www.sudzibas.lv Jēkabpils 3 vidusskola visatļautība no skolas puses

Jēkabpils 3 vidusskola - visatļautība no skolas puses

Skolas pasākumi ir brīvprātīgi vai obligāti apmeklējami?
Es saprotu, ka skolotāji vēlās, lai skolnieki apmeklē skolas pasākumus, kas tiek organizēti pēc stundām, bet esmu neizpratnē kā pasākuma neapmeklējums drīkst ietekmēt kāda priekšmeta atzīmes???
Kāpēc man jādzird no bērna, ka viņam obligāti jābūt skolas pasākumā, citādi vēsturē tiks ielikts divnieks? Tagad pasākumu apmeklējumi tiek vērtēti ar atzīmēm? Neviens nejautā, vai skolēns var ierasties vai negrib? Mums bija ieplānots kāds cits pasākums, bet bija jāatliek, lai tas divnieks netiktu ielikts par pasākuma neapmeklēšanu.
Kam domāts skolā zvans?
Droši vien atbilde būs - zvans domāts skolotājiem nevis skolēniem, bet gribētu piezīmēt, ka skolotājiem būtu jārēķinās arī ar to, ka skolēniem tomēr jāpaspēj nokļūt uz nākamo stundu, jo starpbrīdis laikam jau ir domāts skolēniem. Varbūt šī problēma ir tikai ar mana bērna klasi, bet regulāri (katru dienu) skolēni tiek klasē aizkavēti pēc zvana un tad sākas problēmas.
1) Viena no problēmām ir vecāku iekavētie darbi, gaidot bērnu pie skolas, lai aizvestu mājās. Kāds teiks, lai bērns brauc ar autobusu un nebūs problēma, bet mūsu laikos jau tā visādas šausmas notiek un skola bērna drošību ārpus skolas teritorijas nenodrošinās, tāpēc uzskatu, ka man drošāk ir bērnu aizvest un atvest. Ok, lai tā būtu mana problēma. Bet ja reiz ir stundu saraksts un tur rakstīts, ka tikos beidzas stundas, tad rēķinos, ka tā arī būs, nevis vēl lieka pusstunda ilgāk.
2) Otra lieta, ar kuru saskāros nesen saistībā ar šo pašu aizkavēšanu pēc zvana. Meita saņēma piezīmi dienasgrāmatā, ka ir nokavējusi nākošās stundas sākumu. Bērns izstāstīja situāciju. Kā vienmēr tika aizkavēti pēc zvana, bet šoreiz iekrita tieši pusdienu starpbrīdī. Kamēr izstāvēja rindu, kamēr paēda, tikmēr jau sākās nākošā stunda. Ne visi bērni ēd vienādā tempā un varbūt pat nebūtu pareizākais ātri sarīt visu, tomēr veselība ir svarīgāka. Skolotāja nepielaida rakstīt kontroldarbu, ierakstīja piezīmes un tikai pēc tam visi pārējie, kas nebija nokavējuši stundu sāka rakstīt kontroldarbu. Man nav saprotama skolotājas rīcība šai gadījumā. Ja reiz kontroldarbu nebija sākuši rakstīt, tad kāpēc netika pielaisti kavētāji? Vai skolotājai ļoti gribas pēc tam nākt citā laikā un sēdēt ar kavētājiem, kas kontroldarbu rakstīja atsevišķi? Es saprotu, ka jācīnās ar ļaunprātīgajiem stundu kavētājiem, bet šai gadījumā meitenes tiešām nu nebija tik lielā mērā vainīgas nedaudz nokavējot stundas sākumu, lai netiktu pielaistas rakstīt kontroldarbu. Varbūt es neizprotu kaut kādu īpašu audzināšanas taktiku, bet manuprāt jau ar piezīmi būtu pilnīgi pieticis un varētu laist bērnus, lai taču raksta kontroldarbu kopā ar visiem.
Starp citu pusdienu starpbrīdis lielajiem bērniem ir 15 minūtes.

Skolā ir obligāta vasaras prakse ko neapmeklējot netiek izsniegtas mācību grāmatas. Vai nu pērc, vai strādā pēc stundām. Obligāti ir pulciņi.Tie ir obligāti arī vidusskolas klasēs, kad stundas jau tā ilgst līdz trijiem. Un līdz pieciem notiek piemēram koris. Ja bērnam patīk, ir viena lieta, bet ja nē sakod zobus un ej tāpat, jo citādi ir paredzēti vasaras darbi neskatoties uz to, ka atzīmes ir labas. Runāt pretī daudz nedrīkst, jo tā viegli nopelnīt vieninieku žurnālā. Vai tiešām šāda attieksme ir pieņemama??? Kā var būt obligāti pulciņi, kā var likt sliktas atzīmes ne par ko. Un uz jautājumu par ko man šī atzīme, ir atbilde - tu to esi nopelnijis.
Vai tiešām visi pievērs acis un šis murgs bērnu dzīvē ar 1 septembri sāksies atkal. Ne visiem tas ir pieņemams. Es nepavisam neesmu sajūsmā, kad skolnieks no skolas mājās ierodas ap sešiem vakarā un līdz pusnaktij, pilda ''kaudzi'' mājas darbu, lai septiņos no rīta brauktu uz skolu, jo arī agrajās stundās mēdz būt koris uz kuru ir jāierodas. Pat mans darba laiks ir krietni īsāks - ar stundas pusdienlaiku un kārtīgām pusdienām.
Tagad ir vasaras brīvlaiks un varbūt pats laiks, lai sakārtotu šīs lietas un bērni ar 1 septembri varētu atviegloti uzelpot.

Māmiņa, kas rūpējas par saviem bērniem un ir satraukta par viņu veselība sakarā ar pārslodzi.

I

A Anda B 20.07.2012

Esmu skolotāja citā skolā un sastopos ar līdzīgām problēmām. Skolēni nereti uzvedas nepieklājīgi, ja manā stundā skolēnu nedisciplinētības dēļ nav paveikts stundas darbs, tad nevienu nelaižu starpbrīdī, iekams darbu padara. Skolēnam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Arī es vienreiz dzirdēju tramvajā, kad kāda skolniece ar vecmāmiņu pārrunāja, ka es laikā nelaidu no stundas, un vecmāmiņas secinājums bija - skolotāja neprot plānot laiku. Prot, mīļā, kā vēl prot, vecākiem jāiemācās audzināt pieklājību bērnos!

A Anonīmā 20.07.2012

Nu ja jau ir tik traki kā stāsti, tad pavisam vienkārši - nomaini skolu! Izvēlies bērnam privātskolu, kurā visi būs gatavi tev un tavam sīkajam izlaizīt d****, lai tikai sīkais tur paliktu, jo tev būs jāmaskā un arī ne mazās summiņas. Arī atzīmes sliktas neliks tāpat vien, labas gan liks par neko, jo viņiem galvenais, lai skola līmenī turās, nevis tas ko bērns rezultātā iemācījies. Pasākumi obligāti nebūs un bērniņš mierīgi pēc stundām varēs iet ar draugiem uz nomaļākām vietām uzpīpēt un iedzert kādu aliņu. Nekādu problēmu, mājas darbus arī neuzdos, jāmācās arī nekas nebūs un par bastošanu arī nekas nedraudēs.

Bet kopumā - tā ir pilnīgi normāla prakses, kas tajā skolā notiek. Manā skolā, kurā mācījos arī apmēram tā bija - nokavēji, raksti paskaidrojumu, piezīme un nāksi konsultācijā, ā un uz doto brīdi žurnālā ielika 1. Vismaz iemācījas kaut kādu atbildības sajūtu un punktualitāti! Skolas pasākumi arī bija apmēram obligātie, bet tur nu gan es mācēju turēties pertī, jo acīm redzot, nebiju tāda lupata un racionāli un argumentēti mācēju paskaidrot kāpēc es kaut ko nevaru darīt vai ierasties kaut kur. Pulciņos arī bija jāpiedalās, ne jau visos, bet nu vismaz kādā. Negribēju, nepatika, bet gāju, jo ir tāda lieta kā pienākuma apziņa. Bet nu ko es par tik smalkām tēmām runāju, Jūsu sīkais gan jau visu mūžu paliks vecāku mājās un vienīgais darbs būs strādāt MC Donaldā par oficiantku, jo viss pārējais taču ir par grūtu un visur citur no viņa prasa par daudz un neatbilstoši viņa spējām.

I inaruskule 24.07.2012

Bērns ir teicamnieks, kam ir savas intereses - valodas. Perfekti zina angļu un krievu valodu. Ir olimpiāžu uzvarētājs. Nedzer un nepīpē. Nav tas kas runā pretī. Nu jā, grēko ar neizpildītiem mājas darbiem, taču stundas nebasto un uzdoto zina. Taču ir OBLIGĀTI jāiet un debīliem pulciņiem, kas neinteresē. Ja stundas sākas 8 no rīta, tad ar visiem pulciņiem beidzas piecos vakarā. Mājās ir ap sešiem. Te ir jāsāk pildīt mājas darbi un gulēt tiek ap 11. Lūk tas nav normāli. Un ja vēl skolas pasākums, kas beidzas ap sešiem, tad tas viss sanākvēl vēlāk. Runa ir par to!!!

