Latvijas Ģimenes Centra izdevniecības žurnāli "Šūpulītis", "Mazulis", &qu - "LABDARĪBA"

Nāciet strādāt uz LĢC un uzzināsiet, ko nozīmē LABDARĪBA. Nevis īpašnieces Anitas Plūmes labdarība jums, bet jūsu labdarība Anitai Plūmei. Aizmirsīsiet, ka nācāt strādāt, lai nopelnītu savai ģimenei, jo algu nāksies ziedot Anitas Plūmes ģimenītei.

Anita Plūme ir ieguvusi maģistra grādu psiholoģijā un savas zināšanas meistarīgi pielieto biznesā, saskarsmē ar darba ņēmējiem. Ne jau par sapratni un iejūtību ir runa, tās viņa pārdod tikai par lielu naudu psihoterapijas seansos. Runa ir par to, kā manipulēt ar darba ņēmēju, kurš iedomājas uzprasīt atalgojumu par padarīto darbu. Jau fakts vien, ka Plūme ir parādā vismaz 20 000 Ls izdevniecības bijušajiem un esošajiem darbiniekiem (katram 400-2000), liecina par viņas talantu.

Pamatmetodi sauc "Ak, mēs nabadziņi!".
Anitas Plūmes īpašais darba līgums (ja tāds vispār tiek piešķirts) paredz pirmo algu saņemt pēc 2 nostrādātiem mēnešiem. Kad ilgi gaidītā diena ir pienākusi, Plūme to it kā nepamana, lai lieki netracinātu. Jūs pacietīgi nogaidat vēl dažas dienas, bet, kad joprojām nekas neliecina par atalgojuma uzrašanos, jūs saņematies un uzprasiet Plūmei: "Vai gadījumā nebija algas diena?", viņa paveras uz jums ar nevainīgām actiņām kā Runcis Zābakos no filmas "Šreks" un, maigi smaidot, saka: "Jā, bija pirms nedēļas, bet mums pagaidām ņav ņaudiņas." Šī sejas izteiksme ir tik aizkustinoša (trenēta pie spoguļa kopš pirmās jūsu darba dienas, jo nebija jau paredzēts maksāt, bija tikai nojauta, ka jūs painteresēsieties par algu, un vajadzēja būt gatavai). Jums Anitas paliek žēl un jūs saprotat, ka viņai jāpalīdz, metaties darbā vēl sparīgāk, izdarot papildus lietas par velti (uzlabojat dizainu, piedāvājat idejas), lai žurnālam ienāktos naudiņa un visiem būtu labi. Un naudiņa tiešām ienāk, jo žurnāls ir uzlabots. Bet finansu direktore ir Anitas meita Elīna Kreicšteina, līdz ar to naudiņa tiek godīgi iedalīta Plūmju ģimenītei. Ja jūs spējat pierādīt, ka naudiņa jums tomēr ļoti vajadzīga (bez pierādījumiem nesanāks), Plūmes tomēr jums iedod 50 Ls, jo bērnu jūs jau labu laiku sūtat uz skolu bez biļetes ar padomu: "Ja kontrole noķer, saki, ka mammai firma nesamaksāja algu."

Kādu periodu Plūmju ģimenīte pieļāva kļūdu un pieņēma darbā finanšu direktoru no malas. Izdevniecībā ienācās viena naudiņa, un direktors to izdalīja pa drusciņai apkrāptajiem darbiniekiem. Tad nu Plūmes saprata, kādu kļūdu pieļāvušas. Ienācās otra naudiņa, un Plūmes to veikli izgrāba, pirms direktors paspēja izšķiest algās. Tā nu meitai nācās atkal pārņemt finanšu direktores funkcijas. Nevar jau svešiem uzticēt ģimenes dārgumus.

Kadru mainība LĢC notiek pēc plāna. Parasti pēc 1-2 nostrādātiem mēnešiem darba ņēmējs saprot, ka darba devējs netaisās pildīt līgumā paredzētās saistības — maksāt algu, un pārtrauc darba attiecības (tā tas bija paredzēts, lai izvairītos no maksāšanas). Plūme, īsti nesaprotot jūsu aiziešanas iemeslus un, piesaucot(!!!) Dievu(!!!), atvadās no jums ar vārdiem: "Lai Dievs Jums piedod to, ka nevergojat man par velti!" (vārdi nedaudz mainīti, bet doma tieši tāda). Varbūt Dievs kādreiz noliks Plūmi tādā finansiālā stāvoklī, kādā viņa noliek savus vergus, dots devējam atdodas (ceru, Dievs lasa un glābs viņas dvēseli). Tiem, kas uzticīgi kalpo vēl pāris mēnešus, Anita iebaro dažus latiņus, bet kopējais līguma saistību parāds izaug līdz 1500-2000 Ls. Tad arī jūs beidzot pametat šo midzeni.

Tiem, kas nāks uz LĢC strādāt par pavāru, jāzin, ka nostrādāsiet tik ilgi, cik atļauj jūsu uzkrājumi, jo par jūsu sagādātajiem produktiem maksās tikai kafejnīcas apmeklētāji. Plūme katru dienu atnāks uzkrāmēt lielu porciju uz jūsu rēķina. Kad jums tomēr apniks barot Plūmi un konferenču dalībniekus no saviem iekrājumiem, jūs pametīsiet darbu dienas vidū, grūtnieces LĢC privātajā klīnikā paliks bez vakariņām (tas ir jāzin grūtniecēm, kuras nāks dzemdēt). Konkrētajā gadījumā zupu vakariņām uzvārīja medmāsa, bet kas zin, kā būs nākmreiz.

Ja nāksiet strādāt par redaktoru, jūs atradīs nedēļu pirms žurnāla nodošanas. Tā kā iepriekšējais redaktors būs aizgājis pēkšņi "bez jebkāda iemesla", tad Plūmei vajadzīgs laiks, līdz atrod nākamo. Jūsu pienākums — sadalīt tēmas žurnālistiem un nedēļas laikā pabeigt žurnālu. Žurnālisti atteiksies rakstīt, jo viņiem attiecīgi nav samaksāts par iepriekšējiem rakstiem. Bet vainīgs būsiet jūs, jo netiksiet galā. Žurnāla nodošanas datumu, kā parasti, pārcels un rakstus savāks no arhīva vecajiem numuriem, bet par sodu no jūsu neesošās algas atvilks 70%, un solīs (Plūmes ir solījumu meistares), ka atlikumu saņemsiet pēc 3 mēnešiem, kas, protams, nenotiks. Bet, ja jūs atļausieties paust neapmierinātību, par atalgojumu nevar būt ne runas. Par nepaklausību jūs tiksiet izsvītrots no algu saraksta.

Ja jūs nāksiet strādāt par maketētāju-mākslinieku, jūsu pienākumos ietilps izlasīt visus tekstus, piemeklēt attēlus atbilstoši saturam, apstrādāt tos, samaketēt, uztaisīt reklāmas un pašreklāmas, sagatavot printfailus, pārbaudīt tipogrāfijā sagatavotos izklājumus — viss, kas nopietnās izdevniecībās tiek sadalīts uz 2-3 cilvēkiem. Par 112 lpp. apjomu žurnālos "Šūpulītis"+"Mazulis" līgumā alga ir paredzēta mazāka nekā par 80 lpp. "40+". Dīvains sadalījums, bet tam nav nozīmes, tik un tā nesamaksās. Ja ir iespēja, strādājiet mājās, jo jebkurš dators būs ātrāks nekā izdevniecības grausts, kuru speciālisti iesaka izmest. Uz tā nāksies strādāt 10-14 stundas dienā, ieskaitot brīvdienas. Materiāli pusžurnālam tiks iedoti pēdējās 3-5 dienās. Kad jūs vakaros ap 22:00-24:00 iziesiet no Ģimenes Centra ēkas, apsargi būs neapmierināti, jo gribēs gulēt (arī viņiem kavē algu uz nenoteiktu laiku). Izlaižot laukā, teiks:"Jums gan laikam daudz maksā, ja tik ilgi strādājat!" Tagad jūs zinat, apsargi, ka tobrīd strādāju par velti. Arī es to uzzināju tikai vēlāk.

Nāciet strādāt uz Latvijas Ģimenes Centru! Tā būs jūsu labdarība Anitai Plūmei. Lepnas mašīnas un plaši īpašumi jau ir iegādāti, pateicoties sakrātajām darbinieku algām, bet gribas vairāk. Pietrūkst vēl jūsu algas. Nedomājiet tik šauri, tikai par savu ģimeni. Nāciet, ziedojiet Plūmju ģimenītei!

