Latvijas Biznesa Koledža - Neiesaku nevienam.

Lasīju daudzas sūdzības par šo iestādi, tāpēc izdomāju pievienot arī savu pieredzi.
Iestājos " budžetā " aizpildot testu internetā, uzaicināja ierasties parakstīt līgumu, atnācu iedeva līgumu parakstīt parādīja uzreiz vietu kur jāparakstās, pateicu, ka sākumā gribu izlasīt kaut arī tās ir 3lpp no abām pusēm smalkā datorrakstā. Atradu punktu, ka jāmaksā 197 vai 297 Ls ( neatceros vairs ) par pēdējo semestri un ja noturies budžetā līdz pēdējam semestrim tad to naudiņu atgriež. Tā kā es vidusskolu pabeidzu ar vidējo 8,6 , tad uzskatīju, ka budžetā spēšu noturēties, tāpēc samaksāju naudiņu. Biju iestājusies arī RTU, kur arī tiku budžetā, tikai nevarēju izlemt kurā iestādē turpināt mācīties. Pa dienu mācījos RTU, pa vakariem LBK. Septembris ievilkās, jo mācības sākās tikai septembra vidū LBK.Tikko sāku mācīties uzreiz sapratu, ka tur ir briesmīgi. Atnāc vakarā uz lekciju, visi gaida pie durvīm pasniedzēju, administrācija neko nezina un pēc pusstundas gaidīšanas pasaka, ka lekcijas šodien nenotiks. Tad viena pasniedzēja uzreiz pateica, ka budžetā nāksmajā semestrī neviens nepaliks, ka lai mēs lieki necerot, jo ir gandrīz neiespējami visos kontroldarbos un eksāmenos dabūt augstākas atzīmes par 8, tiklīdz kontroldarbā dabū 7 tā tu vairs netiksi budžetā nākamajā semestrī. Izvēlējos turpināt mācības tikai RTU un uz LBK vispār vairs nerādījos, pagāja semestris, sesija un janvārī man atsūta vēstuli, ka esmu parādā pāri 500ls un, ka viņi taisās nodot mani parādu piedzinējiem. Sūtīju epastu, lai paskaidro, kādā veidā esmu pārcelta nākamaja semestrī, ja neesmu vispār apmeklējusi koledžu un nevienu eksāmenu neesmu kārtojusi, īsti vairs neaceros ko viņi atbildēja, bet atceros, ka rakstīja, ka man ir jāmaksā, ilgi sarakstījos ar kaut kādu sievieti. Tad ierados koledžā, par manu situāciju visiem protams pirmā dzirdēšana un ar ko es esmu sarakstījusies nevienam nav ne jausmas. Izstāstīju atklal visu situāciju, pateicu, kā tas ir iespējams, ja esmu divas nedēļas tikai nākusi uz lekcijām tad pusgadu nerādījusies, nevienas ziņas, ne epasta vēstules no LBK pat neesmu saņēmusi un tagad pēkšņi mani nodod parādu piedziņas procedūrai, beigās man pateica uzraksties iesniegumu, ka vēlaties, lai jūs atskaita un viss. Tā arī izdarīju un neko nesamaksāju.Tagad pēc 3 gadiem domāju, ka varēju pieprasīt atpakaļ arī 197ls, jo tie bija domāti pēdējam semestrim, bet tā kā es viņu neizmantoju, tad tīri teorētiski viņiem bija jātmaksā man tā summa.
P.s. Redzēju, ka daudz sūdzību izdomāju pievienoties, lai cilvēki ir lietas kursā, kas tur notiek.

K

J ja? 24.08.2013

Un kā tad beidzās ar tiem Ls 500? Piedzina?
Un samaksāto naudu jau nu gan nevarēji atgūt, jo nenoturējies budžetā, jo vnk negāji uz studijām. Nevienam neziņojot, aizņēmi nelietderīgi budžeta vietu, kur vrb cits cilvēks to vairāk bija pelnījis. Fui, ka cilvēki tā rīkojās.

S sjava 28.08.2013

Gadi iet, bet sistēma Biznesa Koledžā nemainās. Acīmredzot tur visi aizpildot testu mājaslapā to nokārto un tiek uzaicināti uz koledžu parakstīt līgumu. Es arī savulaik uzķeros. Pēc vidusskolas beigšanas bija vidēja balle augstāka par 8.5 un biju pārliecināta, ka palikšu budžeta, pirmā semestra beigās vienā priekšmetā bija 7, un man pateica, lai mēginu pēc viena semestra uzlabot rezultātus, lai būtu ne mazāk, ka 8 priekšmetos. Tad sapratu, ka tā ir laika šķiešana. Izņēmu dokumentus, protams ne par kādu naudas atgriešanu 197Ls apmērā nevarēja būt ne runas. Labi vismaz, ka VID atgrieza 25% no pamatsummas. Laikam tāda ir mūsdienu izglītības stratēģija - izvilkt pēc iespējas vairāk naudas no studentiem.
P.S Pēc tam gribēju iestāties citā augstskolā, un tā kā pa semestri biju nokārtojusi diezgan daudzus priekšmetus Biznesa kolēdža, aizgāju palūgt to izrakstu, bet izrādās, ka viņš maksā naudu, un ja nemaldos 150LS, pateicos par laipnību un aizgāju projām - labāk tad no jauna visu nokārtot, nekā vēl maksāt šai koledžai. Visu Cieņu - bet labāk neeiet tur mācīties. Visur ir tās reklāma, liela ažiotāža - bet pirms iestāties - tomēr palasiet atsauksmes. Es to diemžēl laicīgi neizdarīju...

K Kpetersone 29.08.2013

Tadamts - man vidējā bija 8, 6, bet man atestātā bija viens 7, tāpēc arī man bija jāmaksā.
Ja ? - "budžeta" vietās tika pilnīgi visi studenti, kas mācījās manā grupā un nebiju vēl satikusi nevienu, kas nebūtu tur "budžetā" pirmajā semestrī ticis aizpildot testu. Tā ka šos pekstiņus man te nevajag, ka es kāda vietu aizņēmu.

M Mencis 05.09.2013

Ka man liekas, tas ir diezgan muļķīgi mācīties LBK un RTU tajā pašā laikā. Bija labāk, ja tu stūdejis tikai vienā universitātē. Un LBK ir laba izvēle. Gribu teikt, kā es arī biju budžetā, un man viss gaja forši. Tāpēc, ja kāds grib lai viņam būtu laba izglītība, nepieciešami mācīties tikai veina universitāte. Un vajag strādāt, nevis domāt :"tā kā es vidusskolu pabeidzu ar vidējo 8, 6, tad uzskatīju, ka budžetā spēšu noturēties, tāpēc samaksāju naudiņu"

K Kpetersone 06.09.2013

Mencis - nu cik var taisīt tos profilus un paši sev reitingu celt, pasakiet man lūdzu ? Tava gramatika spiežas ārā katrā no taviem komentāriem un neatkarīgi no tā, kādu niku tu izmanto, tavs nemākulīgais latviešu valodas rakstības stils visur krīt acīs.

M morozs 16.09.2013

aizņēmi gan kāda vietu, mazā nejaucene.
a man patika, ka budžeta vieta vismaz pirmajā semestrī. citās augstskolā nedod ne pirmajā, ne pēdējā, līdz ar to arī tā sistēma pavisam neierasta, kas šeit.

B bogdanovich.e.78 16.09.2013

Ну начните уже думать головой! Что же вы ведётесь на всякую рекламу??? Там же даже ребенку понятно, что это РБК это разводилово, только чтобы затащить людей туда учиться. Если хотите нормальное образование, идите в университеты учиться. Или посмотрите хотя бы в интенете рейтинг высших учебных заведений Латвии. Там этого дурного колледжа даже в помине нету. Даже на самом последнем месте.

Agris B 16.09.2013

Elena766, в то же время бухгалтерия у них на высоком уровне. Много хороших отзывов, только вот отзывы позитивные для интернета, да и для человеческой натуры - не свойственны.

K Kpetersone 17.09.2013

Elena766, ja kogda postupala hotela na bjudzet popastj v LU na jurista, no nepopala. Potom uznala ob LBK i obradovalasj chto tam popala na bjudzet, no pomimo togo, ja postupila i v RTU, uchilasj odnovremenno v dvumjah tak kak nebilo silnogo doverie LBK nu i v konce kancov ostalasj v RTU uchitsa v bjudzete i zakonchila v bjudzete. Univer narmalnij, obrazovanie neplahoe chto nesravnitj s LBK jesle bi ostalasj.

M Meceslavs Bogdanovs 29.11.2016

Sveiki paldies par rakstu, ļoti saturošs un interesants. Gribētu ka papildinājumu pateikt ka ir ne valsts finanšu institūcija Cityfinances SIA. Ļoti daudziem vidējiem un maziem uzņēmējiem jau palīdzēja. Pietiek kaut ko minēt, sūti pieteikumu un sāc attīstīt biznesu. Vairāk informācijas mājaslapā www.cityfinances.lv