A Anonīmā 29.07.2012

Perfekti ir iespējams zināt tikai savu dzimto valodu, un arī ne vienmēr. Diez vai viņš zin visus angļu valodas gramatikas likumus, kurus māca tikai un vienīgi universitātes pēdējos kursos, un arī tikai tad, ja studē angļu filoloģiju! Nesakiet, ka zin perfekti - noteikti nezin! Pagaidām nedzer un nepīpē, bet ja būs brīvais laiks tad varēs to darīt! Un tas ir normāli, ka bērnam ir jāmācās, daudz jāmācās! Kā jau teicu, kaut kas nepatīk savāc nīkuli un uz privātskolu prom! Nevienas no Jūsu nosauktajām problēmām privātskolā nebūs!

1 12345678 08.11.2012

vidusskolēnu starpbrīdis šajā skolā ir 25min
pamatskolēnu 20min
un sākumskolas bērnu 15min (tikai daži, parasti, stāv rindās, jo lielākā daļa ēd kompleksās pusdienas)

bērni jau iepriekš bija sūdzējušies, ka nepietiek laika, lai izstāvētu rindu un paēstu, bet neko nav mainījuši.
un, piemēram, tie vidusskolēni, kuri neēd pusdienas un vienkārši grib nopirkt, piemēram, padzerties, bieži vien ir jāstāv garajā rindā, jo ir tikai 1 kase( kaut gan, kad iazvēra bufeti teica, ka būšot velviena kase), jo dzežūr-skolotāji "nelaiž garām". Tā atkal nav skolotāju vaina.

Un nejau visi skolotāji šājā skolā ir slikti, kā jau jebkurā skolā ir daži indivīdi, kuri reti kuram patīk. Un, protams, katram skolēnam varētu būt savi favorītskolotāji u.t.t. Tāpēc nevar visus likt vienā maisā.

1 12345678 08.11.2012

Un vēl, pēdējos gados izglītības sistēma ir ļoti sagrozīta. Katru gadu maina vielas, grāmatas, materiālus.
Paši skolotāji jau nezin kā mācīt. Dažas tēmas un priekšmeti tiešām ir bezjēdzīgi, it īpašī vidusskolas programmā.
Un valsts bērniem liek diezgan lielu slodzi un prasības.
Kā var redzēt - valsts eksāmeni ar kļūdām, tas ir normāli?

K KinCe 27.03.2013

Esmu izmācījusies šajā skolā, un īstenībā gan uz stundām ar visām aizkavēšanā esmu paspējusi utt, nu ierakstīs skolotāja to piezīmi, nekas jau nenotiks.Un domāju skolotājas tāpat vien, sava prieka pēc neaizturēs klasi ilgāk pēc zvana.Tur arī jābūt savam iemeslam, jo arī skolotājām tas ir starpbrīdis.:)
Prakse, manuprāt ir ļoti laba lieta, un vajadzīga.
Arī pulciņā es gāju, kurš man neinteresēja, bet ticiet vai nē, tas ir labāk nekā bērns atnākot mājās piesēdīsies pie datora un itkā mācīsies.Tie paši pulciņi iemāca bērniem sadzīvot ar dzīves grūtībām un ja bērns apmeklē citur kādu pūciņu ir iespēja skolas vadībai aiznest zīmi un nebūs skolā nekas jāapmeklē.
Domāju, ka skola šeit nav pie vainas.

5 52525252 26.02.2019

Esmu šīs skolas absolvente, kas vidējo izglītību šajā skolā ieguva no 1. līdz 12.klasei. Šobrīd strādāju kādā citā skolā medicīnas darbinieks. Daudzās sūdzībās ko iesniedz vecāki, bērnu teiktais nav pareizi izprasts. Skolotāji var aizturēt bērnu, ja ir radušīes sarežģījumi stundas laikā. (paši bērni trokšņo, novirzas no tēmas, nav kabinetā)
Par pulciņiem esmu pārsteigta, jo savā mācību laikā neesmu gājusi pilnīgi nevienā pulciņā, kas manas sekmes neietekmēja. Domāju, ka vecākiem vajadzētu bērnu mudināt apmeklēt gan pulciņus, gan kultūras pasākumus ko rīko skola, jo neliegsimies, ka bērni mājās lieki negūst informāciju par pasākumiem un kultūru. Esmu pat sašutusi, ka vecāki sūdzas, ka bērniem jāiet uz pasākumiem... Kam tad skola viņus rīko?
Par ēšanu arī esmu pārsteigta, jo pati ēdu ārpus skolas- mājās pāri ielai. Un pat tad netika kavētas stundas.

Nedomāju, ka problēma ir skolā. Ja būtu iespēja nākotnē atgriezties Jēkabpilī, tad gribētu lai mani bērni mācās šajā skolā.