A apkrāptie 10.01.2010

Beidzot!!! Cilvēki, kas zin šo paranormālo parādību — Plūmes! Sveicināti, kolēģi, kurus varbūt nepazīstu, ja mūsu "divmēnešu darba stāžs" šai kantorītī nav sakritis vienā laikā. Ienācu portālā, lai brīdinātu cilvēkus par krāpniekiem, bet saņemu "suņu rejas" no O, visgudrajiem (piemēram, Santamanjana), kam visi ir idioti un stulbeņi, bet iedomājas, ka sniedz ģeniālus padomus. Tādi lai paši tiek galā ar problēmām galvā. Bet mēs ex-darbinieki šai portālā varētu apvienoties un rīkoties. Kā lai citādi apvienojas, ja lielākā daļa viens otru nav redzējuši. Arī ar "rozīnītēm" varam padalīties. Biju dzirdējusi, ka smadzeņu skalošana ir neatņemama redaktoru apstrādes sastāvdaļa, jo Plūme labāk piekto reizi ieliek savu rakstu nekā pieņem redaktoru idejas. Par dizainu pretenzijas nebija, tāpēc manas problēmas sākās tikai pēc tam, kad pieprasīju algu. Kad pateicu: "no rīta alga, vakarā faili", mani palūdza atstāt telpas. Atsauca speciālistus izrakāt datoru, lai atrastu failus bez manis, bet atrada manis atstātu lapu ar vārdiem "gaidu algu". Zvanīja Plūme, draudēja, bet es prasīju to, kas man pienācās pareizā secībā. Zvanīja Elīna, saka: "naudas nav, atdod failus tāpat". Saku: "pārdodiet mašīnu, samaksājiet cilvēkiem parādus". Viņa saka, ka latviešiem skauž viņu manta. Nu nezināju, ka mana alga bija paredzēta mašīnas līzinga apmaksai.

I Inga Jēruma 10.01.2010

Mamma, kas "putām uz lūpām" aizstāv Plūmi, droši vien pati Anita arī ir!

Pastāstīšu savu pavisam svaigo pieredzi ar šo t.s. žurnālu 40+.
Uz decembra numuru man pasūtīja sarunu ar Juri Rubeni par Ziemassvētkiem. Juris bija slims, noorganizēju sarunu ar Lielbritānijas luterāņu bīskapi Jānu Jērumu-Grīnbergu un Juri Cālīti. Intervija notika, materiālu aizsūtīju redaktorei Guntai Barbānei (vēl viena apkrāptā!). Fotogrāfs, visus darbus atlicis, atnāca un nofotografēja abus intervējamos. Pēc tam man paziņo, ka decembra numurs vispār neiznāks, jo nav savāktas reklāmas. Viss darbs par velti un honorārs, ko biju novēlējusi Zvanniekiem (naivā cerībā, ka ziedojumu šī plūmīte neuzdrošināsies nesūtīt; ka man nesamaksās, tas jau skaidrs, viens honorārs jau stāv neizmaksāts.)
Tas, ka šī persona darbojas lauciņā, no kura viņai nav ne mazākās jēgas, t.i. - žurnālistikā, ir viena nelaime. Daudz sliktāk, ka šai "psihoterapeitei" nav sajēgas arī par tādiem jēdzieniem, kā gods, sirdsapziņa, atbildība, cieņa pret otru cilvēku. Ko viņa var iemācīt ģimenēm? Vienīgi to, kā labāk citus apčakarēt. Bet priekš tā jau mums sēž 100 gudras galvas un vēl valdība piedevām!
Laimīgu visiem Jauno gadu un neuzraujieties tik stulbi, kā uzrāvos es!
Ar cieņu,
Inga Jēruma

I Inese 10.01.2010

Kaut kas tāds jau ir vairākkārtīgi dzirdēts. Vai nebija kāda, , ķibelīte" ar nodokļu maksāšanu šitai kundzītei?!, , Apkrāptie", ejiet tālāk, nepadodieties! Visu rakstiski, bet citās iestādēs. Lai Jums veicas!!!

K kengurs 10.01.2010

zel apkrapto ...patiesam, bet tadas Plumites deretu vienreiz pasas apcakaret, cik tad labi vinas justos

S Sarmiite 10.01.2010

Paldies arii manaa vaarda, ka kaadam ir sanaacis uzrakstiit par shii kantora cuuciibaam! Gaidam (visi, kam kantoris paraadaa) darba inspekciju tagad, cerot, ka kaadreiz atguusim no LGJC vismaz dalju savu algu un honoraaru!

