www.sudzibas.lv LBK/ Latvijas Biznesa Koledža Maldināšana par budžeta vietām

Eiropas Izglītības Fonds/Latvijas Biznesa koledža - Maldināšana par budžeta vietām

“Bezmaksas EIF/LBK siers”
2013.gada augustā manā pastkastītē atradu Eiropas Izglītības Fonda (turpmāk tekstā EIF) vēstuli par katra Latvijas iedzīvotāja iespēju saņemt EIF finansējumu 3000 EUR apmērā un budžeta vietu, lai iegūt augstāko izglītību Latvijas Biznesa Koledžā (turpmāk tekstā LBK). Lūgums pievērst uzmanību ES preču zīmei apkārt EIF nosaukumam, kas rāda iespaidu, ka tiek solīts kārtējs Eiropas fondu finansējums, kas ir maldinošs arī LETA un Izglītības ministrijas skaidroja internetā par to, ka EIF nav nekāda sakara ar ES fondiem, jo tas ir tikai un vienīgi LBK nodibinājums, jo vairāk – EIF dibinātāji ir LBK un tās valdes locekli.
Reklāmas vēstule sūta patērētāju uz LBK interneta mājas lapu, kurā savulaik prasa aizpildīt testu, “lai noteikt vislabākos, kuriem tiks piešķirts EIF finansējums”. Aizpildot testu, pēc kāda laika, konkrēti – 11.09.2013.g., es saņēmu LBK darbinieces un vienlaicīgi EIF un LBK valdes locekles Karīnas Goliusovas e-pastu - apstiprinājumu par to, ka es “nokārtoju pārbaudes eksāmenu un man piešķirts budžeta finansējums studijām Latvijas Biznesa koledžā”, pie tam e-pastā bija rakstīts, ka ja es līdz 16.09.2013.g. (5 kalendāro dienu laikā, ieskaitot divas brīvdienās!) neiesniedzu dokumentus un nenoslēdzu ar LBK līgumu, tad mana budžeta vieta tiks nodota citam Latvijas iedzīvotājam.
Ar prasīto dokumentu paku, ieskaitot 3 foto 3x4, sestdien (LBK darba laiks plkst.10.00-13.00), 14.09.2013.g. es ierados LBK reģistrēt savu dalību. Plkst.11.00. priekštelpā bija apmēram 100 cilvēku rinda un, kā man pasludināja, stundas laikā bija pieņemti tikai 3 cilvēki. Bija skaidrs, ka līdz plkst.13.00. 3 darbinieces mani pieņemt fiziski nevares un es nolēmu iepazīties ar studiju līgumu. Izradās, ka 20 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas ir jāsamaksā Ls197, ka arī budžeta finansējums tiek piešķirts tikai vienam (nav skaidrs, kuram!) studiju semestrim. Kā man mutiski paskaidroja LBK darbiniece pie lodziņa (cik saprotu – tā bija pati Karīna Goliusova), budžeta finansējums tiek piešķirts tikai tiem, kuru atzīmes visu studiju laikā pārsniedz 8 balles, kas jau ir pretrunā reklāmas vēstulei! Joprojām man nav skaidrs noteikums, ka “mani piešķirtais budžeta finansējums tiks nodots citam Latvijas iedzīvotājam, ja es nepaspēšu piereģistrēties līdz 16.09.”.
Es saprotu, ka lietas būtība ir ļoti vienkārša: LBK ar savu patērētāju maldinošo reklāmas vēstuli piesaista studentus MAKSAS apmācībai. Man jau ir 3 augstākas izglītības diplomi un attiecīga pieredze – es nebaidos no studiju darba un pūlēm, bet tajā pašā laikā ļoti labi saprotu, ka pasniedzēja atzīmes – vienmēr subjektīvas, ja tikai tas nav iegūtas Vienota valsts testa novērtējumā un attiecīgi pasniedzēji, kuri ieinteresēti nenovērtēt augstāk, kā 7 balles varbūt pat ar apdraudējumu pazaudēt savu darbu, ja novērtēs vairāk, nekad nenovērtēs studentu darbus uz budžeta finansējuma prasītiem 8,9,10 ballēm. Līdz ar to es pārtraucu laika tērēšanu EIF/LBK, bet neesmu pārliecināta, ka to visu saprot tie simti, kuri palika stāvēt LBK priekštelpā rindā 14.09. un vēl vairāki simti, kuri atnāks slēgt līgumu "bezmaksas studijām" turpmāk!

G Gurkovska 16.09.2013

Pagājušajā gadā ap šo pašu laiku LBK bija līdzīgs gājiens, lai gan nebija solīta Eiropas fonda nauda. Taču arī bija jāaizpilda anketa (itkā labāko pretendentu atlasaei), kas arī pats par sevi ir maldinājums. Jo anketu aizpildīju gan ar google palīdzību, par to arī godīgi atzinos! Un, neskatoties uz to, tiku "veiksminieku" sarakstā. Diezgan interesants gājiens, vai ne?
Un tiešām, ja šadām studijām piesakās >100 abiturenti un visi apmaksā paredzētos 197 Ls, tad nu patīkams piķis norauts vienas dienas laikā un tālāk dari ko gribi. Proooootams nav jāsaka, ka pat puse no šiem studentiem nepavilks studijas uz 8< !! Un attiecīgi tiem būs jāapmaksā pilna maksa par semestri (ja nemaldos 600-700 Ls).

L Lana2013 16.09.2013

Nav saprotans, kāpēc visi šo jautājumu tikai "virtuvē" - par to jāpaziņo sabiedrību, masu informācijas līdzekļus, kā arī PTAC. Un ja tā darītu visi, tad situācija nebūtu atkārtojama katru gadu. Mācību maksa tagad Ls420x2=Ls840 gadā.

K Kpetersone 17.09.2013

Lana2013 es piekristu soda sankcijām, bet sabiedrības informēšana izskatās, ka viņus neietekmē. Redzēju raidījumu pa "Bez tabu" par šo koledžu. Kaut kā neliekas vienalga, ka samazinātos viņiem tas studentu pieplūdums.

A Artix 25.11.2013

bet tajā pašā laikā daudziem tieši šis fonds ir piešķīris iespēju studēt bez maksas...

L Lana2013 25.11.2013

Cik cilvēku studē bez maksas? Uz manu vairākkārt uzdoto jautājumu atbildi no LBK (vai fonda, jo tie paši cilvēki:)) tā arī nesaņēmu! Man žēl tos, kuri neziņ par PTAC pieteikumiem tiesā sakarā ar šo jautājumu. Un visvairāk žēl to pašo LBK vadību: "dabūjam darot vai nedarot" un viņi "savu jau dabuja.

A Artix 02.12.2013

es tikko noskaidroju Infocentrā, ka bez maksas studē gandrīz 1000 studentu.. tas ir maz?

L Lana2013 02.12.2013

Cik jums maksa par šo LBK reklāmu, cienītājs? Ja tāda būtu patiesība, LBK arī tādiem, kā es, atbildētu laicīgi un dabūtu mūsu naudu (pieprasījums taču bija par “bezmaksas” apmācību samaksāt ap Ls200). Tagad, kad iet tiesas process, protams, jau var paspēlēties un dod dažiem arī bezmaksas apmācību. Kādā ir jūsu interesē rakstīt šeit un aizstāvēt LBK?