www.sudzibas.lv Latvijas Republikas Tiesībsargs Latvijas Republikas Tiesībsargs

Latvijas Republikas Tiesībsargs - Latvijas Republikas Tiesībsargs

Pagājušo gadu man tika piešķirts bezdarbnieka pabalsts uz 9 mēnešiem . Nosēdēju mājās 4 mēnešus. Tad manās acīs nokļuva sludinājums ka skolā nepieciešams remontstradnieks. Atsaucos uz sludinājumu jo šādā darba jau biju nostrādājis 5 gadus. Vinēju konkursā , pēc pārbaudes laika beigām līgums tika pagarināts. Nostrādāju 8 mēnešus , tad ar direktora rīkojumu tiku atbrīvots no darba par nosacītu sodāmibu padomju laikos ko saņemu būdams nepingadīgs ,par padomju sibolikas bojāšanu. Vērsos Tiesībsargā ar iesniegumu. Atbildi gaidiju pus gadu. Pa to laiku jau notikusi tiesa kur ari iesniedzu prasību. Tiesa manu atbrīvošanu atzina par pretiesisku un darba atiecības ar darba devēju pārtrauca ar šā gada 3 aprili. Divainākais ka tai pat laikā skolā strādāja cilvēks kas atsrādāja tiesas piespriesto sodu. Šādu atbildi es saņēmu no tiesībsarga skatit apakšā. No vēstules sapratu ka pats vien vainigs ka nelasu Latvijas Vēstnesi. Rodas ? ka intreses aizstāv tiesībsargs?

V

M marta kaķene 15.04.2013

Laikam jau tiesībsargam būs traucējis tas ka darba devējs 45 vidusskolas direktors, ir Rīgas domes deputāts no vienotibas tālis veismanis. No tisibsarga atbildes sapratu ka jalasa avize vestnesis, jaziņo bernu aizsardzibas centram. tik nesapratu vai ir parkāptas cilveka tiesibas. kartejā atrakstišanās.

P pēc ugunsgrēka 15.04.2013

???? vai tiesībsargs pats nepārkāpj tiesības, pus gadu nesniedzot atbildi? Dīvainā Latvija, pēc kaut kāda tur 2011 gada likuma skolās nedrīkst strādāt tehniskie darbinieki ar sodāmību, bet tai pat laikā skolotāji ar sodāmību skolā strādāt drīkst. Vai šai gadījumā netiek pārkāptas elementāras cilvēk tiesības?

S smīkņa 15.04.2013

Kurš teica, ka skolotāji ar sodāmību drīkst strādāt?

P Prokurors 16.04.2013

Tiesībsargam. Lai iegūtu informāciju par probācijas dienesta nodarbinātiem jums pat nav jāpaceļ pakaļas no krēsliem, tik vien kā jāuzraksta pieprasījums šim kantorim. Nevilšus rodas jautājums kādi ir tiesībsarga labie darbi? Kāda ir alga darbiniekiem un vadītājam Jansonam? Norādat ka nav darba inspekcijas slēdziena, bet ja paši atbildi gatavoja 6 mēnešus tad jau darba inspekcijai noteikti vajadzigs ir gads. Vispār jau cilvēks gribēja zināt jūsu viedokli. Kas iznāk ka lēnās Latvijas tiesas apsteidz Tiesībsargu un Darba incpekciju? Bruņrupuča cienīgi darba tempi.

M marmmons 16.04.2013

Aŗī škēle sava laikā jaungada runā izcēlās ar prātu, ka jātīra zobi un jāmācas angļu valoda. Tiesībsargs iesaka pirms dodies uz darba interviju izlasi Latvijas Vēstnesi. Nu, nu.

F fon zīverss 17.04.2013

Dīvaini pirms kāda laika tiesībsargs Rīgā bija salicis plakātus ar informāciju kādu informāciju darba devējs nav tiesīgs pieprasīt darba ņēmējam...

D Dr. Jur. 17.04.2013

Varu tikai pateikt, ka Tiesībsarga juristi nevadās pēc juridiskām normām, savus secinājumus izdara pavirši bez padziļinātas juridiskas analīzes.

To varu droši apgalvot, jo pats esmu jurists un esmu lasījis viņi atzinumu kādā darba attiecību lietā.

Tiesībsarga likumā noteikts, ka iesiegumu var izskatīt pat, cik atceros, līdz 2 gadiem. Tiesībsarga atzinumam nav juridisks spēks, jo tam ir tikai REKOMENDĒJOŠS raksturs. Varat to piekārt tualetē pie nagliņas.

D Dr . Aikāsāp 17.04.2013

Dr. Jur. Tad kādēļ mums tādi Tiesībsargi jāuztur? Cilvēks izrāda labu gribu un meklē darbu, kaut varēja turpināt saņemt vel 5 mēnešus pabalstu un visu vasaru jūrmalā dzert alu. Būtu vel piestrādājis nelegāli un dzīvotu cepuri kuldams. Nezinu vai šāda valsts politika veicina atgriešanos darba tirgū. Ņemot vērā ka remont strādnieks skolā uz rokas saņem nepilnus 200. Vai vispār jēga strādāt ja tevi var atlaist par padomju laiku grēkiem? Tad jau drīz sāks laist vaļā par to ka biji pionieros?

D Dr. Jur. 17.04.2013

Nav pamata mums uzturēt Tiesībsargu. Tiesībsarga funkcija ir vairāk vai mazāk reprezentatīva, tā teikt, lai pabiedētu darba devējus.

Būtu gari, ja es te uzskaitītu visas manis novērotās nepilnības, taču varu droši apgalvot, ka Tiesībsargam vajadzētu pielikt pūles un meklēt kompetentus augsta ranga juristus, nevis jur. fak. studentus, kas pat man nevarēja atbildēt uz pirmkursnieka jautājumiem. Kad jautāju Tiesībsargam, kāpēc tur strādā tik neprofesionāli juristi, tad man atbildēja, ka tas ir saistīts ar kapacitātes trūkumu. Tad ieteiktu tādu pussprāgušu suni nošaut, lai nemocās.

Z Zinātāja 04.09.2013

Bet kopumā viss ir noradīts un ir pareizi.

Pirmkārt, mums te īsti nav redzams Zigmāra iesniegums, tādēļ grūti visu izprast vai Tiesībsargs sniedza atbildi uz visiem jautājumiem un par ko īsti Zigmārs sūdzējās Tiesībsargam. Jo Zigmārs sūdzējās arī Valsts darba inspekcijai, kas atzina, ka darba attiecības ir pārtrauktas likumīgi.
Otrkārt, tātad ir Likums, kas paredz, ka cilvēki ar sodāmību nevar strādāt skolā, kur ir mazi bērni un es tam piekrītu.
Treškārt, iepriekš par šo Likumu nezināji, bet tagad zini un ņem vērā. Pagātni izdzēst nevar. Skolas direktors vienkārši to pārbaudīja vēlāk... Pagātne ir pagātne, bet nu jāmeklē darbs citur.
Ceturtkārt, varēji noalgot Juristu, kurš tev par naudu visu šo pastāstītu. Tiesībsargs tev to pastāstīja par brīvu.
Piektkārt, vai Jūs maz varat iedomāties, cik daudz tādu Jāņu un Pēteru, kas ik dienas raksta sūdzības par visādām muļķībām un nemuļķībām un uz visām ir jāatbild... Atbildē vismaz bija atvainošanās par kavēšanos.