Un es galiigi neesmu lielaakaa zaudeetaaja, man honoraaros Pluumju duets ir paraadaa tikai nedaudz vairaak par 150 latiem.

Shuupuliiti un 40+ gan iesaku nepirkt tiem cilveekiem, kas neveelas atbalstiit meliigas un kraapnieciskas uznjeemeejas, no kuram viena veel atljaujas saukties par psihologji. :(

S Smaida 10.01.2010

Pati esmu stradajusi LGC un zinu ka Plume izturas pret darbiniekiem. Viss ieprieksejais pasakums ar Finansu policiju u.c. iestadem, loti viegli un atri noklusa. Noteikti kadam toposas grutnieces viram, augsta amata, tika piesolitas bezmaksas dzemdibas sava klinika. Kad pirmo reizi iet pie vinas uz darba parrunam, saldaka un milaka attieksme nav dzirdeta. Viss bus tik labi, nekad neticas bridinajumiem, ka Plume nemaksas algu. Bet lidz ko ir jaizmaksa alga, ta vina parversas par furiju.
Izskatas, ka komentetaja mamma ir kada Anitai Plumei loti tuvu stavosa persona, kas vinu tik loti censas aizstavet. Nu neesmu es dzirdejusi, ka kads tur butu loti apmierinats darbinieks. Par tik lielu kadru mainibu nav dzirdets neviena cita uznemuma. Un mes visi labi zinam, ka tur pastav dubulta gramatvediba.

J Jolanta 10.01.2010

Man interesē darba līgums kāds tiek noslēgts. Noteikti tas ir uzņēmuma līgums, citādi nevarētu tā cilvēkus vazāt aiz deguna. In teresanti, bet apsargiem tāds nevarētu būt. Un kur ir VID un VDI?
Te gan ir labs lauciņš, kur paplosīties, nevis kratīt mazas piparbodītes ar vienu darbinieku.

E ee 11.01.2010

Tam, ka raksti daudzos Šūpulīša numuros ir vieni un tie paši, piekrītu par 100%. Nožēlojami...

S SS 11.01.2010

Tautai ir jazin savi "varoni". Paldies raksta autoram par bridinajumu.

A apkrāptie 11.01.2010

Kādēļ Plūme neraustās no tiesas? Pakonsultējos ar juristi, viņa uzreiz pateica, ka dokumentu izskatīšana izmaksā 25 Ls un katram individuāli, nevis kolektīvi, pārējais process ap 300 Ls katram. Kuram pēc darba pie Plūmēm tāda nauda? Tomēr viens kolēġis iesāka tiesas procesu kopš septembra- oktobra, kas joprojām ilgst, pateicoties mūsu valsts birokrātijai. Arī VID gaidām. Iepriekš pieminēju, bija cerība uz finašu direktoru. Pēc aprēķiniem, ienākošā nauda no abonēšanas būtu pietikusi algu izmaksai, bet Plūmes to pārķēra sev. Plūme nevar nezināt ceļus kā apiet likumu, ja reiz ir tiesāta un izšmaukusi no cietuma (domāju arī piekukuļošana nav izslēgta). Bez tam līgumi ir pietiekami elastīgi. Un kādēļ brīnaties par apsargiem? Tā nav apsardzes firma. Tie ir tieši padotie apsargi-dežuranti. Precīzi nevaru daudz, ko zināt, jo iemaldījos šajā iestādē uz pāris mēnešiem, kas var gadīties jebkuram. Vienkārši apsargs, izlaižot mani laukā pateica:"Kādēļ man tik ilgi jāstrādā, ja nemaksā?" Cilvēki nevar pagūt šeit iepazīt cits citu, jo neviens neuzturas ilgi un daudzi strādā ārpus šīm telpām. Ģimenes centra klīnikas darbinieki var padomāt, ka viņiem kavē algu tāpēc, ka viss aiziet Ģimenes centra izdevniecības darbiniekiem un otrādi, jo tie ir it kā dažādi SIA. Bet viss ir Plūmes paspārnē. Pati Plūme mēdz uzrunāt darbiniekus (apkopējas...): "Ei tu! " vai "Paklau!", jo pie tādas kadru mainības visus vārdus iegaumēt nav iespējams.

