LV RU
www.sudzibas.lv Latvenergo Mistisks parāds

Latvenergo - Mistisks parāds

Vienā jaukā dienā saņēmu vēstuli no creditreform ar parādu Latvenergo 200 euro. (pārkopēju vēstuli ko nosūtīju creditreform)
Gribētu saprast, kā ir iespējams nedot nekādu ziņu 3 gadu garumā par tāda parāda esamību un tagad pieprasīt to samaksāt nedēļas laikā?
2014.gada septembrī aizbraucu uz Angliju un dzīvoklī, kurš bija noīrēts uz mana vārda, un, protams, arī elektrība un gāze, palika dzīvot mani radinieki. Ar Latvenergo bija noslēgts līgums, kad katru mēnesi tika maksāta konstanta summa, nevis pēc reālā patēriņa, ko Latvenergo piedāvāja kā izdevīgāku variantu.
Un tātad šis parāds ir tas, kas bija izveidojies pa virsu summai, ko maksāja katru mēnesi?
Jūnija beigās es atbraucu uz Latviju, jo radinieki gribēja pārvākties, un par cik viss ir uz mana vārda, tad vajadzēja visu sakārtot pašai. Dienā, kad izbeidzu līgumu ar Latvenergo, man neviens pat neieminējās par šāda parāda esamību. Pēc tam es atkal aizbraucu uz Angliju. Nevienu vēstuli uz Latvija deklarēto dzīvesvietu es nesaņēmu. Interesanti.
Un kas vēl jautrāk, saņemot vēstuli no Jums, protams, tūlīt vērsos Latvenergo ar jautājumu, kas tas par parādu. Meitene vairākas minūtes mēģināja rast atbildi, un kā noprotu, tāpēc, ka pati neko nesaprata, paziņoja, ka parāds izveidojies par pēdējiem trim mēnešiem-nemaksājot vispār. Kad jautāju, kā es varēju izbeigt līgumu ar šādu parādu,atbilde - kāpēc gan nē, izbeigt līgumu Jūs varat jebkurā dienā! Nu pareizi, neko klientam nesakam un pēc 3 gadiem paziņojam par skaistu apaļu summiņu.
Tātad 200 sadalīt uz trīs mēnešiem. Atvainojiet, kura mājsaimniecība par elekritibu mēnesi maksā gandrīz 70 euro? Ja tā konstantā summa, ko maksāja, bija aptuveni 40 euro, ko noteica pats Latvenergo, ņemot vērā vidējo patēriņu konkrētajā dzivoklī, tad jautājums - no kurienes parāds - tā arī neatbildēts.
Es pati pieņemu, ka tas ir izveidojies pa virsu tam ikmēneša maksājumam aptuveni 10 mēnešu garumā, bet toreiz Latvenergo piedāvāja maksāt šādi, jo tā būšot beigu galā izdevīgāk, un, ja tomēr tiek iztērēts vairāk elektrības, maksājuma summa tikšot pārskatīta. Tad atkal - kāpēc 10 mēnešu garumā netika mainīta šī summa, ja reāli tika izlietots ap 20 euro vairāk mēnesi?
Es zinu, ka es neizstridešos par parāda esamību, tā diemžēl lielās kompānijas IZSLAUC mirstīgos. Iebildumi ir - kāpēc 3 gadus nekas netiek ziņots, tad viena jaukā dienā atnāk vēstule ar atmaksas termiņu nedēļa, pierēķināti 7 euro kā parāda atgūšanas procenti un, par cik lūdzu sadalīt maksājumu, jūs, kā saprotu, pieliksiet vēl naudu par maksājuma grafika sastādīšanu, pareizi?!

Paldies Latvenergo! Cik vēl daudz klientiem jūs atļaujat izbeigt lūgumu un pēc 3 gadiem piestādiet mistisku rēķinu?! Malači, ziniet kā naudu taisīt!

