www.sudzibas.lv Lipex Vājš sniegums rinoplastikā un nepiemēroti risinājumi septoplastikas problēmām

Lipex - Vājš sniegums rinoplastikā un nepiemēroti risinājumi septoplastikas problēmām

Klīnikā Lipex man tika veikta atvērtās metodes rinoseptoplastika pie Tatjanas Bogdanovas ar mērķi atrisināt hroniskus simptomus, kas varētu būt saistīti ar deguna problēmām. Noklausījusies manu stāstu, viņa uzstādīja diagnozi nāsu kolapse, un uzreiz piedāvāja pārliecinošu risinājumu kopā ar ieteikumiem arī plastikas daļai. Izskatījās, ka piedevām vērtē seju kopumā un atbilstoši adekvāti arī izdara secinājumus. Lai arī ir ieradums visu apšaubīt un pārbaudīt, šoreiz šaubu nebija vispār. Gribējās ātrāk to atrisināt un no rītiem mosties ar sajūtu, ka naktī ir normāli elpots. Piedevām vēl izskatīties skaistāk. Pārliecinoši runāt viņa noteikti ir iemācījusies, un tas arī lieliski palīdz uzturēt šo biznesu. Aplausi!

Pastāstīju kas tieši man patīk un nepatīk degunā. Viņa apstiprināja, ka man ļoti mīļā degungala forma, un viss pārējais man simpātiskais paliks neskarts, vienīgi pataisnos nelielu nelīdzenumu deguna augšējā kaula daļā, kā arī ievietos nemanāmu implantu elpošanas vajadzībām. Lielisks estētisks bonuss funkcionālajai daļai, kādēļ nepiekrist? Ar izskatu kopumā biju ļoti apmierināta, vienīgi tiekšanās uz sevis labāku versiju radīja vēlmi izmantot šādu iespēju.
Pēc vizītes momentā radās uzticība šim ķirurgam, iepriekš arī daudz lasot par šo pakalpojumu kvalitāti Latvijā. Ātri vien pieteicos uz operāciju.
Jāpiebilst, ka viņa netaisa 3d dator modelēšanu pirms operācijas, bet šī parādība tiek lieliski pamatota ar "visu nevar paredzēt, gudrāk ir netaisīt".

Neizplūstot detaļās, rezultāts mani, maigi izsakoties, neapmierina ne funkcionāli, ne vizuāli. Visas manas prasības tika ignorētas.
Pacietīgi gaidīju vairākus gadus, lai objektīvi novērtētu rezultātu. Degungals vizuāli salīdzinoši ir mūžīgi izburbis, tam ir trijstūra forma, nāsis izskatās platākas, pats degungals salīdzinoši ir novirzīts uz labo pusi (acīmredzot par daudz noslīpēts kauls, nav atbalsta) , zona no degungala līdz lūpām kļuvusi neglītāka, traucēta mīmika, no rītiem deguns ir aizlikts. Deguns izskatās pēc bultas formas parodijas par bijušo degunu.
Priekš sejas vaibstiem uztaisīts pārāk zems deguna tilts, spics, uzrauts degungals, izmainīts profils (taisna profila vietā ir izveidota iedobe, ieliekums) , deguns vizuāli padarīts garāks. Sejai pazudušas mīļākās iezīmes, un diemžēl neizdodas sevi atpazīt un pie pārmaiņām pierast jau gadiem. Ja iepriekš deguns līdzsvaroja abas sejas puses, tagad par daudz izceļas vaigu kauli un žoklis. Iespējams ārsts strādā ar acīm ciet, nespējot noteikt sejas formu?

Epizodiski ir jūtamas sāpes gan kaula daļā, gan implanta zonā. Parādījusies hroniska temperatūra komplektā ar galvassāpēm, un citu potenciālo iemeslu diemžēl neizdodas atklāt.
Estētiskās daļas rezultāts man izskatās pēc no sejas vaibstiem atrauta Modes kliedziena (ja ir interese, skatīt Meganu foksu vai Meganu klārku) , kas padara degungalu par izteiktāko deguna daļu, savukārt kauls izskatās neglīti plakans.

Pat ja kādam šāds deguns šķiet pievilcīgs, būtu tomēr jāņem vērā pacienta individuālā sejas forma, gaume un prasības. Varbūt būtu jāapmeklē mākslas kursi un jāizprot cilvēka seja, proporcijas? Varbūt ir jāgrib veikt savu darbu maksimāli pietuvināti pacienta skatījumam, nevis akli dzīties pēc naudas?

Pagaidām kaut vai forumos nevaru atrast nevienu rinoseptoplastikas pacientu, kam būtu piemērots identisks funkcionālais risinājums, savukārt citi pasaules ķirurgi iesaka izvairīties no šādiem risinājumiem iespējamo komplikāciju dēļ.
Nu jau ilgs laiks tiek ieguldīts izcila ķirurga meklēšanā, kurš varētu izņemt šo implantu, kā arī atgriezt vizuālo identitāti. Meklējumi nav sevišķi veiksmīgi, jo pagaidām neviens uzrunātais vai forumos rakstošais ķirurgs pasaulē neatbalsta šādu implantu ievietošanu, ar to nenodarbojas un attiecīgi arī nespēj to izņemt. Pagaidām visi ir atteikušies no revīzijas rinoseptoplastikas, liekot domāt, ka gadījums ir visai bezcerīgs pat priekš profesionālākajiem ķirurgiem.
Smaga psiholoģiskā trauma komplektā ar funkcionālām problēmām un neticību iespējai šo marasmu izlabot.

Pie Tatjanas Bogdanovas iesaku vērsties gadījumos, ja tev riebjas pilnīgi viss savā izskatā, nav ko zaudēt un skaidri zināms, ka sliktāk nebūs.
Gadījumā, kad ir uzklausīti vairāku ārstu (vēlams loru bez plastikas prakses) viedokļi saistībā ar diagnozi, jo, spriežot pēc citu pacientu atsauksmēm, funkcionālo problēmu iedvešana viņai darbojas kā pievilināšana operācijai. Apšaubu arī izvēlēto operācijas metodi. Vairums profesionālāko ķirurgu strādā ar slēgto metodi, savukārt viņai šāda nianses ir mazsvarīga. Neko par to nezinot, toreiz tam piekritu.

Vari mierīgi vērsties pie šīs ārstes arī gadījumā, ja tev mazāks deguns automātiski ir vienlīdzīgs ar labāks, ignorējot sejas formu un tās estētiskās vajadzībās. Ir jāsaprot, ko vēlies akcentēt savā sejā, un kādus nevēlamus akcentus radīs radikālas pārmaiņas.
Ja neredzi smalkas nianses, un ir svarīgs tikai apkārtējo vērtējums. Ja vēlies detalizēti nodot savu vizuālo vīziju ķirurgam un sagaidi spēju un vēlmi tajā ieklausīties, pareizi uztvert un izpildīt, bēdz prom daudz nedomājot.
Šis nebūs tas plastiskās ķirurģijas meistars, kurš spēs vai gribēs saglabāt pacienta individualitāti, veicot pavisam minimālas izmaiņas. Viņai nav svarīgi plastiskajā ķirurģijā tik ļoti svarīgie milimetri vai tava vizuālā pašapziņa.

Ļoti ceru, ka kādu šī sūdzība atturēs no naudas izsviešanas, lai izskatītos salīdzinoši pat sliktāk pats savā skatījumā. Iespējams tu neapzinies, ka tavs vizuālais paštēls salīdzinoši ar operācijas rezultātu, izskatīsies kā daudz labāka tevis versija, savukārt pēcoperācijas versija būs kā dārga parodija. Abas šīs versijas savstarpēji cīnīsies, un uzvarēs oriģinālā.

Ja tev kaut kas tomēr savā degunā patīk un nav vēlēšanās to mainīt, tas tāpat, visticamāk, tiks izpostīts. Kā nekā tieši viņa zina kā būs subjektīvi skaistāk, ignorējot stulbā pacienta vēlmes.
Tava seja tiks pārvērsta mākslinieciskā lidojuma improvizācijā, lai pēc tam tu varētu pie spoguļa analizēt šo oriģinālo ideju un domāt, kas ar to visu bija domāts. Tavas sejas vairs nebūs, toties varēsi apbrīnot šo jauno, netveramo mākslas darbu. Iespējams komplimentus izteiks arī tie, kuriem tavs oriģinālais izskats šķita neglīts.
Tik daudz iespēju, un tikai par 3000 eur (manā gadījumā var pieskaitīt tikpat un vēl priekš atkārtotas rinoplastikas) !
Bez šaubām, ir tā vērts. :)

Papildināts Rododendra 18.10.2021

P.S Rakstā ir parādījušās kļūdas, ar kādām teksts netika iesūtīts. :( Nezinu, kas Jums tur notiek. Atvainojos lasītājiem par šo nesaprotamo gļuku,

Komentāri (17)

MURAKAMI 18.10.2021

Nu jā esi nesmuka no dabas, dabu un vaino.
Dievs tevi tā ir izdomājis, ar to un dzīvo! xD

Rododendra 18.10.2021

Lūgums pieslēgt smadzenes pirms komentēšanas un sliktākajā gadījumā pārlasīt tekstu vēlreiz.

D Džigits2021 18.10.2021

Tas man atgādina par zobu protēzēm - lai cik sliktā sliktā stāvoklī ir dabīgie zobi, tie tomēr ir labāki par protēzi

Rododendra 18.10.2021

Jāpiekrīt, tomēr mēģinājumi kaunināt par izvēli nekādīgi neattaisno ārsta neprofesionalitāti. Šajā visā sfērā sastopami arī ļoti labi darbi. Latvijā gan tā mazāk. Cilvēki izmanto un turpinās izmantot šos pakalpojumus, tādēļ informētība ļoti noder.

Runājot par zobiem, ja jums nebūtu zobi, staigātu ar tukšu muti?
Nu un tāpat ar deguniem. Ja ir elpošanas problēmas, sanāk tad būtu jāmokās?

D Džigits2021 18.10.2021

Palūdzieties Dieviņam, lai apgaismo, ko ar šo haosu darīt tālāk

Rododendra 18.10.2021

P.S Vispār operācijas primārā jēga bija funkcionāla bet izskatās, ka izvēlaties to neredzēt.
Pēc Jūsu loģikas sanāk - ja esi ar kaut ko slims, tad nevaino nevienu bet slavē Dievu, kas izdomājis Tevi slimu.

Tie, kas nelasa sūdzību uzmanīgi, bet tikai grib spļaut aizskarošus komentārus par neglītumu mani pat neredzot, var 100% paklusēt.
Sūdzība paredzēta skaistām sievietēm (vai vīriešiem) ar izkoptu estētisko gaumi, kuriem ir svarīgs savs izskats un, iespējams, vēlas to uzlabot. Padomājiet ļoti ilgi pirms izvēlēties šo ārstu un atdod naudu par neko. Labāk iekrājiet vairāk un dodieties ārpus LV.

Rododendra 19.10.2021

Paldies, protams, par padomu, bet es nemēdzu sarunāties ar iedomu draugiem. ;)

M ManisaucAnna 03.11.2021

Bet vai latvijā ir kāds pie kā ir droši vērsties, lai gan veselību uzlabotu un plus nelielas korekcijas veiktu. Man dēļ saluztā deguna vienmēr it konstants sinusīts :(

Rododendra 04.11.2021

Laikam daudz kas atkarīgs no gaumes, prasībām un sevis uztveres.
Iespējams šī pati ķirurģe - lors (par plastisko es viņu nesauktu, jo tomēr jābūt mākslinieka redzei un skulptora talantam piedevām) spētu izlabot elementāras veselības problēmas, bet nu sarežģītākas - lūdzu nē. Nelielas korekcijas? Pilnīgi izslēgts. Viņai nav redze uz niansēm. Nonesīs visu ko vajag un ko nevajag tā pamatīgi.

Par citiem LV ārstiem nevaru spriest. Šī pat likās labāka par citiem, spriežot pēc atsauksmēm. Bonuss šķita, ka piedevām ir arī lors, jo tad vismaz degunam nepazudīs elpošanas funkcija. Neaizdomājos, ka iespējams viņa ir tikai lors, kas trenējas veikt plastiskās operācijas. Par citiem lasīju atsauksmes, ka pēc operācijas deguns ir ne tikai vizuāli izķēmots, bet arī neelpo. Vai Latvijā ir iespējams divi vienā? Plastikas meistars un labs lors? Es nezinu, ļoti šaubos.
Pozitīvās atsauksmes arī ir subjektīva parādība. Par šo pašu ķirurģi atradu pozitīvas atsauksmes ar bildēm.Vairums gadījumos nāsis izskatījās kā aizšūtas, ļoti neestētiski un nedabiski. Redzēju, ka, piemēram, Krievijā šādus darbus labo kā neveiksmīgas operācijas rezultātu. Vai darbs ir slikts, ja pacients ir apmierināts? Laikam nē, bet nu cik daudziem patiks šāds rezultāts?

Toreiz, kad meklēju ķirurgu, pēcoperāciju rezultāti pat nevienam nebija publicēti. Uzticību nevieš neviens. Kā nekā sfēra sarežģīta un rodas iespaids, ka viņi visi trenējas uz sliktas gaumes pacientiem, no kuriem dažiem arī paveicas atkarībā no situācijas (lieliski priekš viņiem pašiem. Pieredze taču kaut kā jāgūst!).
Lai veicas atrast īsto ķirurgu!

M ManisaucAnna 04.11.2021

Paldies :)

Z Zane Girgensone 10.12.2021

Vai varētu ar Jums autore sazināties epastā? Vēlētos uzzināt sīkāk nedaudz, jo arī bija saskarsme ar deguna operāciju.

Rododendra 10.12.2021

Uzrakstiet savu epasta adresi, aizrakstīšu.

ŠĪ portāla ziņojumos uzrādās, ka pienākusi no Jums ziņa. Ja tas tā tiešām ir, nav iespējams izlasīt ziņas tekstu. Kaut kas nedarbojas.

Z Zane Girgensone 11.12.2021

Jā biju Jums uzrskstījusi ziņu.
E-pasts: [slēpt]@gmail.com

Rododendra 16.12.2021

Aizrakstīju epastu. Saņēmāt? Cerams ziņa neiekrita spama folderī. 😃

I Irena2503 31.03.2023

Labdien. vai var ar jums sazináties pa epastu? ir jautājumi par rinoplastiku

Rododendra 13.04.2023

Labdien. Norādiet savu epastu, uzrakstīšu.

I Irena2503 03.05.2023

[slēpt]@hotmail.co.uk paldies

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes