Jēkabpils Reģionālā Slimnīca - Medikamentu neesamība

Labdien,Rakstu, lai informētu par saņemto pakalpojumu kvalitāti Jēkapils slimnīcas infekciju nodaļā. 2011.gada 19.decembrī kad 2 gadus vecam bērnam bija paaugstināta telperatūra, sauss klepus, iesnas un sniegto medikamentu devas nesniedza vēlamo rezulātu tika izsaukta ātrā medicīniskā palīdzība. Ārsti bērnu apskatot konstatēja, ka ņemot vērā sauso klepu, sarkano kaklu, augsto temperatūtu un faktu, ka nāk nakts un medicīniskā uzraudzība šim bērnam varētu būt nepieciešama, sniedza ieteikumu braukt ar ātrās medicīniskās palīdzības transportu uz reģionālo slimnīcu Jēkabpilī. Ņemot vērā, ka man nebija bijusi nepieciešamība pēc šāda pakalpojuma agrāk- interesējos prasot mediķiem kas ir nepieciešams līdzi ņemšanai: prasīju vai ir nepieciešams ņemt kādus medikamentus, pilienus utml. lietas. Man atbildēja, ka šīs zāles man noderēs vēl pēc izrakstīšanās, un medicīnas iestādē jau visi medikamenti tikšot nodrošināti.Protams, uz Jēkabpils slimnīcu braucu kopā ar bērnu. Man nav nekādu iebildumu par sniegto pakalpojumu kvalitāti- par tiem pakalpojumiem, kas tika sniegti. Apzinoties šā brīža situāciju valstī arī par infekcijas nodaļas telpām un apkalpošanu izturos ar saprati un tas nebija būtiskākais uz to brīdi- jo galvenais ir rezultāts- lai manam bērnam palīdzētu. Mums tika ierādīta palāta, kurā jau gulēja sieviete vecumā ap 60. Es netiku informēta par to kur atrodas tualetes telpas un kur ir iesēja dabūt ūdeni, lai palīdzētu bērnam samazināt temperatūru ar ūdens masāžām. Uz to brīdi neiedomājos to pajautāt, jo mani vairāk uztrauca fakts, par to, kas tiek un ir plānots darīt manam bērnam.Bērns tika paņemts uz procedūru telpu, lai viņam ieliktu katetru. Un tad man teica, ka bērnu atnesīšot. Pēc pus stundas man atnesa guļošu bērnu un pielika pie sistēmas. Viņam vēl papildus sistēmai tika ievadīti medikamenti. Uz maniem jautājumiem kādas zāles viņš saņem- man atbildēja- ka tādus jautājumus man esot jāprasa ārstam- ko nozīmēja to dodot. Bet ir naksts un neviens ārsts mani nav informējis par medikamentiem un devām ko jāsaņem bērnam. Man tika parādīta poga, kura jānospiež tajā gadījumā, kad beidz pilēt sistēma. Nekas vairāk. Pogu paaugstinātas temperatūras gadījumā nevarot spiest- esot jāiet meklēt māsiņa un jāinformē, ja temperatūra kļūst augstāka par 38 grādiem.Pēc sistēmas bērnam temperatūra turpināja kāpt, tādēļ ar bērnu uz rokām gāju meklēt māsiņu. Medicīnas darbiniecei lūdzu vai nav iespējas iedot bērnam svecīti- jo bērns ir miega stāvoklī, noguris un viņu traumēt ar sprici nevēlējos. Protams, svecīti (supozitoriju) labāk- viņa man piekrita- bet neesot Paracetamol 250mg, bet esot tikai Efferalgan 80mg - 1 supozitoriju varot papildināt ar otru- kopā deva būšot 160, protams tas bija variants, bet aizejot uz palātu pirmās stundas laikā sapartu, ka nekāda rezultāta nav. Man neviens nepienāca un nepainteresējās vai temperatūra samazinās un neturpina kāpt. Bija jāiet atkal meklēt un celt māsiņa. Šoreiz viņa teica, ka citu varinatu neesot un esot jāspricē. Jāspricē- dupsī. Lieki teikt, ka bērnam tie bija kārtējie pārdzīvojumi un pārbaudījumi, pēc kuriem viņu vajadzēja mierināt un vairs nekādi nebija pat noliekams blakus gultiņā- gulēja tikai rokās. Vēlarvien bija nakts un man gribējās savam bērnam palīdzēt. Viņš iemiga, bet viņa miegu un mieru traucēja iesnas līdz ar to apgrūtinātā elpošana. Kad ar bērnu uz rokām gāju prasīt, vai nevarētu iedot kādus pilienus, lai bēram atvieglotu elpošanu. Man teica, ka varot piedāvāt tikai melno tēju. Es pat nebiju agrāk dzirdējusi, ka tā varētu ārstēt iesnas, tādēļ pārprasīju kas ar to darāms. Esot jāskalo deguns.Es pieļauju, ka tas ir viens no ārstniecības veidiem- iespējams mazāk kaitīgs par kādiem pilieniem, bet šajā gadījumā, kad bērns ir smagi slims, noguris, bezspēcīgs un jau pietiekami traumēts es pilnībā saprotu, ka ar melno tēju skalot viņam elpceļus es neapņemos- ja nu vienīgi dzert tēju un tīrīt deguntiņu visu nakti, lai atvieglotu viņam elpošanu.Nakts pagāja un nākošajā rītā pie pirmās iespējas es nokārtoju visus papīrus lai izrakstītos no slimnīcas.Izrakstoties no slimnīcas, norādīju, ka ārstniecību turpināšu Aizkraukles medicīnas centrā. Par šo faktu daktere un māsiņas nebija apmierinātas- neskatoties uz to, ka tā ir mana atbildība. Mani centās atrunāt, gan ar to, ka tur esot jāmaksā, gan ar to, ka tik mazu bērnu ar temperatūru nevajagot vest.Diemžēl arī katetru, kuras ievietošana manam bērnam vienmēr ir bijusi apgrūtinoša tika izņemta- tāda esot Jākabpils slimnīcas kārtība.Jā pirms aizbraukšanas bija arī iespēja veikt rentgenu- lai pārbaudītu vai plaušas nav skartas, saņemt „sistēmu”. Par šo iespēju- paldies.Arī izrakstoties rakstīju kā ir- man nav iebildumu par ārtniecību šajā slimnīcā. Es esmu sašutusi par nespēju ārstēt- medikamentu neesamības dēļ. Vai tā ir bezmaksas medicīniskā aprūpe, kas tiek nodrošināta bērniem līdz 18 gadu vecumam, ja man pat par samaksu nakts laikā nav iespējas saņemt medikamentus???Es ļoti negribu nevienu aizvainot un arī medicīnas personālam vēlu tikai visu to labāko- ne brīdi neapšaubot viņu noslodzi un zemo atalgoju, es vien gribu noskaidrot- vai mediķiem nav iespējams saņemt kādu atbalstu un materiālo nodrošinājumu, lai pakalpojumi varētu tikt nodrošināti maksimāli ievērojot nepilngadīgo bērnu intereses???Kā arī- lūdzu man sniegt ieteikumus kā rīkoties tajā gadījumā, ja ātrā medicīniskā palīdzība man vēl kādreiz priekš bērna, vai cita tuvinieka būs jāsauc???

G

I iduna 21.09.2014

Labdien!!!
Vēlos vērsties ar savu sūdzību par Jjēkabpils reģionālo slimnīcu.
13.09.2014 plkst. 16.25 iekrita kanalizācijas akā. kad mēs ar vīru rakām kartupeļus sev darzā, tikai izdzirdējam kanalizacijas vaku atskanejam, tulit skreja virs atslegai pakal uz istabu lai garaza tiktu pec kapnem, es esedeju pie akas saucu atrak nac man likas muziba. toreiz virs leca musu meitinai ieksa aka glaba, izcela kad es pienesu trepes ar tricosam rokam .
tad nomazgaju vinu dusa saucam atros . atrie atbrauca atri no aknistes dzivojam akniste. tad veica majas apskati mazajai, konstateja ka jabrauc uz slimnicu, nu braucam uz Jekabpils Regionalo slimnicu . nonacam jekabpils slimnica tur sakas problemas ar viniem . starpcitu meitinai ir 1, 11 veca . atnaca daktere paklausijas ok viss likas . tad atnaca traumatologs un godigi pateica ka seit neveiksim parbaudes bernam jo viss esot kaitigs vinai. jabrauc uz rigu uz bernu klinisko universitates slimnicu . transportu nenodrosinaja nepilnus 2 gadus vecam bernam, atstaja likteni vinu. un masinas 2 gaja garam un nirgajas par manu nelaimi kas skara mani. vinai slikti palika uznemsanas telpa, bernam saka nakt putas pa muti slikti gaju saucu arstus neviens nereageja izlikas ka nedzird...
atteicas transportet uz rigu, meklejiet pasi savu transportu atradam. tad devamies no jekabpils regionalas slimnicas uz rigas bernu klinisko slimnicu . viss cela izvertas sliktak . piebraucam jaunjelgavas centru tur sakas bernam masina krampji skabeklis saka trukt sledzas ara uz sekunditem bez samanas., apstajas izkapu ar bernu lauka dabuja gaisu tulit atsledzas man uz rokam lengana palika virs runaja ar atrajiem patelefonu . mediki no Aizkraukles slimnicas atbrauca atri pie mums un tur veica visu nepieciesamo tulit sazinajas ar rigas bernu kliniskas universitates medikiem atras palidzibas reanimaciju izsauca. Aizkraukles atrie uz vietas lika svecites sistemas bernam un tad braucam cela, tad vinai atkal slikti palikaapstajas izdarija ko vajadzeja, un izbraucot kekavas apli tulit preti brauca mums rigas neatliekama palidziba. parkapam tur. tad 22.10 bijam rigas bernu slimnica vienibas gatve 45 . pieregestreja meitinu, tulit vinai veica parbaudes taisija datortomografiju un sonografiju zem narkozes . izdarija visu 100 procentu apmera un kvalitativi. veica parbaudes visas nepieciesamas. tada nelaime nebutu izvertusies ja Jekabpils slimnica butu izdarijusi visu so ko izdarija Rigas mediki.
Paldies Aizkraukles medikiem un rigas kas nepameta mus un izpalidzeja.
Man rodas jautajums tads : Vai jekabpils slimnica mums ir vajadziga ka tada?