L Lika pagaidit 11.01.2010

Nezinu, kā apsargiem, bet ar žurnālistiem slēdz autoratlīdzībaslīgumu. kā vienmēr, summu, kas iamksājama, nosaka pēc publicēšanas, nevis pirms, tā dara daudzas redakcijas. Bet, ja publicēts ar vārdu un uzvārdu, tad var panākt, ka samaksā, ņemot vērā, cik par līdzīga materiāla publicēšanu maksāts citiem.
Viens variants tomēr ir apvienoties kopējā prasībā un iesniegt pieteikumu par uzņēmuma maksātnespēju un tad kā kreditoriem gaidīt uz naudiņas atmaksu. 'Papētiet www.mna.gov.lv. Jāaizpilda tik papīri un jāpievieno pierādījumi, ka nauda pienākas, bet nav saņemta...

E Eseseseseseseses 11.01.2010

nu tad ko juus veeljoprojaam internetaa blaustieties? inteligenti cilveeki, visi, nabadzinji, apkraapti un apstraadaati, raksta garumj garos palagus internetaa, taa vietaa lai ierosinaatu maksaatnespeeju..nozelojama taada tuksa blaustiisanaas..

A apkrāptie 11.01.2010

"Inteliġentā" Eseseseses! Šie palagi, pirmkārt, ir informācija darba meklētājiem. Un neuztraucieties, process notiek. Bez tam par maksātnespējas ierosināšanu jāmaksā valsts nodeva. Padomdevēja atradusies.

Mīļie nu jau bijušie kolēģī no LĢC! Pasakiet taču, lai šo visu izlasa Anita Plūme un viņas meita Elīna! Te aprakstīta 100- procetīga taīsnība! Nesaprotu, kā šīs sievietes var naktīs mierīgi gulēt un vēl skatīties cilvēkiem acīs! Šīs sievietes un viņu gājieni ir jāizvazā pa visu Latviju, ne tikai šajā portālā.

SLUDINĀJUMS SS.LV

Zurnals jaunajam maminaam meklee pieredzejusu galveno redaktori. Nepieciesamas prasmes organizet savu un arstata autoru darbu, stradat ar tekstu, organizet fotosesijas, komunicet ar lasitajiem. Ludzam sutit savu CV un motivacijas vestuli uz e-pastu.

Profesija: Redaktors
Vēlama izglītība: Ne zemāka par augstāko
Kompānijas nosaukums: Izdevnieciba
Valodu zināšana: Latviešu, Krievu, Angļu
Darba dienas: Darbadienas
Darba laiks: 9-17
Atrašanās vieta: Rīga, Ķengarags
Adrese, iela: Kengarags

Maģiskais Plūmju divgadu rituāls pieprasa nākamo upuri!
Mamma! Santamanjana! Eseseseseseriete! un citi vaukšķi! Jūsu iespēja! Parādiet kā strādājot pie Plūmēm nekļūt par apkrāpto vai apstrādāto! Uz priekšu!!!
Viens lūgums. Ja ir vajadzība nokārtoties, lūdzu dariet to ārpus šīs telpas!

p.s. kļūda — divmēnešu rituāls

A apkrāptie 11.01.2010

...vēl viena kļūda — šim sludinājumam vajadzēja atrasties nevis SS.LV bet ZIEDOT.LV (šoreiz nokļūdījās Plūmes)

M Maija 12.01.2010

Es to kantori cenšos sazvanīt jau no septembra, bet telefonu neviens augšā neceļ. Visu laiku tiek pāradresēts uz kaut kādu mobilo, kurš arī neatbild. Jo nu jau sāk apkrāpt arī abonentus, jo septembra numurs tā arī neiznāca. Abonenti par to bija samaksājuši!!! Tieši šī iemesla dēļ vairs viņu žurnālus neabonēšu un nepirkšu!

A apkrāptie 12.01.2010

Septembra numurs iznāca septembra beigās-oktobra sākumā, pateicoties Plūmēm. Par telefona zvaniem, šķiet, atbild Elīna Kreicšteina (ex Plūme), kas parādījās darbā uz pusstundu vai nemaz.

M Maija 12.01.2010

Nu nezinu. Man nav septembra numura, arī veikalos tas neparādījās. Ir augusts, oktobris, novembris, decembris.