, jo nezinājāt, ka būs arī jārunā Itāļu valodā.

Mārtiņš 19.09.2019

Okupācijas faktam ir arī sekas.

Jā... mērkaķa dēls...

"Te nav nekads seks: te cilvēki strādā!"(c)

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes