LBK - budžeta vietas

Varu dalīties savā pieredzē, kas robežojas ar "neiestāšanos" budžeta grupā. Tā kā es dzīvoju ārzemēs, pretendēju uz tālmācības programmu. Pēc testa aizpildīšanas man tika paziņots, ka esmu ieskaitīta un man atsūtīja līgumu ar tā pielikumu un rēķinu par pēdējo semestri. Izlasot līgumu un līguma pielikumu, es konstatēju, ka budžeta vietas ir blefs, jo abos šajos dokumentos nav neviena punkta, kas juridiski apstiprinātu faktu par iespējām iegūt budžeta vietu ilgtermiņā. Bez tam man radās arī citi jautājumi, tostarp arī par līguma laušanas iespējām, jo pretendējot uz budžeta vietu man bija svarīgi to noskaidrot. Es nosūtīju atbildes vēstuli ar saviem jautājumiem un tai pievienoju neparakstītu līgumu un tā pielikumu, kuros izcēlu man neskaidros punktus (it kā loģiski, jo personīgi ierasties un apspriest tos es nevaru). Atbildi es gaidīju nedēļu - nesaņēmu, uzrakstīju atkārtotu vēstuli. Tikai pēc pusotras nedēļas LBK sekretāre uz manu vēstuli atbildēja divos teikumos, ka viņa nepaspēja man atbildēt un ka līguma punkti netiek mainīti, ignorējot pārējos manis uzdotos jautājumus, kas nebija saistīti ar līguma punktu maiņu. Saņemot šādu atbildi bez jebkādām elementāras pieklājības frāzēm, es biju pārsteigta, ka izglītības iestāde, kas sevi pozicionē kā elitāra augstskola var tā rīkoties. Un runa pat vairs nav par budžeta finansējumu, bet par attieksmi kā tādu. Es varbūt arī izvēlētos maksas studijas, ja būtu pārliecinata par šīs "augstskolas" sniegtajām iespējām. Diemžēl es sapratu, ka šai mācību iestādei prioritāte ir peļņa, tādēļ studiju pieteikumu atteicu. Novēlu veiksmi tiem , kas LBK studē, bet man pietika ar "neiestāšanos" šajā mācību iestādē.

I

V vinifreds 23.07.2012

Labdien ! Kurā valstī Jūs dzīvojat...

J Jevgenijs 27.03.2013

Ļoti noderīgs komentārs augšā!

Viss uz 100% atbilst, mums bija tieši tāda pati situācija, tikai diemžēl esam jau studenti. Parasti jau tie studenti iet, lai tik dabūt kādu diplomu un neņem vērā visu šo blefu.. kur jebkurš pieaudzis cilvēks, izlasot līgumu, sapratīs - ka tas ir "kantoris", kas taisa konveijeri..