www.sudzibas.lv Kristina Brauna Vesthailendas balta terjera kuceni

Kristina Brauna - Vesthailendas balta terjera kuceni

Shodien izlasiju saja portala diskusiju par ''sunu razotajiem'' un nolemu, ka vairak negribu un nevaru kluset. Situacija sekojosa - pagajusa gada februari mes nopirkam vesthailendas balta terjera kuciti no Kristinas Braunas, interneta lapa: http://laimeslacis.blogspot.com/.
Vinas audzetava it ka ir dala no LKA, bet tam patiesiba nav nekadas nozimes. Suns nomira no epilepsijas pagajusa gada decembri, pat nenodzivoja lidz gada vecumam. Par slimibu mes uzzinajam, kad vinai sakas lekmes kaut kur oktobri, toreiz dzivojam Igaunija un sune tika aizvesta uz apskati pie Blatijas valstis labaka sunu neirologa Ranno Viitmaa. Tika veikta magfnetiska rezonansa apskate, tad kadus divus menesus mes meginajam vinu izarstet, bija jadzer visadas antibiotikas, jaiet uz apskatem utt.

Man joprojam nav speka atcereties par visam neguletam naktim, visam sausmam, ko mums nacas piedzivot, kad vina saka atnemties kajas utt. Diemzel, pedeja lekme bija tik speciga un ilga vairak neka 2 dienas, ka mums nacas suni iemidzinat.

Bet visvairak saja situacija mani parsteidz Kristinas Braunas reakcija. Es vinu informeju par so situaciju jau no pasa sakuma, ludzu, lai vina godigi pasaka, vai suniem ir bijusi lidzigas slimibas. Vina man atbildeja kaut kadas blenas par to, ka ta varetu but diabete, kaut gan asins analize sunei tika veikta jau pie pirmas izmeklesanas. Tad, kad muse kucite nomira, Kristina Brauna atsutija man e-pastu ar lidzjutibas vardiem, bet tas ari bija viss.

Skatoties uz sludinajumiem interneta, vina joprojam turpina razot kucenus neiedomajamos tempos, neliekoties ne zinis par to, ka kuceni ir potenciali slimi un cilveki, kas tos perk prieksa varetu but tadi pasi parbaudijumi, ka mums. Ludzu, esit uzmanigi, es nevienam nenovelu tadas sausmas, kadas mums nacas izturet.

Man ir saglabata sunes mediciniska karte, kura ir ierakstita diagnoze un arsta piezimes par arstesanas procesu, ari asins analizu lapas un parejo izmeklesanu rezultati.

Atvainojiet par latviesu valodu, rakstu no arzemem un man nav iepsejas izmantot garumzimes.

D

V Vija 19.03.2010

Pēc jūsu suņa slimības pazīmēm izskatas ka sunim bij mēris nervu formā, tad arī ir tādi simptomi, kā epilepsija un paralīze.

D doctor 20.03.2010

Ja tā tiešām bija epilepsija ( par ko gan māc šaubas- epilepsijas lēkme nevar ilgt 2 dienas), tad ārstam vajadzēja jūs painformēt, ka epilepsijas cēlonis var būt gan iedzimtība, gan, piem., gūtas galvas traumas, kuru komplikācijas pat pēc ilgāka laika var izpausties kā epilepsija.
Varbūt kucēna vecumā suns neveiksmīgi nokrita vai atsitās ar galvu un jūs pat to varējāt nepamanīt.
Bet jums jau protams izdevīgāk visu norakstīt uz īedzimtību...

L lerijs 21.03.2010

Tāpec, pērkot kucēnu, nevajag žēlot naudu, bet painteresēties vai kucēna vecākiem ir veiktas veselības pārbaudes, kādi ir senči pēc ciltsrakstiem un t.t. Pērkot kucēnus no nepārbaudītiem audzētājiem un viņu suņiem, atbalstat nelaimīgu un nevainīgu suņuku nākotni un papildiniet dakteru maciņus. Rezultatā esat zaudētājs, ne vinnētājs, kur liekas, ka sākumā ietaupāt naudu pērkot lētāko kucēnu pēc ss.lv

B Belinda 21.03.2010

Bet vēl labāk pēc pazīšanās nopirkt no pārbaudītiem vecākiem maksimāli dārgu bet pēc cūcības likuma maksimāli slimu kucēnu. Jo tam kas visvairāk apdirš citus tas viss nāk atpakaļ dubultā.

E Eseseseseseses 21.03.2010

Kapec vispar kuceni ir JAPERK? Patversmes ir pilnas ar pamestiem sunukiem, kuriem vajag majas.

B BM 21.03.2010

Ahā, arī no nezināmajiem vecākiem un nezināmām slimībām, kranči un barbosi. Ibteresanti, kurā patversmē skriet, ja vēlies šķirnes bīglu, piemēram, ar konkrēto fenotipu, konkrētā dzimuma? Cik pasaules patversmes būtu jāapskrien??? Ņem sev savus krančus pats, ja patīk. Bet šķirnes suņi pat patversmēs, tātad bez dokumentiem un jebkādām veselības u.c. garantijām, ir uz izķeršanu. Kam patīk kranči, tam tādas problēmas vispār nerodas, ka raksta autorei. Precīzāk, ar veselību rodas gan un vēl smagākas, toties no audzētāju negodīguma viņi ir noteikti pasargāti, kā arī no pirkuma summas.

E Eseseseseseses 21.03.2010

Tad, kad nemsu suni, tad noteikti nemsu no patversmes. Mani neuztrauc tas, ka sadam sunim nav ciltsrakstu un ka vins ir krancis. Man sunuks ir un paliek sunuks, uzticams kompanjons nevis statusa lieta.
Bet taadi cilveki kaa autore un Julija tikai veicina temaa aprakstito nelaimigo dzivniecinju vairosanos un negodigo sunu audzetaju darbosanos, jo grib pa leeto nopirkt skirnes suni labi saprotot, ka sie sunji (gan kuceni, gan to vecaki) tiek tureti un vairoti necilvecigos apstaklos, bet tas jau nekas, vai ne? Ka tik suns ar dokumentiem, strunts par visu pareejo..

B Belinda 21.03.2010

Hmm laikam sveci turēja pie tās necilvēcīgās parošanas, tikai saimniekus sajauca jo baigā pālī bija. Bet tagad uz pohām gribas ko riebīgu pateikt. Tas nekas ka nevainīgam tiks, ka tik žulti ir kur izgāzt. Tā ir apmelošana !

B BM 21.03.2010

Es par savu vēlmi pirkt lēti kaut kur rakstīju? Bet es vēlos noteiktā izskata kucēnu, kurš neizskatīsies 3 mēnešos pēc pūdeļa, bet vēlāk - pēc aitu suņa, un klubs to man var garantēt atšķirībā no visādām tādām audzētājām. Un nevaļī visus vienā čupā. Ja kas, dārgā pirkšana arī negarantē labu izturēšanos pret suņiem, tādēļ jāpērk pie pārbaudītajiem audzētājiem. Dokumenti arī nav garantija, jo tos tagad drukā katrs otrais kā vēlas. Tāpēc tikai laba audzētāja slava var būt kkāda garantija. Un katram savs, man kranči nepatīk. Bet es arī apzinos šķirnes suņa iegādes izmaksas un neeju tās minimizēt, pērkot pie visādiem debīliem, kas nejēdz ne velna ne no ģenētikas, ne no vairošanas principiem, tik naudu vien mīl. Tā kā es neko neveicinu, lielais spečuks Hmm, tieši otrādi. Un maniem suņiem jau ir 3 un 6 gadi - problēmu ar veselību nebija, jo ir iegādāti pie uzticamajiem cilvēkiem.

B BM 21.03.2010

Hmm, really sucks! SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS SUCKS !!!

B BM 21.03.2010

Ja, Laila, Tev taisniba. Neviens mani nemil, jo esmu ignja un dzerajs, lidz ar to atliek tikai sheit dirst kur pagadas. Piedod, bet citadi nevaru.

E Eseseseseseses 21.03.2010

Pedejos 5 komentarus (ieskaitot rupjibas, kuras parakstitas ar manu niku) ir rakstijusi viena un taa pati garigi nelidzsvarotaa persona. Loti agresivs, nepatikams zema limenja cilveks, kurs civilizetu diskusiju uzturet neprot vispar un nespej parvarit faktu, ka kadam var but ari citads viedoklis neka pasai.
Sada limeni ar cilvekiem nekomuniceju, tapec sarunu beidzu.

B BM 21.03.2010

Pats laikam ari rakstiju, tikai dzeruma aizmirstu atri, kur un kad esmu dirsis.

B BM 21.03.2010

paldies dievam apnika tas idiots Hmm liidz muuza galam, dirs i dirs

L lucija 22.03.2010

Mēs arī nopirkām kucēnu no k.b. un līdz šim brīdim mocamies ar alerģiju. Kad pirkām kucēnu (350ls) likās, ka par tādu naudu jau nu nebūs problēmu. No sākuma parādījās tāda kā blaugzniņa pie astītes un pēc tam pamazām pārklāja visu ķermenīti. Paši neesam no Rīgas un kašķēties arī neredzējam jēgu. Griezāmies pie sava rajona ārsta un daram to līdz šim brīdim regulāri. Ja ir mazākā nobīde no ārstnieciskās barības, tad atkal suns kasās līdz asinīm.
Kopš meklējām savu kucēnu, regulāri ieskatos ss.lv westiņos. Piedodiet man, ja praktiski visu gadu stāv sludinājumi kuros piedāvā ... baltos laimes lācīšus. Un cena nemainīgi 350ls. Kristīne prot ļoti labi pārliecināt cilvēkus, viņa ir no tām pārdevējām, kuras ja jūt, ka tev nauda ir makā vaļā nelaidīs. Patiesība ir tāda: tur ir viens pieaudzis wests puika un kādas 3 kucītes. Un kā mēs loģiski izspriedām, viņa tos suņus pāro 2 reizes gadā, krāpjas ar dokumentiem un tēlo profesionālu audzētāju. Kā domā arī mūsu vets, vecākiem ir novājināta imonitāte no biežās pārošanas. Palasot visas šajā lapā rakstītās sūdzības par suņu audzetājiem, varētu būt arī variants, ka Kristīne uzpērk citus kucēnus un pārdod kā savējos. Pati pat nezinot kas viņi ir un no kurienes. Tāpēc jau ir epilepsijas, un tādas smagas kaites, kā mums ar mūsu kucēnu.

F febe 22.03.2010

Tas, ka taisaties kads nemt suni no patversmes un it seviski, ja sugas suni-nenozime ka nedabusiet slimu ar epilepsiju.Draudzene panema gadu vecu sugas suni(neminesim no kuras patversmes), samaksaja 70ls, tas bija 2.gadus atpakal(tad prasija tadu samaksu).Vina bija soka, ka jamaksa tada nauda, bet atbilde bija nenemiet ja nevelaties vins ir sugas suns un saimnieku atradisim atri.Tas, jau butu pats mazakais, bet atvedot so jaukumu majas pec 3. dienam sakas epilepsijas lekmes, tris pec kartas.Vai tik tiesam patversmei nevajadzeja informet par to jaunos saimniekus, ka izradijas suns tadel ari bija nokluvis patversme.Un, vai patversmei bija tiesibas so suni kadam dot, vai vinu nevajadzeja iemidzinat?Suns diemzel nomainija vel vienu saimnieku, lekmes pat ar zalem vairs nevareja kontrolet, nu puika ir devies uz citiem medibu laukiem.Konsultejoties ar veterinarstu bija jautajums vai ne sugas suni un kaki ari slimo ar sadam slimibam, atbilde-slimo un pedeja laika prakse tas notiek ar vien biezak.Ta, ka patversme vai ne mes nezinam kur un ka mums laimesies iegut veselu draugu.

M Melnaislaimeslācis 22.03.2010

Ciest nevaru šitādus diedelniekus un plukatas, kas nopērk kucēnu, bet kad tas paaugas, visās slimībās un nelaimēs par vainīgo uzskata audzētāju, un vienkārši MĒĢINA DABŪT ATPAKAĻ SAVU NAUDu vai vismaz daļu tās. Baigi izdevīgi- kā kas, tā lai audzētājs finansiāli atbild.
Nē mīlīši, tā viss nebūs!! Ja kucēns saslimst 5 dienu laikā pēc pārdošanas un to apliecina vetārsta izziņa- dabūsiet atpakaļ savu naudu vai citu kucēnu vietā. Bet ne jau pēc 3 mēnešiem, gada vai diviem.
Kad pērc suni, apzinies, ka ar pirkšanas brīdi visa atbildība par to pāriet uz tevi. Un dzīva radība mēdz slimot. Tā kā jābūt gatavam PAŠAM tikt galā ar visām problēmām, nevis gaidīt lai audzētājs atlikušo dzīvi par tiem 350 ls tev puņķus slauka...

D Darja 23.03.2010

Toties nez kāpēc ''normālās valstīs'' (tālu nav jāiet - Somijā) pastāv likumi, kas nosaka, ka ja kucēns nomirst par gadu pēc pārdošanas brīža, auzdētāji ir atbildīgi par naudas atdošanu pircējiem. Protams, pircējam arī ir jāpierāda, ka kucēns saslima un nomira ne viņu vainas dēļ.
Mūsu gadījumā mums ir visas ārsta izziņas, visi analīžu rezultāti un pārējais. Es uzskatu, ka ja audzētāja, t.i. Kristina zinātu, ka viņas suņiem viss ir kārtībā, viņa nesleptos no mums tagad un netēlotu dumjo, ka neko nezin, neko negrib zināt.
Jā, nu un kurš to varēja zināt, ka 350 Ls ir ''pa lēto''. Tagad gan zināšu.
Paldies, Sanita, par jūsu komentāru.

F febe 23.03.2010

Melnais Laimes Laci, vai jus maz zinat kadel sugas suniem ir epilepsija un no ka ta ir un to kada vecuma ta sak izpausties.Nu, protams mums ir ligums kurs ir ar kuru 5.dienu laika pircejs tikai ir kaut cik aizsargats.Lai zinatu, ka sunim nav tuvas radniecibas kuru sekas var but epilepsija, no ta izriet ka drikst pirkt suni tikai kuram tuvu gadam .Attistitas valstis ar so problemu cinas, lai tuvas radniecibas suni netiktu paroti, bet kur mums lidz Menesim.Un visas, dazadas iedzimtas kaites kuras manto kuceni no vecakiem, audzetaji kuri paro sunus kuri nemaz nav domati vaislai, bet ka majas miluli.Ir suni kuriem displazija, kriptorhisms u.t.t., neticu ka musu visi audzetaji ir tik godigi neparo sos sunus.

M Melnaislaimeslācis 23.03.2010

Darja, a ko nebrauc uz sapņu zemi Somiju pirkt suni? Tiesa, tur kucēni maksā vidēji 1500- 2000 eiro. Nu par tādu naudu arī var nest atbildību un reizumis kādam naudiņu tiesas ceļā atdot, ja radušās problēmas.
Un pat Somijā vispirms būs jāpierāda, vai epilepsija nav kādas galvas traumas, nevis iedzimtības, sekas. Varbūt kucēns bija izkritis no rokām, pa trepēm noripojis, vai vienkārši saimniece ir ''bargā kundze'', kas par katru peļķi kucēnu ir ar kājām spārdījusi.