www.sudzibas.lv Latio Kļūdains vērtējums

Latio - Kļūdains vērtējums

2023. gada Jūnijā manas privātmājas potenciālais pircējs pasūtīja vērtējumu pie LATIO. Savu privātmāju izrādīju LATIO pārstāvim (Sertificēts vērtētāja asistents) Emīlam Brokam. Kad vērtējumu saņēma potenciālais pircējs, visa iegādes interese pazuda nebijusi – zemās piešķirtās tirgus vērtības dēļ. Ja sludinājumā tiktu publicēta šāda mājas cena, tad pircēju būs rinda.

Saņēmu arī jautājumus, no potenciālā pircēja par to, vai māja ir nodota ekspluatācijā, uz ko atbildēju, ka ir. Potenciālais pircējs konstatēja, ka vērtējumā norādītā informācija bija nekorekta – attiecībā uz informāciju par mājas nodošanu ekspluatācijā, jo tika norādīts, ka tā nav nodota ekspluatācijā, kas būtiski maina banku kreditēšanas nosacījumus un pircēja pirmo iemaksu.

Papildus tam pircēju arī mulsināja salīdzināšanā (3 no 3) neadekvāti izmantotajiem īpašumiem, no kuriem :
1) Viens atradās pavisam citā ciemā ar nepielīdzināmu infrastruktūru
2) Otrai mājai var teikt, ka nav apkures sistēma (kvarca radiatori) ar nekorekti norādītu piebraucamo ceļu.
3) Trešajam objektam, kas tika pārdots 2021.gadā bija pirmskrīzes, pirms Ukrainas kara, pirms n.ī. cenu kāpuma cena

Salīdzināmo darījumu metodes pielietošanai vispirms ir jāapzina maksimāli līdzīgi objekti, NE TIKAI tie, kas vienkārši nesen un vistuvāk vērtējamajam objektam ir tikuši pārdoti vai kas atrodas piedāvājumā. Vērtētājam šo informāciju nepieciešams arī pārbaudīt pēc savām vislabākajām iespējām, lai novērstu neprecizitātes novērtējuma rezultātā.

Varu piebilst, ka divi mani paziņas pēdējā gada laikā arī bija veikuši savu Carnikavas privātmāju vērtējumus tieši pie LATIO. Jā, mājas bija celtas 2021 un 2022 gadā, māju platības bija ap 100m2, bet vērtības - būtiski lielākas un bija virs 200 000 EUR. Viena no tām - patiešām nebija nodota ekspluatācijā.

Pēc telefonsarunas ar Jūsu uzņēmuma pārstāvi Emīlu, tā arī neatradu atbildes uz jautājumiem, vai LATIO koriģēs vērtējumu un pie kā var vērsties ar sūdzību. Vienīgā atbilde bija par to, ka nav laika risināt šādas kļūdas. Telefonsarunā Emīls apgalvoja, ka fakts, ka māja tomēr ir nodota ekspluatācijā - nemainīs tirgus vērtību, taču nebūtiskās pārbūves, kas nebija saskaņotas (ļoti iespējams tomēr ir saskaņotas) gan, kas iet pretrunā. Saņēmu tikai bravūrīgu un smīkņājošu atbildi - kur tad ir jūsu rinda ar mājas pircējiem un Jūs jau droši vien pus gadu nevarat pārdot māju, kamēr faktiski mājas sludinājums ir publicēts knapi 1 mēnesi.

Jūsu uzņēmums aktīvi afišē, ka pārdevēju pretošanās tirgus realitātei kavē nekustamo īpašumu pārdošanu, taču pēc šī vērtējuma - izskatās, tieši Jūsu vērtējumi bremzē darījumus.

Lūdzu Jūs, kā uzņēmumu - būt godīgiem ne tikai pret saviem klientiem, bet arī pret īpašumu pārdevējiem, neslēpties aiz aizbildinājuma, ka es kā mājas īpašnieks esmu trešā persona šajā darījumā, pārskatīt veikto vērtējumu un veikt korekcijas vai atgriezt pasūtītājam samaksāto naudu par vērtējumu.

13.07.2023

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Atbilde no Latio Support Pārstāvja atbilde 14.07.2023

Labdien!
Paldies, ka vērsāt uzmanību šim gadījumam.
SIA "LATIO" ir svarīgs ikviena klienta viedoklis, un uzņēmuma interesēs ir piedāvāt tikai augstākā līmeņa vērtēšanas pakalpojumus.
Konkrētā situācija šobrīd tiek risināta, pārskatot vērtējumu un novēršot nepilnības tajā, kur tādas tiks saskatītas.

Cieņā,
SIA LATIO Vērtēšanas daļa

R

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes