Liellopu izsoļu nams - Neērta situācija

Pēdējā laikā ne viens vien saimnieks un arī es, esam saskārušies ar to ka dodoties uz izsoļu namu klātienē vērot izsoli un kā tiek nosolīti mūsu izaudzētie jaunlopi, atklājam ka lopu tur vienkārši nav, ne katalogā ne uz vietas. Izsole vēl nav notikusi un lopi jau ir pārdoti un aizvesti. Un kad tiek zvanīts un prasīts par svaru un cenu bieži neviens vispār neceļ telefonu vai atvieno zvanu parādot ka negrib skaidroties kur pazuduši lopi. Itkā jau nauda vienmēr tiek saņemta un ar to problēmu līdz šim nav bijis, bet tas ka viss tiek darīts aiz muguras saimniekam ar viņu nerēķinoties. Jā, ar to ka mēs atdodam izsoļu namam savus lopus, mēs nododam piekrišanu viņus tirgot, bet ka viņi tiek atdoti bez iespējas riskēt un iespējams nopelnīt lielāku cenu, tas nav pareizi. Uzskatu ka ja izsoļu nams vēlas bez izsoles notirgot lopiņus, sazinieties ar saimniekiem pabrīdiniet ka ir kas lopus paņem par tādu un tādu cenu un vai viņi grib atdot par tādu vai tomēr izsolē piedalīties. Savādāk nesmuka situācija sanāk. Es braucu no kurzemes lielu attālumu uz izsoli bet izrādās ka mani lopi jau ir notirgoti un iespējams par zemāku cenu kā līdzvērtīgi.

J

A ai ai 08.12.2017

Nu tā varētu gan būt, jo dīvaini likās, ka pāris dienas pirms izsoles aizvedām kaimiņa lopus un redzējām, ka atbrauca vieglā automašīna ar lietuviešu numurzīmi, izkāpa švītiņš, kas uzvilka darba zābakus, jaku un paņēmis flakonu ar krāsu iegāja pie lopiņiem. Tiešām radās jautājums-vai tad viņš iezīmē lopus jau pirms izsoles, tādā veidā radot interesi arī citiem izsoles dalībniekiem?