www.sudzibas.lv Latvijas Pasts Piegādes process un apkalpošana

Latvijas Pasts - Piegādes process un apkalpošana

Rakstu kā Kurzemes rajona iedzīvotājs, rakstītais attiecas uz pieredzi ar pasta nodaļu Slokas ielā 60.

1) Sīkpaku apziņošanas un piegādes process ir neprecīzs. Pavēstēs pēdējā laikā ir rakstīts, ka paku var saņemt tikai nākamajā dienā (kādēļ gan nesūtīt pavēsti tad, kad iespējams to jau saņemt?). Šodien (pirmdiena) 16:10 nevarēju saņemt paku, par kuru pavēste atnāca piektdien, un uz kuras bija norādīts, ka varēs saņemt šodien no 16:00, jo "pastnieks vēl kaut ko nav paspējis izdarīt".

2) Latvijas Pasta Internet vietnē http://www.pasts.lv/lv/aktualitates/abonesana/paradresacijas_un_anulesanas_kartiba.html rakstīts "Pretenzijas Latvijas Pasts pieņem tikai rakstiskā veidā jebkurā pasta nodaļā. Pretenzija jāiesniedz uz speciālas veidlapas, ko var saņemt jebkurā pasta nodaļā." Pasta nodaļā man teica, lai rakstu uz papīra lapas brīvā formā un tad vedu uz nodaļu iesniegt.

3) Rindās ir bijis jāstāv ar mazu bērnu uz rokām, un šādiem gadījumiem nav piemērota pieņemšana bez rindas. Žēl. Reizēm gan gadās, ka citi cilvēki ir saprotoši un piedāvā iet bez rindas.

4) Reizēm sīkpakām, kas izņemtas ne ilgāk kā nedēļas laikā no pavēstes saņemšanas nākamajā vai pat aiznākamajā dienā pēc izņemšanas mēdz atnākt atkārtots aicinājums tās izņemt. "Teicami" noregulēts process.

5) Ir gadījies, ka rindā ir 7 cilvēki, vienai darbiniecei ir lodziņā "atvainojiet, jūs apkalpos blakus", divas strādā, un tad viena no šīm divām uzliek arī savā lodziņā "atvainojiet, jūs apkalpos blakus" un sāk kārtot papīrus. Iespējams, ka viņa aizpilda atkārtotos uzaicinājumus sūtījumiem, kurus šajā dienā cilvēki vēl tikai izņems (ja izstāvēs rindu), un kurus pastnieks atgādās nākamās dienas vai divu laikā, izniekojot savu darba laiku un papīru. Man savukārt - zaudētas vismaz 20 minūtes ar bērnu uz rokām.

6) Tas, ka nevar norēķināties ar bankas karti, protams, ir tehniska atpalicība. Pat centrāltirgus stendos daudzviet ir tāda iespēja.

Es tāpat kā vismaz miljons citu Latvijas iedzīvotāju ar nodokļiem Latvijas Pastam maksāju algas, kā arī sedzu infrastruktūras uzturēšanu un attīstīšanu. Pretī sagaidu apkalpošanu, kas ir precīza, savlaicīga un neaizņem daudz laika.

Mani ierosinājumi:

- papildus esošajai kārtībai izvēles veidā piedāvāt elektronisku apziņošanu, kas uzaicinājumu atsūtītu kā īzsiņu vai e-pastu ar kodu, kuru uzrādot var saņemt preci. Mūsdienās šādas sistēmas (SMS/e-pasta vārteja no uzskaites sistēmas) vairs nemaksā miljonus.
- izveidot iespēju iesniegt sūdzības elektroniski, autorizējoties ar savas bankas MobilaisID vai eParaksta rekvizītiem. Tādas sistēmas jau darbojas eRiga.lv un latvija.lv portālos, pieņemu, ka konkursa kārtā var vienoties par identiskas funkcionalitātes pievienošanu arī Latvijas Pasta sistēmai.
- uzlabot apkalpošanas kvalitāti Slokas 60 filiālē, izvērtējot darbiniekus balstoties uz iesniegtajām sūdzībām.

Sagaidu šādas sistēmas ieviešanu līdz nākamā gada beigām, bet tikmēr došos iegādāties papīru rakstveida iesniegumam.

Sagaidu izvērtēšanu un atbildi par katru no sūdzības punktiem atsevišķi.

Paldies par tām reizēm, kad esmu apkalpots ātri un savlaicīgi. Diemžēl tādu ir bijis tikai ~60% no kopējām.

Ar cieņu,

Jānis Irbe

P

donna b 17.09.2012

"Sagaidu šādas sistēmas ieviešanu līdz nākamā gada beigām". Tiešām? Un ja nesagaidīsi? Tad boikotēsi Latvijas Pastu un pārcēlsies uz Igaunīju? LP var bez Tevis izdzīvot, bet tu bez LP - nē! Tāpēc kā tā ir VALSTS MONOPOLĪJA. Un ja LP tevi neapmierina, tad izmanto piem. DHL un maksā 3 Ls vietā 30 Ls. Man arī krīt uz nerviem LP dažas prakses, bet kā šeit tiek uzstādīti ultimātumi ir vienk. smieklīgi.

P PRTG 17.09.2012

Donna b, paldies par komentāru. Ultimāts pēc definīcijas nozīmē draudus vai iespējamu sankciju ietvērumu. Manā komentārā ir rakstīts vienkārši "sagaidu", kas drīzāk nozīmē labticīgu, uz sadarbību vērstu attieksmi. Es to izsaku es kā nodokļu maksātājs, tātad iestādes klients ar visām no tā izrietošām tiesībām.

Ko iesākšu, ja nesagaidīšu, izlemšu tad, kad tas būs nepieciešams.