Komentāri (6)

A Alexa 02.11.2018

Civillikumā man šķiet, ka bija noilgums - divi gadi, ja parādnieks netiek informēts par parādu nevienu reizi divu gadu garumā, tad šo parādu var norakstīt. Šajā gadījumā vajag painteresēties, varbūt tiešām neko nevajag maksāt.

A aicis24 02.11.2018

Nē tur bija 10 gadi,ja 10 gadus neinformē,tad var norakstīt.

č Čupakabra 02.11.2018

Tomēr pamēģiniet gan pastrīdēties par parādu. Man ir izdevies 3 (!) reizes pierādīt, ka parāds nav mans. Divreiz mēģināja "uzkārt" cita apsaimniekotāja parādu, vienu reizi - mainot skaitītāju, nolēma iekasēt naudu divreiz ( no vecā un no jaunā skaitītāja rādījuma). Tik liela organizācija un tik slikti organizēts darbs! Lai Jums izdodas apstrīdēt kārtējo "slaukšanas" mēģinājumu no Latvenergo puses.

V Veronika Raščevska 02.11.2018

Es arī esmu ceļā uz pozitīvu atrisinājumu.
Vēstule Latvenergo-
Jau zvanīju sakarā ar manu problēmu, par it kā esošu parādu aptuveni 200 euro. Pielikumā nosūtu visus maksājumus, kas saistīti ar līgumu.
Kopējā summa, ko esmu samaksājusi ir 513 euro. Viens no maksājumiem ir veikts no mana konta, pārējie 4 no manas mātes konta, kura dzīvoklī arī dzīvoja, jo es pati vispār biju Anglijā. Bet visiem maksājumiem mērķī ir norādīts līguma numurs. Tā kā pateikt, ka maksājums ir noklīdis neizdosies.
Kad mājaslapā elektrum pieprasīju elektroenerģijas maksājumu pārskatu, kopējā summa, kas bija jāmaksā par līguma periodu ir 455.80 euro. Un tur ļoti skaisti arī ir norādīti datumi, kad maksājumi ir saņemti, tikai nēsiet pieskaitījuši divus maksājumus 13.02.15 un 04.03.15 par 87 euro un 150 euro.
Tātad nevis es esmu parādā Latvenergo, bet gan LATVENERGO IR PARĀDĀ MAN 57,20 EUR.
Kad 7.jūlijā, 2015.gadā izbeidzu līgumu ar Jums, man neviens neziņoja, ka it kā esot kaut kāds parāds un es to arī nezināju līdz pat šajai nedeļai. Parādu piedziņas kompānija, kurai nodevāt manu lietu, deva man laiku viena nedēļai, lai nomaksātu šo it kā parādu. Tad arī es Jums dodu laiku viena nedēļa, lai pārskaitītu uz manu kontu 57,20 euro ko esmu pārmaksājusi. Savādāk es griezīšos attiecīgajās instancēs par mēģinājumu izspiest naudu.

B BlackWhite 02.11.2018

Ja jums iepriekš bija tā saucamais izlīdzinātais maksājums, kad vajadzēja maksāt vienādu summu ik mēnesi, bet pēc tam tomēr izrādījās ka ir parāds, tātad tie jūsu radinieki bija patērējuši vairāk ka maksāja. Jo ik gadu tiek veikts parēķins. Tādēļ labak maksāt pēc faktiska patēriņa, ik mēnesi nododot skaitītāju radījumus. Savukārt rēķinus sākotnēji suta uz līguma norādīto adresi, tai nav jābūt deklarētajai.

V Veronika Raščevska 02.11.2018

Jau ierakstīju komentāru, ka lieta tūlīt tūlīt būs atrisināta. Latvenergo kļūdas vai cita iemesla pēc neapstiprināja maksājumus. Tikai kas visvairāk sadusmo... Ja mani neizdotos sadabūt rokas, es būtu vēl jo projām uk vai vienalga... Termiņš līdz kuram varu apstrīdēt parādu iztecētu un tad viss...

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes